Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Saeima
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Saeimas pieņemtos un Valsts prezidenta izsludinātos likumus. Likumi stājas spēkā četrpadsmitajā dienā pēc izsludināšanas, ja likumā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Saeimas pieņemtos vispārējas nozīmes lēmumus. Lēmumi stājas spēkā to pieņemšanas brīdī;
  • Saeimas sēžu stenogrammas un rakstveidā sniegtās atbildes uz deputātu jautājumiem;
  • Saeimas parlamentārās izmeklēšanas komisiju galaziņojumus;
  • vispārējas nozīmes informāciju.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Saeimas 2021. gada 9. jūnija stenogramma "Latvijas Republikas 13. Saeimas pavasara sesijas trīsdesmit sestā (attālinātā ārkārtas) sēde 2021. gada 9. jūnijā". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 16.06.2021., Nr. 115 https://www.vestnesis.lv/op/2021/115.2

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta rīkojums Nr. 411

Par prioritārā pasākuma finansējuma pārdali

Vēl šajā numurā

16.06.2021., Nr. 115

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Saeima

Veids: stenogramma

Pieņemts: 09.06.2021.

OP numurs: 2021/115.2

2021/115.2
RĪKI

Saeimas sēdes stenogramma

(Saeimas sēdes pilnais audioieraksts un videoieraksts
pieejams Saeimas mājaslapā)

Latvijas Republikas 13. Saeimas pavasara sesijas trīsdesmit sestā (attālinātā ārkārtas) sēde 2021. gada 9. jūnijā

Sēdi vada Latvijas Republikas 13. Saeimas priekšsēdētājas biedre Dagmāra Beitnere-Le Galla.

Sēdes vadītāja. Labdien, godātie kolēģi! Sākam Saeimas 2021. gada 9. jūnija attālināto ārkārtas sēdi.

Darba kārtībā – "Amatpersonu ievēlēšana, apstiprināšana, iecelšana, atbrīvošana vai atlaišana no amata, uzticības vai neuzticības izteikšana".

Lēmuma projekts "Par Saeimas deputāta Jura Juraša atsaukšanu no Publisko izdevumu un revīzijas komisijas".

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu "Par Saeimas deputāta Jura Juraša atsaukšanu no Publisko izdevumu un revīzijas komisijas"! Lūdzu, balsosim! Par – 53, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.

Lēmuma projekts "Par Saeimas deputāta Ulda Budriķa atsaukšanu no Pieprasījumu komisijas".

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu "Par Saeimas deputāta Ulda Budriķa atsaukšanu no Pieprasījumu komisijas"! Lūdzu, balsosim! Par – 52, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.

Lēmuma projekts "Par Saeimas deputātes Dagmāras Beitneres-Le Gallas atsaukšanu no Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas".

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu "Par Saeimas deputātes Dagmāras Beitneres-Le Gallas atsaukšanu no Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas"! Lūdzu, balsosim! Par – 62, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.

Lēmuma projekts "Par Saeimas deputātes Lindas Mednes atsaukšanu no Ārlietu komisijas".

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu "Par Saeimas deputātes Lindas Mednes atsaukšanu no Ārlietu komisijas"! Lūdzu, balsosim! Par – 67, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.

Lēmuma projekts "Par Saeimas deputāta Reiņa Znotiņa atsaukšanu no Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas".

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu "Par Saeimas deputāta Reiņa Znotiņa atsaukšanu no Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas"! Lūdzu, balsosim! Par – 67, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.

Lēmuma projekts "Par Saeimas deputāta Reiņa Znotiņa atsaukšanu no Eiropas lietu komisijas".

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu "Par Saeimas deputāta Reiņa Znotiņa atsaukšanu no Eiropas lietu komisijas"! Lūdzu, balsosim! Par – 69, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.

Lēmuma projekts "Par deputāta Māra Mičerevska ievēlēšanu Juridiskajā komisijā".

Lūdzu zvanu! Piedodiet, piedodiet...

Sākam debates.

Vārds deputātam Ivaram Zariņam. Lūdzu!

I. Zariņš (SASKAŅA).

Labdien visiem! Kolēģi, kā jūs zināt, katrs deputāts ir tiesīgs strādāt vismaz divās komisijās. Gan pienākums, gan tiesības viņam ir strādāt divās komisijās. Ja jūs apskatīsieties šo amatu ielaišanas... sarakstu, tad nez kāpēc attiecībā uz Mičerevska kungu mēs neredzam tādu iespēju, ka deputātam Mičerevskim tiktu dota iespēja strādāt divās komisijās.

Man ir pamatots jautājums, uz kuru es vēlētos dzirdēt atbildi, un arī vēršu uzmanību, sabiedrības uzmanību, – vai Mičerevska kungs nevēlas strādāt divās komisijās vai patiesībā, tāpēc ka viņš nav pietiekoši tīkams tai frakcijai, pie kuras it kā viņam vajadzētu piederēt... no tās partijas, no kuras ir ievēlēts, viņam vienkārši nedod iespēju strādāt?

Es vēlētos dzirdēt... šeit pieteikties debatēs un saņemt paskaidrojumu, kāpēc attiecībā uz šo deputātu pašlaik ir tāda situācija izveidojusies. Ja šeit tas netiks dots, es aicinu žurnālistiem to noskaidrot.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Debatēs ir pieteicies deputāts Māris Mičerevskis.

Vārds deputātam Mārim Mičerevskim. Lūdzu!

M. Mičerevskis (pie frakcijām nepiederošs deputāts).

Sveiki, kolēģi! Atbildot uz Ivara Zariņa jautājumu, – es vēlos strādāt divās komisijās.

Sēdes vadītāja. Atvainojiet, Mičerevska kungs, jums ir... atvainojiet, jums ir atbalss, jums ir jāpieslēdzas ar austiņām. Lūdzu, pieslēdzieties.

M. Mičerevskis. Tūlīt iziešu... Jā, Ivaram Zariņa kungam, protams, ir taisnība. Man pagaidām ir diezgan grūti strādāt, jo man nav savas frakcijas... un šobrīd es atrodos Saeimas smēķētavā... bet es noteikti strādāšu divās komisijās – tad, kad man izdosies savākt pārējos parakstus un vienoties ar partneriem, kura varētu būt otrā komisija.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Debates slēdzu.

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu "Par deputāta Māra Mičerevska ievēlēšanu Juridiskajā komisijā"! Lūdzu, balsosim! Par – 73, pret –nav, atturas – 1. Lēmums pieņemts.

Lēmuma projekts "Par Saeimas deputāta Jura Juraša iecelšanu Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijā".

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu "Par Saeimas deputāta Jura Juraša iecelšanu Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijā"! Lūdzu, balsosim! Par – 67, pret – nav, atturas – 1. Lēmums pieņemts.

Lēmuma projekts "Par Saeimas deputāta Ulda Budriķa iecelšanu Eiropas lietu komisijā".

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu "Par Saeimas deputāta Ulda Budriķa iecelšanu Eiropas lietu komisijā"! Lūdzu, balsosim! Par – 71, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.

Lēmuma projekts "Par Saeimas deputātes Dagmāras Beitneres-Le Gallas iecelšanu Eiropas lietu komisijā".

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu "Par Saeimas deputātes Dagmāras Beitneres-Le Gallas iecelšanu Eiropas lietu komisijā"! Lūdzu, balsosim! Par – 73, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.

Lēmuma projekts "Par Saeimas deputātes Lindas Mednes iecelšanu Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā".

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu "Par Saeimas deputātes Lindas Mednes iecelšanu Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā"! Lūdzu, balsosim! Par – 74, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.

Lēmuma projekts "Par Saeimas deputāta Reiņa Znotiņa iecelšanu Publisko izdevumu un revīzijas komisijā".

Lūdzu zvanu... Šeit ir rakstīts "... revīzijas komisijā". Tad tā ir drukas kļūda? (Starpsaucieni.) Vienu iepriekš. Es atvainojos.

Tātad lēmuma projekts "Par Saeimas deputāta Reiņa Znotiņa iecelšanu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā".

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu "Par Saeimas deputāta Reiņa Znotiņa iecelšanu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā"! Lūdzu, balsosim! Par – 73, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.

Lēmuma projekts "Par Saeimas deputāta Reiņa Znotiņa iecelšanu Publisko izdevumu un revīzijas komisijā".

Lūdzu zvanu! Balsosim "Par Saeimas deputāta Reiņa Znotiņa iecelšanu Publisko izdevumu un revīzijas komisijā"! Lūdzu, balsosim! Par – 72, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.

Lēmuma projekts "Par Saeimas deputāta Māra Beļaunieka iecelšanu Pieprasījumu komisijā".

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu "Par Saeimas deputāta Māra Beļaunieka iecelšanu Pieprasījumu komisijā"! Lūdzu, balsosim! Par – 71, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.

Lēmuma projekts "Par Saeimas deputāta Māra Beļaunieka iecelšanu Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā".

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu "Par Saeimas deputāta Māra Beļaunieka iecelšanu Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā"! Lūdzu, balsosim! Par – 75, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.

Lēmuma projekts "Par Saeimas deputātes Līvas Kreituses iecelšanu Ārlietu komisijā".

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu "Par Saeimas deputātes Līvas Kreituses iecelšanu Ārlietu komisijā"! Lūdzu, balsosim! Par – 71, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.

Lēmuma projekts "Par Saeimas deputātes Līvas Kreituses iecelšanu Eiropas lietu komisijā".

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu "Par Saeimas deputātes Līvas Kreituses iecelšanu Eiropas lietu komisijā"! Lūdzu, balsosim! Par – 76, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.

Lēmuma projekts "Par Saeimas deputātes Ilgas Šuplinskas ievēlēšanu Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā".

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu "Par Saeimas deputātes Ilgas Šuplinskas ievēlēšanu Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā"! Lūdzu, balsosim! Par – 72, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.

Lēmuma projekts "Par Saeimas deputātes Ilgas Šuplinskas ievēlēšanu Ilgtspējīgas attīstības komisijā".

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu "Par Saeimas deputātes Ilgas Šuplinskas ievēlēšanu Ilgtspējīgas attīstības komisijā"! Lūdzu, balsosim! Par – 74, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.

Lēmuma projekts "Par Saeimas deputātes Kristas Baumanes atsaukšanu no Publisko izdevumu un revīzijas komisijas".

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu "Par Saeimas deputātes Kristas Baumanes atsaukšanu no Publisko izdevumu un revīzijas komisijas"! Lūdzu, balsosim! Par – 74, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.

Lēmuma projekts "Par Saeimas deputāta Mārtiņa Šteina atsaukšanu no Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas".

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu "Par Saeimas deputāta Mārtiņa Šteina atsaukšanu no Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas"! Lūdzu, balsosim! Par – 74, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.

Lēmuma projekts "Par Saeimas deputātes Vitas Andas Tēraudas atsaukšanu no Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas".

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu "Par Saeimas deputātes Vitas Andas Tēraudas atsaukšanu no Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas"! Lūdzu, balsosim! Par – 74, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.

Lēmuma projekts "Par Saeimas deputātes Ineses Voikas atsaukšanu no Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas".

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu "Par Saeimas deputātes Ineses Voikas atsaukšanu no Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas"! Lūdzu, balsosim! Par – 71, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.

Lēmuma projekts "Par Saeimas deputātes Kristas Baumanes ievēlēšanu Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijā".

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu "Par Saeimas deputātes Kristas Baumanes ievēlēšanu Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijā"! Lūdzu, balsosim! Par – 75, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.

Lēmuma projekts "Par Saeimas deputāta Viestura Liepkalna ievēlēšanu Publisko izdevumu un revīzijas komisijā".

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu "Par Saeimas deputāta Viestura Liepkalna ievēlēšanu Publisko izdevumu un revīzijas komisijā"! Lūdzu, balsosim! Par – 75, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.

Lēmuma projekts "Par Saeimas deputāta Viestura Liepkalna ievēlēšanu Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā".

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu "Par Saeimas deputāta Viestura Liepkalna ievēlēšanu Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā"! Lūdzu, balsosim! Par – 75, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.

Lēmuma projekts "Par Saeimas deputāta Mārtiņa Šteina ievēlēšanu Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā".

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu "Par Saeimas deputāta Mārtiņa Šteina ievēlēšanu Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā"! Lūdzu, balsosim! Par – 74, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.

Lēmuma projekts "Par Saeimas deputātes Vitas Andas Tēraudas ievēlēšanu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā".

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu "Par Saeimas deputātes Vitas Andas Tēraudas ievēlēšanu Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā"! Lūdzu, balsosim! Par – 71, pret un atturas – nav. Lēmums pieņemts.

Lēmuma projekts "Par Saeimas deputātes Ineses Voikas ievēlēšanu Nacionālās drošības komisijā".

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu "Par Saeimas deputātes Ineses Voikas ievēlēšanu Nacionālās drošības komisijā"! Lūdzu, balsosim! Par – 67, pret – nav, atturas – 1. Lēmums pieņemts.

Lēmuma projekts "Par Saeimas deputāta Jura Pūces apstiprināšanu par Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas Parlamentārās asamblejas Latvijas delegācijas locekli".

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu "Par Saeimas deputāta Jura Pūces apstiprināšanu par Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas Parlamentārās asamblejas Latvijas delegācijas locekli"! Lūdzu, balsosim! Par – 70, pret – nav, atturas – 2. Lēmums pieņemts.

Lēmuma projekts "Par Saeimas deputātes Kristas Baumanes apstiprināšanu par Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas Latvijas delegācijas pastāvīgo pārstāvi".

Lūdzu zvanu! Balsosim par lēmuma projektu "Par Saeimas deputātes Kristas Baumanes apstiprināšanu par Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas Latvijas delegācijas pastāvīgo pārstāvi"! Lūdzu, balsosim! Par – 73, pret – nav, atturas – 1. Lēmums pieņemts.

Godātie kolēģi! Esam izskatījuši šodienas sēdes pirmo darba kārtības sadaļu. Otrajā darba kārtības sadaļā ir likumprojektu izskatīšana.

Likumprojekts "Grozījumi Augstskolu likumā", pirmais lasījums. Komisija ierosina atzīt to par steidzamu.

Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas vārdā – deputāte Evija Papule. Lūdzu!

E. Papule (pie frakcijām nepiederoša deputāte).

Labdien! Paldies. Sēdes vadītājas kundze un arī kolēģi! Likumprojekts "Grozījumi Augstskolu likumā" (Nr. 1094/Lp13), ko mums atsūtījis Ministru kabinets, ir izskatīts Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā, konceptuāli atbalstīts un līdz ar to tiek virzīts pirmajā lasījumā.

Minētā likumprojekta mērķis, par ko liecina arī anotācija, ir papildināt Augstskolu likumu ar deleģējumu Ministru kabinetam – noteikt, ka studējošajiem būs tiesības pretendēt uz stipendiju sociālajam atbalstam no valsts budžeta līdzekļiem un ka šo sociālo stipendiju piešķir, ievērojot studējošā ienākumus, sekmes un citus kritērijus.

Likumprojektā paredzētie potenciālie atbalsta saņēmēji ir Latvijas pilsoņi un nepilsoņi līdz 25 gadu vecumam (ieskaitot), kuri studē pilna laika klātienē valsts budžeta finansētajās studiju vietās un par maksu, no tādām ģimenēm, kuras atbilst daudzbērnu ģimenes statusam saskaņā ar normatīvo regulējumu par Latvijas Goda ģimenes apliecības programmu, vai no tādām ģimenēm, kur vismaz vienam no studējošā vecākiem ir trīs vai vairāk bērnu un studējošajam un vecākam nav uzturlīdzekļu parādu.

Likumprojekts ietver deleģējumu, kā jau minēju, Ministru kabinetam noteikt sociālās stipendijas piešķiršanas kritērijus un piešķiršanas administrēšanas kārtību arī atbilstoši sociālās, demogrāfiskās un izglītības politikas jomai.

Vienlaikus šis likumprojekts paredz papildināt Augstskolu likuma pārejas noteikumus ar pārejas normām, kas paredz, ka sociālās stipendijas sāk piešķirt jau no šā gada – tātad no 2021. gada 1. septembra. Līdz ar to līdz 2021. gada augustam ir jāizdara grozījumi arī attiecīgajos Ministru kabineta noteikumos, kas nosaka valsts izglītības informācijas sistēmas noteikumus, par to, kā tiek ievadīta attiecīgā informācija valsts nozīmes informācijas sistēmā. Līdz ar to būs skaidri noteikti sociālās stipendijas piešķiršanas kritēriji un piešķiršanas administrēšanas kārtība.

Tā kā ir plānots šo stipendiju piešķirt jau no šā gada septembra, jo ir atrasti budžeta līdzekļi, mēs komisijas vārdā lūdzam Saeimu atbalstīt šī likuma steidzamību.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta "Grozījumi Augstskolu likumā" atzīšanu par steidzamu! Lūdzu, balsosim! Par – 81, pret un atturas – nav. Likumprojekts par steidzamu ir atzīts.

E. Papule. Komisijas vārdā pateicos par atbalstu steidzamībai, jo ieguvēji droši vien būs gana daudzi, un šobrīd aicinu atbalstīt likumprojektu arī pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītāja. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu "Grozījumi Augstskolu likumā" pirmajā lasījumā! Lūdzu, balsosim! Par – 82, pret un atturas – nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā ir atbalstīts.

Lūdzu noteikt termiņu priekšlikumiem un datumu izskatīšanai Saeimas sēdē.

E. Papule. Paldies par atbalstu.

Priekšlikumu iesniegšanas termiņš būtu šā gada 14. jūnijs līdz pulksten 17.00, un mēs lūdzam rast iespēju izskatīt nākamajā sēdē, kas būtu 17. jūnijā... šajā gadā.

Sēdes vadītāja. Paldies.

Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš – šā gada 14. jūnijs līdz pulksten 17.00 un izskatīšana Saeimas sēdē – 17. jūnijā.

Darba kārtībā trešā sadaļa – "Deputātu pieprasījumu izskatīšana".

Par saņemtajiem deputātu pieprasījumiem.

Deputāti Ralfs Nemiro, Kaspars Ģirģens, Ēriks Pucens, Jūlija Stepaņenko, Viktors Valainis, Edgars Tavars, Uldis Augulis, Raimonds Bergmanis, Didzis Šmits un Māris Možvillo ir iesnieguši deputātu pieprasījumu labklājības ministram Gatim Eglītim "Par Jūsu publiskajiem izteikumiem par valsts, ES fondu un citu finanšu plūsmu kontroli".

Vārds deputātam Ralfam Nemiro motivācijai. Lūdzu!

Lūdzu, Nemiro kungs, piesakieties!

Vārds deputātam Ralfam Nemiro.

R. Nemiro (KPV LV).

Cienījamā Saeimas sēdes vadītāja! Cienījamie kolēģi! Nu, mikroblogošanas vietnē ir pieejama daudz un dažāda informācija. Cilvēks jeb faktiski lietotājs ar vārdu Gatis Eglītis – smaidīga seja un attiecīgi apakšā teksts, kas... Pēc pašvaldību vēlēšanām, kurās diemžēl jau tāpat bija ļoti maza vēlētāju aktivitāte, ir parādījies ieraksts, kurš vēsta par to, ka pašvaldības tiks sadalītas savējās un ne savējās.

Respektīvi, no ieraksta var secināt to, ka varas restarts jeb valdības restarts piedāvā sadalīt naudas līdzekļus, kas nāk no ES fondiem, RRF naudas līdzekļiem, pat valsts budžeta, tikai tām partiju koalīcijām, kas sastāv no tādas... valdības restarta. Šajā gadījumā mēs varētu runāt precīzi... par tādām kā segregācijas pazīmēm. Protams, mums Saeimā ir demokrātiska iespēja noskaidrot patiesību, jo faktiski arī Valsts prezidents iepriekš bija runājis par tādu mutes brūķēšanu jeb lingvistiski... citā veidā izsakoties, – mutes disciplīnas neievērošanu ministriem. Nu, ir arī jānes sava veida atbildība.

Šajā gadījumā Pieprasījumu komisija... ir tas veids, kur mēs varam noskaidrot patiesību, jo jāatbild ir uz vairākiem jautājumiem. Viens no jautājumiem, protams, pirmām kārtām – vai šis konts, kurš nav apliecināts ar tā saucamo zilo zīmīti, šobrīd pieder labklājības ministram. Ja tas tā ir un tas ir viņa ieraksts, tad kā viņš redz šo sadalījumu starp savām un ne savām pašvaldībām? Mēs tomēr uzskatām, ka Latvijā ir demokrātija un sabiedrība netiek segregēta vai dalīta pēc politiskās pārliecības jeb, vēl pareizāk izsakoties, pēc politiskās izvēles, un vai šāda veida informācijas plūdi varētu būt saistīti ar, teiksim, labas pārvaldības principiem?

Pieprasījumu komisijā šis jautājums būtu jāizskata. Ja pats autors atzīst savu vainu, tad atvainojas visai sabiedrībai un apņemas nākotnē šādas darbības nepieļaut, kā arī sniedz citus paskaidrojumus. Iespējams, šis pieprasījums ir noraidāms, bet šobrīd vajadzētu to noskaidrot.

Paldies.

Sēdes vadītāja. Paldies. Pieprasījums tiek nodots Pieprasījumu komisijai.

Līdz ar to, godātie kolēģi, mēs esam izskatījuši 9. jūnija attālinātās ārkārtas sēdes darba kārtību.

Vēl tikai deputātu klātbūtnes reģistrācija. Tā ir noslēgusies.

Pēc 15 minūtēm turpināsim darbu ar Saeimas 27. maija sēdes darba kārtību. Tātad darba kārtību mēs atjaunosim – skatīt pēc 15 minūtēm, pulksten 16.55.

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!