Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Madonas novada domes 2021. gada 21. septembra saistošie noteikumi Nr. 6 "Par atbalstu ēdināšanas izdevumu segšanai attālinātā mācību procesa vai karantīnas laikā". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 29.09.2021., Nr. 188 https://www.vestnesis.lv/op/2021/188.10

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Amatu konkursu ziņas

Skatīt visus oficiālos paziņojumus šajā grupā

Vēl šajā numurā

29.09.2021., Nr. 188

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Madonas novada dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 6

Pieņemts: 21.09.2021.

OP numurs: 2021/188.10

2021/188.10
RĪKI

Madonas novada domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 1 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Madonas novada pašvaldības saistošie noteikumi Nr. 6

Madonā 2021. gada 21. septembrī

Par atbalstu ēdināšanas izdevumu segšanai attālinātā mācību procesa vai karantīnas laikā

APSTIPRINĀTI
ar Madonas novada pašvaldības domes
21.09.2021. lēmumu Nr. 211 (prot. Nr. 10, 27. p.)

Izdoti saskaņā ar likuma "Par pašvaldībām"
43. panta trešo daļu un Izglītības likuma
17. panta trešās daļas 11. punktu

I. Vispārīgie jautājumi

1. Saistošie noteikumi nosaka kārtību, kādā Madonas novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) sniedz atbalstu ēdināšanas izdevumu segšanai izglītojamajiem attālināta mācību procesa vai karantīnas laikā (turpmāk – atbalsts).

2. Attālināts mācību process šo saistošo noteikumu izpratnē ir izveidojusies piespiedu situācija, kad Ministru kabineta noteikumos vai likumā noteiktajos gadījumos izglītības iestādei nav iespēja nodrošināt izglītības programmas īstenošanu klātienē un vispārējās izglītības programmu izglītojamie apgūst attālināti, izmantojot dažādas saziņas un mācību platformas.

3. Karantīna šo saistošo noteikumu izpratnē ir Slimību profilakses un kontroles centra noteikts obligāts pretepidēmijas pasākums, kas paredz pilnīgu norobežošanos no citiem cilvēkiem tiem izglītojamajiem, kuri ir inficējušies vai bijuši pakļauti inficēšanās riskam ar Covid-19.

4. Tiesības saņemt atbalstu ir izglītojamajiem, kuri mācās Pašvaldības vai tās teritorijā esošā privātā izglītības iestādē.

5. Atbalstu nepiešķir:

5.1. profesionālo, profesionālo ieviržu, interešu un augstākās izglītības iestāžu izglītojamajiem;

5.2. Pašvaldības vai tās teritorijā esošā privātā izglītības iestādē reģistrētiem izglītojamajiem, kas izglītību apgūst ģimenē vai kuriem noteikta mājas apmācība vai mājmācība.

6. Pašvaldība nodrošina šādus atbalsta veidus:

6.1. pārtikas paka izglītojamajiem, kas apgūst pirmsskolas izglītības programmas;

6.2. naudas pabalstu vispārizglītojošo skolu 1.–12. klašu izglītojamajiem.

II. Atbalsta apmērs, pieprasīšanas un saņemšanas kārtība

7. Atbalsta apmērs katram atbalsta veidam tiek aprēķināts proporcionāli dienu skaitam, kurās izglītojamais ir bijis attālinātajā mācību procesā, nosakot 1,00 euro par katru attālinātā mācību procesa dienu.

8. Pārtikas paku sagatavošana un izsniegšana:

8.1. pārtikas pakas piešķir visiem izglītojamajiem pirmsskolas izglītības pakāpē, kuriem saskaņā ar izglītības iestādes vadītāja rīkojumu noteikts attālināts mācību process vai karantīna;

8.2. pārtikas pakas vērtība tiek noteikta atbilstoši darba dienu skaitam periodā, kurā noteikts attālināto mācību process;

8.3. pārtikas paku sagatavošanu un piegādi organizē divu nedēļu laikā no dienas, kad izglītības iestādes vadītājs izdevis rīkojumu par attālinātā mācību procesa noteikšanu;

8.4. izglītības iestādes vadītājs nosūta Pašvaldības Izglītības nodaļai rīkojumu par attālināto mācību procesa vai karantīnas noteikšanu un sarakstu par izsniegtajām pakām ar saņēmēju parakstiem;

8.5. izglītības iestādes vadītāji iesniedz Pašvaldības pagastu un apvienību pārvaldei informāciju par pārtikas paku saņēmējiem – izglītojamā vārds, uzvārds, personas kods, pirmsskolas grupa, bērna likumiskās pārstāvja vārds, uzvārds, tālruņa numurs, faktiskās dzīvesvietas adrese, uz kuru piegādāt pārtikas paku, bet Madonas pilsētas administratīvajā teritorijā esošās izglītības iestādes šo informāciju nosūta Pašvaldības Izglītības nodaļai;

8.6. pārtikas paku sagatavošanu organizē ēdināšanas pakalpojuma sniedzējs konkrētā izglītības iestādē;

8.7. pārtikas paku piegādi nodrošina Pašvaldības pagastu un apvienību pārvaldes tikai Pašvaldības administratīvās teritorijas robežās;

8.8. ja izglītojamā dzīvesvietas adrese ir citā pašvaldībā, pārtikas paku izglītojamā likumiskais pārstāvis saņem izglītības iestādē, kurā izglītojamais mācās. Šajā gadījumā pārtikas paku izglītojamā likumiskais pārstāvis izņem ne vēlāk kā nākamajā dienā pēc izglītības iestādes noteiktā pārtikas pakas saņemšanas datuma;

8.9. saņemot pārtikas paku, tās saņēmējs uzrāda personu apliecinošu dokumentu;

8.10. pārtikas paku sagatavotāji nodrošina to atbilstību normatīvajos aktos noteiktajiem veselīga un pilnvērtīga uztura pamatprincipiem, un, pārtikas pakas izdalot, ievēro noteiktās higiēnas prasības, drošības un aizsardzības pasākumus, kas noteikti Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

9. Pārtikas paku sagatavošana un izsniegšana Dzelzavas speciālās pamatskolas izglītojamajiem notiek saskaņā ar Dzelzavas speciālās pamatskolas direktora rīkojumā noteikto kārtību, šim mērķim izmantojot valsts budžeta mērķdotācijā paredzētos finanšu līdzekļus.

10. Naudas pabalsta saņemšana:

10.1. naudas pabalstu piešķir visiem izglītojamajiem pamata un vidējās izglītības pakāpē, kuriem saskaņā ar izglītības iestādes vadītāja rīkojumu noteikts attālināts mācību process;

10.2. naudas pabalsta apmērs tiek noteikts atbilstoši darba dienu skaitam periodā, kurā noteikts attālināto mācību process;

10.3. naudas pabalsta izmaksu organizē reizi ceturksnī mācību gada laikā, bet ne vēlāk kā mēneša laikā pēc Ministru kabineta noteikumos noteiktajām skolēnu brīvdienām;

10.4. naudas pabalsta saņemšanai izglītojamā likumiskais pārstāvis vai pilngadīgs izglītojamais izmanto vienu no pieteikuma iesniegšanas formām:

10.4.1. aizpilda pieteikuma veidlapu (pielikums) un to nosūta vai iesniedz izglītības iestādei, kurā izglītojamais mācās un kas nodrošina iesniegumā norādītās informācijas ievadīšanu lietotnē Google veidlapas izveidotajā pieteikuma anketā;

10.4.2. izmantojot izglītības iestādes izsniegto autorizācijas kodu, patstāvīgi aizpilda lietotnē Google veidlapas izveidoto pieteikuma anketu.

10.5. izglītības iestāde apkopo informāciju par izglītojamajiem noteikto attālinātā mācību procesa dienu skaitu un apkopoto informāciju iesniedz Pašvaldības Izglītības nodaļā līdz nākamā mēneša trešajai darba dienai.

III. Noslēguma jautājumi

11. Saistošie noteikumi piemērojami ar 2021. gada 1. septembri.

12. Atzīt par spēku zaudējušiem ar Madonas novada pašvaldības domes 2020. gada 5. novembra lēmumu Nr. 461 (protokols Nr. 23, 1. p.) apstiprinātos Madonas novada pašvaldības saistošos noteikumus Nr. 16 "Par atbalstu ēdināšanas izdevumu segšanai attālinātā mācību procesa laikā".

Madonas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs A. Lungevičs

 

Pielikums
Madonas novada pašvaldības
21.09.2021. saistošajiem noteikumiem Nr. 6

(izglītības iestādes nosaukums datīvā)
   
(iesniedzēja vārds, uzvārds)
(e-pasts)
(tālrunis)

Pieteikums atbalstam ēdināšanas izdevumu saņemšanai attālinātā mācību procesa laikā

Pamatojoties uz izglītības iestādes pieņemto lēmumu par attālinātā mācību procesa noteikšanu, lūdzu izmaksāt naudas pabalstu ēdināšanas izdevumu segšanai par attālinātā mācību procesa dienām.

Informācija par izglītojamo:

(vārds, uzvārds)   (personas kods)   (klase)

Bezskaidras naudas pārskaitījumu pārskaitīt uz sekojošu bankas kontu:

Naudas pabalsta saņēmējs (konta īpašnieks):  
  (vārds, uzvārds, personas kods)
Konta numurs:  

Esmu informēts, ka naudas pabalsta apmērs tiek noteikts atbilstoši darba dienu skaitam periodā, kurā noteikts attālināto mācību process un naudas pabalsta izmaksa tiek organizēta reizi ceturksnī mācību gada laikā, bet ne vēlāk kā mēneša laikā pēc Ministru kabineta noteikumos noteiktajām skolēnu brīvdienām.

Piekrītu pieteikumā norādīto personas datu apstrādei, apliecinu, ka šajā pieteikumā norādītā informācija ir patiesa un apzinos, ka par nepatiesu ziņu sniegšanu mani var saukt pie normatīvajos aktos noteiktās atbildības.

"Ar informāciju par Madonas novada pašvaldības personas datu apstrādes pamatnolūkiem saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes regulai Nr. 2016/679 par fizisku personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti un ar ko atceļ Direktīvu 95/46/EK (Vispārīgā datu aizsardzības regula) 13. panta nosacījumiem ir iespējams iepazīties Madonas novada pašvaldības privātuma politikā: http://www.madona.lv/datu-privatuma-politika/"

Paraksts

_____________________________________________

Datums: 2021. gada  .  .

 

Paskaidrojuma raksts
Madonas novada pašvaldības 2021. gada 21. septembra saistošajiem noteikumiem Nr. 6 "Par atbalstu ēdināšanas izdevumu segšanai attālinātā mācību procesa vai karantīnas laikā"

Paskaidrojuma raksta sadaļas Norādāmā informācija
1. Projekta nepieciešamības pamatojums Likuma "Par pašvaldībām" 43. panta trešā daļa paredz, ka dome var pieņemt saistošos noteikumus, lai nodrošinātu pašvaldības autonomo funkciju un brīvprātīgo iniciatīvu izpildi, savukārt Izglītības likuma 17. panta trešās daļas 11. punkts nosaka, ka pašvaldība nosaka tos izglītojamos, kuru ēdināšanas izmaksas sedz pašvaldība.

Ņemot vērā epidemioloģiskās drošības pasākumus Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai, nereti izglītības iestādēs ir nepieciešams noteikt attālināto mācību procesu vai karantīnu pirmsskolas vecuma grupās, tādēļ būtiski būtu sniegt atbalstu ģimenēm ar bērniem ēdināšanas izdevumu segšanai situācijā.

Pieņemot saistošos noteikumus, tiktu noteikta kārtība, kādā Madonas novada pašvaldība sniedz atbalstu ēdināšanas izdevumu segšanai izglītojamajiem laikā, kad izglītības ieguves procesu sakarā ar Covid-19 izplatību īsteno attālināti vai noteikta karantīna. Pašvaldība ar saistošo noteikumu palīdzību paredz atbalsta sniegšanu izglītojamajiem pārtikas paku vai naudas pabalsta veidā.

2. Īss projekta satura izklāsts Saistošie noteikumi paredz nodrošināt atbalstu ēdināšanas izdevumu segšanai izglītojamajiem situācijā, kad izglītības iestādēs izglītības ieguves process sakarā ar Covid-19 izplatību norisināsies attālināti vai noteikta karantīna.

Saistošie noteikumi paredz atbalsta veidus – pārtikas pakas vai naudas pabalstu, to apmēru un personu loku, kurām ir tiesības saņemt atbalstu.

3. Informācija par plānoto saistošo noteikumu projekta ietekmi uz pašvaldības budžetu Paredzams, ka saistošo noteikumu realizācijai tiks izmantota tā budžeta līdzekļu daļa, kas paredzēta izglītojamo ēdināšanas izdevumiem.
4. Informācija par plānoto saistošo noteikumu projekta ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā Saistošie noteikumi neatstās ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā. Sabiedrības mērķgrupa, uz kuru attiecināms saistošo noteikumu tiesiskais regulējums, ir izglītojamie, kuri mācās Madonas novada pašvaldības vai privātās vispārizglītojošās izglītības iestādēs.
5. Informācija par administratīvajām procedūrām Nav ietekmes.
6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām Konsultācijas nav notikušas, saistošie noteikumi izstrādāti, ņemot vērā iedzīvotāju vajadzības saistībā ar Covid-19 izplatību un izglītības procesa attālinātu organizēšanu.

Madonas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs A. Lungevičs

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!