Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī.
Ministru kabineta izdotos tiesību aktus publicēšanai nosūta Valsts kanceleja. Tie publicējami parasti divu darbdienu laikā pēc dokumenta saņemšanas.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2021. gada 22. jūnija rīkojums Nr. 437 "Par starpministriju darba grupas izveidi klimata politikas koordinācijai". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 30.06.2021., Nr. 123 https://www.vestnesis.lv/op/2021/123.11

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta rīkojums Nr. 438

Par apropriācijas palielināšanu Izglītības un zinātnes ministrijai

Vēl šajā numurā

30.06.2021., Nr. 123

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: rīkojums

Numurs: 437

Pieņemts: 22.06.2021.

OP numurs: 2021/123.11

2021/123.11
RĪKI

Ministru kabineta rīkojumi: Šajā laidienā 14 Pēdējās nedēļas laikā 4 Visi

Ministru kabineta rīkojums Nr. 437

Rīgā 2021. gada 22. jūnijā (prot. Nr. 49 50. §)

Par starpministriju darba grupas izveidi klimata politikas koordinācijai

1. Lai nodrošinātu vienotu nozaru ministriju stratēģisko redzējumu un prioritātes attiecībā uz 2030. gada nacionālo siltumnīcefekta gāzu emisiju mazināšanas mērķu paaugstināšanu, tai skaitā mērķu paaugstināšanu attiecībā uz energoefektivitāti un atjaunojamo energoresursu izmantošanu, izveidot starpministriju darba grupu klimata politikas koordinācijai (turpmāk – koordinācijas grupa) šādā sastāvā:

Koordinācijas grupas vadītāja

A. Ozola – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretāra vietniece vides aizsardzības jautājumos

Koordinācijas grupas vadītāja vietnieks

E. Šaicāns – Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks enerģētikas jautājumos

Koordinācijas grupas locekļi:

L. Austrupe – Satiksmes ministrijas valsts sekretāra vietniece finanšu attīstības, investīciju, Eiropas Savienības lietu koordinācijas jautājumos

L. Kļaviņa – Finanšu ministrijas valsts sekretāra vietniece finanšu politikas jautājumos

P. R. Krieviņa – Zemkopības ministrijas valsts sekretāra vietniece

A. Kurme – Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietniece Eiropas lietās

L. Līce-Līcīte – vēstniece, Ministru prezidenta padomniece ārlietu un Eiropas Savienības jautājumos

2. Koordinācijas grupai veidot vienotu stratēģisko redzējumu paaugstināto 2030. gada nacionālo klimata politikas mērķu (enerģētikas, transporta, lauksaimniecības, atkritumu apsaimniekošanas un rūpniecisko procesu un produktu izmantošanas sektoros, kā arī zemes izmantošanas, zemes izmantošanas maiņas un mežsaimniecības sektorā) sasniegšanai, tai skaitā:

2.1. novērtēt katras tautsaimniecības nozares potenciālo devumu klimata mērķu sasniegšanā;

2.2. noteikt nacionālās prioritātes klimata politikas mērķu sasniegšanā;

2.3. izstrādāt priekšlikumus attīstības vajadzībām, pārvaldības mehānismus (partnerattiecību veidošanas kārtību, plānotos pārraudzības pasākumus).

3. Koordinācijas grupas locekļi nodrošina:

3.1. darbības koordinēšanu jautājumos, kas saistīti ar pārstāvētās institūcijas atbildības jomu;

3.2. sadarbību ar citām pasākumu īstenošanā iesaistītajām institūcijām;

3.3. operatīvu informācijas, viedokļa vai priekšlikumu sniegšanu par pārstāvētās institūcijas atbildības jomā esošajiem jautājumiem.

4. Koordinācijas grupa regulāri ziņo par šā rīkojuma 2. punktā minētā uzdevuma izpildes gaitu, tai skaitā nosūta parakstītos koordinācijas grupas protokolus Ārlietu ministrijai, Ekonomikas ministrijai, Finanšu ministrijai, Satiksmes ministrijai, Zemkopības ministrijai, Ministru prezidenta birojam, kā arī Enerģētikas un klimata padomei (izveidota ar Ministru kabineta 2019. gada 3. decembra rīkojumu Nr. 609 "Par Nacionālo enerģētikas un klimata padomi").

5. Koordinācijas grupas vadītājam ir tiesības pieaicināt dalībai koordinācijas grupas sēdēs citus speciālistus vai ekspertus, kā arī pieprasīt un saņemt no citām institūcijām darbam nepieciešamo informāciju.

6. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Klimata pārmaiņu departaments veic koordinācijas grupas sekretariāta funkcijas. Informāciju par koordinācijas grupas kārtējās sēdes norises vietu un laiku, sēdes darba kārtību, kā arī materiālus par sēdē izskatāmajiem jautājumiem koordinācijas grupas sekretariāts nosūta koordinācijas grupas locekļiem ne vēlāk kā piecas darbdienas pirms attiecīgās sēdes. Ja nepieciešams, sekretariāts pirms koordinācijas grupas sēdes izplata koordinācijas grupas locekļiem papildu materiālus.

7. Sekretariāts protokolē koordinācijas grupas sēdes. Sēdes protokolā norāda darba kārtību, diskusiju saturu un pieņemtos lēmumus, kā arī personas, kuras piedalījušās sēdē, un personas, kuras izteikušās par attiecīgo jautājumu.

8. Koordinācijas grupas sēdes protokolu paraksta attiecīgi koordinācijas grupas vadītājs un par protokola sagatavošanu atbildīgā persona.

Ministru prezidents A. K. Kariņš

Vides aizsardzības un
reģionālās attīstības ministrs A. T. Plešs

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!