• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī;
  • plānošanas dokumentus, kā arī informatīvos ziņojumus par politikas plānošanas dokumentu īstenošanu.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2020. gada 4. marta rīkojums Nr. 93 "Par Attīstības sadarbības politikas plānu 2020. gadam". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 6.03.2020., Nr. 47 https://www.vestnesis.lv/op/2020/47.20

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru prezidenta rīkojums Nr. 2020/1.2.1.-49

Par Ministru prezidenta 2020. gada 24. februāra rīkojuma Nr. 2020/1.2.1.-40 "Par Ramonas Petravičas komandējumiem" atzīšanu par spēku zaudējušu

Vēl šajā numurā

06.03.2020., Nr. 47

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: rīkojums

Numurs: 93

Pieņemts: 04.03.2020.

OP numurs: 2020/47.20

2020/47.20
RĪKI

Ministru kabineta rīkojumi: Šajā laidienā 12 Pēdējās nedēļas laikā 39 Visi

Ministru kabineta rīkojums Nr. 93

Rīgā 2020. gada 4. martā (prot. Nr. 9 29. §)

Par Attīstības sadarbības politikas plānu 2020. gadam

1. Apstiprināt Attīstības sadarbības politikas plānu 2020. gadam (turpmāk – plāns).

2. Noteikt Ārlietu ministriju par atbildīgo institūciju plāna īstenošanā.

3. Ārlietu ministrijai finansējumu, kas nav izmantots budžeta programmas 07.00.00 "Attīstības sadarbības projekti un starptautiskā palīdzība" ietvaros finansētajām divpusējās attīstības sadarbības aktivitātēm, vai Ārlietu ministrijas budžeta ietvaros pārdalīto finansējumu attīstības sadarbības politikas īstenošanai prioritāri novirzīt:

3.1. pasākumam "Granta projektu konkurss partnervalstu atbalstam, 50 % finansējums PSO", ja granta projektu konkurss nav noslēdzies;

3.2. brīvprātīgajām iemaksām starptautiskajās organizācijās saskaņā ar Starptautiskās palīdzības likumu.

4. Ministrijām un citām atbildīgajām institūcijām plānā paredzētos pasākumus īstenot atbilstoši piešķirtajiem valsts budžeta līdzekļiem.

Ministru prezidents A. K. Kariņš

Ārlietu ministra vietā –
finanšu ministrs J. Reirs

 

(Ministru kabineta
2020. gada 4. marta
rīkojums Nr. 93)

Attīstības sadarbības politikas plāns 2020. gadam

Izmantoto saīsinājumu saraksts

ANO

CAEP

CIVICUS

CONCORD

ECTS

Apvienoto Nāciju Organizācija

Eiropas Savienības – Centrālāzijas izglītības platforma

starptautiskā nevalstisko organizāciju apvienība

Eiropas nacionālo platformu apvienība

Eiropas Kredītu pārneses un uzkrāšanas sistēma

ES Eiropas Savienība
IBM

IFP

LAPAS

Integrēta robežu pārvaldība

starptautiskais nacionālo platformu tīkls

Biedrība "Latvijas Platforma attīstības sadarbībai"

LPS Biedrība "Latvijas Pašvaldību savienība"
NAP2027 Latvijas Nacionālais attīstības plāns 2021.–2027.gadam 
NKI nacionālais kopienākums
OAP oficiālā attīstības palīdzība
OECD Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija
OECD DAC OECD Attīstības palīdzības komiteja
PBG

PSO

Pasaules Bankas grupa

Pilsoniskās sabiedrības organizācijas

SAA PBG Starptautiskā Attīstības asociācija (IDA)

I. Plāna kopsavilkums

Attīstības sadarbības politikas plāns 2020.gadam (turpmāk – Plāns) ir izstrādāts, lai veicinātu Latvijas attīstības sadarbības prioritāšu īstenošanu. Plānā ir iekļauti konkrēti pasākumi, lai sekmētu 2016.gada 14.septembrī pieņemtajās Latvijas Attīstības sadarbības politikas pamatnostādnēs 2016.–2020.gadam (turpmāk – Pamatnostādnes) noteiktā Latvijas attīstības sadarbības politikas mērķa "sniegt ieguldījumu ANO Dienaskārtības ilgtspējīgai attīstībai 2030 (turpmāk – Dienaskārtība 2030) ieviešanā attīstības valstīs, jo īpaši Latvijas prioritārajās partnervalstīs, veicinot ilgtspējīgu attīstību un nabadzības izskaušanu, tiesiskumu un labu pārvaldību" sasniegšanu. Plāns stiprina Latvijas kā divpusējā donora lomu, tādējādi īstenojot Latvijas ārpolitiskās intereses, kas noteiktas ārlietu ministra ikgadējā ziņojumā Saeimai par paveikto un iecerēto darbību valsts ārpolitikā.

Saskaņā ar Pamatnostādnēm galvenās Latvijas attīstības sadarbības jomas visos attīstības sadarbības formātos ir publiskās pārvaldes attīstība un spēju stiprināšana, uzņēmējdarbības attīstība un eksportspējas stiprināšana, valsts drošības struktūru pārvaldība un reformas, demokrātiskas līdzdalības veicināšana un pilsoniskās sabiedrības attīstība un izglītība, kā arī dzimumu līdztiesības veicināšana.

Latvijas attīstības sadarbības aktivitātes, attiecīgi OAP finansējums, veidojas no divpusējos un daudzpusējos formātos īstenotām aktivitātēm. Daudzpusējais formāts, kas veido vidēji 90% no kopējā apjoma, galvenokārt ietver starptautiskās iemaksas ES budžetā, Eiropas Attīstības fondā, kā arī iemaksas ANO aģentūrās un citās starptautiskajās institūcijās, iniciatīvās un trasta fondos. Šajos formātos ir svarīgi aizstāvēt galvenās Latvijas prioritārās jomas un reģionus, veicināt Latvijas redzamību. Savukārt Latvijas OAP divpusējā formātā veido vidēji 10% no kopējā apjoma un tā ietver Ārlietu ministrijas budžeta programmu "Attīstības sadarbības projekti un starptautiskā palīdzība" paredzētos līdzekļus; citu valsts iestāžu divpusējai attīstības sadarbībai veltīto finansējumu un ad hoc veidā sniegto palīdzību un humāno palīdzību.

Plānā iekļautās darbības (Ārlietu ministrijas un nozaru ministriju) strukturētas atbilstoši sešiem Pamatnostādņu rīcības virzieniem un tajos ietvertajiem uzdevumiem:

1. Sniegt atbalstu ES Austrumu partnerības un Centrālāzijas valstu ilgtspējīgai attīstībai caur Ārlietu ministrijas divpusējā attīstības sadarbības finansējuma instrumentiem:

Šajā rīcības virzienā ietverto pasākumu īstenošanai paredzēts novirzīt EUR 437 813 jeb lielāko daļu no Ārlietu ministrijas budžeta programmā "Attīstības sadarbības projekti un starptautiskā palīdzība" piešķirtajiem līdzekļiem (EUR 463 813), lai īstenotu dažādus pasākumus.

Pirmkārt, rīkotu granta projektu konkursus: 1) attīstības sadarbības projektu īstenošanai ES Austrumu partnerības valstu un Centrālāzijas valstu atbalstam; 2) līdzfinansējuma piešķiršanai PSO īstenotajiem attīstības sadarbības un globālās izglītības projektiem, kas ieguvuši finansējumu no citiem starptautiskajiem palīdzības finansētājiem.

Otrkārt, īstenotu ilgtermiņa attīstības sadarbības projektus atbilstoši partnervalstu izteiktajām vajadzībām un Latvijas ekspertīzei un/vai projektus, kuru īstenošanā ir piesaistīts citu donoru līdzfinansējums vismaz 50% apmērā. Atbilstoši tiks atbalstītas aktivitātes, kam piesaistīts līdzfinansējums no ASV atbalsta programmas jaunajiem donoriem (Emerging Donors Challenge Programme, turpmāk – EDCP) – 2.1. Ukrainas lauksaimniecības un lauku attīstības sekmēšanai, un 2.2. īstenota apmācību programma ES Kaimiņpolitikas valstu, Centrālāzijas un Rietumbalkānu valstu pārstāvjiem; 2.3. tiks nodrošināta Latvijas ekspertīzes nodošana partnervalstīm, t.sk. citu donoru ad hoc projektos; 2.4. tiks nodrošināta Ukrainas pārstāvju dalība pavasara skolā "ES semestris Rīgā"; 2.5. kopā ar Zviedrijas Karalistes augstākās revīzijas iestādi tiks stiprinātas Gruzijas, Moldovas un Ukrainas Augstāko revīzijas iestāžu spējas caurskatāmas un efektīvas valsts līdzekļu kontroles sistēmas izveidē; 2.6. tiks sniegts atbalsts izglītības reformu veikšanai Centrālāzijas valstīs, t.sk. nodrošinot pāreju no Eiropas Savienības – Centrālāzijas izglītības platformas II fāzes uz nākotnes programmu.

2. Stiprināt Latvijas attīstības sadarbības prioritāšu īstenošanu daudzpusējās sadarbības ietvaros, jo īpaši ES, ANO, PBG un OECD ietvaros, tādējādi veicinot Latvijas attīstības sadarbības politikas saskaņotību visos formātos;

Daudzpusējos formātos plānots turpināt iesaistošu pozīciju izstrādi par aktuālajiem attīstības sadarbības jautājumiem, stiprināt dialogu ar Saeimu.

3. Stiprināt Latvijas attīstības sadarbības ilgtspēju, politikas veidotāju un īstenotāju profesionalitāti un darbības saskaņotību

Atbilstoši Pamatnostādnēm, Ārlietu ministrija ar šo Plānu veicina visu, jo īpaši divpusējo, Latvijas attīstības sadarbības aktivitāšu saskaņotību. 2020.gada Plānā līdz ar Ārlietu ministrijas attīstības sadarbības budžeta programmas plānošanu ietverti arī 23 attīstības sadarbības pasākumi, ko 2020.gadā attīstības valstīs plāno īstenot 10 publiskās pārvaldes iestādes. Ņemot vērā, ka valsts pārvaldes iestāžu aktivitātes veido ievērojamu Latvijas divpusējā attīstības sadarbības finansējuma daļu, svarīgi veicināt šo aktivitāšu sasaisti ar Ārlietu ministrijas plānoto politiku.

4. Stiprināt Latvijas attīstības sadarbības caurskatāmību un atbilstību starptautiskajiem ziņošanas standartiem

Ārlietu ministrija turpinās darbu pie atbalstīto projektu izvērtēšanas sistēmas stiprināšanas un īstenos vismaz vienas izvērtēšanas vizītes veikšanu partnervalstīs. Sadarbībā ar OECD ekspertiem Ārlietu ministrija organizēs apmācību semināru par attīstības sadarbības stratēģisko plānošanu un programmēšanu.

5. Veicināt sabiedrības izpratni par attīstības sadarbības nozīmību, līdzdalību un atbalstu politikas īstenošanai

Ārlietu ministrija regulāri atjauninās un papildinās interaktīvo karti par īstenotajiem attīstības sadarbības projektiem ministrijas tīmekļa vietnē, kā arī turpinās dialogu ar partneriem un projektu īstenotājiem.

Lai nodrošinātu sabiedrības informēšanu plašās mērķa grupās, papildus Ārlietu ministrijas aktivitātēm šim mērķim tiek paredzēts 3.1.punktā plānotais atbalsts. Ņemot vērā nepieciešamību nodrošināt plašu PSO, skolu, bibliotēku, augstskolu, jaunatnes centru un citu partneru iesaisti, šīs aktivitātes plānots īstenot sadarbībā ar biedrību "Latvijas platforma attīstības sadarbībai" (LAPAS). LAPAS ir vienīgā platforma Latvijā, kas apvieno nevalstiskās organizācijas (35), kas strādā attīstības sadarbības un globālās izglītības jomā, kam ir ilggadēja pieredze izpratnes par attīstības sadarbību veicināšanā un projektu ieviešanā attīstības valstīs.

No Ārlietu ministrijas attīstības sadarbības budžeta programmas 2020.gadā plānots sniegt arī tiešfinansējumu EUR 12 000 apmērā LPS un LAPAS dalībai ES un starptautisko organizāciju PSO platformās.

6. Īstenot visaptverošu un saskaņotu Latvijas pieeju ilgtspējīgas attīstības veicināšanai pasaulē

Attīstības sadarbības politikas plānošanā un īstenošanā Ārlietu ministrija sadarbojas ar atbildīgajām publiskās pārvaldes institūcijām, PSO un privāto sektoru. Attīstības sadarbības politikas konsultatīvā padome izskatīja un konceptuāli saskaņoja Plānu.

II. Esošās situācijas raksturojums

Attīstības sadarbības politikas plāns ir izstrādāts, pamatojoties uz Pamatnostādnēm un saskaņā ar Starptautiskās palīdzības likuma 6. panta pirmo daļu, un nosaka Ārlietu ministrijas 2020.gada budžetā piešķirtā attīstības sadarbības finansējuma izlietojumu, kā arī ietver īstenojamo pasākumu aprakstus ne tikai par Ārlietu ministrijas finansētajām aktivitātēm, bet veicina attīstības sadarbības saskaņotību plašākā mērogā, iekļaujot publiskās pārvaldes iestāžu īstenotās aktivitātes ārpus Ārlietu ministrijas budžeta.

Atbilstoši Pamatnostādnēm, Latvija koncentrēsies uz noteiktām prioritārām partnervalstīm un prioritārajām jomām tajās, kā arī turpinās attīstīt sadarbības iespējas ar citiem starptautiskajiem palīdzības sniedzējiem un veicinās visas Latvijas attīstības sadarbības (Ārlietu ministrijas un citu valsts pārvaldes iestāžu īstenotās) saskaņotību.

Ārlietu ministrijas budžetā divpusējās attīstības sadarbības īstenošanai 2020.gadā piešķirti 463 813 EUR, kas ir 2017., 2018. un 2019.gada līmenī. Ar piešķirto finansējumu tiks turpinātas jau aizsāktās sadarbības aktivitātes un atbalstītas jaunas attīstības sadarbības iniciatīvas. Stratēģiskie attīstības sadarbības projekti iekļauti Plānā atbilstoši Pamatnostādnēs iekļautiem kritērijiem par pasākumu tiešu iekļaušanu Plānā: 1) Projekti atbilstoši Latvijas stratēģiskajām prioritātēm (t.sk., ārpolitika, drošība, ekonomika) un ģeopolitiskajai situācijai; 2) Trīspusējās sadarbības projektu un/vai aktivitāšu īstenošana, kam piesaistīts citu donoru līdzfinansējums vismaz 50 % apjomā, t.sk. projekti, kas ir izvērtēšanas procesā; 3) Ilgtermiņa attīstības sadarbības projekti atbilstoši partnervalstu izteiktajām vajadzībām un Latvijas ekspertīzei.

Ārlietu ministrijas divpusējā attīstības sadarbības budžeta sadalījums

1.

Projektu konkursi

1.1.

Granta projektu konkurss partnervalstu atbalstam, 50% finansējums PSO.

213 013.00

1.2.

Līdzfinansējuma konkurss PSO globālās izglītības un attīstības sadarbības projektiem.

25 800.00

2.

Politikas plānā iekļautie projekti, t.sk., projekti ar donoru līdzfinansējuma piesaisti

2.1.

Līdzfinansējums projektam Ukrainas atbalstam lauksaimniecības un lauku attīstības jomā, līdzfinansējumu piesaistot no ASV atbalsta fonda jauno donoru projektiem (EDCP).

25 000.00

2.2.

Apmācību programma ES Kaimiņpolitikas valstu, Centrālāzijas un Rietumbalkānu valstu pārstāvjiem, līdzfinansējumu piesaistot no ASV atbalsta fonda jauno donoru projektiem (EDCP).

70 000.00

2.3.

Latvijas ekspertīzes nodošana partnervalstīm, t.sk. citu donoru ad hoc projektos.

24 000.00

2.4.

Ukrainas pārstāvju dalība pavasara skolā "Jauno profesionāļu apmācības programma" un sadarbības stiprināšana reģionālās attīstības un Eiropas integrācijas pētniecībā un studiju attīstībā.

40 000.00

2.5.

Gruzijas, Moldovas un Ukrainas Augstāko revīzijas iestāžu spēju stiprināšana caurskatāmas un efektīvas valsts līdzekļu kontroles sistēmas izveidē. Projekts tiek īstenots kopā ar Zviedrijas Karalisti.

30 000.00

2.6.

ES – Centrālāzijas sadarbība izglītības jomā, t.sk., ar Izglītības platformas projektu saistītu pasākumu īstenošana.1 Sniegts atbalsts izglītības reformu veikšanai Centrālāzijas valstīs.

10 000.00

3.

Atbalsts spēju stiprināšanas semināriem un sabiedrības informēšanas pasākumiem  

3.1.

Atbalsts spēju stiprināšanas semināriem Latvijas attīstības sadarbības projektu īstenotājiem. Atbalsts sabiedrības informēšanas pasākumiem, tematiskajām apmācībām, semināriem un diskusijām.

14 000.00

4.

Tiešfinansējums PSO  

4.1.

Biedrība "Latvijas Platforma attīstības sadarbībai" (LAPAS) (dalības maksa starptautiskajās organizācijās (CONCORD, CIVICUS, IFP)).

7 000.00

4.2.

Biedrība "Latvijas Pašvaldību savienība" (LPS) (dalības maksa ES pašvaldību platformā, t.sk., sabiedrības informēšanas pasākumu īstenošanai).

5 000.00

Gadījumā, ja nav iespējams īstenot kādu no Ārlietu ministrijas budžeta programmas 07.00.00 "Attīstības sadarbības projekti un starptautiskā palīdzība" ietvaros finansētajām aktivitātēm (1.2.aktivitāte – 4.2.aktivitāte), no šo aktivitāšu īstenošanas palicis neizmantots finansējums vai Ārlietu ministrijas budžeta ietvaros attīstības sadarbības politikas īstenošanai tiek pārdalīts finansējums, kas potenciāli varētu veidoties no iespējamās ekonomijas no plānotajām iemaksām starptautiskajās organizācijās, ņemot vērā organizāciju iepriekšējā gada noslēgumā pieņemtos lēmumus par iemaksu apmēru kārtējam gadam un valūtas kursa svārstību ietekmi maksājuma dienā, finansējums prioritārā kārtībā tiks novirzīts 1.1.aktivitātei "Granta projektu konkurss partnervalstu atbalstam, 50% finansējums PSO", ja granta projektu konkurss nav noslēdzies, vai tiks novirzīts brīvprātīgajām iemaksām starptautiskajās organizācijās saskaņā ar Starptautiskās palīdzības likuma 5.pantu.

Prioritārās aktivitātes finansējuma novirzīšanai augstāk minētajos gadījumos izvēlētas atbilstoši Starptautiskās palīdzības likuma 5.pantā identificētajiem starptautiskās palīdzības apstiprināšanas instrumentiem, kā arī Pamatnostādnēs noteiktajam.

Divpusējā attīstības sadarbība, kura visbiežāk tiek realizēta īstenojot granta projektus, veicina Latvijas kā donora redzamību un paredzamību, ļauj pilnvērtīgāk izmantot Latvijā pieejamo ekspertīzi un risinājumus ilgtspējīgas palīdzības nodrošināšanā, kā arī sniedz jaunas iespējas Latvijas valsts institūcijām, pilsoniskajai sabiedrībai un privātajam sektoram, kas iesaistīti attīstības sadarbības projektu īstenošanā. Turklāt, saskaņā ar Pamatnostādnēs norādīto, situācijā, kad ir pieejams ierobežots attīstības sadarbības finansējums, granta projektu konkursa instruments piedāvā caurskatāmu kārtību, kādā tiek atbalstīti projekti.

Vienlaikus, granta projektu realizācijas laiks tiek plānots tikai viena fiskālā gada ietvaros, tādējādi gadījumos, kad granta projektu konkurss ir noslēdzies, brīvprātīgās iemaksas starptautiskajās organizācijās ļauj Latvijai sniegt palīdzību un atbalstu valstīm vai reģioniem, kuros Latvijas klātbūtne ir ierobežota, bet svarīga. Tāpat ļauj atbalstīt kāda konkrēta izaicinājuma risināšanu un sniegt atbalstu daudzpusējās sistēmas uzturēšanai.

Latvijas divpusējais un daudzpusējais ieguldījums attīstības sadarbībā šobrīd īpaši aktuāls ņemot vērā Latvijas izvirzīto mērķi tikt ievēlētai par ANO Drošības padomes pastāvīgo locekli 2026.–2027.gadā.

Plāns ir sagatavots, ievērojot Pamatnostādņu 2.daļā aprakstītos starptautiskos, ES un Latvijas plānošanas dokumentus, t.sk. Latvijas Nacionālo attīstības plānu 2014.–2020.gadam, Dienaskārtību 2030, kā arī ievērojot Lisabonas līgumu, ar ko groza Līgumu par Eiropas Savienību un Eiropas Kopienas dibināšanas līgumu, kā arī Eiropas Vienprātību par Eiropas Savienības attīstības politiku.

Īstenojot Plānā noteiktos pasākumus, var tikt noteikti ierobežojumi atbalstāmo projektu jomām un/vai partneru lokam, ja kādā no saņēmējvalstīm pasliktinās situācija /tiek novēroti pārkāpumi likuma varas, demokrātijas un cilvēktiesību ievērošanas jomā.

Ņemot vērā Latvijas stratēģiskās intereses, tiks vērtēta iespēja sniegt atbalstu arī citām partnervalstīm un teritorijām, piemēram, Baltkrievijai, Palestīnai, izvērtējot pieprasījumu aktualitāti un atbilstību Latvijas ekspertīzei, un fokusējoties uz sadarbību ar PSO.

Plāna mērķis Noteikt konkrētus pasākumus, lai veicinātu Pamatnostādnēs noteiktā Latvijas attīstības sadarbības politikas mērķa – sniegt ieguldījumu Dienaskārtības 2030 ieviešanā attīstības valstīs, jo īpaši Latvijas prioritārajās partnervalstīs, veicinot ilgtspējīgu attīstību un nabadzības izskaušanu, tiesiskumu un labu pārvaldību – sasniegšanu.
Pamatnostādnēs ietvertie politikas rezultāti un rezultatīvie rādītāji 2020.gada beigās 1. Latvija veicina labu pārvaldību, iekļaujošu ekonomisko izaugsmi un drošību prioritārajos reģionos atbilstoši partnervalstu vajadzībām2

65% no ĀM pārvaldītās divpusējās OAP izlietoti publiskās pārvaldes attīstībai un spēju stiprināšanai, t.sk. pretkorupcijai;

18% no ĀM pārvaldītās divpusējās OAP atbalsta uzņēmējdarbības attīstību un eksportspējas stiprināšanu;

8% no ĀM pārvaldītās divpusējās OAP galvenais mērķis ir dzimumu līdztiesība;

10% no ĀM pārvaldītās divpusējās OAP galvenais mērķis ir atbalsts tieslietu un iekšlietu sistēmas, t.sk. muitas un robežas struktūru, stiprināšanai;

Latvijas īstenotajos attīstības sadarbības projektos 100% apmērā piesaistīts citu donoru finansējums attiecībā pret ĀM pārvaldīto OAP (neskaitot administratīvās izmaksas un globālo izglītību)3;

ĀM piešķirtais līdzfinansējums Latvijas pilsoniskās sabiedrības organizāciju un pašvaldību īstenotajiem EuropeAid attīstības sadarbības un globālās izglītības projektiem veido vismaz 11 % no projektu kopējā finanšu apjoma;

80% no ĀM pārvaldītās divpusējās OAP iesaistīta partnervalsts pilsoniskā sabiedrība;

2. Pildot starptautiskās saistības, Latvija tiecas palielināt OAP finansējuma apjomu līdz 0.33% no NKI līdz 2030.gadam

OAP apjoms no NKI – 0.14%4

– Latvijas divpusējās attīstības sadarbības finansējuma apjoms veido 463 813 EUR5 (Ārlietu ministrijas pārvaldītais);

3. Pieaugošs Latvijas sabiedrības atbalsts attīstības sadarbības politikas īstenošanai

– 78% sabiedrības uzskata, ka ir svarīgi palīdzēt attīstības valstīm6,

38% sabiedrības ir informēti par ilgtspējīgas attīstības mērķiem.

1. Pamatnostādņu rīcības virziens 1. Sniegt atbalstu ES Austrumu partnerības un Centrālāzijas valstu ilgtspējīgai attīstībai caur Ārlietu ministrijas pārvaldītā divpusējā attīstības sadarbības finansējuma instrumentiem
Nr. P.k.

Pasākums

Darbības rezultāts

Rezultatīvais rādītājs

Atbildīgā institūcija

Līdzatbildīgās institūcijas un citi īstenotāji

Izpildes termiņš

(ar precizitāti līdz pusgadam)

Pamatnostādņu uzdevums un tā nr. (ja attiecināms)

1.1.uzdevums. Nodrošināt Latvijas divpusējās attīstības sadarbības finansēto aktivitāšu sasaisti ar citu donoru aktivitātēm un finansējumu, paplašinot Latvijas sniegtā atbalsta ilgtspēju un redzamību

1.

Projekts Ukrainas atbalstam lauksaimniecības un lauku attīstības jomā, līdzfinansējumu piesaistot no ASV atbalsta fonda jauno donoru projektiem vai cita avota.

Projekta ietvaros tiks izveidota tiešsaistes mācību platforma Ukrainas mazajiem un vidējiem lauksaimniecības uzņēmējiem/ražotājiem un lauku attīstības konsultantiem – "E-konsultants" par tirgus nosacījumiem un noieta potenciālu Rietumu tirgos, lai palielinātu zināšanas un eksporta iespējas Ukrainas lauksaimniecības nozarē. Triju mācību moduļu satura un mācību satura grafiskā dizaina izveide. Projekta personāla (konsultantu) 4 dienu apmācība darbam ar platformu (apmācīti vismaz 15 konsultanti). Platformas tehniskā izstrāde un ieviešana darbībā, dalībnieku reģistrēšana un ievadīšana mācību procesā (vismaz 200 dalībnieku). Rezultātu analīze. Ārlietu ministrija Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs 31.12.2020.

2.

Apmācību programma ES Kaimiņpolitikas valstu, Centrālāzijas un Rietumbalkānu valstu pārstāvjiem, līdzfinansējumu piesaistot no ASV atbalsta fonda jauno donoru projektiem.

Programmas ietvaros Austrumu partnerības un Centrālāzijas valstu jaunie līderi apguvuši 3 kursus par ES un starptautiskajām tiesībām, ekonomiku, politiku un finanšu jautājumiem, kā arī iepazinušies ar Latvijas kā ES dalībvalsts zināšanām un pieredzi, apmeklējuši ES un starptautiskās institūcijas. Veicināta reģionu savstarpējā sadarbība un attīstīts absolventu sadarbības tīkls. Apmācīti vismaz 10 pārstāvji. Ārlietu ministrija

Rīgas Juridiskā augstskola

31.12.2020.

3.

Latvijas ekspertīzes nodošana partnervalstīm, t.sk. citu donoru ad hoc projektos.

Latvijas pieredze ES normatīvā regulējuma ieviešanā un demokrātijas procesā nodota partnervalstīm, ieguldot to ilgtspējīgā attīstībā. Apmācīto partnervalstu pārstāvju skaits. Ārlietu ministrija

Satversmes tiesa, citi īstenotāji, atkarībā no realizētajiem projektiem

31.12.2020.

4.

Ukrainas pārstāvju dalība pavasara skolā "Jauno profesionāļu apmācības programma" un sadarbības stiprināšana reģionālās attīstības un Eiropas integrācijas pētniecībā un studiju attīstībā.

Studenti ir ieguvuši 24 ECTS kredītpunktus un praktisku pieredzi politiskā diskursa attīstībā, t.sk. par pretkorupcijas jautājumiem un starpkultūru izglītību. Turpināti kopīgi projekti un parakstīti jauni sadarbības līgumi starp Ukrainas augstskolām un Latvijas Universitāti par sadarbību reģionālās attīstības problēmu risināšanas un Eiropas integrācijas veicināšanas pētniecībā un studiju attīstībā. Izsniegtas 15 studentu apliecības Ukrainas studentiem, studējošo sekmju izraksti, rādītāji par studentu darba gaitām pēc programmas absolvēšanas. Ārlietu ministrija

Latvijas Universitāte

31.12.2020.

5.

Gruzijas, Moldovas un Ukrainas Augstāko revīzijas iestāžu spēju stiprināšana caurskatāmas un efektīvas valsts līdzekļu kontroles sistēmas izveidē.

Augstāko revīzijas iestāžu pārstāvju apmācība starptautisko revīzijas standartu (ISSAI) adaptēšanā:

– Finanšu revīzijas metodoloģijas pilnveidošana un finanšu revīzijas praktiskie aspekti;

– Lietderības revīzijas metodoloģijas pilnveidošana un tās praktiskie aspekti;

– Atbilstības revīzijas un revīzijas specifiskās nozarēs (IT sistēmas) u.c.

– Darba grupu organizēšana revīziju pilnveidošanas jomā – īstenojot partnerībā ar starptautisko donoru – Zviedrijas Karalisti. Darba grupā iesaistās revidenti, ar praktisku gadījuma analīzi (case study).

Vismaz 5 semināru ietvaros apmācīti vismaz 90 Gruzijas, Moldovas un Ukrainas Augstāko revīzijas iestāžu pārstāvji. Ārlietu ministrija

Valsts kontrole

31.12.2020.

6.

ES–Centrālāzijas sadarbība izglītībā, tajā skaitā, ar Izglītības platformas projektu saistītu pasākumu īstenošana.

Sniegts atbalsts izglītības reformu veikšanai Centrālāzijas valstīs, tostarp, nodrošinot pāreju no Eiropas Savienības – Centrālāzijas izglītības platformas (CAEP) II fāzes uz nākotnes programmu. 1 Latvijā īstenots pasākums un vismaz 3 ekspertu no Latvijas iesaiste (atkarīgs no ekspertu atlases rezultātiem). Ārlietu ministrija

Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar Valsts izglītības attīstības aģentūru, Akadēmiskās informācijas centru u.c. atkarībā no satura

2020.gada 2.pusgads

7.

Līdzfinansējuma piešķiršana PSO, kas ieguvušas finansējumu no citiem attīstības sadarbības finansētājiem, t.sk. EK, attīstības sadarbības un globālās izglītības projektu īstenošanai. Nodrošināts līdzfinansējums vismaz vienam projektam ar starptautisko donoru līdzfinansējumu. Prioritāri tiks atbalstīti attīstības sadarbības projekti. Īstenoto projektu skaits. Ārlietu ministrija

Atkarībā no konkursa rezultātiem.

31.12.2020.
1.2.uzdevums. Nodrošināt aktivitāšu īstenošanu ar dažādu ieinteresēto pušu (publiskā pārvalde, pilsoniskā sabiedrība, privātais sektors, u.c.) iesaisti

8.

Veicināt dažādu ieinteresēto pušu iesaisti attīstības sadarbības pasākumu īstenošanā. Pieaug aktivitāšu skaits, kuras kopīgi īsteno un kur iesaistīti dažādu ieinteresēto pušu pārstāvji no publiskās pārvaldes iestādēm, PSO, privātā sektora, u.c. Projektu, skaits, kuros iesaistītas PSO, publiskā pārvalde, privātais sektors, u.c. Ārlietu ministrija Attīstības sadarbības aktivitāšu īstenotāji 31.12.2020.
1.3.uzdevums. Veicināt Latvijas ekspertu iesaisti civilajās, konsultāciju u.c. misijās attīstības valstīs

9.

Izstrādāt efektīvus un pieejamus instrumentus Latvijas ekspertu iesaistei civilajās, konsultāciju u.c. misijās. Veicināt Latvijas ekspertu apzināšanu un iesaisti starptautiskajās misijās, t.sk. PBG. Nodrošināt informācijas apmaiņu, lai palielinātu zināšanu apmaiņu un veicinātu aktivitāšu sasaisti. Īstenotas informatīvas aktivitātes Ārlietu ministrija, Finanšu ministrija   31.12.2020.
1.4.uzdevums. Īstenot grantu projektu konkursus atbilstoši partnervalstu vajadzībām, 50% no grantu projektu konkursa līdzekļiem novirzot PSO sektora īstenotajiem projektiem

10.

Granta projektu īstenošana ES Austrumu partnerības valstu – Gruzijas, Moldovas, Ukrainas, kā arī Centrālāzijas valstu – Kirgizstānas, Tadžikistānas un Uzbekistānas, atbalstam; 50% finansējums PSO. Rīkots konkurss saskaņā ar Starptautiskās palīdzības likuma 5.panta 1.punktu un atbilstoši Pamatnostādņu 4.2.sadaļā noteiktajām prioritārajām partnervalstīm un jomām. Īstenoti 6–8 granta projekti (20 000–40 00 EUR vienam projektam). Ārlietu ministrija Atkarībā no projektu konkursa rezultātiem. 31.12.2020.

2. Rīcības virziens

Stiprināt Latvijas attīstības sadarbības prioritāšu īstenošanu daudzpusējās sadarbības ietvaros, jo īpaši ES, ANO, PBG un OECD ietvaros, tādējādi veicinot Latvijas attīstības sadarbības politikas saskaņotību visos formātos
2.1.uzdevums. Paaugstināt Latvijas publiskās pārvaldes iestāžu un PSO iesaisti Latvijas pozīciju formulēšanā par aktuālajiem starptautiskās attīstības sadarbības politikas dienaskārtības jautājumiem, jo īpaši Attīstības sadarbības politikas pamatnostādņu 2016.–2020.gadam 4.1.sadaļā minētajām jomām

11.

Sadarbība ar valsts pārvaldes iestādēm, PSO un pašvaldībām Latvijas nacionālo pozīciju formulēšanā par aktuālajiem starptautiskās attīstības politikas dienaskārtības jautājumiem. Ārlietu ministrijas gatavotās pozīcijas par starptautiskajiem attīstības politikas jautājumiem saskaņotas ar attiecīgajām institūcijām un organizācijām. Saskaņoto pozīciju, informatīvo ziņojumu skaits. Ārlietu ministrija   31.12.2020.

12.

Uzturēt regulāru dialogu ar Saeimu par Latvijas attīstības sadarbības politikas mērķiem, prioritātēm un rīcības virzieniem. Saeima iesaistās attīstības sadarbības politikas mērķu un prioritāšu definēšanā. Tikšanos skaits ar Saeimas pārstāvjiem. Ārlietu ministrija   31.12.2020.
2.2. uzdevums. Nodrošināt pamatnostādņu 4.sadaļā minēto Latvijas prioritāšu iekļaušanu ES attīstības sadarbības politikā, tajā skaitā kopīgās plānošanas procesā un aktivitāšu īstenošanā Latvijai prioritārajās partnervalstīs

13.

Dalība ES Kopīgā plānošanā. Latvijas vēstniecību dalība un Latvijas interešu aizstāvība ES delegāciju partnervalstīs rīkotajās sanāksmēs par Kopīgo plānošanu un kopīgu projektu īstenošanu. Ārlietu ministrijas pārstāvju dalība EK rīkotajās sanāksmēs par Kopīgo plānošanu. Sanāksmju skaits. Ārlietu ministrija   31.12.2020.

14.

Latvijas interešu pārstāvēšana ES attīstības sadarbības politikā. Dalība ES sanāksmēs (t.sk. ministru līmeņa sanāksmes) un diskusijās par Latvijai prioritāriem jautājumiem. Ministru līmeņa sanāksmju skaits. Ārlietu ministrija   31.12.2020.
2.3.uzdevums. Iespēju robežās nodrošināt Latvijas iesaisti tās prioritārajos jautājumos ANO Ģenerālās Asamblejas darbā tostarp par cilvēktiesību, sieviešu līdztiesības, likuma varas un labas pārvaldības, informācijas sabiedrības jautājumiem, ANO Attīstības sistēmas stiprināšanu atbilstoši Dienaskārtībai 2030

15.

Dalība ANO pasākumos par Latvijai prioritārajām tēmām. Dalība ANO sanāksmēs, paužot Latvijas viedokli prioritāros jautājumus. Sanāksmju skaits. Ārlietu ministrija Nozaru ministrijas 31.12.2020.
2.4.uzdevums. Nodrošināt Latvijas līdzdalību OECD Attīstības sadarbības komitejas (turpmāk – OECD DAC) darba grupu sanāksmēs un atbilstošo standartu pilnvērtīgu pārņemšanu, lai kļūtu par DAC dalībvalsti

16.

Nodrošināta līdzdalība atklātajās OECD DAC un ekspertu sanāksmēs. Uzlabota attīstības sadarbības kvalitāte, iesaiste attīstības finansējuma politikas izstrādē un veicināts Latvijas kā atbildīga un uzticama attīstības sadarbības sniedzēja tēls. Sanāksmju skaits, pārņemtā labā prakse. Ārlietu ministrija   31.12.2020.
2.5.uzdevums. Īstenot vienotu un visaptverošu pieeju daudzpusējās attīstības sadarbības instrumentu izmantošanai, tostarp PBG Starptautiskās Rekonstrukcijas un attīstības bankas Starptautiskajā attīstības asociācijā (turpmāk – SAA) atbilstoši Latvijas attīstības sadarbības prioritātēm

17.

SAA resursu 19.papildināšanas (IDA19) plānošana. Latvijas Republikas iemaksu apstiprināšana IDA19 Saistību apliecinājums par iemaksām IDA19 Finanšu ministrija   31.12.2020.

18.

Latvijas dalība SAA resursu 17. un 18.papildināšanā (IDA17 un IDA18). Iemaksas SAA resursu 17. un 18.papildināšanā (IDA17 un IDA18) saskaņā ar apstiprināto grafiku.

Veiktas iemaksas

Finanšu ministrija   31.12.2020.

19.

Latvijas dalība Daudzpusējā parādu atlaišanas iniciatīvā. Iemaksas Daudzpusējā parādu atlaišanas iniciatīvā, veicot iemaksas saskaņā ar koriģēto grafiku. Veikta iemaksa. Finanšu ministrija   31.12.2020.

20.

Pasaules Bankas grupas institūciju pamatkapitāla palielināšana. Iemaksas Starptautiskās Rekonstrukcijas un attīstības bankas vispārējā un selektīvajā kapitāla palielināšanā un Starptautiskās Finanšu korporācijas vispārējā kapitāla palielināšanā.

Veiktas iemaksas.

Finanšu ministrija   31.12.2020.
2.6.uzdevums. Stiprināt Latvijas iesaisti humānās palīdzības procesos un aktivitātēs atbilstoši starptautiskajiem standartiem un partnervalstu vajadzībām, nodrošinot visaptverošu un koordinētu Latvijas pieeju krīžu risināšanai dažādos formātos un līmeņos

21.

Valsts policijas un Valsts robežsardzes amatpersonu dalība ES Novērošanas misijā Gruzijā (EUMM GEORGIA). Veicot novērošanu, nodrošināts stabils drošības līmenis. Samazinās incidentu skaits uz administratīvās līnijas ar Abhāzijas un Dienvidosetijas reģioniem Gruzijā. Ārlietu ministrija Iekšlietu ministrija (Valsts policija, Valsts robežsardze) 30.12.2020.

22.

Sagatavot valsts materiālajās rezervēs esošos resursus humānās palīdzības sniegšanai7. Netiek plānots, atkarīgs no nepieciešamības un resursu pieejamības. Atkarībā no nepieciešamības un resursu pieejamības. Nozaru ministrijas Valsts materiālo rezervju glabātāji Saskaņā ar Ministru kabineta rīkojumu
3. Rīcības virziens Stiprināt Latvijas attīstības sadarbības ilgtspēju, politikas veidotāju un īstenotāju profesionalitāti un darbības saskaņotību
3.1.uzdevums. Nodrošināt Latvijas (ĀM un nozaru ministriju) divpusējās attīstības sadarbības aktivitāšu saskaņotību, atbilstoši Attīstības sadarbības politikas pamatnostādņu 2016.–2020.gadam 4.sadaļā definētajām Latvijas attīstības sadarbības politikas prioritātēm

23.

Informatīvs, loģistisks un konsulārs atbalsts valsts pārvaldes iestāžu, PSO īstenotajām aktivitātēm/ pasākumiem attīstības sadarbības jomā. Veicināta savlaicīga un profesionāla attīstības sadarbības projektu īstenošana. Sniegts atbalsts 3–5 valsts pārvaldes iestāžu, PSO rīkotajiem pasākumiem attīstības sadarbības jomā. Ārlietu ministrija Valsts pārvaldes iestādes, PSO, sociālie partneri 31.12.2020.

24.

Attīstības sadarbības politikas pamatnostādņu 2021.–2025.gadam izstrāde un apstiprināšana 2020.gada ietvaros tiks izstrādātas un Ministru Kabinetā apstiprinātas Attīstības sadarbības politikas pamatnostādnes 2021.–2025.gadam. Pamatnostādņu izstrādes procesā tiks organizētas konsultācijas ar nozaru ministriju, pilsoniskās sabiedrības, privātā sektora pārstāvju un jomas ekspertu dalību par attīstības sadarbības prioritātēm, īstenošanas mehānismu pilnveidi, īstenotāju spēju stiprināšanu, politiku saskaņotību attīstības, attīstības sadarbības politikas koordināciju, privātā sektora iesaisti, sabiedrības informēšanu un globālo izglītību. Pamatnostādņu projekts tiks nodots sabiedriskajai apspriešanai. Pamatnostādnes, konsultāciju sanāksmju skaits, konsultāciju procesā iesaistīto institūciju un organizāciju skaits. Ārlietu ministrija

Attīstības sadarbības konsultatīvās padomes dalībnieki

31.12.2020.

25.

Centrālāzijas robežu pārvaldības programmas (BOMCA) projekta 9.posma īstenošana.

Projekta mērķi no 2015.–2020.gadam ir vispārēja drošības uzlabošana Centrālāzijā, atbalsts šo valstu savstarpējās tirdzniecības un tranzīta vienkāršošanai, migrācijas plūsmu kontrolei, kā arī sadarbības stiprināšana nelikumīgas preču un personu pārvietošanas mazināšanai.

Īstenoto aktivitāšu skaits

Iekšlietu ministrija (Valsts robežsardze) Ārlietu ministrija, Rīgas Tehniskās universitātes Starptautisko ekonomisko sakaru un muitas institūts, Valsts ieņēmumu dienests, Pārtikas un veterinārais dienests. Projekta darbības laiks pagarināts līdz 30.04.2020.

26.

"Robežu pārvaldības programmas Centrālajā Āzijā un Afganistānā" (BOMCA 10) īstenošana.

Projekta mērķi no 2015.–2020.gadam ir vispārēja drošības uzlabošana Centrālāzijā un Afganistānas ziemeļu daļā, kas robežojas ar Centrālāzijas valstīm, atbalsts šo valstu savstarpējās tirdzniecības un tranzīta vienkāršošanai, migrācijas plūsmu kontrolei, kā arī sadarbības stiprināšana nelikumīgas preču un personu pārvietošanas mazināšanai.

Izstrādāti efektīvi mehānismi integrētai valsts robežu pārvaldībai un migrācijas plūsmu pārvaldībai, samazinājies nelikumīgi pārvietotu preču apjoms, samazinājies nelikumīgi pārvietotu personu skaits, nodrošināta efektīvu procedūru ieviešana valsts robežas šķērsošanas vietās, mazināti kontrabandas riski. Iekšlietu ministrija (Valsts robežsardze) Valsts ieņēmumu dienesta Muitas pārvalde, Pārtikas un veterinārais dienests, Rīgas Tehniskās universitātes Starptautisko ekonomisko sakaru un muitas institūts 2020.–2025.

27.

Latvijas–Moldovas sociālās drošības līguma sagatavošana.

Latvijas–Moldovas sociālās drošības līguma projekta izstrāde, lai attīstītu ciešāku sadarbību sociālās drošības jomā un koordinētu to personu, kuras pārvietojas starp abām valstīm, sociālās drošības tiesības uz pabalstiem un pensijām.

Līguma izstrāde Labklājības ministrija   31.12.2020.

28.

Īstenot 2010.gada 5.maija Latvijas Republikas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas un Baltkrievijas Republikas Dabas resursu un vides aizsardzības ministrijas vienošanos par sadarbību pārrobežu aizsargājamo dabas teritoriju aizsardzībā un ilgtspējīgā izmantošanā. Baltkrievijas–Latvijas pārrobežu Aizsargājamo dabas teritoriju aizsardzības un ilgtspējīgas izmantošanas koordinācijas komisijas sanāksme. Apzinātas iespējamo sadarbības projektu izstrādes iespējas.

Informācijas apmaiņa par zinātniskiem pētījumiem un īstenotiem projektiem.

Vides

aizsardzības un

reģionālās

attīstības

ministrija

Dabas aizsardzības pārvalde, Daugavpils Universitāte 2020.gada 2.pusgads

29.

Latvijas valsts stipendijas studijām, pētniecībai un dalībai starptautiskajās vasaras skolās. Piešķirtas Latvijas valsts stipendijas studijām, pētniecībai un dalībai starptautiskajās vasaras skolās pārstāvjiem no valstīm, ar kurām ir noslēgti starpvaldību vai starpministriju līgumi, kas paredz stipendiju piešķiršanu, t.sk., Gruzijas, Kazahstānas, Kirgizstānas, Moldovas, Tadžikistānas, Turkmenistānas, Ukrainas un Uzbekistānas pārstāvjiem. 10–20 stipendiāti (atkarīgs no saņemtajiem pieteikumiem). Izglītības un zinātnes ministrija (Valsts izglītības attīstības aģentūra)   2020.gada 2.pusgads

30.

Latvijas un Ukrainas divpusējās sadarbības programma zinātnes un tehnoloģiju jomā. Kopīgo projektu īstenošana 2019.–2020.gadam, kurus apstiprināja 2.kopīgās komisijas sēdē 2018.gada 21.novembrī Rīgā. 7 kopīgi projekti Izglītības un zinātnes ministrija (Valsts izglītības attīstības aģentūra)   2020.gada 2.pusgads

31.

Latvijas un Baltkrievijas divpusējās sadarbības programma zinātnes un tehnoloģiju jomā. Kopīgo projektu īstenošana, kurus apstiprināja divpusējās komisijas sēdē 2019.gada 11.jūnijā.

4 kopīgi projekti

Izglītības un zinātnes ministrija (Valsts izglītības attīstības aģentūra)   2020.gada 1.pusgads
3.2.uzdevums. Stiprināt Latvijas projektu īstenotāju profesionalitāti, savstarpējo sadarbību un darbības kvalitātes uzlabošanu, jo īpaši spēju iesaistīties EuropeAid, Twinning u.c. lielapjoma daudzgadu projektos, t.sk. kā vadošajiem partneriem

32.

Atbalsts LAPAS dalībai starptautiskās NVO platformās. Biedra nauda CONCORD, CIVICUS un IFP, līdzdalības nodrošināšana.

Veiktas iemaksas.

Ārlietu ministrija LAPAS 31.12.2020.

33.

Atbalsts LPS dalībai ES pašvaldību platformā, t.sk., sabiedrības informēšanas pasākumu īstenošanai. Dalība ES pašvaldību platformā, kas darbojas attīstības sadarbības jomā.

Īstenoti sabiedrības (pašvaldību) informēšanas pasākumi. Iesniegti pašvaldību un LPS attīstības sadarbības projekti projektu konkursos.

Īstenoto un koordinēto sabiedrības un pašvaldību informēšanas pasākumu un dalībnieku skaits. LPS sanāksmju skaits, kurās uzrunāti attīstības sadarbības jautājumi. Iesniegto/apstiprināto attīstības sadarbības projektu skaits. Ārlietu ministrija LPS 31.12.2020.

34.

Projekts Baltkrievijas Republikas Valsts robežu komitejas atbalstam, nacionālās Integrētās robežu pārvaldības stratēģijas un tās izpildes plāna ieviešanā.

Stiprināt Baltkrievijas Valsts robežu komitejas spējas ieviest modernu un efektīvu Integrētas robežu pārvaldības sistēmu saskaņā ar ES acquis communautaire, ES standartiem un labāko praksi.

ES standartiem atbilst:

– IBM Stratēģija

- IBM Ieviešanas plāns

- Starptautiskie pārrobežu sadarbības vienošanās

- Sadarbības vienošanās nacionālajā līmenī

- SOP

- ToT Stratēģija

- Pasniedzēju iemaņu pilnveidošanas plāns

- IT infrastruktūra

- IT un Sakaru sistēmas attīstības stratēģija

- Robežas tehniskās aprīkošanas attīstības plāns

- Minimāli standarti robežkontrolē

- Korupcijas apkarošanas stratēģija un tās ieviešanas plāns

Veiktas apmācības šādās jomās:

- ToT

- Kiberdrošība

- Kinoloģija.

Valsts robežsardze8   2020.-2021.

35.

Eiropas Komisijas iniciatīvas "Labāka apmācība drošākai pārtikai" ietvaros organizētās un īstenotās mācības par Eiropas Savienības likumdošanas piemērošanas stiprināšanu sanitārajā un fitosanitārajā jomā Projekta9 ilgtermiņa mērķis ir stiprināt saņēmējvalstu spējas ieviest un īstenot ES standartus jomās, uz kurām attiecas šis projekts (pārtikas aprites tiesību akti, dzīvnieku barības tiesību akti, dzīvnieku veselības un dzīvnieku labturības noteikumi, kā arī augu veselības noteikumi).

Projekta ietvaros tiks organizētas apmācības, lai palīdzētu ES dalībvalstīm un ES kaimiņvalstīm sasniegt atbilstošos ES standartus pārtikas drošības un dzīvnieku barības nekaitīguma, dzīvnieku veselības, dzīvnieku labturības vai augu aizsardzības un augu veselības jomās.

18 trīs dienu semināri (ar aptuveno dalībnieku skaitu 540) dažādās ES dalībvalstīs un ES kaimiņvalstīs.

Ilgtspējīgas apmācības un tehniskās palīdzības misijas kopumā 300 darba dienu apmērā dažādās ES dalībvalstīs un ES kaimiņvalstīs

Zemkopības ministrija

(Pārtikas un veterinārais dienests)

 

 

31.12.2020.

36.

Mērķsadarbības

(Twinning) projekts

"Moldovas Republikas Nacionālā personas datu aizsardzības centra kapacitātes celšana"

Projekta ietvaros

1) saskaņoti

Moldovas Republikas nacionālie tiesību akti datu aizsardzības jomā ar ES juridisko ietvaru un standartiem (tai skaitā ar Eiropas Parlamenta un Padomes 2016.gada piemēroto Eiropas Parlamenta un Padomes 2016.gada 27.aprīļa (Eiropas Savienības (ES)) regulu Nr. 2016/679 par fizisku personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti un ar ko atceļ Direktīvu 95/46/EK (Vispārīgā datu aizsardzības regula) (turpmāk – datu regula), ņemot vērā, ka Datu regula ir pieņemta 2016.gadā, savukārt Datu regulu piemēro visās Eiropas Savienības dalībvalstīs no 2018.gada 25.maija.

1) saskaņoti Moldovas Republikas nacionālie tiesību akti datu aizsardzības jomā ar ES juridisko ietvaru un standartiem, tostarp ar Vispārīgās datu aizsardzības regulas Nr. 2016/679 un ES Direktīvas Nr.2016/680 noteikumiem;

2) stiprināta Nacionālā personas datu aizsardzības centra un citu iesaistīto pušu kapacitāte personas datu aizsardzības tiesību aktu izpildē;

3) sekmēta datu subjektu (plašas sabiedrības), datu

pārziņu un datu apstrādātāju (privātā sektora, valdības un pašvaldību iestāžu) izpratne par datu aizsardzības tiesību aktiem to principiem, tiesību normām un to ietekmi.

Tieslietu ministrija   2020.gada 1.ceturksnis

37.

Mērķsadarbības (Twinning) projekts Kosovas Informācijas un Privātuma aģentūras stiprināšana "Strengthening the Information and Privacy Agency in Kosovo" Projekta ietvaros tiks sasniegti trīs galvenie rezultāti:

1) Stiprināts juridiskais pamats un tiesiskais regulējums,

2) uzlabotas institucionālās profesionālās spējas,

3) kā arī izpratne datu aizsardzības jomā un palielināta piekļuve publiskajai informācijai.

Nodrošināta Nepieciešamo 12 aktivitāšu īstenošana, lai sasniegtu trīs galvenos rezultātus. Tieslietu ministrija   2020.gada 1.marts –

2022.gada

3.ceturksnis

38.

Starptautiskā centra migrācijas politikas attīstībai (ICMPD) projekts "Sadarbības stiprināšana gatavojoties un realizējot masu pasākumus (LATBEL)" Projekta ietvaros tiks attīstīta sadarbība ar Baltkrievijas Valsts robežu komiteju, tiks pilnveidots informācijas apmaiņas mehānisms un nodrošināta pieredzes apmaiņa dažādās jomās. Pirms Pasaules čempionāta hokejā (2021.gadā) tiks izveidoti kontaktpunkti informācijas apmaiņai, kā arī izstrādāta kopīga riska analīze. Iekšlietu ministrija (Valsts robežsardze)   31.12.2020.

39.

Latvijas–Lietuvas–Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas projekts "Drošības stiprināšana Latvijas, Baltkrievijas un Lietuvas "zilās" un "zaļās" robežas krustpunktā". Projekta ietvaros tiks attīstīta sadarbība ar Lietuvas robežsardzi un Baltkrievijas Valsts robežu komiteju, tiks pilnveidots informācijas apmaiņas mehānisms un nodrošināta pieredzes apmaiņa dažādās jomās.

Pieredzes apmaiņas pasākumu skaits.

Valsts robežsardze   31.12.2020.
3.3.uzdevums. Iesaistīt privāto sektoru attīstības sadarbības mērķu sasniegšanā, tajā skaitā, veicinot uzņēmēju iesaisti starptautisko finanšu institūciju (piemēram, Eiropas Investīciju bankas) projektu konkursos attīstības valstīs un iespēju robežās attīstot jaunus nacionālos finansēšanas mehānismus

40.

Informēt privāto sektoru par starptautisko finanšu institūciju izsludinātajiem iepirkumiem konsultāciju pakalpojumu un projektu īstenošanai. Veicināta privātā sektora iesaiste starptautisko finanšu institūciju finansēto konsultāciju pakalpojumu un projektu īstenošanā. Īstenotas informatīvas aktivitātes Finanšu ministrija   31.12.2020.
3.5. uzdevums. Nodrošināt ĀM, tajā skaitā Latvijas diplomātisko pārstāvniecību, kapacitāti un profesionalitāti caurskatāmi, kvalitatīvi un atbildīgi nodrošināt Latvijas attīstības sadarbības politikas plānošanu, īstenošanu, koordināciju, uzraudzību un izvērtēšanu, tajā skaitā, sniedzot nepieciešamo informatīvo un politisko atbalstu Latvijas attīstības sadarbības aktivitāšu īstenotajiem

41.

Seminārs par  attīstības sadarbības stratēģisko plānošanu un programmēšanu Sadarbībā ar OECD ekspertiem organizētā seminārā pilnveidotas Ārlietu ministrijas politikas plānotāju un Attīstības sadarbības konsultatīvās padomes locekļu (vai deleģēto ekspertu) zināšanas par attīstības sadarbības politikas plānošanu un ar īstenošanu saistītiem jautājumiem, kas būtu izmantojamas, izstrādājot Attīstības sadarbības politikas pamatnostādnes 2021.–2025.gadam. Semināra dalībnieku skaits Ārlietu ministrija   31.12.2020.
4. Rīcības virziens Stiprināt Latvijas attīstības sadarbības caurskatāmību un atbilstību starptautiskajiem ziņošanas standartiem
4.2.uzdevums. Ieviest daudzgadu (vismaz 2–3 gadu) programmu pieeju attīstības sadarbības aktivitāšu īstenošanā un plānošanā, lai nodrošinātu finansējuma paredzamību un izlietojuma efektivitāti un ražīgumu ilgtermiņā, kā arī elastību finansējuma pārdalē, kad tas nepieciešams

42.

Attīstības sadarbību regulējošo normatīvo aktu pārskatīšana Apstiprināti grozījumi Starptautiskās palīdzības likumā un pieņemti MK noteikumi par kārtību, kādā īsteno granta projektu konkursus. Viens likumprojekts, viens MK noteikumu projekts. Ārlietu ministrija   31.12.2020.
4.4.uzdevums. Nodrošināt pastāvīgu un caurspīdīgu attīstības sadarbības politikas projektu uzraudzību un rezultātu ietekmes izvērtēšanu

43.

Pilnveidot izvērtēšanas mehānismus un kritērijus, īstenot Ārlietu ministrijas pārstāvju projektu izvērtēšanas vizītes partnervalstīs. Uzlabota granta projektu izvērtēšanas anketa, uzlabota vēstniecību izvērtēšanas anketa, izstrādāti projektu novērtēšanas kritēriji vizītei konkrētā partnervalstī un veikta vismaz vienas valsts projektu izvērtēšana. Partnervalstī izvērtēto projektu skaits. Ārlietu ministrija   31.12.2020.
5.Rīcības virziens Veicināt sabiedrības izpratni par attīstības sadarbības nozīmību, līdzdalību un atbalstu politikas īstenošanai
5.1.uzdevums. Integrēt ilgtspējīgas attīstības un globālās izglītības aspektus izglītībā visās vecuma grupās

44.

Atbalsts spēju stiprināšanas semināriem Latvijas attīstības sadarbības projektu īstenotājiem. Atbalsts sabiedrības informēšanas pasākumiem, tematiskajām apmācībām, semināriem un diskusijām.

Organizēti un koordinēti tematiski sabiedrības informēšanas pasākumi, t.sk., par ilgtspējīgās attīstības mērķu ieviešanu un Latvijas attīstības sadarbības rezultātiem.

Īstenoto pasākumu un dalībnieku skaits. Ārlietu ministrija LAPAS 31.12.2020.

45.

Kompetenču pieejā balstīta pamatizglītības un vispārējās vidējās izglītības satura ieviešana

 

Integrēti ilgtspējīgas attīstības un globālās izglītības aspekti izglītībā visās vecuma grupās, ieviešot kompetenču pieejā balstītu pamatizglītības un vispārējās vidējās izglītības saturu:

– 2020.gada 1.septembrī attiecībā uz vispārējās izglītības programmu īstenošanu 1., 4., 7. un 10.klasē;

– 2021.gada 1.septembrī attiecībā uz vispārējās izglītības programmu īstenošanu  2., 5., 8. un 11.klasē;

– 2022.gada 1.septembrī attiecībā uz vispārējās izglītības programmu īstenošanu 3., 6., 9. un 12.klasē.

Ieviests kompetenču pieejā balstīts pamatizglītības un vispārējās vidējās izglītības saturs atbilstoši MK 2018.gada 27.novembra noteikumiem Nr.747 "Noteikumi par valsts pamatizglītības standartu, un pamatizglītības programmu paraugiem" un MK 2019.gada 3.septembra noteikumiem Nr.416 "Noteikumi par valsts vispārējās vidējās izglītības standartu un vispārējās vidējās izglītības programmu paraugiem". Izglītības un zinātnes ministrija Valsts izglītības satura centrs 2022.gada

2.pusgads

46.

Starptautiskā izglītības akcija "Pasaules lielākā mācību stunda" Latvijā Skolotāji, interešu centru darbinieki u.c. pārstāvji no izglītības iestādēm visā Latvijā iepazinušies ar ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķiem, izstrādājuši stundu vai nodarbību plānus, tos īstenojuši un plānu aprakstus nosūtījuši akcijas koordinatoriem. Koordinatori apkopojuši stundu aprakstus, padarot tos pieejamus tiešsaistē. Iesaistījušās vismaz 30 izglītības iestādes, notikušas vismaz 30 nodarbības, 1 noslēguma pasākums – izvērtēšanas seminārs Izglītības un zinātnes ministrija UNESCO Latvijas Nacionālā komisija 2020.gada 2.pusgads

47.

Pieaugušo izglītības projekts ilgtspējīgas attīstības mērķu iepazīšanai "Bibliotēkas un sabiedrības ilgtspējīga attīstība: mēs būvējam šo pasauli paši" Projekts tiek īstenots sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku un Latvijas Bibliotekāru biedrību. Tā ietvaros izglītotāji reģionālos semināros iepazīstināti ar ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķiem, īsteno vietējā mēroga aktivitātes, izmantojot UNESCO LNK, nevalstisko organizāciju u.c. izstrādātos metodiskos materiālus. 1 konference un vismaz 2 reģionāli semināri Izglītības un zinātnes ministrija UNESCO Latvijas Nacionālā komisija 2020.gada 2.pusgads
5.2. uzdevums. Nodrošināt publisku aktuālāko datu un informācijas pieejamību par Latvijas attīstības sadarbības (divpusējās un daudzpusējās) politiku, tās rezultātiem, īstenotājiem un viņu pieredzi, sadarbojoties ar citiem donoriem, PSO un akadēmisko sektoru

48.

Publiskot un pastāvīgi atjaunināt interaktīvo rīku par Latvijas sniegto attīstības palīdzību. Ārlietu ministrijas tīmekļa vietnē lietotājam draudzīgā veidā pieejams pārskats par ĀM atbalstītajiem attīstības sadarbības projektiem. Interaktīvā rīkā pieejama informācija par īstenotiem attīstības sadarbības projektiem no 2014.gada. Ārlietu ministrija Ārlietu ministrijas finansēto projektu īstenotāji. 31.12.2020.

49.

Regulārs dialogs ar valsts pārvaldes iestādēm, NVO, pašvaldībām un sociālajiem partneriem par Latvijas attīstības sadarbības mērķiem un prioritātēm. Koordinācija ar LAPAS 6–8 reizes gadā par aktuāliem sadarbības jautājumiem; sasauktas divas Attīstības sadarbības politikas konsultatīvās padomes sēdes (nepieciešamības gadījumā elektroniska konsultēšanās); tikšanās ar Ārlietu ministrijas atbalstīto projektu īstenotājiem.

Diskusiju pasākumi par aktuālajiem attīstības sadarbības politikas jautājumiem, iesaistot NVO, sociālos partnerus, valsts pārvaldes un pašvaldību pārstāvjus.

Īstenoto pasākumu skaits. Ārlietu ministrija Atkarībā no pasākumu veida. 31.12.2020.
6. Rīcības virziens Īstenot visaptverošu un saskaņotu Latvijas pieeju ilgtspējīgas attīstības veicināšanai pasaulē
6.2.uzdevums. Stiprināt sasaisti starp Latvijas attīstības sadarbības un ekonomisko politiku un to īstenošanas instrumentiem, jo īpaši veicinot korporatīvās sociālās atbildības principu īstenošanu partnervalstīs

50.

Pasākumi atbildīgas uzņēmējdarbības prakses atbalstam un OECD standartu piemērošanai uzņēmumos. Ilgtspējas indeksa ietvaros pasniegta Godīgas tirdzniecības balva un nodrošināta dalība atbilstošos pasākumos Latvijas uzņēmējiem, lai veicinātu atbildīgas uzņēmējdarbības prakses principu ievērošanu attīstības valstīs. Pasākumu skaits ar Latvijas pārstāvju dalību un viens ĀM rīkots pasākums. Ārlietu ministrija Biedrība "Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūts", Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs 31.12.2020.

III. Teritoriālā perspektīva (nav aktuāli)

IV. Ietekmes novērtējums uz valsts un pašvaldību budžetu

       

Nepieciešamais papildu finansējums

Pasākuma realizācijas gads
(ja pasākuma realizācija ir terminēta)

Uzdevums

Pasākums

Budžeta programmas (apakšprogrammas)
kods un nosaukums

2020.gads (saskaņā ar likumu "Par valsts budžetu 2020.gadam")

2020.gads

turpmākā laikposmā līdz pasākuma pabeigšanai
(ja realizācija ir terminēta)

turpmāk ik gadu
(ja pasākuma izpilde nav terminēta)

 
1 2 3 4 5 6 7 8
Finansējums plāna realizācijai kopā    

4 183 731

     

2020

tai skaitā              
Ārlietu ministrija    

488 913

       
Finanšu ministrija    

2 624 250

       
Iekšlietu ministrija    

795 868

       
Izglītības un zinātnes ministrija    

272 700

       
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija    

2000

       
1.1.uzdevums    

224 800

       
  1.pasākums

Projekts Ukrainas atbalstam lauksaimniecības un lauku attīstības jomā, līdzfinansējumu piesaistot no ASV atbalsta fonda jauno donoru projektiem.

Ārlietu ministrijas valsts budžeta programma 07.00.00 "Attīstības sadarbības projekti un starptautiskā palīdzība"

25 000

     

2020

  Ārlietu ministrija            
  2.pasākums

Apmācību programma ES Kaimiņpolitikas valstu, Centrālāzijas un Rietumbalkānu valstu pārstāvjiem.

Ārlietu ministrijas valsts budžeta programma 07.00.00 "Attīstības sadarbības projekti un starptautiskā palīdzība"

70 000

     

2020

  Ārlietu ministrija            
  3.pasākums

Latvijas ekspertīzes nodošana partnervalstīm, t.sk. citu donoru ad hoc projektos.

Ārlietu ministrijas valsts budžeta programma 07.00.00 "Attīstības sadarbības projekti un starptautiskā palīdzība"

24 000

     

2020

  Ārlietu ministrija            
  4.pasākums

Ukrainas pārstāvju dalība pavasara skolā "Jauno profesionāļu apmācības programma" un sadarbības stiprināšana reģionālās attīstības un Eiropas integrācijas pētniecībā un studiju attīstībā.

Ārlietu ministrijas valsts budžeta programma 07.00.00 "Attīstības sadarbības projekti un starptautiskā palīdzība"

40 000

     

2020

  Ārlietu ministrija            
  5.pasākums

Gruzijas, Moldovas un Ukrainas Augstāko revīzijas iestāžu spēju stiprināšana caurskatāmas un efektīvas valsts līdzekļu kontroles sistēmas izveidē.

Ārlietu ministrijas valsts budžeta programma 07.00.00 "Attīstības sadarbības projekti un starptautiskā palīdzība"

30 000

     

2020

  Ārlietu ministrija, Valsts kontrole            
  6.pasākums

ES – Centrālāzijas sadarbība izglītības jomā, t.sk., ar Izglītības platformas projektu saistītu pasākumu īstenošana.

Ārlietu ministrijas valsts budžeta programma 07.00.00 "Attīstības sadarbības projekti un starptautiskā palīdzība"

10 000

     

2020

  Ārlietu ministrijas, Izglītības un zinātnes ministrija            
  7.pasākums

Līdzfinansējuma piešķiršana PSO, kas ieguvušas finansējumu no citiem attīstības sadarbības finansētājiem, t.sk. EK, attīstības sadarbības un globālās izglītības projektu īstenošanai.

Ārlietu ministrijas valsts budžeta programma 07.00.00 "Attīstības sadarbības projekti un starptautiskā palīdzība"

25 800

     

2020

  Ārlietu ministrija            
1.2.uzdevums    

0

       
  8.pasākums

Veicināt dažādu ieinteresēto pušu iesaisti attīstības sadarbības pasākumu īstenošanā.

Ārlietu ministrijas valsts budžeta programma 97.00.00  "Nozaru vadība un politikas plānošana"

010

     

2020

  Ārlietu ministrija            
1.3.uzdevums    

0

       
  9.pasākums

Izstrādāt efektīvus un pieejamus instrumentus Latvijas ekspertu iesaistei civilajās, konsultāciju u.c. misijās.

Ārlietu ministrijas valsts budžeta programma 97.00.00  "Nozaru vadība un politikas plānošana", Finanšu ministrijas valsts budžeta programma 97.00.00 "Nozaru vadība un politikas plānošana"

011

     

2020

  Ārlietu ministrija,

Finanšu ministrija

           
1.4.uzdevums    

213 013

       
  10.pasākums

Granta projektu īstenošana ES Austrumu partnerības valstu – Gruzijas, Moldovas, Ukrainas, kā arī Centrālāzijas valstu – Kirgizstānas, Tadžikistānas un Uzbekistānas, atbalstam.

Ārlietu ministrijas valsts budžeta programma 07.00.00 "Attīstības sadarbības projekti un starptautiskā palīdzība"

213 013

     

2020

  Ārlietu ministrija            
2.1.uzdevums    

0

       
  11.pasākums

Sadarbība ar valsts pārvaldes iestādēm, PSO un pašvaldībām Latvijas nacionālo pozīciju formulēšanā par aktuālajiem starptautiskās attīstības politikas dienaskārtības jautājumiem.

Ārlietu ministrijas valsts budžeta programma 97.00.00  "Nozaru vadība un politikas plānošana"

012

     

2020

  Ārlietu ministrija            
  12.pasākums

Uzturēt regulāru dialogu ar Saeimu par Latvijas attīstības sadarbības politikas mērķiem, prioritātēm un rīcības virzieniem.

Ārlietu ministrijas valsts budžeta programma 97.00.00  "Nozaru vadība un politikas plānošana"

013

     

2020

  Ārlietu ministrija            
2.2.uzdevums    

1800

       
  13.pasākums

Dalība ES Kopīgā plānošanā.

Ārlietu ministrijas valsts budžeta programma 97.00.00  "Nozaru vadība un politikas plānošana"

180014

     

2020

  Ārlietu ministrija            
  14.pasākums

Latvijas interešu pārstāvēšana ES attīstības sadarbības politikā.

Ārlietu ministrijas valsts budžeta programma 97.00.00  "Nozaru vadība un politikas plānošana"

015

     

2020

  Ārlietu ministrija            
2.3.uzdevums    

7 000

       
  15.pasākums

Dalība ANO pasākumos par Latvijai prioritārajām tēmām.

Ārlietu ministrijas valsts budžeta programma 97.00.00  "Nozaru vadība un politikas plānošana"

7 00016

     

2020

  Ārlietu ministrija            
2.4.uzdevums    

5000

       
  16.pasākums

Nodrošināta līdzdalība atklātajās OECD DAC un ekspertu sanāksmēs.

Ārlietu ministrijas valsts budžeta programma 97.00.00  "Nozaru vadība un politikas plānošana"

500017

     

2020

  Ārlietu ministrija            
2.5.uzdevums    

2 624 250

       
  17.pasākums

SAA resursu 19.papildināšanas (IDA19) plānošana.

Finanšu ministrijas valsts budžeta programma 97.00.00 "Nozaru vadība un politikas plānošana"

018

     

2020

  Finanšu ministrija            
  18.pasākums

Latvijas dalība SAA resursu 17. un 18.papildināšanā (IDA17 un IDA18).

Finanšu ministrijas valsts budžeta apakšprogramma 41.03.00 "Iemaksas starptautiskajās organizācijās"

710 000

     

2020

  Finanšu ministrija            
  19.pasākums

Latvijas dalība Daudzpusējā parādu atlaišanas iniciatīvā.

Finanšu ministrijas valsts budžeta apakšprogramma 41.03.00 "Iemaksas starptautiskajās organizācijās"

120 000

     

2020

  Finanšu ministrija            
  20.pasākums

Pasaules Bankas grupas institūciju pamatkapitāla palielināšana.

Finanšu ministrijas valsts budžeta apakšprogrammas 41.03.00 "Iemaksas starptautiskajās organizācijās"

1 794 250

     

2020

  Finanšu ministrija            
2.6.uzdevums    

180 319

       
  21.pasākums

Valsts policijas un Valsts robežsardzes amatpersonu dalība ES Novērošanas misijā Gruzijā (EUMM GEORGIA).

Iekšlietu ministrijas valsts budžeta apakšprogramma 06.01.00 "Valsts policija", 10.00.00 "Valsts robežsardzes darbība" un 99.00.00 "Līdzekļu neparedzētiem gadījumiem izlietojums"

180 319

Saskaņā ar Ministru kabineta 2019.gada 11.decembra rīkojumu Nr.628

   

2020

  Iekšlietu ministrija            
  22.pasākums

Sagatavot valsts materiālajās rezervēs esošos resursus humānās palīdzības sniegšanai.

Valsts budžeta programma 02.00.00 "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem"

019

Saskaņā ar Ministru kabineta rīkojumiem

   

2020

  Nozaru ministrijas            
3.1.uzdevums    

887 549

       
  23.pasākums

Informatīvs, loģistisks un konsulārs atbalsts valsts pārvaldes iestāžu, PSO īstenotajām aktivitātēm/ pasākumiem attīstības sadarbības jomā.

Ārlietu ministrijas valsts budžeta programma 97.00.00  "Nozaru vadība un politikas plānošana"

020

     

2020

  Ārlietu ministrija            
  24.pasākums

Attīstības sadarbības politikas pamatnostādņu 2021.–2025.gadam izstrāde un apstiprināšana.

Ārlietu ministrijas valsts budžeta programma 97.00.00  "Nozaru vadība un politikas plānošana"

021

     

2020

  Ārlietu ministrija            
  25.pasākums

Centrālāzijas robežu pārvaldības programmas (BOMCA) projekta 9.posma īstenošana.

Iekšlietu ministrijas valsts budžeta apakšprogramma 67.13.00 "Eiropas Savienības robežu pārvaldības programmas Centrālāzijā projektu un pasākumu īstenošana"

615 549

     

2020

  Valsts robežsardze            
  26.pasākums

"Robežu pārvaldības programmas Centrālajā Āzijā un Afganistānā" (BOMCA 10) īstenošana.

Iekšlietu ministrijas valsts budžeta apakšprogramma 67.13.00 "Eiropas Savienības robežu pārvaldības programmas Centrālāzijā projektu un pasākumu īstenošana".

022

     

2020–2025

  Valsts robežsardze            
  27.pasākums

Latvijas–Moldovas sociālās drošības līguma sagatavošana.

Labklājības ministrijas valsts budžeta programma 97.01.00 "Labklājības nozares vadība un politikas plānošana".

023

     

2020

  Labklājības ministrija            
  28.pasākums

Īstenot 2010.gada 5.maija Latvijas Republikas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas un Baltkrievijas Republikas Dabas resursu un vides aizsardzības ministrijas vienošanos par sadarbību pārrobežu aizsargājamo dabas teritoriju aizsardzībā un ilgtspējīgā izmantošanā.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts budžeta programma 97.00.00. "Nozaru vadība un politikas plānošana".

2 000

     

2020

  Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija            
  29.pasākums

Latvijas valsts stipendijas studijām un pētniecībai un dalībai starptautiskajās vasaras skolās.

Izglītības un zinātnes ministrijas valsts budžeta programma 70.07.00. "Eiropas Savienības, starptautiskās sadarbības programmu un inovāciju izglītības jomā īstenošanas nodrošināšana"

70 000

     

2020

  Valsts izglītības attīstības aģentūra            
  30.pasākums

Latvijas un Ukrainas divpusējās sadarbības programma zinātnes un tehnoloģiju jomā.

Izglītības un zinātnes ministrijas valsts budžeta programma 05.01.00 "Zinātniskās darbības nodrošināšana"

140 000

     

2020

  Valsts izglītības attīstības aģentūra            
  31.pasākums

Latvijas un Baltkrievijas divpusējās sadarbības programma zinātnes un tehnoloģiju jomā.

Izglītības un zinātnes ministrijas valsts budžeta programma 05.01.00 "Zinātniskās darbības nodrošināšana"

60 000

     

2020

  Valsts izglītības attīstības aģentūra            
3.2.uzdevums    

12 000

       
  32.pasākums

Atbalsts LAPAS dalībai starptautiskās NVO platformās.

Ārlietu ministrijas valsts budžeta programma 07.00.00 "Attīstības sadarbības projekti un starptautiskā palīdzība"

7 000

     

2020

  Ārlietu ministrija            
  33.pasākums

Atbalsts LPS dalībai ES pašvaldību platformā, t.sk., sabiedrības informēšanas pasākumu īstenošanai.

Ārlietu ministrijas valsts budžeta programma 07.00.00 "Attīstības sadarbības projekti un starptautiskā palīdzība"

5 000

     

2020

  Ārlietu ministrija            
  34.pasākums

Projekts Baltkrievijas Republikas Valsts robežu komitejas atbalstam, nacionālās Integrētās robežu pārvaldības stratēģijas un tās izpildes plāna ieviešanā.

10.00.00 "Valsts robežsardzes darbība"

024

     

2020

  Valsts robežsardze            
  35.pasākums

Eiropas Komisijas iniciatīvas "Labāka apmācība drošākai pārtikai" ietvaros organizētās un īstenotās mācības par Eiropas Savienības likumdošanas piemērošanas stiprināšanu sanitārajā un fitosanitārajā jomā.

Pasākums finansēts Eiropas Komisijas projekta ietvaros, un valsts budžeta finansējums nav nepieciešams

025

     

2020

  Pārtikas un veterinārais dienests            
  36.pasākums

Mērķsadarbības (Twinning) projekts "Moldovas Republikas Nacionālā personas datu aizsardzības centra kapacitātes celšana".

Pasākums finansēts Eiropas Komisijas projekta ietvaros, un valsts budžeta finansējums nav nepieciešams

026

     

2020

  Tieslietu ministrija            
  37.pasākums

Mērķsadarbības (Twinning) projekts Kosovas Informācijas un Privātuma aģentūras stiprināšana "Strengthening the Information and Privacy Agency in Kosovo".

Pasākums finansēts Eiropas Komisijas projekta ietvaros, un valsts budžeta finansējums nav nepieciešams.

027

     

2020

  Tieslietu ministrija            
  38.pasākums

Starptautiskā centra migrācijas politikas attīstībai (ICMPD) projekts "Sadarbības stiprināšana gatavojoties un realizējot masu pasākumus (LATBEL)".

Līdzfinansējumu nodrošina Valsts robežsardze in-kind formā.

028

     

2020

  Valsts robežsardze            
  39.pasākums

Latvijas–Lietuvas–Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas projekts "Drošības stiprināšana Latvijas, Baltkrievijas un Lietuvas "zilās" un "zaļās" robežas krustpunktā".

Projekts tiek finansēts Latvijas–Lietuvas–Baltkrievijas programmas ietvaros.

029

     

2020

  Valsts robežsardze            
3.3.uzdevums    

0

       
  40.pasākums

Informēt privāto sektoru par starptautisko finanšu institūciju izsludinātajiem iepirkumiem konsultāciju pakalpojumu un projektu īstenošanai.

Finanšu ministrijas valsts budžeta programma 97.00.00 "Nozaru vadība un politikas plānošana"

030

     

2020

  Finanšu ministrija            
3.5.uzdevums    

10000

       
  41.pasākums

Seminārs par  attīstības sadarbības stratēģisko plānošanu un programmēšanu.

Ārlietu ministrijas valsts budžeta programma 97.00.00  "Nozaru vadība un politikas plānošana"

1000031

     

2020

 

  Ārlietu ministrija            
4.2.uzdevums    

0

       
  42.pasākums

Attīstības sadarbību regulējošo normatīvo aktu pārskatīšana.

Ārlietu ministrijas valsts budžeta programma 97.00.00  "Nozaru vadība un politikas plānošana"

032

     

2020

  Ārlietu ministrija            
4.4.uzdevums    

1300

       
  43.pasākums

Pilnveidot izvērtēšanas mehānismus un kritērijus, īstenot Ārlietu ministrijas pārstāvju projektu izvērtēšanas vizītes partnervalstīs.

Ārlietu ministrijas valsts budžeta programma 97.00.00  "Nozaru vadība un politikas plānošana"

130033

     

2020

  Ārlietu ministrija            
5.1.uzdevums    

16 700

       
  44.pasākums

Atbalsts spēju stiprināšanas semināriem Latvijas attīstības sadarbības projektu īstenotājiem. Atbalsts sabiedrības informēšanas pasākumiem, tematiskajām apmācībām, semināriem un diskusijām. tematiskajām mācībām un diskusijām.

Ārlietu ministrijas valsts budžeta programma 07.00.00 "Attīstības sadarbības projekti un starptautiskā palīdzība"

14 000

     

2020

  Ārlietu ministrija            
 

45.pasākums

Kompetenču pieejā balstīta pamatizglītības un vispārējās vidējās izglītības satura ieviešana.

Pasākums tiek finansēts Eiropas Sociālā fonda SAM 8.3.1. "Attīstīt kompetenču pieejā balstītu vispārējās izglītības saturu" projekta "Kompetenču pieeja mācību saturā" ietvaros.

Finansējums atbilstoši projekta "Kompetenču pieeja mācību saturā" finansēšanas plānam

034

     

2022

  Izglītības un zinātnes ministrija            
  46.pasākums

Starptautiskā izglītības akcija "Pasaules lielākā mācību stunda" Latvijā.

Izglītības un zinātnes ministrijas valsts budžeta programma 16.00.00 "Eiropas Savienības lietas un starptautiskā sadarbība"

(UNESCO Latvijas Nacionālā komisija)

1500

     

2020

  Izglītības un zinātnes ministrija            
  47.pasākums

Pieaugušo izglītības projekts ilgtspējīgas attīstības mērķu iepazīšanai "Bibliotēkas un sabiedrības ilgtspējīga attīstība: mēs būvējam šo pasauli paši".

Izglītības un zinātnes ministrijas valsts budžeta programma 16.00.00 "Eiropas Savienības lietas un starptautiskā sadarbība"

(UNESCO Latvijas Nacionālā komisija)

1200

     

2020

  Izglītības un zinātnes ministrija            
5.2.uzdevums    

0

       
  48.pasākums

Publiskot un pastāvīgi atjaunināt interaktīvo rīku par Latvijas sniegto attīstības palīdzību.

Ārlietu ministrijas valsts budžeta programma 97.00.00  "Nozaru vadība un politikas plānošana"

035

     

2020

  Ārlietu ministrija            
  49.pasākums

Regulārs dialogs ar valsts pārvaldes iestādēm, PSO un pašvaldībām par Latvijas attīstības sadarbības mērķiem un prioritātēm.

Ārlietu ministrijas valsts budžeta programma 97.00.00  "Nozaru vadība un politikas plānošana"

036

     

2020

  Ārlietu ministrija            
6.2.uzdevums    

0

       
  50.pasākums

Pasākumi atbildīgas uzņēmējdarbības prakses atbalstam un OECD standartu piemērošanai uzņēmumos.

Ārlietu ministrijas valsts budžeta programma 97.00.00  "Nozaru vadība un politikas plānošana"

037

     

2020

  Ārlietu ministrija            
 

1 Sadarbība ar Centrālāzijas valstīm platformas ietvaros atkarīga no Eiropas Komisijas (EK) lēmuma par Eiropas Savienības – Centrālāzijas izglītības platformas pasākumu turpmāku īstenošanu.

2 Šajā sadaļā noteiktie procentuālie rezultatīvie rādītāji nesummējas un neveido 100% kopsummu, jo aptver rezultatīvos rādītājus par jomām, sadarbības metodēm un finansējuma avotiem.

3 Rādītājs no bāzes 2015.gadā 425% ir mainījies uz 99% 2016.gadā pozitīvas attīstības dēļ, jo nozaru ministrijas un to padotības iestādes pašas atrod līdzfinansējumu savos budžetos.

4 Pamatnostādnēs noteiktais rezultatīvais rādītājs 2020.gadam ir 0,17% no NKI. Latvijas OAP no NKI 2018.gadā ir 0.1%.

5 Ņemot vērā apstiprināto valsts budžetu 2020.gadam, 2020.gadā netiks sasniegts Pamatnostādnēs paredzētais – sasniegt Latvijas divpusējās attīstības sadarbības finansējuma apjomu 2.592 miljoni EUR apmērā. Ierobežotais finansējuma apjoms var ietekmēt arī 1.politikas rezultāta un tā rezultatīvo rādītāju sasniegšanu 2020.gada ietvaros.

6 Pamatnostādnēs noteiktais rezultatīvais rādītājs, kas sasniedzams līdz 2020.gadam ir 73%; ņemot vērā 2019.gada Eirobarometra sabiedrības aptaujas rezultātus, kas liecina, ka 78% sabiedrības uzskata, ka ir svarīgi palīdzēt attīstības valstīm, 2020.gada mērķis ir šo rādītāju uzturēt stabilu.

7 Ministru kabineta 2017.gada 12.decembra noteikumu Nr.721 "Humānās palīdzības saņemšanas un sniegšanas kārtība" 21.punkts.

8 Sadarbības partneri: Igaunijas Drošības zinātņu akadēmija, Lietuvas Robežsardzes dienests un Polijas Robežsardze

9 Sadarbības partneri: konsultāciju kompānija "OPERA Srl" (Itālija), Lombardijas un Emīlijas Romanjas eksperimentālās zootehnikas institūts "Bruno Ubertini" (IZSLER).

10 Finansējums pasākuma īstenošanai nav precīzi aprēķināms. Pasākums tiks nodrošināts piešķirto līdzekļu ietvaros.

11 Finansējums pasākuma īstenošanai nav precīzi aprēķināms. Pasākums tiks nodrošināts piešķirto līdzekļu ietvaros.

12 Finansējums pasākuma īstenošanai nav precīzi aprēķināms. Pasākums tiks nodrošināts piešķirto līdzekļu ietvaros.

13 Finansējums pasākuma īstenošanai nav precīzi aprēķināms. Pasākums tiks nodrošināts piešķirto līdzekļu ietvaros.

14 Finansējums ir indikatīvs.

15 Finansējums pasākuma īstenošanai nav precīzi aprēķināms. Pasākums tiks nodrošināts piešķirto līdzekļu ietvaros.

16 Finansējums ir indikatīvs.

17 Finansējums ir indikatīvs.

18 Finansējums pasākuma īstenošanai nav precīzi aprēķināms. Pasākums tiks nodrošināts piešķirto līdzekļu ietvaros.

19 Finansējums pasākuma īstenošanai nav precīzi aprēķināms. Pasākums tiks nodrošināts piešķirto līdzekļu ietvaros.

20 Finansējums pasākuma īstenošanai nav precīzi aprēķināms. Pasākums tiks nodrošināts piešķirto līdzekļu ietvaros.

21 Finansējums pasākuma īstenošanai nav precīzi aprēķināms. Pasākums tiks nodrošināts piešķirto līdzekļu ietvaros.

22 Finansējums pasākuma īstenošanai nav precīzi aprēķināms. Pasākums tiks nodrošināts piešķirto līdzekļu ietvaros. Finansējuma apjoms tiek precizēts Eiropas Komisijas Starptautiskās sadarbības un attīstības ģenerāldirektorātā.

23 Finansējums pasākuma īstenošanai nav precīzi aprēķināms. Pasākums tiks nodrošināts piešķirto līdzekļu ietvaros.

24 Finansējums pasākuma īstenošanai nav precīzi aprēķināms. Pasākums tiks nodrošināts piešķirto līdzekļu ietvaros.

25 Finansējums pasākuma īstenošanai nav precīzi aprēķināms. Pasākums tiks nodrošināts piešķirto līdzekļu ietvaros.

26 Finansējums pasākuma īstenošanai nav precīzi aprēķināms. Pasākums tiks nodrošināts piešķirto līdzekļu ietvaros.

27 Finansējums pasākuma īstenošanai nav precīzi aprēķināms. Pasākums tiks nodrošināts piešķirto līdzekļu ietvaros.

28 Finansējums pasākuma īstenošanai nav precīzi aprēķināms. Pasākums tiks nodrošināts piešķirto līdzekļu ietvaros.

29 Finansējums pasākuma īstenošanai nav precīzi aprēķināms. Pasākums tiks nodrošināts piešķirto līdzekļu ietvaros.

30 Finansējums pasākuma īstenošanai nav precīzi aprēķināms. Pasākums tiks nodrošināts piešķirto līdzekļu ietvaros.

31 Finansējums ir indikatīvs.

32 Finansējums pasākuma īstenošanai nav precīzi aprēķināms. Pasākums tiks nodrošināts piešķirto līdzekļu ietvaros.

33 Finansējums ir indikatīvs.

34 Finansējums pasākuma īstenošanai nav precīzi aprēķināms. Pasākums tiks nodrošināts piešķirto līdzekļu ietvaros.

35 Finansējums pasākuma īstenošanai nav precīzi aprēķināms. Pasākums tiks nodrošināts piešķirto līdzekļu ietvaros.

36 Finansējums pasākuma īstenošanai nav precīzi aprēķināms. Pasākums tiks nodrošināts piešķirto līdzekļu ietvaros.

37 Finansējums pasākuma īstenošanai nav precīzi aprēķināms. Pasākums tiks nodrošināts piešķirto līdzekļu ietvaros.

Ārlietu ministra vietā –
finanšu ministrs J. Reirs

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!