Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Saulkrastu novada domes 2021. gada 28. jūlija saistošie noteikumi Nr. SN 4/2021 "Saistošie noteikumi par pašvaldības palīdzību bārenim un bez vecāku gādības palikušajam bērnam pēc pilngadības sasniegšanas". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 14.10.2021., Nr. 199 https://www.vestnesis.lv/op/2021/199.8

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Saulkrastu novada domes saistošie noteikumi Nr. SN 5/2021

Par sociālās palīdzības pabalstiem Saulkrastu novadā

Vēl šajā numurā

14.10.2021., Nr. 199

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Saulkrastu novada dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: SN 4/2021

Pieņemts: 28.07.2021.

OP numurs: 2021/199.8

2021/199.8
RĪKI

Saulkrastu novada domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 5 Pēdējās nedēļas laikā 5 Visi

Saulkrastu novada domes saistošie noteikumi Nr. SN 4/2021

Saulkrastos 2021. gada 28. jūlijā

Saistošie noteikumi par pašvaldības palīdzību bārenim un bez vecāku gādības palikušajam bērnam pēc pilngadības sasniegšanas

Apstiprināti Saulkrastu novada domes
2021. gada 28. jūlija sēdē
(prot. Nr. 5/2021 § 19)

Precizēti Saulkrastu novada domes
2021. gada 29. septembra sēdē
(prot. Nr. 9/2021 § 20)

Izdoti saskaņā ar likuma
"Par palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā"
25.2 panta pirmo un piekto daļu,
Ministru kabineta 2005. gada 15. novembra
noteikumu Nr. 857 "Noteikumi
par sociālajām garantijām bārenim
un bez vecāku gādības palikušajam bērnam,
kurš ir ārpusģimenes aprūpē,
kā arī pēc ārpusģimenes aprūpes beigšanās"
22., 27., 30., 31. un 31.1 punktu

1. Saistošie noteikumi nosaka Saulkrastu novada pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) pabalstu aprēķināšanas un izmaksas kārtību bārenim un bez vecāku gādības palikušajam bērnam (turpmāk – bārenis) pēc pilngadības sasniegšanas (turpmāk – pabalsts) patstāvīgas dzīves uzsākšanai un dzīves kvalitātes uzlabošanai, kā arī ar dzīvojamās telpas lietošanu saistīto izdevumu segšanas kārtību līdz 24 gadu vecumam.

2. Pašvaldība bārenim piešķir:

2.1. pabalstu patstāvīgas dzīves uzsākšanai,

2.2. vienreizēju pabalstu sadzīves priekšmetu un mīkstā inventāra iegādei,

2.3. pabalstu ikmēneša izdevumiem bārenim – sekmīgam iestādes audzēknim,

2.4. mājokļa pabalstu.

3. Pabalsts patstāvīgas dzīves uzsākšanai tiek noteikts valstī noteiktajā minimālās darba algas apmērā.

4. Vienreizējs pabalsts sadzīves priekšmetu un mīkstā inventāra iegādei ir divu valstī noteikto minimālo mēnešalgu apmērā.

5. Pabalsts ikmēneša izdevumiem izglītības iestādes audzēknim tiek noteikts 40 % apmērā no minimālās darba algas valstī.

6. Dienests mājokļa pabalsta apmēru aprēķina atbilstoši 11.3. apakšpunktā noteiktā kārtībā iesniegtajiem ar mājokļa lietošanu saistītajiem maksājuma dokumentiem, bet nepārsniedzot faktiskos izdevumus.

7. Mājokļa pabalstu piešķir gadījumā, ja lēmumu par bērna ārpusģimenes aprūpi pieņēmusi Saulkrastu novada bāriņtiesa.

8. Mājokļa pabalstu izmaksā, ņemot vērā īres līgumā norādīto īres maksu. Mājokļa pabalsts ietver izdevumu segšanu par īri un pakalpojumiem, kas saistīti ar dzīvojamās telpas lietošanu: siltumenerģija apkures un karstā ūdens nodrošināšanai, elektroenerģija, patērētais ūdens, dabasgāze, kanalizācijas vai asenizācijas nodrošināšana, sadzīves atkritumu apsaimniekošana, izdevumi par telekomunikāciju un interneta pakalpojumiem, izdevumi par ūdens skaitītāja uzstādīšanu un verifikāciju.

9. Lai saņemtu 2.1. un 2.2. apakšpunktā minētos pabalstus, bārenis, kas sasniedzis pilngadību, iesniedz Saulkrastu novada Sociālajā dienestā (turpmāk – Dienests) iesniegumu par vēlamo pabalstu, norādot kredītiestādes vai pasta norēķina kontu.

10. Lai saņemtu 2.3. apakšpunktā minēto pabalstu, bārenis iesniedz Dienestā:

10.1. iesniegumu par vēlamo pabalstu, norādot kredītiestādes vai pasta norēķina kontu;

10.2. divas reizes gadā izziņu no izglītības iestādes par to, ka pilngadību sasniegušais bērns sekmīgi klātienē apgūst izglītības programmu vispārējās izglītības vai profesionālās izglītības iestādē vai nepārtraukti turpina studijas augstskolā vai koledžā.

11. Lai saņemtu 2.4. apakšpunktā minēto pabalstu, bārenis Dienestā iesniedz:

11.1. iesniegumu par vēlamo pabalstu, norādot kredītiestādes vai pasta norēķina kontu;

11.2. dzīvojamās telpas īres līguma kopiju, uzrādot oriģinālu. Īres līguma grozīšanas vai izbeigšanas gadījumā bārenis iesniedz Dienestā attiecīgus grozījumus vai jaunu īres līgumu;

11.3. reizi trijos mēnešos – rēķinus par dzīvojamās telpas lietošanu un pakalpojumiem, kas saistīti ar dzīvojamās telpas lietošanu (turpmāk – rēķins) un dokumentus, kas apliecina rēķinu apmaksu.

12. Mājokļa pabalstu izmaksā dzīvojamās telpas īpašniekam vai dzīvojamās telpas pārvaldniekam un/vai ar dzīvojamās telpas lietošanas pakalpojumu saistīto pakalpojumu sniedzējam. Pabalstu var izmaksāt arī bārenim.

13. Pašvaldība nesedz izdevumus, kas saistīti ar maksu par autostāvvietas izmantošanu.

14. Iesniegumu un citus dokumentus par pabalsta piešķiršanu Dienests izskata un desmit darbadienu laikā pieņem lēmumu par pabalsta piešķiršanu vai atteikumu.

15. Dienesta pieņemto lēmumu var apstrīdēt Saulkrastu novada domē.

16. Saulkrastu novada domes pieņemto lēmumu var pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā Administratīvā procesa likumā noteiktajā kārtībā.

17. Ar šo noteikumu spēkā stāšanos spēku zaudē Saulkrastu novada domes 27.11.2019. saistošie noteikumi Nr. SN 12/2015 "Saistošie noteikumi par pašvaldības palīdzību bārenim un bez vecāku gādības palikušajam bērnam pēc pilngadības sasniegšanas".

Saulkrastu novada domes priekšsēdētājs N. Līcis

 

Saulkrastu novada domes saistošo noteikumu "Saistošie noteikumi par pašvaldības palīdzību bārenim un bez vecāku gādības palikušajam bērnam pēc pilngadības sasniegšanas"
paskaidrojuma raksts

Paskaidrojuma raksta sadaļas

Norādāmā informācija

1. Projekta nepieciešamības pamatojums Ar Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma spēkā stāšanos Saulkrastu novada pašvaldības teritorijā ietilpst Saulkrastu pagasts, Saulkrastu pilsēta un Sējas pagasts.

Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma Pārejas noteikumu 17. punkts cita starpā noteic, ka 2021. gada pašvaldību vēlēšanās ievēlētā novada dome izvērtē novadu veidojošo bijušo pašvaldību pieņemtos saistošos noteikumus un pieņem jaunus novada saistošos noteikumus.

2. Īss projekta satura izklāsts Saistošie noteikumi nosaka pabalstu aprēķināšanas un izmaksas kārtību bārenim un bez vecāku gādības palikušajam bērnam pēc pilngadības sasniegšanas patstāvīgas dzīves uzsākšanai un dzīves kvalitātes uzlabošanai, kā arī ar dzīvojamās telpas lietošanu saistīto izdevumu segšanas kārtību līdz 24 gadu vecumam.
3. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz pašvaldības budžetu Nav attiecināms. Izdevumi saistībā ar pašvaldības palīdzību audžuģimenei tika plānoti gan Saulkrastu novada pašvaldības, gan reorganizētās Sējas novada pašvaldības budžetā.
4. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā Nav attiecināma.
5. Informācija par administratīvajām procedūrām Noteikumu izpildi un piemērošanu nodrošina Saulkrastu novada Sociālais dienests, kas nodrošina Saulkrastu novada iedzīvotāju apkalpošanu sekojošos klientu apkalpošanas punktos:

– Saulkrastos, Raiņa ielā 8, Saulkrasti, Saulkrastu novads,

– Zvejniekciemā, Atpūtas ielā 1 B, Saulkrasti, Saulkrastu novads,

– Lojā, "Jēņi", Sējas pagasts, Saulkrastu novads,

– Pabažos, "Ezeriņi", Sējas pagasts, Saulkrastu novads.

6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām Konsultācijas ar privātpersonām nav notikušas.

Saulkrastu novada domes priekšsēdētājs N. Līcis

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!