• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Kultūras ministrija
Kultūras ministrija publicē:
  • rīkojumus par grozījumiem Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā. Objekts iegūst vai zaudē valsts aizsargājamā kultūras pieminekļa statusu pēc rīkojuma publicēšanas;
  • paziņojumus par ģerboņa reģistrāciju un ģerboņa aprakstu un attēlu.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Kultūras ministrijas 2020. gada 12. maija rīkojums Nr. 2.5-1-65 "Par sociālās distancēšanās nodrošināšanu publiskos kultūras pasākumos, kuros apmeklētājs piedalās, atrodoties vieglajā transportlīdzeklī". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 12.05.2020., Nr. 90B https://www.vestnesis.lv/op/2020/90B.5

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Otrdiena, 12.05.2020.

Laidiena Nr. 90C, OP 2020/90C

Vēl šajā numurā

12.05.2020., Nr. 90B (15:39)

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Kultūras ministrija

Veids: rīkojums

Numurs: 2.5-1-65

Pieņemts: 12.05.2020.

OP numurs: 2020/90B.5

2020/90B.5
RĪKI

Kultūras ministrijas rīkojumi: Šajā laidienā 5 Pēdējās nedēļas laikā 2 Visi

Kultūras ministra rīkojums Nr. 2.5-1-65

Rīgā 2020. gada 12. maijā

Par sociālās distancēšanās nodrošināšanu publiskos kultūras pasākumos, kuros apmeklētājs piedalās, atrodoties vieglajā transportlīdzeklī

Izdots saskaņā ar Ministru kabineta
2003. gada 29. aprīļa noteikumu Nr. 241
"Kultūras ministrijas nolikums" 9.11. punktu

1. Pamatojoties uz Ministru kabineta 2020. gada 12. marta rīkojuma Nr. 103 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu" 4.5.25. un 4.53.1 apakšpunktu:

1.1. Publiskus kultūras pasākumus (saskaņā ar Publisku izklaides un svētku pasākumu drošības likumā noteikto definīciju), kuros apmeklētāji piedalās, atrodoties vieglajā transportlīdzeklī (turpmāk – automobilis), drīkst organizēt, nenosakot maksimālo vienlaicīgo pasākuma apmeklētāju skaitu, ja tiek nodrošināta šādu prasību ievērošana:

1.1.1. vienā automobilī vienlaikus var atrasties viena persona vai personas, kas dzīvo vienā mājsaimniecībā;

1.1.2. automobiļu novietošana pasākuma vietā tiek īstenota, nodrošinot vismaz divu metru distanci starp blakus esošiem automobiļiem. Maksimālo pasākumā vienlaicīgi pieļaujamo automobiļu skaitu nosaka atbilstoši pasākuma organizatoru iespējām nodrošināt piesardzības pasākumu ievērošanas kontroli un apmeklētāju plūsmas uzraudzību;

1.1.3. pasākumā nav atļauts piedalīties apmeklētājiem, kuri izmanto citus transportlīdzekļus, tostarp velosipēdus, skrejriteņus, mopēdus, motociklus, kravas un pasažieru pārvadāšanai paredzētus transportlīdzekļus (autobusus, kravas automašīnas), kā arī vieglos transportlīdzekļus ar vaļēju virsbūvi. Nav pieļaujama pasākuma apmeklēšana kājāmgājējiem;

1.1.4. pasākuma laikā apmeklētājiem aizliegts izkāpt no automobiļiem un uzturēties ārpus tiem, izņemot sanitārtehnisko mezglu izmantošanai, ja pasākuma vietā ir nodrošināta piekļuve tiem;

1.1.5. pasākuma laikā apmeklētājiem aizliegts atvērt automobiļu logus, izņemot vēdināšanas režīmā.

1.2. Pasākuma rīkotājs pirms pasākuma rīkošanas to saskaņo ar pašvaldību, kuras administratīvajā teritorijā atrodas pasākuma norises vieta, attiecīgās pašvaldības noteiktajā kārtībā, papildus iesniedzot norises vietas plānu, kurā norādīta automobiļu iebraukšanas, izbraukšanas un novietošanas shēma, un informāciju par piesardzības pasākumu ievērošanas kontroles pasākumiem un sanitārtehnisko mezglu pieejamību, atbilstoši apmeklētāju skaitam, un to novietojumu un personu plūsmas organizāciju uz tiem.

1.3. Pasākuma rīkotājs pasākuma norises vietā redzamās vietās (vismaz pie ieejas pasākuma teritorijā) publiski izvieto skaidri salasāmu informāciju par maksimāli pieļaujamo automobiļu skaitu, kas vienlaikus var atrasties norises vietā, brīdinājumu par aizliegumu izkāpt no automobiļa, kā arī citu informāciju par pasākuma norises organizāciju un noteiktajiem ierobežojumiem.

1.4. Pasākuma rīkotājs publiski (tai skaitā pasākuma tīmekļvietnē, sociālajos medijos, pasākuma norises vietā) izvieto paziņojumus, kas aicina apmeklētājus izvērtēt savu veselības stāvokli un neapmeklēt pasākumu, ja personai ir elpceļu infekcijas slimības simptomi (drudzis, klepus, elpas trūkums), kā arī, ja uz personu attiecas pašizolācijas, karantīnas vai izolācijas nosacījumi atbilstoši Ministru kabineta 2020. gada 12. marta rīkojuma Nr. 103 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu" 4.12. apakšpunktam.

1.5. Pasākuma biļešu tirdzniecība ir veicama tikai attālināti, biļetes iegādes laikā informējot pircēju par pasākuma apmeklēšanas noteikumiem un ierobežojumiem.

1.6. Pasākuma biļešu skenēšana ir veicama caur automobiļa logu, to neatverot.

1.7. Ja pasākuma rīkotājs nodrošina apmeklētājiem sanitārtehnisko mezglu izmantošanu, pasākuma rīkotājs nodrošina apmeklētāju plūsmas plānošanu un kontroli, lai novērstu apmeklētāju drūzmēšanos un nodrošinātu divu metru distances ievērošanu pie sanitārtehniskajiem mezgliem, tai skaitā iezīmējot vietas divu metru distances ievērošanai.

1.8. Pasākuma rīkotājs nodrošina apmeklētājiem sanitārtehnisko mezglu telpās iespēju ievērot roku higiēnu (roku mazgāšanu ar tekošu ūdeni un ziepēm un higiēniskus roku nosusināšanas līdzekļus vai roku dezinfekcijas līdzekļu lietošanu (70 % etanola šķīdums vai cits efektīvs roku dezinfekcijas līdzeklis)).

1.9. Pasākuma rīkotājs izvieto sanitārtehnisko mezglu telpās skaidri salasāmu informāciju ar atgādinājumu par higiēnas prasību ievērošanu:

• Bieži un rūpīgi mazgājiet rokas ar ūdeni un ziepēm, īpaši pēc sabiedrisko vietu apmeklēšanas, pirms ēšanas, pirms pieskaršanās sejai, pēc tualetes apmeklējuma.

• Ja nav iespējams nomazgāt rokas – dezinficējiet rokas ar spirtu saturošiem roku dezinfekcijas līdzekļiem.

• Atcerieties, ka skārienjutīgās ierīces, piemēram, telefonu virsmas var būt piesārņotas ar vīrusiem un baktērijām, tādēļ nepieciešams tās regulāri tīrīt, izmantojot spirtu saturošus dezinfekcijas līdzekļus.

• Nepieskarieties sejai (acīm, degunam un mutei) ar nemazgātām rokām.

1.10. Pasākuma rīkotājs veic sanitārtehnisko mezglu telpu uzkopšanu pēc katra pasākuma, izmantojot piemērotus dezinfekcijas līdzekļus (ieteicamie dezinfekcijas līdzekļi ir 70% etanola šķīdums vai 0,5% nātrija hipohlorīta šķīdums). Detalizētāka informācija par telpu uzkopšanu pieejama Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļvietnē.

1.11. Pasākuma rīkotājs izvērtē sejas masku un citu personīgo aizsardzības līdzekļu lietošanas lietderību pasākuma apkalpojošajam personālam, ievērojot to pareizas lietošanas un utilizācijas nosacījumus, kā arī nepieciešamību noteikt citu papildus drošības pasākumu ievērošanu.

1.12. Pasākuma rīkotājs nodrošina pasākuma tūlītēju pārtraukšanu, ja apmeklētāji pārkāpj noteiktos pasākuma norises noteikumus.

2. Pasākuma rīkotājs ir atbildīgs par piesardzības pasākumu ievērošanu pasākuma norises vietā.

3. Rīkojums stājas spēkā nākamajā dienā pēc tā publicēšanas oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

4. Publicēt šo rīkojumu oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Kultūras ministrs N. Puntulis

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!