Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Krimuldas novada domes 2020. gada 12. maija saistošie noteikumi Nr. 3 "Par Krimuldas novada pašvaldības pabalstu krīzes situācijā sakarā ar ārkārtējo situāciju saistībā ar Covid-19 izplatību". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 15.05.2020., Nr. 93 https://www.vestnesis.lv/op/2020/93.7

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Darbības pārskati

Skatīt visus oficiālos paziņojumus šajā grupā

Vēl šajā numurā

15.05.2020., Nr. 93

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Krimuldas novada dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 3

Pieņemts: 12.05.2020.

OP numurs: 2020/93.7

2020/93.7
RĪKI

Krimuldas novada domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 1 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Krimuldas novada domes saistošie noteikumi Nr. 3

Krimuldas novada Krimuldas pagastā 2020. gada 12. maijā

Par Krimuldas novada pašvaldības pabalstu krīzes situācijā sakarā ar ārkārtējo situāciju saistībā ar Covid-19 izplatību

APSTIPRINĀTI
ar Krimuldas novada domes 12.05.2020.
ārkārtas sēdes lēmumu (prot. Nr. 8)

Izdoti saskaņā ar likuma "Par pašvaldībām"
43. panta trešo daļu, Sociālo pakalpojumu un
sociālās palīdzības likuma 35. panta otro un
ceturto daļu, Sociālo pakalpojumu un
sociālās palīdzības likuma pārejas noteikumu
37. punktu

I. Vispārīgie jautājumi

1. Saistošie noteikumi nosaka Krimuldas novada pašvaldības pabalstu krīzes situācijā sakarā ar ārkārtējo situāciju saistībā ar Covid-19 izplatību (turpmāk tekstā – pabalsts), tā saņemšanas kārtību, apmēru un personu loku, kurām ir tiesības saņemt pabalstu.

2. Pabalstu piešķir personām, kuras savu dzīvesvietu ir deklarējušas Krimuldas novada administratīvajā teritorijā uz ārkārtējās situācijas izsludināšanas brīdi.

3. Krimuldas novada Sociālais dienests izskata personas atbilstību pabalsta piešķiršanas kritērijiem un pieņem lēmumu par pabalsta piešķiršanu vai par atteikumu piešķirt pabalstu.

II. Pabalsts krīzes situācijā

4. Pabalstu krīzes situācijā piešķir personai laika posmā, kad valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija sakarā ar Covid-19 izplatību un vienu kalendāro mēnesi pēc ārkārtējās situācijas beigām, ja persona no tās gribas neatkarīgu apstākļu dēļ pati saviem spēkiem nespēj nodrošināt savas pamatvajadzības un tai ir nepieciešama materiāla palīdzība, ja tā nesaņem valsts dīkstāves pabalstu un tā atbilst kādam no šādiem kritērijiem:

4.1. personai saistībā ar ārkārtējo situāciju nav ienākumu (tajā skaitā persona atrodas bezalgas atvaļinājumā ne mazāk kā vienu mēnesi, personai ir piešķirts bezdarbnieka statuss, bet tā vēl nav saņēmusi bezdarbnieka pabalstu, pašnodarbinātas vai uz uzņēmuma līguma, vai uz cita veida līguma pamata nodarbināta persona – pakalpojumu sniedzējs zaudējusi ienākumu avotu, personai atteikts dīkstāves pabalsts, valstī noteikto ierobežojumu dēļ persona nevar veikt darba pienākumus), kas dokumentāli tiek apliecināts;

4.2. personai ir radušies papildus izdevumi, ko tā pati nespēj segt, atrodoties pašizolācijā saistībā ar atgriešanos no jebkuras citas valsts (tajā skaitā personas ienākumi un uzkrājumi iztērēti papildus mājoklim, viesnīcai, transportam, u.c.), ko persona apliecina ar attiecīgiem dokumentiem;

4.3. persona atrodas vai ir atradusies karantīnā un tai nav iztikas līdzekļu, ko persona apliecina ar attiecīgiem dokumentiem.

5. Vienai personai izmaksājamā pabalsta apmērs ir 80 euro (astoņdesmit euro 00 centi) mēnesī. Pabalsts maksājams ne vairāk kā trīs mēnešus.

6. Pabalsta apmērs par nepilnu mēnesi tiek noteikts proporcionāli dienu skaitam no tiesību rašanās dienas (vienas dienas izmaksas tiek noteiktas kopējo mēneša pabalsta summu dalot ar tekošā mēneša dienu skaitu).

7. Lēmums par pabalsta piešķiršanu vai par atteikumu piešķirt pabalstu tiek pieņemts ne vēlāk kā 10 darba dienu laikā no iesnieguma (pielikumā) iesniegšanas dienas. Pabalsta saņēmējam ir pienākums informēt Sociālo dienestu par izmaiņām savas mājsaimniecības sociālajā vai finansiālajā situācijā.

III. Noslēguma jautājums

8. Saistošie noteikumi stājas spēkā likuma "Par valsts institūciju darbību ārkārtējās situācijas laikā saistībā ar Covid-19 izplatību" 36. pantā noteiktajā kārtībā.

Krimuldas novada domes priekšsēdētājs L. Kumskis

 

PIELIKUMS
Krimuldas novada domes
12.05.2020. saistošajiem noteikumiem Nr. 3
"Par Krimuldas novada pašvaldības pabalstu
krīzes situācijā sakarā ar ārkārtējo situāciju
saistībā ar Covid-19 izplatību"

Krimuldas novada
Sociālajam dienestam

................................................................................................
(Iesniedzēja vārds, uzvārds)

................................................................................................
(Personas kods)

.................................................................................................
(Deklarētā adrese)

..................................................................................................
(Kontaktinformācija saziņai )

IESNIEGUMS
Par krīzes pabalsta piešķiršanu

Lūdzu piešķirt krīzes pabalstu, jo sakarā ar valstī izsludināto ārkārtējo situāciju no manas gribas neatkarīgu apstākļu dēļ saviem spēkiem nespēju nodrošināt savas (savas ģimenes) pamatvajadzības.

Ģimenes sastāvs (mājsaimniecībā kopā dzīvojošās personas):

Apliecinu, ka es (mana ģimene) nonākusi krīzes situācijā viena vai vairāku zemāk minētu iemeslu dēļ: (atzīmējiet "jā" ailē pret Jums atbilstošo situāciju un aprakstiet konkrēti Jūsu situāciju)

  Pamatojums pabalsta saņemšanai "Jā" (aprakstiet konkrēti Jūsu situāciju)
1. Ģimenei (personai) saistībā ar ārkārtējo situāciju nav ienākumu (piemēram, persona ir bezalgas atvaļinājumā, personai piešķirts bezdarbnieka statuss, bet vēl nav piešķirts bezdarbnieka pabalsts, pašnodarbinātas personas – pakalpojumu sniedzēji, kas zaudējuši ienākumu avotu, u.c.)  
2. Ģimenei (personai) ir radušies papildu izdevumi, ko tā pati nespēj segt, atrodoties pašizolācijā saistībā ar atgriešanos no COVID-19 skartajām valstīm/no jebkuras citas valsts (piemēram, ienākumi un uzkrājumi iztērēti papildu mājoklim, viesnīcai, transportam, u.c.)  
3. Ģimene (persona) atrodas vai ir atradusies karantīnā, un tai nav iztikas līdzekļu  

Iesniegumam nepieciešams pievienot apliecinošu dokumentu kopijas (piemēram, darba devēja rīkojumu par atbrīvošanu no darba, par bezalgas atvaļinājumu, pašnodarbinātā pārskatu par ienākumiem (2020.gada 1.ceturksnī pa mēnešiem), aviobiļetes, bankas konta izdrukas vai citus dokumentus, kas apliecina pieprasītā pabalsta saistību ar ārkārtējo situāciju.

• Iesniedzot šo iesniegumu, APLIECINU, ka manis sniegtā informācija ir patiesa, apzinos, ka sniedzot nepatiesu informāciju varu tikt saukts pie likumā noteiktās atbildības.

• ATĻAUJU Krimuldas novada pašvaldības Sociālajam dienestam pārbaudīt informāciju, tostarp apstrādāt personas datus, par mani (pabalsta pieprasītāju) un manu ģimeni pašvaldības un valsts datu reģistros tikai pabalsta piešķiršanas izvērtēšanai nepieciešamajā apjomā.

Konts piešķirtā pabalsta pārskaitījumam:

Uzvārds, vārds: ____________________________________

Personas kods: ____________________________________

Bankas nosaukums: ____________________________________

Bankas konta nr.:

Esmu informēts, ka manu personu datu pārzinis ir Krimuldas novada Sociālais dienests, adrese: Saules iela 1c, Ragana, Krimulda, Krimuldas novads, kas veic personas datu apstrādi ar nolūku sniegt sociālos pakalpojumus, sociālo vai materiālo palīdzību.

Papildus informāciju par minēto personas datu apstrādi var iegūt Krimuldas novada pašvaldības tīmekļa vietnes www.krimulda.lv sadaļā "Informācija par datu apstrādi", iepazīstoties ar "Krimuldas novada privātuma politiku" vai klātienē Krimuldas novada pašvaldībā.

20____.gada ____._______________

/iesniedzēja paraksts/

Krimuldas novada domes priekšsēdētājs L. Kumskis

 

Krimuldas novada domes saistošo noteikumu Nr. 3
"Par Krimuldas novada pašvaldības pabalstu krīzes situācijā sakarā ar ārkārtējo situāciju saistībā ar Covid-19 izplatību" paskaidrojuma raksts

Paskaidrojuma raksta sadaļas Norādāmā informācija
Saistošo noteikumu nepieciešamības pamatojums Atbilstoši likuma "Par pašvaldībām" 43. panta trešajai daļai dome var pieņemt saistošos noteikumus, lai nodrošinātu pašvaldības autonomo funkciju un brīvprātīgo iniciatīvu izpildi. Ar Ministru kabineta 2020. gada 12. marta rīkojumu Nr. 103 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu" visā valsts teritorijā izsludināta ārkārtējā situācija.

Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma 35. panta otrā daļa paredz, ka pašvaldība, neizvērtējot ģimenes (personas) ienākumus, var piešķirt ģimenei (personai) pabalstu krīzes situācijā, pārejas noteikumu 37. punkta pirmā daļa paredz, ka laikā, kamēr visā valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija sakarā ar Covid-19 izplatību, un vienu kalendāra mēnesi pēc ārkārtējās situācijas beigām pašvaldība piešķir ģimenei (personai), kura ārkārtējās situācijas dēļ nespēj nodrošināt savas pamatvajadzības, šā likuma 35. panta otrajā daļā noteikto pabalstu krīzes situācijā, kas tiek izmaksāts no pašvaldības budžeta līdzekļiem. Lai daļēji kompensētu pašvaldību izdevumus par pabalstu krīzes situācijā nodrošināšanu, valsts nodrošina mērķdotāciju pašvaldībām izdevumu segšanai 50 procentu apmērā no ģimenei (personai) izmaksātā pabalsta krīzes situācijā apmēra, bet ne vairāk kā 40 euro mēnesī vienai personai triju mēnešu periodā. Izvērtējot minēto nepieciešams pieņemt atsevišķus saistošajos noteikumus, nosakot jaunu papildus palīdzības veidu novada ģimenēm (personām), nosakot krīzes pabalstu ārkārtējās situācijas laikā.

2. Īss noteikumu satura izklāsts Pabalsts krīzes situācijā ārkārtējās situācijas laikā ir viens no atbalsta veidiem Krimuldas novada administratīvās teritorijas pašvaldības iedzīvotājiem, kas ļaus nodrošināt pamatvajadzības minētājā periodā. Saistošie noteikumi paredz noteikt krīzes pabalstu ārkārtējās situācijas laikā vienai personai jeb vienam ģimenes loceklim 80 euro apmērā mēnesī ņemot vērā noteiktus kritērijus.
3. Informācija par plānoto noteikumu ietekmi uz pašvaldības budžetu Saistošo noteikumu īstenošana ietekmē pašvaldības budžetu, taču ietekmes apmēru pašlaik nav iespējams noteikt. Jāņem vērā, ka valsts sniedz atbalstu un daļēji kompensē pabalstu krīzes situācijā nodrošinot mērķdotāciju pašvaldībām.
4. Informācija par plānoto noteikumu ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā Saistošie noteikumi tiešā veidā šo jomu neietekmē.
5. Informācija par administratīvajām procedūrām Noteikumu izpildi nodrošinās Krimuldas novada Sociālais dienests.
6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām Nav notikušas.

Krimuldas novada domes priekšsēdētājs L. Kumskis

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!