Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Daugavpils pilsētas dome
Republikas pilsētas domes publicē saistošos noteikumus un to paskaidrojuma rakstu. Saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas, ja tajos nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš.

Pirms republikas pilsētas domes vēlēšanām republikas pilsētu vēlēšanu komisijas publicē reģistrētos deputātu kandidātu sarakstus, pēc vēlēšanām – informāciju par pilsētas domē ievēlētajiem deputātiem.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Daugavpils pilsētas domes 2020. gada 28. aprīļa saistošie noteikumi Nr. 15 "Nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanas kārtība, lai mazinātu Covid-19 izplatības negatīvo ietekmi uz saimniecisko darbību Daugavpilī". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 5.05.2020., Nr. 85 https://www.vestnesis.lv/op/2020/85.4

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Iecavas novada domes saistošie noteikumi Nr. 7

Par grozījumiem saistošajos noteikumos Nr. 10 "Par pabalsta piešķiršanu, neizvērtējot personas ienākumus"

Vēl šajā numurā

05.05.2020., Nr. 85

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Daugavpils pilsētas dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 15

Pieņemts: 28.04.2020.

OP numurs: 2020/85.4

2020/85.4
RĪKI

Daugavpils pilsētas domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 1 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Daugavpils pilsētas domes saistošie noteikumi Nr. 15

Daugavpilī 2020. gada 28. aprīlī (prot. Nr. 19, 3. §)

Nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanas kārtība, lai mazinātu Covid-19 izplatības negatīvo ietekmi uz saimniecisko darbību Daugavpilī

APSTIPRINĀTI
ar Daugavpils pilsētas domes
2020. gada 28. aprīļa lēmumu Nr. 179

Izdoti saskaņā ar likuma "Par pašvaldībām"
14. panta pirmās daļas 3. punktu,
likuma "Par nekustamā īpašuma nodokli"
5. panta trešo un ceturto daļu

I. Vispārīgie jautājumi

1. Saistošie noteikumi nosaka kārtību, kādā piešķir nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumus (turpmāk – atvieglojumi) atsevišķām nekustamā īpašuma nodokļa maksātāju kategorijām – saimnieciskās darbības veicējiem un sabiedriskā labuma organizācijām par Daugavpils pilsētas pašvaldības administratīvajā teritorijā esošo nekustamo īpašumu, lai mazinātu Covid-19 izplatības negatīvo ietekmi uz saimniecisko darbību un sabiedriskā labuma organizācijām.

2. Saimnieciskās darbības veicējs šo noteikumu izpratnē ir jebkura fiziskā vai juridiskā persona, kas veic jebkuru sistemātisku, patstāvīgu darbību par atlīdzību.

3. Nekustamais īpašums šo noteikumu izpratnē ir ēkas vai to daļas (telpu grupas), kurās nodokļa maksātājs pats veic saimniecisko darbību vai kuru iznomā saimnieciskās darbības veikšanai, izņemot likuma "Par nekustamā īpašuma nodokli" 3. panta pirmās daļas 2. punktā un 1.2 daļā minētos nekustamā īpašuma nodokļa objektus (turpmāk – nekustamais īpašums).

4. Nodokļa atvieglojumus piešķir par periodu no 2020. gada 14. marta līdz 2020. gada 31. decembrim.

5. Lai pieteiktos nodokļa atvieglojumu saņemšanai, nodokļa maksātājs līdz 2020. gada 1.jūlijam iesniedz Daugavpils pilsētas domes (turpmāk – Dome) Īpašuma pārvaldīšanas departamentā (turpmāk – Departaments) motivētu iesniegumu.

6. Nekustamā īpašuma nodokļa maksātāju un nekustamā īpašuma atbilstību šo saistošo noteikumu nosacījumiem izvērtē Departaments un iesniedz Domes Nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanas komisijai (turpmāk – Komisija) lēmuma pieņemšanai.

7. Juridiskām un fiziskām personām, kuras veic saimniecisko darbību, Komisija piešķir atvieglojumus kā de minimis atbalstu, ievērojot Komisijas 2013. gada 18. decembra regulas (ES) Nr. 1407/2013 par Līguma par Eiropas Savienības darbību 107. un 108. panta piemērošanu de minimis atbalstam (Dokuments attiecas uz EEZ) nosacījumus.

II. Nekustamā īpašuma nodokļa maksātāju kategorijas un nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu apmērs

8. Nodokļa atvieglojumus no nekustamā īpašuma nodokļa summas, kas aprēķināta par šo noteikumu 4. punktā noteikto periodu, piešķir šādām nodokļa maksātāju kategorijām norādītajos apmēros:

8.1. nodokļa maksātājiem par nekustamo īpašumu, kas faktiski tiek izmantots viesu izmitināšanas un/vai ēdināšanas pakalpojumu sniegšanai un kurā ir reģistrēta struktūrvienība Valsts ieņēmumu dienestā un/vai nekustamā īpašuma galvenais lietošanas veids saskaņā ar Nekustamā īpašuma valsts kadastra reģistra datiem ir "Viesnīcas un sabiedriskās ēdināšanas ēkas; viesnīcas vai sabiedriskās ēdināšanas telpu grupa" (kods 1211) – 90 %;

8.2. nodokļa maksātājiem par nekustamo īpašumu, kas faktiski tiek izmantots sporta vajadzībām un kurā ir reģistrēta struktūrvienība Valsts ieņēmumu dienestā un/vai nekustamā īpašuma galvenais lietošanas veids saskaņā ar Nekustamā īpašuma valsts kadastra reģistra datiem ir "Sporta ēkas; sporta telpu grupa" (kods 1265) – 90 %;

8.3. nodokļa maksātājiem par nekustamo īpašumu, kas faktiski tiek izmantots bērnu izklaides centram un kurā ir reģistrēta struktūrvienība Valsts ieņēmumu dienestā un/vai Nekustamā īpašuma valsts kadastra reģistrā nekustamajam īpašumam noteikts lietošanas veids (vai viens no lietošanas veidiem) "Ēkas plašizklaides pasākumiem; plašizklaides pasākumu telpu grupa" (kods 1261) – 90 %;

8.4. nodokļa maksātājiem par nekustamo īpašumu ar būves nosaukumu "Tirdzniecības centrs" vai "Tirdzniecības paviljons" – 90 %, bet ar nosacījumu, ka nodokļa atvieglojuma summa (EUR) nepārsniedz šo noteikumu 15. punktā noteikto ierobežojumu un ja izpildīts šo noteikumu 16. punktā noteiktais;

8.5. nodokļa maksātājiem par nekustamo īpašumu, kurā nodokļa maksātājs veic saimniecisko darbību (izņemot darbības veidu saskaņā ar Eiropas Savienības statistiskās klasifikācijas NACE 2. redakciju ar kodu 68.20 "Sava vai nomāta nekustamā īpašuma izīrēšana un pārvaldīšana") un tajā ir reģistrēta struktūrvienība Valsts ieņēmumu dienestā, ar nosacījumu, ka nodokļa maksātāja ieņēmumi no saimnieciskās darbības 2020. gada martā vai aprīlī, salīdzinot ar 2019. gada attiecīgo mēnesi, ir samazinājušies vismaz par 30 procentiem – 90 %;

8.6. nodokļa maksātājiem par nekustamo īpašumu, kas iznomāts saimnieciskās darbības veikšanai un tajā ir reģistrēta struktūrvienība Valsts ieņēmumu dienestā ar nosacījumu, ka nomnieka, kurš faktiski izmanto nekustamo īpašumu, ieņēmumi no saimnieciskās darbības (izņemot darbības veidu saskaņā ar Eiropas Savienības statistiskās klasifikācijas NACE 2. redakciju ar kodu 68.20 "Sava vai nomāta nekustamā īpašuma izīrēšana un pārvaldīšana") 2020. gada martā vai aprīlī, salīdzinot ar 2019. gada attiecīgo mēnesi, ir samazinājušies vismaz par 30 procentiem – 90 %, bet ne vairāk kā šo noteikumu 15. punktā noteiktais ierobežojums;

8.7. Sabiedriskā labuma organizācijai par lietošanā (nomā) esošo Daugavpils pilsētas pašvaldībai piederošo nekustamo īpašumu – 90 %.

III. Kārtība, kādā tiek piešķirti atvieglojumi

9. Ja nekustamais īpašums, par kuru personai ir tiesības saņemt nodokļa atvieglojumus, tikai daļēji atbilst šo noteikumu prasībām, tad nodokļa atvieglojumus piešķir tikai par atbilstošo nekustamā īpašuma daļu.

10. Ja nodokļa maksātājs dibināts laikposmā no 2019. gada 1. marta līdz 2020. gada 1. martam, šo noteikumu 8.5., 8.6. apakšpunktā minēto samazinājumu apmēru procentos aprēķina, salīdzinot ieņēmumus no saimnieciskās darbības 2020. gada martā vai aprīlī ar 2019. gada vidējiem ieņēmumiem no saimnieciskās darbības par nostrādātajiem mēnešiem vai vidējiem ieņēmumiem no saimnieciskās darbības par 2020. gada janvāri un/vai februāri, ja nodokļa maksātājs dibināts 2020. gadā.

11. Komisija patur tiesības nepieciešamības gadījumā veikt iesniegto dokumentu un to apliecinājumu pēcpārbaudi viena gada laikā, iegūstot informāciju no Valsts ieņēmumu dienesta vai no citām informācijas sistēmām.

12. Personai, kura sniedz nepatiesas ziņas, pamatojoties uz kurām atvieglojums tiek piešķirts, Komisija atceļ lēmumu par atvieglojumu piešķiršanu un Departaments aprēķina personai nekustamā īpašuma nodokli nepamatoti piešķirto atvieglojumu apmērā, papildus aprēķināto summu sadalot likumā "Par nekustamā īpašuma nodokli" noteiktajos maksāšanas termiņos, aprēķinot nokavējuma naudu likumā "Par nodokļiem un nodevām" noteiktajā kārtībā.

13. Par atvieglojumu piešķiršanu Departaments paziņo nodokļa maksātājam, nosūtot administratīvo aktu – maksāšanas paziņojumu par nekustamā īpašuma nodokli.

14. Departamenta izdoto maksāšanas paziņojumu atvieglojumu piešķiršanas jautājumos nodokļa maksātājs var apstrīdēt Domē, rakstiski vēršoties pie Domes priekšsēdētāja. Domes priekšsēdētāja lēmums ir pārsūdzams Administratīvajā rajona tiesā.

IV. Nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanas ierobežojumi

15. Ja šo noteikumu 8.4., 8.6. apakšpunktā minētie nodokļa maksātāji iznomā nekustamo īpašumu saimnieciskās darbības veicējiem, tad piešķirtais atvieglojumu apmērs nedrīkst pārsniegt nodokļa maksātāja piešķirto nomas maksas atlaižu summu nomniekiem.

16. Noteikumu 8.4. apakšpunktā minētajiem nodokļu maksātājiem, kuri iznomā nekustamo īpašumu citām personām, nodokļa atvieglojums ir piešķirams ar nosacījumu, ka nodokļu maksātājs nomas maksas atlaidi sniedz saimnieciskās darbības veicējiem:

16.1. kuri izmanto nekustamo īpašumu saimnieciskajai darbībai nozarēs, kurām sakarā ar Covid-19 izplatību ir būtiski pasliktinājusies finanšu situācija, atbilstoši Ministru kabineta 2020. gada 24. marta noteikumiem Nr. 151 "Noteikumi par nozarēm, kurām sakarā ar Covid-19 izplatību ir būtiski pasliktinājusies finanšu situācija";

16.2. kuru saimnieciskā darbība ierobežota ar Ministru kabineta 2020. gada 12. marta rīkojuma Nr. 103 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu" 4.22.3 punktu.

17. Nodokļa atvieglojumu nepiešķir:

17.1. nodokļa maksātājam, ja uz iesnieguma par nodokļa atvieglojuma piešķiršanu iesniegšanas brīdi ar tiesas spriedumu ir pasludināts maksātnespējas process, ar tiesas spriedumu tiek īstenots tiesiskās aizsardzības process, vai ar tiesas lēmumu tiek īstenots ārpustiesas tiesiskās aizsardzības process, vai tā saimnieciskā darbība ir apturēta vai izbeigta, vai uzsākts likvidācijas process;

17.2. ja nodokļa maksātājs nav iesniedzis Departamentā pamatojumu un dokumentus atbilstoši šo noteikumu 19., 20.un 21. punktam;

17.3. ja nekustamajā īpašumā saimnieciskā darbība uzsākta pēc 2020. gada 1. marta, izņemot šo saistošo noteikumu 8.1. apakšpunktā minētos nodokļa maksātājus.

18. Atvieglojumus nepiešķir par šādiem nekustamajiem īpašumiem vai to daļām:

18.1. ja būve ar Domes Pilsētplānošanas un būvniecības departamenta lēmumu (atzinumu) klasificēta kā vidi degradējoša, sagruvusi vai cilvēku drošību apdraudoša;

18.2. ja nekustamais īpašums (vai tā daļa) tiek izmantots finanšu, apdrošināšanas, azartspēles un derības, aptiekas (tai skaitā veterinārās aptiekas) darbībai, pārtikas, alkoholisko dzērienu, tabakas, preses, dzīvnieku barības, būvniecības un dārzkopības preču, higiēnas un saimniecības preču tirdzniecībai, kā arī kā vakcinācijas kabineti, optikas veikali, ķīmiskās tīrītavas, automašīnu tirdzniecības veikali/centri;

18.3. ja nekustamais īpašums pieder valstij vai valsts kapitālsabiedrībām;

18.4. ja nekustamais īpašums atbilst likuma "Par nekustamā īpašuma nodokli" (turpmāk– likums) 3. panta pirmās daļas 2. punktā un 1.2 daļā minētajiem nekustamā īpašuma nodokļa objektiem.

V. Atvieglojumu piešķiršanai nepieciešamie dokumenti

19. Šo noteikumu 8.1., 8.2., 8.3. apakšpunktā minētie nodokļa maksātāji iesniegumam pievieno Valsts ieņēmumu dienesta Elektroniskās deklarēšanas sistēmā sagatavotās veidlapas par sniedzamo informāciju de minimis atbalsta uzskaitei un piešķiršanai izdruku vai norāda sistēmā izveidotās un apstiprinātās pretendenta veidlapas identifikācijas numuru.

20. Šo noteikumu 8.4. apakšpunktā minētie nodokļa maksātāji iesniegumam pievieno šādus dokumentus:

20.1. Valsts ieņēmumu dienesta Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (turpmāk – VID EDS) sagatavotās veidlapas par sniedzamo informāciju de minimis atbalsta uzskaitei un piešķiršanai izdruku vai norāda sistēmā izveidotās un apstiprinātās pretendenta veidlapas identifikācijas numuru;

20.2. pārskats par tirdzniecības centra nomniekiem piešķirto nomas maksas atvieglojumu apmēru (1. pielikums);

20.3. pierādījumi par nomas maksas atlaides piešķiršanu (starp nodokļa maksātāju un nomniekiem noslēgto līgumu vai vienošanās kopijas, kas apliecina nomas maksas izmaiņas, vai nomnieku iesniegumu un nodokļu maksātāja rīkojumu par atlaides piešķiršanu apliecinātas kopijas, apliecināti konta apgrozījuma izraksti par norēķiniem ar nomnieku un citi dokumenti).

21. Šo noteikumu 8.5., 8.6. apakšpunktā minētajiem nodokļa maksātajiem motivētajā iesniegumā jānorāda nodokļa maksātāja vai tā nomnieka ieņēmumu apgrozījumu 2019. gada martā un aprīlī un 2020. gada martā un aprīlī, apgrozījuma samazinājumu procentos, un iesniegumam pievieno šādus dokumentus:

21.1. pievienotās vērtības nodokļa (turpmāk – PVN) deklarācijas kopiju (izdruku no VID EDS) par attiecīgajiem periodiem – ja nodokļa maksatājs ir PVN maksātājs;

21.2. konta (apgrozījums) pārskatu – ja nodokļa maksātājs nav PVN maksātājs;

21.3. mikrouzņēmuma nodokļa deklarācijas kopiju (izdruku no VID EDS) – ja nodokļa maksātājs ir mikrouzņēmuma nodokļa maksātājs;

21.4. saimnieciskās darbības veicējs – rīcībā esošu dokumentu apliecinātu(-as) kopiju (-as), kas pierāda apgrozījuma samazinājumu (piem. Ieņēmumu-izdevumu žurnāla kopija par 2020. un 2019. gadu attiecīgajiem periodiem martā vai aprīlī);

21.5. pārskatu par nomniekiem piešķirto nomas maksas atlaides apmēru;

21.6. starp nodokļa maksātāju un nomniekiem noslēgto līgumu vai vienošanās kopijas, kas apliecina nomas maksas izmaiņas.

Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētājs A. Elksniņš

 

1. pielikums
Daugavpils pilsētas domes 2020. gada 28. aprīļa
saistošajiem noteikumiem Nr. 15

Nodokļa maksātāja   pārskats par tirdzniecības centra   nomniekiem piešķirto nomas maksas
  (nosaukums)   (nosaukums)  
atvieglojumu apmēru 2020. gadā.

Nr.
p.k.
Nomnieka vārds, uzvārds vai nosaukums Personas kods vai reģistrācijas numurs Pamatdarbības veids* Tirdzniecības vietas Tirdzniecības vietas nomas maksa Mēnešu/dienu skaits, par kuru piešķirams nomas atvieglojums Nomas maksas atvieglojuma summa (EUR)
Nr…. platība (m2) līgumā noteikta (EUR) pēc nomas atvieglojuma piešķiršanas (EUR)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10=(7-8)x9
                Kopā:  

* šeit nav jānorāda nekustamie īpašumui, kas tiek izmantoti finanšu, apdrošināšanas, azartspēles un derības, aptiekas (tai skaitā veterinārās aptiekas) darbībai, pārtikas, alkoholisko dzērienu, tabakas, preses, dzīvnieku barības, būvniecības un dārzkopības preču, higiēnas un saimniecības preču tirdzniecībai, kā arī kā vakcinācijas kabineti, optikas veikali, ķīmiskās tīrītavas, automašīnu tirdzniecības veikali/centri.

 

Daugavpils pilsētas domes 2020. gada 28. aprīļa saistošo noteikumu Nr. 15 "Nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanas kārtība, lai mazinātu Covid-19 izplatības negatīvo ietekmi uz saimniecisko darbību Daugavpilī"
paskaidrojuma raksts

Paskaidrojuma raksta sadaļas Norādāmā informācija
1. Projekta nepieciešamības pamatojums Atbilstoši likuma "Par nekustamā īpašuma nodokli" 5. panta trešajai un ceturtajai daļai, dome var izdot saistošus noteikumus, kuros paredzēti atvieglojumi atsevišķām nekustamā īpašuma nodokļa maksātāju kategorijām 90, 70, 50 vai 25 procentu apmērā no nekustamā īpašuma nodokļa summas.

Ar Ministru kabineta 2020. gada 12. marta rīkojumu Nr. 103 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu" (turpmāk – MK rīkojums Nr. 103) visā valsts teritorijā izsludināta ārkārtējā situācija, ir noteikti ierobežojumi, t.sk. aizliegti jebkādi publiskie pasākumi un privātie pasākumi, telpu sporta norišu darbība, sociālā (fiziskā) distancēšanās un epidemioloģiskās drošības pasākumi.

Saistošie noteikumi paredz atbalstu dažādām nodokļa maksātāju kategorijām laika posmā no 2020. gada 14. marta līdz 2020. gada 31. decembrim sakarā ar izsludināto ārkārtējo situāciju saistībā ar Covid-19 izplatību.

2. Īss projekta satura izklāsts Saistošie noteikumi paredz šādu atbalstu nodokļa maksātāju kategorijām laika posmā no 2020. gada 14. marta līdz 2020. gada 31. decembrim sakarā ar izsludināto ārkārtējo situāciju saistībā ar Covid-19 izplatību:

– nodokļa maksātājiem par nekustamo īpašumu, kas faktiski tiek izmantots viesu izmitināšanas un/vai ēdināšanas pakalpojumu sniegšanai un kurā ir reģistrēta struktūrvienība Valsts ieņēmumu dienestā un/vai nekustamā īpašuma galvenais lietošanas veids saskaņā ar Nekustamā īpašuma valsts kadastra reģistra datiem ir "Viesnīcas un sabiedriskās ēdināšanas ēkas; viesnīcas vai sabiedriskās ēdināšanas telpu grupa" (kods 1211) – 90 %;

– nodokļa maksātājiem par nekustamo īpašumu, kas faktiski tiek izmantots sporta vajadzībām un kurā ir reģistrēta struktūrvienība Valsts ieņēmumu dienestā un/vai nekustamā īpašuma galvenais lietošanas veids saskaņā ar Nekustamā īpašuma valsts kadastra reģistra datiem ir "Sporta ēkas; sporta telpu grupa" (kods 1265) – 90 %;

– nodokļa maksātājiem par nekustamo īpašumu, kas faktiski tiek izmantots bērnu izklaides centram un kurā ir reģistrēta struktūrvienība Valsts ieņēmumu dienestā un/vai Nekustamā īpašuma valsts kadastra reģistrā nekustamajam īpašumam noteikts lietošanas veids (vai viens no lietošanas veidiem) "Ēkas plašizklaides pasākumiem; plašizklaides pasākumu telpu grupa" (kods 1261) – 90 %;

– nodokļa maksātājiem par nekustamo īpašumu ar būves nosaukumu "Tirdzniecības centrs" vai "Tirdzniecības paviljons" – 90 %, bet ar nosacījumu, ka nodokļa atvieglojuma summa (EUR) nepārsniedz šo noteikumu 15. punktā noteikto ierobežojumu un ja izpildīts šo noteikumu 16. punktā noteiktais;

– nodokļa maksātājiem par nekustamo īpašumu, kurā nodokļa maksātājs veic saimniecisko darbību (izņemot darbības veidu saskaņā ar Eiropas Savienības statistiskās klasifikācijas NACE 2. redakciju ar kodu 68.20 "Sava vai nomāta nekustamā īpašuma izīrēšana un pārvaldīšana") un tajā ir reģistrēta struktūrvienība Valsts ieņēmumu dienestā, ar nosacījumu, ka nodokļa maksātāja ieņēmumi no saimnieciskās darbības 2020. gada martā vai aprīlī, salīdzinot ar 2019. gada attiecīgo mēnesi, ir samazinājušies vismaz par 30 procentiem – 90 %;

– nodokļa maksātājiem par nekustamo īpašumu, kas iznomāts saimnieciskās darbības veikšanai un tajā ir reģistrēta struktūrvienība Valsts ieņēmumu dienestā ar nosacījumu, ka nomnieka, kurš faktiski izmanto nekustamo īpašumu, ieņēmumi no saimnieciskās darbības (izņemot darbības veidu saskaņā ar Eiropas Savienības statistiskās klasifikācijas NACE 2. redakciju ar kodu 68.20 "Sava vai nomāta nekustamā īpašuma izīrēšana un pārvaldīšana") 2020. gada martā vai aprīlī, salīdzinot ar 2019. gada attiecīgo mēnesi, ir samazinājušies vismaz par 30 procentiem – 90 %, bet ne vairāk kā šo noteikumu 15. punktā noteiktais ierobežojums;

– sabiedriskā labuma organizācijai par lietošanā (nomā) esošo Daugavpils pilsētas pašvaldībai piederošo nekustamo īpašumu – 90 %.

3. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz pašvaldības budžetu Saistošo noteikumu izpildei nav nepieciešams veidot jaunas institūcijas, paplašināt esošo institūciju kompetenci vai veidot jaunas amata vietas, tas būs papildus slogs Domes Īpašuma pārvaldīšanas departamenta darbiniekiem un Domes Nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanas komisijas locekļiem.

Ietekme uz pašvaldības budžetu sakarā ar atvieglojumu piešķiršanu nav iespējams precīzi noteikt.

Saistošajos noteikumos paredzētie atvieglojumi samazinās 2020. gada nekustamā īpašuma nodokļa ieņēmumus pašvaldības budžetā, provizoriski par Saistošo noteikumu 8.1.–8.4. apakšpunktos minētajiem objektiem atvieglojumu summa varētu sastādīt aptuveni 144000 EUR, savukārt, par 8.5–8.7. apakšpunktos minētajiem objektiem – 520000 EUR. Nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojuma kopsummu ietekmēs nodokļa maksātāju aktivitāte un to atbilstība šajos saistošajos noteikumos noteiktajiem kritērijiem.

4. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā Saistošie noteikumi palīdzēs uzņēmējiem Daugavpils pilsētas pašvaldības administratīvajā teritorijā pārvarēt finansiālo krīzi, kas ir saistīta ar ārkārtējas situācijas izsludināšanu valstī sakarā ar Covid-19.
5. Informācija par administratīvajām procedūrām Atbalsts tiks sniegts uz nodokļa maksātāja iesnieguma pamata. Nekustamā īpašuma nodokļa maksātāju un nekustamā īpašuma atbilstību šo saistošo noteikumu nosacījumiem izvērtē Domes Īpašuma pārvaldīšanas departaments un iesniedz Domes Nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanas komisijai lēmuma pieņemšanai.
6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām Konsultācijas notika ar uzņēmējiem, kas veic savu saimniecisko darbību Daugavpils pilsētas pašvaldības administratīvajā teritorijā.

Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētājs A. Elksniņš

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!