Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Valmieras pilsētas dome
Republikas pilsētas domes publicē saistošos noteikumus un to paskaidrojuma rakstu. Saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas, ja tajos nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš.

Pirms republikas pilsētas domes vēlēšanām republikas pilsētu vēlēšanu komisijas publicē reģistrētos deputātu kandidātu sarakstus, pēc vēlēšanām – informāciju par pilsētas domē ievēlētajiem deputātiem.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Valmieras pilsētas domes 2020. gada 30. janvāra saistošie noteikumi Nr. 339 "Grozījumi Valmieras pilsētas pašvaldības 2016. gada 27. oktobra saistošajos noteikumos Nr. 268 "Par sociālajiem pakalpojumiem Valmieras pilsētā"". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 1.04.2020., Nr. 65 https://www.vestnesis.lv/op/2020/65.3

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Valmieras pilsētas domes saistošie noteikumi Nr. 340

Par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu par maznodrošinātu un sociālās palīdzības pabalstiem Valmieras pilsētas pašvaldībā

Vēl šajā numurā

01.04.2020., Nr. 65

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Valmieras pilsētas dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 339

Pieņemts: 30.01.2020.

OP numurs: 2020/65.3

2020/65.3
RĪKI

Valmieras pilsētas domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 4 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Valmieras pilsētas pašvaldības saistošie noteikumi Nr. 339

Valmierā 2020. gada 30. janvārī (prot. Nr. 2, 43. §)

Grozījumi Valmieras pilsētas pašvaldības 2016. gada 27. oktobra saistošajos noteikumos Nr. 268 "Par sociālajiem pakalpojumiem Valmieras pilsētā"

Izdoti saskaņā ar Sociālo pakalpojumu un
sociālās palīdzības likuma 3. panta otro un trešo daļu,
Ministru kabineta 27.05.2003. noteikumu Nr. 275
"Sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumu
samaksas kārtība un kārtība, kādā pakalpojuma izmaksas
tiek segtas no pašvaldības budžeta" 6. punktu

Izdarīt Valmieras pilsētas pašvaldības 2016. gada 27. oktobra saistošajos noteikumos Nr. 268 "Par sociālajiem pakalpojumiem Valmieras pilsētā" (Latvijas Vēstnesis, 2016, Nr. 244; 2018, Nr. 199; 2018, Nr. 253) šādus grozījumus:

1. papildināt noteikumus ar 6.17. un 6.18. punktu šādā redakcijā:

"6.17. dienas centra pakalpojums;

6.18. specializētās darbnīcas pakalpojums.";

2. papildināt 11.2 punktu aiz vārdiem "(atbilstoši lietojamai daļai)." ar vārdiem "Trūcīgās vai maznodrošinātās ģimenes vai atsevišķi dzīvojošās personas statusu ieguvušam klientam minētais klienta maksājums tiek daļēji finansēts no Pašvaldības budžeta, nepārsniedzot 50 procentus no īres maksas un 50 procentus no apsaimniekošanas un pārvaldīšanas izdevumiem.";

3. izteikt 18. punktu šādā redakcijā:

"18. Sociālā darba pakalpojumu sniedz Pārvalde vai cits sociālo pakalpojumu sniedzēju reģistrā reģistrēts sociālo pakalpojumu sniedzējs, pamatojoties uz līgumu, kas noslēgts ar Pašvaldību.";

4. papildināt 20. punktu aiz vārdiem "psihologa pakalpojuma saņemšanai" ar vārdiem "vai cits pakalpojumu sniedzējs, pamatojoties uz līgumu, kas noslēgts ar Pašvaldību.";

5. svītrot 50.2. punktu;

6. izteikt 50.8 punktu šādā redakcijā:

"50.8 Uzvedības sociālās korekcijas programmu izstrādā un realizē Pārvalde vai cits pakalpojumu sniedzējs, pamatojoties uz līgumu, kas noslēgts ar Pašvaldību.";

7. papildināt saistošos noteikumus ar 50.14 5. punktu šādā redakcijā:

"50.14 5. pilngadību sasniegušam bērnam pēc ārpusģimenes aprūpes izbeigšanās audžuģimenē, pie aizbildņa vai institūcijā, lai saņemtu atbalstu integrēšanai sabiedrībā.";

8. papildināt saistošos noteikumus ar XIII8 un XIIInodaļu šādā redakcijā:

"XIII.8 DIENAS CENTRA PAKALPOJUMS

50.22 Dienas centra pakalpojums bērniem nodrošina:

50.22 1. izglītošanu un brīvā laika pavadīšanas iespējas;

50.22 2. sociālo prasmju attīstību;

50.22 3. ēdināšanu;

50.22 4. higiēnas pakalpojumus;

50.22 5. atbalsta un izglītojošo grupu nodarbības;

50.22 6. nometnes.

XIII.9 SPECIALIZĒTĀS DARBNĪCAS PAKALPOJUMS

50.23 Specializētās darbnīcas pakalpojums nodrošina prasmes veicinošas aktivitātes un speciālistu atbalstu personām ar funkcionāliem traucējumiem, kas ietver:

50.23 1. klienta nodarbinātības interešu un iemaņu novērtēšanu – atbilstoši vajadzībai;

50.23 2. darba iemaņu apguvi;

50.23 3. individuālās vai grupu nodarbības sociālā rehabilitētāja vadībā;

50.23 4. sociālā darbinieka individuālās konsultācijas;

50.23 5. klientu informēšanas pasākumus atbilstoši nepieciešamībai;

50.23 6. brīvā laika pasākumus."

Valmieras pilsētas domes priekšsēdētājs J. Baiks

 

Paskaidrojuma raksts
Valmieras pilsētas pašvaldības 2020. gada 30. janvāra saistošajiem noteikumiem Nr. 339 "Par grozījumiem Valmieras pilsētas pašvaldības 2016. gada 27. oktobra saistošajos noteikumos Nr. 268 "Par sociālajiem pakalpojumiem Valmieras pilsētā""

Paskaidrojuma raksta sadaļa Informācija
1. Projekta nepieciešamības pamatojums Saistošie noteikumi "Par grozījumiem Valmieras pilsētas pašvaldības 2016. gada 27. oktobra saistošajos noteikumos Nr. 268 "Par sociālajiem pakalpojumiem Valmieras pilsētā" izstrādāti, pamatojoties uz Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma 3. panta otro un trešo daļu. Grozījumi saistošajos noteikumos nepieciešami, lai precizētu atsevišķas normas un ieviestu jaunus sociālos pakalpojumus.
2. Īss projekta satura izklāsts Saistošajos noteikumos iekļauti divi sociālo pakalpojumu veidi: dienas centra pakalpojums un specializētās darbnīcas pakalpojums.

Saistošajos noteikumos noteikts arī atbalsts grupu mājas (dzīvokļa) pakalpojuma saņēmējam gadījumos, ja viņš ir ieguvis trūcīgas vai maznodrošinātas ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas statusu, klientam tiek noteikts atbalsts no Valmieras pilsētas pašvaldības budžeta, nepārsniedzot 50 procentus no īres maksas un 50 procentus no maksas par komunālajiem pakalpojumiem.

Ar saistošajiem noteikumiem tiek precizēts sociālā darba pakalpojuma, psihologa pakalpojuma un uzvedības sociālās korekcijas programmas izstrādes un realizēšanas pakalpojuma sniedzējs, nosakot, ka šos konkrētos pakalpojumus var sniegt gan Valmieras pilsētas pašvaldības iestāde "Sociālo lietu pārvalde", gan cits sociālo pakalpojumu sniedzēju reģistrā reģistrēts sociālo pakalpojumu sniedzējs, pamatojoties uz līgumu, kas noslēgts ar Valmieras pilsētas pašvaldību.

Ar saistošajiem noteikumiem tiek svītrota norma, ka, sasniedzot pilngadību, līdz pilngadībai uzsākto mācību pabeigšanai attiecīgā mācību iestādē, bārenim vai bez vecāku gādības palikušam bērnam, par kura ārpusģimenes aprūpi lēmumu ir pieņēmusi Valmieras bāriņtiesa, ir tiesības saņemt ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumu institūcijā, ja viņš sekmīgi apgūst izglītības programmu.

Saistošajos noteikumos tiek noteikts atbalsts pilngadību sasniegušā bērna pēc ārpusģimenes aprūpes izbeigšanās audžuģimenē, pie aizbildņa vai institūcijā integrēšanai sabiedrībā, nosakot tiesības saņemt atbalsta ģimenes vai uzticības personas pakalpojumu.

3. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz pašvaldības budžetu Saistošo noteikumu izpilde nodrošināta ikgadējā pašvaldības budžeta ietvaros.
4. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā Nav ietekmes.
5. Informācija par administratīvajām procedūrām Saistošo noteikumu administrēšanu veic Valmieras pilsētas pašvaldības iestāde "Sociālo lietu pārvalde".
6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām Konsultācijas ar privātpersonām nav veiktas.

Valmieras pilsētas domes priekšsēdētājs J. Baiks

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!