Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Iekšlietu ministrijas 2020. gada 30. aprīļa rīkojums Nr. 1-12/525 "Par apsardzes sertifikātu un sertifikātu detektīvdarbības veikšanai izmantošanas termiņa pagarināšanu ārkārtējās situācijas laikā". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 30.04.2020., Nr. 84C https://www.vestnesis.lv/op/2020/84C.4

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ceturtdiena, 30.04.2020.

Laidiena Nr. 84D, OP 2020/84D

Vēl šajā numurā

30.04.2020., Nr. 84C (15:53)

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Iekšlietu ministrija

Veids: rīkojums

Numurs: 1-12/525

Pieņemts: 30.04.2020.

OP numurs: 2020/84C.4

2020/84C.4
RĪKI

Iekšlietu ministrijas rīkojumi: Šajā laidienā 1 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Iekšlietu ministra rīkojums Nr. 1-12/525

Rīgā 2020. gada 30. aprīlī

Par apsardzes sertifikātu un sertifikātu detektīvdarbības veikšanai izmantošanas termiņa pagarināšanu ārkārtējās situācijas laikā

Izdots saskaņā ar likuma "Par valsts institūciju darbību
ārkārtējās situācijas laikā saistībā ar Covid-19 izplatību"
17. panta pirmo, otro un trešo daļu

Ministru kabineta 2017. gada 27. jūnija noteikumu Nr. 380 "Apsardzes sertifikātu izsniegšanas kārtība" 33.2. un 38.2. apakšpunkts noteic, lai pagarinātu apsardzes sertifikāta derīguma termiņu, personai jāiesniedz psihiatra un narkologa izsniegta derīga atzinuma kopiju par personas veselības stāvokli.

Atbilstoši Ministru kabineta 2013. gada 27. augusta noteikumu Nr. 633 "Detektīvdarbības licencēšanas un sertifikācijas noteikumi" 23. punktam, lai pagarinātu sertifikāta detektīvdarbības veikšanai darbības laiku, personai jāiesniedz psihiatra un narkologa atzinums par veselības stāvokli.

Veselības ministra 2020. gada 6. aprīļa rīkojuma Nr. 75 "Par medicīniskām izziņām" 1.1. apakšpunkts paredz, ka uz ārkārtējās situācijas laiku ir apturēta medicīnisko atzinumu un izziņu izsniegšana par veselības pārbaudēm, kas noteiktas normatīvajos aktos par apsardzes darbību un detektīvdarbību. Savukārt minētā rīkojuma 1.2. apakšpunkts noteic, ka šā rīkojuma 1.1. apakšpunktā minēto izsniegto medicīnisko atzinumu un izziņu, kuru darbība beidzas ārkārtējās situācijas laikā, izmantošanas termiņš ir trīs mēneši pēc ārkārtējās situācijas beigām.

Ņemot vērā minēto, kā arī, lai samazinātu Covid-19 infekcijas izplatīšanos, vienlaikus nodrošinot attiecīgo pakalpojumu nepārtrauktību, saistībā ar Covid-19 izplatību izsludinātās ārkārtējās situācijas (turpmāk – ārkārtējā situācija) laikā:

1. Apturēt apsardzes sertifikāta vai sertifikāta detektīvdarbības veikšanai izmantošanas termiņa pagarināšanu, izņemot, ja persona ārkārtējās situācijas laikā iesniedz normatīvajos aktos par apsardzes darbību un detektīvdarbību noteiktos dokumentus, kas nepieciešami attiecīgā sertifikāta izmantošanas termiņa pagarināšanai, un ir nokārtojusi apsardzes darbinieka kvalifikācijas pārbaudījumu, ja tas nepieciešams, lai pagarinātu apsardzes sertifikāta izmantošanas termiņu, un attiecīgā sertifikāta izsniegšana var tikt nodrošināta bez personas fiziskas klātbūtnes.

2. Noteikt, ja Valsts policijas izsniegtā apsardzes sertifikāta vai sertifikāta detektīvdarbības veikšanai izmantošanas termiņš beidzas ārkārtējās situācijas laikā, tas ir derīgs ārkārtējās situācijas laikā un trīs mēnešus pēc ārkārtējās situācijas atcelšanas.

3. Rīkojums stājas spēkā nākamajā dienā pēc tā publicēšanas oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Iekšlietu ministrs S. Ģirģens

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!