• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī;
  • plānošanas dokumentus, kā arī informatīvos ziņojumus par politikas plānošanas dokumentu īstenošanu.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2021. gada 6. jūlija noteikumi Nr. 480 "Kārtība, kādā zemessargu nosūta iegūt militāro izglītību vai paaugstināt kvalifikāciju, sedz ar viņa kvalifikācijas paaugstināšanu vai mācībām saistītos izdevumus, un kārtība, kādā zemessargs kompensē militārajai izglītībai vai kvalifikācijas paaugstināšanai izlietotos līdzekļus". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 8.07.2021., Nr. 129 https://www.vestnesis.lv/op/2021/129.23

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr. 481

Atbalsta programmas nosacījumi būvdarbiem daudzdzīvokļu mājās un to teritoriju labiekārtošanai

Vēl šajā numurā

08.07.2021., Nr. 129

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 480

Pieņemts: 06.07.2021.

OP numurs: 2021/129.23

2021/129.23
RĪKI

Ministru kabineta noteikumi: Šajā laidienā 28 Pēdējās nedēļas laikā 9 Visi

Ministru kabineta noteikumi Nr. 480

Rīgā 2021. gada 6. jūlijā (prot. Nr. 51 47. §)

Kārtība, kādā zemessargu nosūta iegūt militāro izglītību vai paaugstināt kvalifikāciju, sedz ar viņa kvalifikācijas paaugstināšanu vai mācībām saistītos izdevumus, un kārtība, kādā zemessargs kompensē militārajai izglītībai vai kvalifikācijas paaugstināšanai izlietotos līdzekļus

Izdoti saskaņā ar Latvijas Republikas Zemessardzes likuma
6. panta 5.1 daļu un 29. panta ceturtās daļas 1. punktu

1. Noteikumi nosaka:

1.1. kārtību, kādā zemessargu nosūta paaugstināt kvalifikāciju uz aizsardzības ministra noteiktajiem kursiem vai iegūt militāro izglītību uz militārās izglītības iestādi Latvijā vai ārvalstīs vai Nacionālo bruņoto spēku vienību, kuras uzdevumos ietilpst pieaugušo izglītības programmu īstenošana;

1.2. kārtību, kādā sedz ar zemessarga kvalifikācijas paaugstināšanu vai mācībām saistītos izdevumus;

1.3. gadījumus, kad zemessargs neatmaksā ar kvalifikācijas paaugstināšanu vai mācībām saistītos izdevumus;

1.4. kārtību, kādā zemessargs proporcionāli nenodienētajam laikam kompensē attiecīgo izdevumu daļu par militārās izglītības iegūšanu (ieskaitot ārvalstu izglītības iestādēs (kursos) radušos mācību izdevumus, kurus, sniedzot palīdzību Latvijai, segusi ārvalsts) vai kvalifikācijas paaugstināšanu.

2. Ar zemessarga militārās izglītības iegūšanu vai kvalifikācijas paaugstināšanu saistītie izdevumi ir šādi:

2.1. militārās izglītības iestādes Latvijā vai Nacionālo bruņoto spēku aprēķinātā izdevumu kopsumma, kas saistīta ar zemessarga kvalifikācijas paaugstināšanu vai karjeras kursa apgūšanu kārtējās dienesta pakāpes piešķiršanai (turpmāk – karjeras kurss), par visu militārās sagatavošanas laiku, ja zemessarga militāro sagatavošanu nodrošinājuši Nacionālie bruņotie spēki;

2.2. maksa par aizsardzības ministra noteiktajiem kvalifikācijas paaugstināšanas kursiem;

2.3. zemessarga kvalifikācijas paaugstināšanas kursu vai karjeras kursu maksa par visu militārās sagatavošanas laiku ārvalsts militārās izglītības iestādēs, kā arī visas ar zemessarga komandējumu saistītās izmaksas (dienas nauda, izdevumi par naktsmītni, ceļu un apdrošināšanu, kā arī citi izdevumi, kas radušies mācību komandējuma laikā), kas segtas no Aizsardzības ministrijai piešķirtajiem valsts budžeta līdzekļiem;

2.4. zemessarga kvalifikācijas paaugstināšanas kursa vai karjeras kursa maksa par visu militārās sagatavošanas laiku, kā arī visas ar zemessarga komandējumu saistītās izmaksas (dienas nauda, izdevumi par naktsmītni, ceļu un apdrošināšanu, kā arī citi izdevumi, kas radušies mācību komandējuma laikā), kuras, sniedzot palīdzību Latvijai, segusi ārvalsts;

2.5. citi šo noteikumu 4. punktā minētajā līgumā paredzētie izdevumi, kas saistīti ar zemessarga kvalifikācijas paaugstināšanu vai karjeras kursa apgūšanu.

3. Ar zemessargu militārās izglītības iegūšanu vai kvalifikācijas paaugstināšanu saistītos izdevumus sedz no Aizsardzības ministrijai piešķirtajiem valsts budžeta līdzekļiem.

4. Pirms zemessarga nosūtīšanas uz aizsardzības ministra noteiktajiem kvalifikācijas paaugstināšanas kursiem vai mācībām militārās izglītības iestādē Latvijā vai ārvalstīs vai Nacionālo bruņoto spēku vienībā, kuras uzdevumos ietilpst pieaugušo izglītības programmu īstenošana, tās vienības komandieris, kurā zemessargs pilda dienesta pienākumus, noslēdz ar zemessargu līgumu par mācībām vai kvalifikācijas paaugstināšanu. Šis līgums ir neatņemama sastāvdaļa zemessarga līgumam par dienestu Zemessardzē.

5. Pamatojoties uz Nacionālo bruņoto spēku komandiera vai viņa pilnvarota komandiera (priekšnieka) rīkojuma dokumentu, zemessargu nosūta uz aizsardzības ministra noteiktajiem kvalifikācijas paaugstināšanas kursiem iegūt militāro izglītību vai paaugstināt kvalifikāciju.

6. Līgumā par mācībām vai kvalifikācijas paaugstināšanu paredz:

6.1. līdzējus un līguma priekšmetu;

6.2. līdzēju tiesības un pienākumus;

6.3. saskaņā ar šiem noteikumiem aprēķināto mācību izdevumu apmēru katram gadam vai konkrētam militārās sagatavošanas laikposmam;

6.4. līguma spēkā stāšanās un izpildes termiņu.

7. Zemessargam pēc karjeras kursa pabeigšanas ir pienākums nodienēt Zemessardzē laiku, kas nav mazāks par pieciem gadiem, bet pēc kvalifikācijas paaugstināšanas kursa pabeigšanas – laiku, kas nav mazāks par četrkāršu šā kursa ilgumu.

8. Ja līgums par dienestu Zemessardzē tiek izbeigts pirms termiņa, izņemot gadījumu, ja to izbeidz zemessarga veselības stāvokļa dēļ, zemessargs atmaksā ar militārās izglītības iegūšanu vai kvalifikācijas paaugstināšanu saistīto izdevumu summu, kas aprēķināta proporcionāli laikam, kas nav nodienēts pēc militārās sagatavošanas kursa pabeigšanas.

9. Ja persona mēneša laikā no dienas, kad izbeigts līgums par dienestu Zemessardzē, noslēdz līgumu par profesionālo dienestu un uzrāda tā oriģinālu Zemessardzes komandiera pilnvarotai personai, ar kuru bija noslēgts līgums par dienestu Zemessardzē, persona neatlīdzina proporcionāli nenodienētajam laikam aprēķināto izdevumu daļu par tās militāro sagatavošanu.

10. Zemessarga militārās izglītības iegūšanai vai kvalifikācijas paaugstināšanai (ieskaitot ārvalstu izglītības iestādēs (kursos) radušos mācību izdevumus, kurus, sniedzot palīdzību Latvijai, segusi ārvalsts) izlietoto finanšu līdzekļu summu aprēķina vienība, kurā zemessargs pilda dienestu.

11. Zemessardzes komandieris, ņemot vērā šo noteikumu 2., 8. un 10. punktā minēto izdevumu apmēru, izdod pavēli par mācību izdevumu atmaksas termiņu un kārtību.

12. Zemessardzes komandieris, ņemot vērā šo noteikumu 9. punktu, sagatavo informāciju par mācību izdevumu apmēru un norāda laiku, kuru pēc karjeras kursa vai kvalifikācijas paaugstināšanas kursa pabeigšanas personai būtu pienākums nodienēt Zemessardzē. Zemessardzes komandiera sagatavoto informāciju nosūta tās Nacionālo bruņoto spēku vienības komandierim, kurā persona pilda profesionālo dienestu.

13. Nacionālo bruņoto spēku vienības komandieris, saņemot šo noteikumu 12. punktā minēto informāciju, noslēdz ar personu mācību līgumu. Šis līgums ir neatņemama sastāvdaļa personas līgumam par profesionālo dienestu.

14. Zemessargs šo noteikumu 2., 8. un 10. punktā minētos izdevumus atmaksā vienā vai vairākos maksājumos Zemessardzes komandiera pavēlē noteiktajā termiņā, ieskaitot attiecīgo summu Zemessardzes štāba kontā Valsts kasē. Izdevumu atmaksas kopējais termiņš nevar būt ilgāks par diviem gadiem.

15. Ja zemessargs šo noteikumu 2., 8. un 10. punktā minētos izdevumus Zemessardzes komandiera noteiktajā termiņā un kārtībā neatmaksā, tos piedzen tiesas ceļā.

16. Atzīt par spēku zaudējušiem Ministru kabineta 2010. gada 21. septembra noteikumus Nr. 896 "Kārtība, kādā zemessargu nosūta iegūt militāro izglītību vai paaugstināt kvalifikāciju, sedz ar viņa kvalifikācijas paaugstināšanu vai mācībām saistītos izdevumus, un kārtība, kādā zemessargs kompensē militārajai izglītībai vai kvalifikācijas paaugstināšanai izlietotos līdzekļus un atlīdzina aprīkojuma, ekipējuma un formas tērpa atlikušo vērtību, ja līgums par dienestu Zemessardzē tiek izbeigts pirms termiņa" (Latvijas Vēstnesis, 2010, 154. nr.; 2014, 205. nr.; 2017, 232. nr.).

Ministru prezidents A. K. Kariņš

Ministru prezidenta biedrs,
aizsardzības ministrs A. Pabriks

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!