Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī.
Ministru kabineta izdotos tiesību aktus publicēšanai nosūta Valsts kanceleja. Tie publicējami parasti divu darbdienu laikā pēc dokumenta saņemšanas.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2020. gada 23. aprīļa noteikumi Nr. 236 "Noteikumi par dīkstāves palīdzības pabalstu darba ņēmējiem un pašnodarbinātajām personām, kuras skārusi Covid-19 izplatība". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 29.04.2020., Nr. 83A https://www.vestnesis.lv/op/2020/83A.2

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr. 237

Grozījumi Ministru kabineta 2009. gada 15. septembra noteikumos Nr. 1065 "Noteikumi par aizdevumiem sīko (mikro), mazo un vidējo saimnieciskās darbības veicēju un lauksaimniecības un mežsaimniecības pakalpojumu kooperatīvo sabiedrību attīstības veicināšanai"

Vēl šajā numurā

29.04.2020., Nr. 83A (11:18)

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 236

Pieņemts: 23.04.2020.

OP numurs: 2020/83A.2

2020/83A.2
RĪKI

Ministru kabineta noteikumi: Šajā laidienā 10 Pēdējās nedēļas laikā 15 Visi

Ministru kabineta noteikumi Nr. 236

Rīgā 2020. gada 23. aprīlī (prot. Nr. 27 8. §)

Noteikumi par dīkstāves palīdzības pabalstu darba ņēmējiem un pašnodarbinātajām personām, kuras skārusi Covid-19 izplatība

Izdoti saskaņā ar likuma "Par valsts apdraudējuma
un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem
sakarā ar Covid-19 izplatību"
2. pantu un 14. panta otro daļu

1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā darba ņēmējs vai pašnodarbinātā persona, kuru skārusi Covid-19 izraisītā krīze, saņem dīkstāves palīdzības pabalstu, un kārtību, kādā aprēķina un izmaksā dīkstāves palīdzības pabalstu.

2. Par dīkstāves palīdzības pabalstu šo noteikumu izpratnē ir uzskatāms pabalsts likuma "Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību" 14. panta pirmās daļas izpratnē, un tā maksimālais apmērs ir 180 euro mēnesī, no kura atskaita personai piešķirto dīkstāves pabalstu. Dīkstāves palīdzības pabalstu neapliek ar iedzīvotāju ienākuma nodokli un valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām.

3. Tiesības uz dīkstāves palīdzības pabalstu ir:

3.1. darba ņēmējam, kuram Valsts ieņēmumu dienests ir atteicis dīkstāves pabalstu, jo uz viņu attiecas kāds no kritērijiem, kas noteikts darba devējam Ministru kabineta 2020. gada 26. marta noteikumu Nr. 165 "Noteikumi par Covid-19 izraisītās krīzes skartiem darba devējiem, kuri kvalificējas dīkstāves pabalstam un nokavēto nodokļu maksājumu samaksas sadalei termiņos vai atlikšanai uz laiku līdz trim gadiem" 12. punktā;

3.2. darba ņēmējam, kuram piešķirts dīkstāves pabalsts saskaņā ar Ministru kabineta 2020. gada 26. marta noteikumiem Nr. 165 "Noteikumi par Covid-19 izraisītās krīzes skartiem darba devējiem, kuri kvalificējas dīkstāves pabalstam un nokavēto nodokļu maksājumu samaksas sadalei termiņos vai atlikšanai uz laiku līdz trim gadiem" un piešķirtā dīkstāves pabalsta apmērs ir mazāks par 180 euro mēnesī (proporcionāli kalendāra dienām, kurās darba ņēmējs atrodas dīkstāvē);

3.3. pašnodarbinātajai personai, kurai piešķirts dīkstāves pabalsts saskaņā ar Ministru kabineta 2020. gada 31. marta noteikumiem Nr. 179 "Noteikumi par dīkstāves pabalstu pašnodarbinātām personām, kuras skārusi Covid-19 izplatība" un piešķirtā dīkstāves pabalsta apmērs ir mazāks par 180 euro mēnesī (proporcionāli kalendāra dienām, kurās pašnodarbinātā persona atrodas dīkstāvē).

4. Dīkstāves palīdzības pabalstu piešķir un izmaksā proporcionāli kalendāra dienām, kurās persona (darba ņēmējs vai pašnodarbinātā persona) ir dīkstāvē. Dīkstāves periods ir terminēts laikposms no 2020. gada 14. marta līdz 14. maijam, bet ne ilgāk, kā ir spēkā Ministru kabineta lēmums par ārkārtējo situāciju.

5. Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra:

5.1. piešķir un izmaksā šo noteikumu 3.1. apakšpunktā minētajai personai dīkstāves palīdzības pabalstu, pamatojoties uz Valsts ieņēmumu dienesta sniegto informāciju;

5.2. šo noteikumu 3.2. un 3.3. apakšpunktā minētajai personai, kurai aprēķinātais dīkstāves pabalsts ir mazāks par 180 euro mēnesī, izmaksā dīkstāves palīdzības pabalsta starpību (starpību starp dīkstāves pabalstu un dīkstāves palīdzības pabalstu).

6. Valsts ieņēmumu dienests informē Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūru par šo noteikumu 3. punktā minētajām personām, norādot darba ņēmēja vai pašnodarbinātās personas vārdu, uzvārdu, personas kodu, dīkstāves periodu, izmaksātā dīkstāves pabalsta apmēru un kontu, kas atvērts kredītiestādē vai pie maksājumu pakalpojuma sniedzēja Latvijā.

7. Šo noteikumu 3.1. apakšpunktā minētajām personām, kuras saņem dīkstāves palīdzības pabalstu, piešķir piemaksu 50 euro apmērā mēnesī par katru apgādībā esošu bērnu vecumā līdz 24 gadiem, par kuru darba ņēmējam tiek piemērots iedzīvotāju ienākuma nodokļa atvieglojums. Piemaksu piešķir un izmaksā Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra par laikposmu, par kuru piešķirts dīkstāves palīdzības pabalsts un tiek piemērots iedzīvotāju ienākuma nodokļa atvieglojums. Piemaksu par apgādībā esošu bērnu pārskaita uz darba ņēmēja kontu, kurā tiek pārskaitīts dīkstāves palīdzības pabalsts.

8. Šo noteikumu 3. punktā minētajām personām dīkstāves palīdzības pabalstu par laikposmu no 2020. gada 14. marta līdz šo noteikumu spēkā stāšanās dienai Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra pārskaita uz personas kontu 10 darbdienu laikā no šo noteikumu spēkā stāšanās dienas.

9. Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra informē sociālos dienestus par personām, kurām Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra ir piešķīrusi dīkstāves palīdzības pabalstu.

Ministru prezidents A. K. Kariņš

Labklājības ministre R. Petraviča

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!