Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Liepājas pilsētas dome
Republikas pilsētas domes publicē saistošos noteikumus un to paskaidrojuma rakstu. Saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas, ja tajos nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš.

Pirms republikas pilsētas domes vēlēšanām republikas pilsētu vēlēšanu komisijas publicē reģistrētos deputātu kandidātu sarakstus, pēc vēlēšanām – informāciju par pilsētas domē ievēlētajiem deputātiem.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Liepājas pilsētas domes 2020. gada 20. februāra saistošie noteikumi Nr. 4 "Par transportlīdzekļa atzīšanu par ilgstoši atstātu uz ceļa". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 6.04.2020., Nr. 68 https://www.vestnesis.lv/op/2020/68.10

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Liepājas pilsētas domes saistošie noteikumi Nr. 5

Grozījumi Liepājas pilsētas domes 2009. gada 22. janvāra saistošajos noteikumos Nr. 2 "Ēku numurzīmju, ielu vai laukumu nosaukumu norāžu izvietošanas kārtība Liepājā"

Vēl šajā numurā

06.04.2020., Nr. 68

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Liepājas pilsētas dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 4

Pieņemts: 20.02.2020.

OP numurs: 2020/68.10

2020/68.10
RĪKI

Liepājas pilsētas domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 2 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Liepājas pilsētas domes saistošie noteikumi Nr. 4

Liepājā 2020. gada 20. februārī (prot. Nr. 3, 14. §)

Par transportlīdzekļa atzīšanu par ilgstoši atstātu uz ceļa

Izdoti saskaņā ar likuma "Par pašvaldībām" 44. panta 4. punktu
un Ministru kabineta 2004. gada 7. septembra noteikumu Nr. 767
"Noteikumi par transportlīdzekļa piespiedu pārvietošanu
un transportlīdzekļa atzīšanu par ilgstoši atstātu uz ceļa"
20.2. apakšpunktu un 23. punktu

1. Noteikt, ka Liepājas pilsētā transportlīdzeklis tiek atzīts par ilgstoši atstātu uz ceļa, ja tas novietots stāvēšanai uz ceļa un netiek izmantots ilgāk par 45 diennaktīm, ko apliecina brīdinājuma uzlīme uz transportlīdzekļa.

2. Lēmumu par transportlīdzekļa atzīšanu par ilgstoši atstātu uz ceļa pilnvaroti pieņemt Liepājas pilsētas pašvaldības iestādes "Liepājas pilsētas Pašvaldības policija" darbinieki atbilstoši kompetencei.

Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs J. Vilnītis

 

Saistošo noteikumu "Par transportlīdzekļa atzīšanu par ilgstoši atstātu uz ceļa"
paskaidrojuma raksts

Paskaidrojuma raksta sadaļas

Norādāmā informācija

1. Īss projekta satura izklāsts Ministru kabineta 2004. gada 7. septembra noteikumu Nr. 767 "Noteikumi par transportlīdzekļa piespiedu pārvietošanu un transportlīdzekļa atzīšanu par ilgstoši atstātu uz ceļa" (Ministru kabineta noteikumi) 20.2. apakšpunkts paredz, ka pašvaldība var noteikt laiku, kad transportlīdzeklis atzīstams par ilgstoši atstātu uz ceļa.

Noteikumi paredz, ka Liepājas pilsētā transportlīdzeklis, kas novietots stāvēšanai uz ceļa un netiek izmantots ilgāk par 45 diennaktīm, tiek atzīts par ilgstoši atstātu uz ceļa. Vienlaikus nosakot personas, kuras pašvaldības vārdā ir pilnvarotas pieņemt atbilstošu lēmumu.

2. Projekta nepieciešamības pamatojums Saistošie noteikumi nepieciešami, lai pašvaldība Ministra kabineta noteikumos paredzētajā kārtībā nodrošinātu ceļu satiksmes drošību, nosakot laiku, kad transportlīdzeklis atzīstams par ilgstoši atstātu uz ceļa, lai varētu veikt Ministra kabineta noteikumos paredzētas darbības satiksmes apdraudējuma novēršanai.
3. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz pašvaldības budžetu Ietekmi uz pašvaldības budžetu nav iespējams paredzēt.
4. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā Saistošie noteikumi attieksies uz transportlīdzekļu īpašniekiem (valdītāji, turētāji), kuru transportlīdzeklis atstāts uz ceļa (ielas) ilgāk kā 45 diennaktis.

Saistošie noteikumi jaunus pienākumus vai tiesības noteikumu mērķgrupai neparedz. Saistošie noteikumi uzlabos ceļu satiksmes un tās dalībnieku drošību, nodrošinot, ka pašvaldības pilnvarotās personas ilgstoši atstātu transportlīdzekli piespiedu kārtā pārvieto uz speciālu stāvvietu vai uz citu – stāvēšanai atļautu – vietu.

5. Informācija par administratīvajām procedūrām Saistošo noteikumu izpildi nodrošinās Liepājas pilsētas pašvaldības iestāde "Liepājas pilsētas Pašvaldības policija" (turpmāk – policija).

Ministra kabineta noteikumos paredzētie pienākumi, izdodot saistošos noteikumus, netiek sašaurināti vai paplašināti, tādēļ jaunas funkcijas policijai netiek uzliktas un esošās funkcijas pēc būtības netiek paplašinātas. Saistošie noteikumi nodrošinās vienveidīgu Ministru kabineta noteikumu piemērošanu un procesuālo kārtību jautājumā par laiku, kad uz ceļa atstāts transportlīdzeklis atzīstams par ilgstoši atstātu uz ceļa.

Privātpersona saistošo noteikumu piemērošanas jautājumos var vērsties policijā.

6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām Nav notikušas.
7. Paskaidrojuma raksta gatavotājs:

– amats

– vārds, uzvārds

– tālruņa Nr.

– paraksts

Juridiskās daļas juriste

Aija Mickus

63 404 788

Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs J. Vilnītis

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!