• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Jēkabpils pilsētas dome
Republikas pilsētas domes publicē saistošos noteikumus un to paskaidrojuma rakstu. Saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas, ja tajos nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš.

Pirms republikas pilsētas domes vēlēšanām republikas pilsētu vēlēšanu komisijas publicē reģistrētos deputātu kandidātu sarakstus, pēc vēlēšanām – informāciju par pilsētas domē ievēlētajiem deputātiem.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Jēkabpils pilsētas domes 2020. gada 26. marta saistošie noteikumi Nr. 8 "Grozījumi Jēkabpils pilsētas domes 2019. gada 24. oktobra saistošajos noteikumos Nr. 24 "Saistošie noteikumi par pabalsta krīzes situācijā piešķiršanu Jēkabpils pilsētā"". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 3.04.2020., Nr. 67 https://www.vestnesis.lv/op/2020/67.17

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Jēkabpils pilsētas domes saistošie noteikumi Nr. 9

Grozījumi Jēkabpils pilsētas domes 2012. gada 8. novembra saistošajos noteikumos Nr. 31 "Saistošie noteikumi par materiālo atbalstu Jēkabpils pilsētā"

Vēl šajā numurā

03.04.2020., Nr. 67

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Jēkabpils pilsētas dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 8

Pieņemts: 26.03.2020.

OP numurs: 2020/67.17

2020/67.17
RĪKI

Jēkabpils pilsētas domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 3 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Jēkabpils pilsētas domes saistošie noteikumi Nr. 8

Jēkabpilī 2020. gada 26. martā

Grozījumi Jēkabpils pilsētas domes 2019. gada 24. oktobra saistošajos noteikumos Nr. 24 "Saistošie noteikumi par pabalsta krīzes situācijā piešķiršanu Jēkabpils pilsētā"

APSTIPRINĀTI
ar Jēkabpils pilsētas domes
26.03.2020. lēmumu Nr. 174
(prot. Nr. 6, 59. §)

Izdoti saskaņā ar Sociālo pakalpojumu un
sociālās palīdzības likuma 35. panta otro daļu

Izdarīt Jēkabpils pilsētas domes 2019. gada 24. oktobra saistošajos noteikumos Nr. 24 "Saistošie noteikumi par pabalsta krīzes situācijā piešķiršanu Jēkabpils pilsētā" (turpmāk – saistošie noteikumi) (Latvijas Vēstnesis, 2019, 259. nr.) šādus grozījumus:

1. Aizstāt 14. punktā tekstu "līdz 100 euro" ar tekstu "piešķir līdz 100 euro".

2. Papildināt saistošos noteikumus ar 20. punktu šādā redakcijā:

"20. Ģimenei (peronai), kura sakarā ar valstī izsludināto ārkārtas situāciju nevar nodrošināt savas pamatvajadzības, laikā, kamēr visā valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija sakarā ar Covid-19 izplatību, un vienu kalendāra mēnesi pēc ārkārtējās situācijas beigām, piešķir pabalstu krīzes situācijā līdz 80 euro vienai personai triju mēnešu periodā. Ģimene (persona) vienlaicīgi nevar saņemt saistošo noteikumu 15. punktā un šajā punktā paredzēto pabalstu."

Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs A. Kraps

 

Saistošo noteikumu Nr. 8 "Grozījumi Jēkabpils pilsētas domes 2019. gada 24. oktobra saistošajos noteikumos Nr. 24 "Saistošie noteikumi par pabalsta krīzes situācijā piešķiršanu Jēkabpils pilsētā""
paskaidrojuma raksts

Paskaidrojuma raksta sadaļas Norādāmā informācija
1. Projekta nepieciešamības pamatojums Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma 35. panta otrā daļa nosaka, ka pašvaldība, neizvērtējot ģimenes (personas) ienākumus, var piešķirt ģimenei (personai) pabalstu krīzes situācijā.

Ministru kabinets 2020. gada 12. martā izdeva rīkojumu Nr. 103 "Par ārkārtas situācijas izsludināšanu", ar kuru izsludināja visā valsts teritorijā ārkārtējo situāciju no lēmuma pieņemšanas brīža līdz 2020. gada 14. aprīlim ar mērķi ierobežot Covid-19 izplatību ārkārtējās situācijas spēkā esamības laikā.

Ar 2020. gada 20. marta grozījumiem Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma pārejas noteikumos noteikts, ka Covid-19 dēļ valstī izsludinātās ārkārtas situācijas laikā un mēnesi pēc tās beigām pašvaldība no sava budžeta ģimenei (personai), kura ārkārtējās situācijas (piemēram, personai piešķirts atvaļinājums bez darba algas saglabāšanas, bezdarbnieka statuss, bet persona bezdarbnieka pabalstu vēl nesaņem, pašnodarbināta vai uz uzņēmuma līguma nodarbināta persona zaudējusi savu ienākumu avotu, ģimenei (personai) radušies papildus izdevumi, ko tā pati nespēj segt atrodoties pašizolācijā saistībā ar atgriešanos no Covid-19 skartajām valstīm (ienākumi un uzkrājumi iztērēti papildus mājoklim, viesnīcai vai transportam)) dēļ nespēj nodrošināt savas pamatvajadzības, piešķir pabalstu krīzes situācijā.

2. Īss projekta satura izklāsts Saistošie noteikumi nosaka atšķirīgu kārtību pabalsta krīzes situācijā sakarā ar valstī izsludināto ārkārtas situāciju saistībā ar Covid-19 izplatību saņemšanai Jēkabpils pilsētā.
3. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz pašvaldības budžetu Ietekme uz 2020. gada budžetu netiek prognozēta.

Ja pieņem, ka pēc palīdzības vērsīsies 20 ģimenes (personas), kurās ir vidēji 3 ģimenes locekļi, izdevumi sastādīs 7200 euro.

Aprēķins: 80 EUR x (20 x 3) x 3 mēn. = 14400 – 7200 (50 % valsts finansējums).

4. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā Nav attiecināms.
5. Informācija par administratīvajām procedūrām Nav attiecināms.
6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām Konsultācijas nav veiktas.

Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs A. Kraps

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!