• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ķekavas novada domes 2020. gada 29. oktobra saistošie noteikumi Nr. 29/2020 "Grozījums Ķekavas novada pašvaldības 2015. gada 24. septembra saistošajos noteikumos Nr. 14/2015 "Pašvaldības pabalsti Ķekavas novada iedzīvotājiem, neizvērtējot ienākumus"". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 3.11.2020., Nr. 213 https://www.vestnesis.lv/op/2020/213.32

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Amatu konkursu ziņas

Skatīt visus oficiālos paziņojumus šajā grupā

Vēl šajā numurā

03.11.2020., Nr. 213

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ķekavas novada dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 29/2020

Pieņemts: 29.10.2020.

OP numurs: 2020/213.32

2020/213.32
RĪKI

Ķekavas novada domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 1 Pēdējās nedēļas laikā 1 Visi

Ķekavas novada pašvaldības saistošie noteikumi Nr. 29/2020

Ķekavas pagastā, Ķekavas novadā 2020. gada 29. oktobrī

Grozījums Ķekavas novada pašvaldības 2015. gada 24. septembra saistošajos noteikumos Nr. 14/2015 "Pašvaldības pabalsti Ķekavas novada iedzīvotājiem, neizvērtējot ienākumus"

Apstiprināti ar
Ķekavas novada domes
2020. gada 29. oktobra
sēdes lēmumu Nr. 19 (prot. Nr. 30)

Izdoti saskaņā ar likuma "Par pašvaldībām"
43. panta trešo daļu un Covid-19 infekcijas
izplatības pārvaldības likuma 24. pantu

Izdarīt Ķekavas novada pašvaldības 2015. gada 24. septembra saistošajos noteikumos Nr. 14/2015 "Pašvaldības pabalsti Ķekavas novada iedzīvotājiem, neizvērtējot ienākumus" šādu grozījumu:

1. Papildināt saistošos noteikumus ar 10.2 punktu šādā redakcijā:

"10.2 Vienreizējs materiālas formas pašvaldības pabalsts saistībā ar Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanu – mutes un deguna aizsegs (maska):

10.2 1. tiesības saņemt mutes un deguna aizsegu (masku) ir šādām personu kategorijām:

10.2 1.1. bērniem invalīdiem līdz pilngadības sasniegšanai, ja personas dzīvesvieta ir deklarēta Ķekavas novadā;

10.2 1.2. personām ar pirmās un otrās grupas invaliditāti, ja personas dzīvesvieta ir deklarēta Ķekavas novadā;

10.2 1.3. trūcīgām un maznodrošinātām personām, ja personas dzīvesvieta ir deklarēta Ķekavas novadā.

10.2 2. mutes un deguna aizsegu (masku) izsniedz personai pret parakstu Ķekavas novada pašvaldības iestādes "Sociālais dienests" speciālists un to izsniedz apjomā, kas sastāv no divām vienībām (maskām) vienai personai."

Ķekavas novada domes priekšsēdētāja V. Baire

 

Saistošo noteikumu Nr. 29/2020 "Grozījums Ķekavas novada pašvaldības 2015. gada 24. septembra saistošajos noteikumos Nr. 14/2015 "Pašvaldības pabalsti Ķekavas novada iedzīvotājiem, neizvērtējot ienākumus""
paskaidrojuma raksts

Paskaidrojuma raksta sadaļas Norādāmā informācija
1. Projekta nepieciešamības pamatojums Likuma "Par pašvaldībām" 43. panta trešā daļa un Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likuma 24. pants.
2. Īss projekta satura izklāsts Ministru kabineta 2020. gada 9. jūnija noteikumi Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai" nosaka epidemioloģiskās drošības pasākumus, kas veicami, lai ierobežotu Covid-19 infekcijas izplatību.

Viens no pamatprincipiem, kas saskaņā ar šo noteikumu 4. punktu ir jāievēro, lai novērstu Covid-19 infekcijas izplatību sabiedrībā, ir distancēšanās. Distancēšanās nodrošināšanai minētie Ministru kabineta noteikumi paredz veikt dažādus piesardzības pasākumus, t.sk., mutes un deguna aizsega (maskas) lietošanu sabiedriskajā transportlīdzeklī, kultūrvietās un izstāžu norises vietās, tirdzniecības vietās, sabiedriskā transporta pakalpojuma sniegšanas vietās (dzelzceļa stacijās, autoostās, lidostā u. tml.) un reliģiskās darbības veikšanas vietās, ja šajās vietās netiek rīkots pasākums.

Ņemot vērā to, ka Ķekavas novada pašvaldībā ir vairākas sociāli mazaizsargātu iedzīvotāju grupas (trūcīgas un maznodrošinātas personas, bērni invalīdi un personas ar I un II grupas invaliditāti), ir atbalstāms šīm iedzīvotāju grupām bez atlīdzības izsniegt mutes un deguna aizsegus (2 maskas vienai personai), lai šīm personām būtu vieglāk veikt savas ikdienas vajadzības, neizlietojot savus līdzekļus masku iegādei.

Ķekavas novada pašvaldības 2015. gada 24. septembra saistošie noteikumi Nr. 14/2015 "Pašvaldības pabalsti Ķekavas novada iedzīvotājiem, neizvērtējot ienākumus" nosaka vienreizējo pabalstu veidus Ķekavas novada iedzīvotājiem, kurus izmaksā, neizvērtējot pabalsta saņēmēja ienākumus un materiālo stāvokli, personu loku, kurām ir tiesības saņemt pabalstus, pabalstu apmēru un to piešķiršanas kārtību. Ievērojot to, ka iecere izsniegt noteiktām iedzīvotāju grupām mutes un deguna aizsegus (maskas) pēc būtības ir vienreizējs materiālas formas pabalsts, kas saistīts ar Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanu, tas atbilst neizvērtējamo pabalstu veidam, līdz ar ko ir izstrādi grozījumi minētajos saistošajos noteikumos.

Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likums pieļauj pašvaldības saistošiem noteikumiem, kas izdoti saistībā ar Covid-19 infekcijas izplatību, ātrāku spēkā stāšanos, proti, tos izsludināt publicējot oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis". Šādā gadījumā pašvaldības saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to izsludināšanas, t.i., publicēšanas oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

3. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz budžetu Projektam ir ietekme uz pašvaldības budžetu.

Saskaņā ar pašvaldībai pieejamo informāciju attiecībā par iepriekšminēto personu kategorijām (Sociālajam dienestam pieejamās datubāzēs) ir pieejamas ziņas par aptuveni 650 personām, kurām būtu tiesības saņemt divas maskas. Tādējādi pavisam kopā nepieciešamas 1300 gab., kas veidos 2704.00 EUR izmaksas (1300 x 2.08 euro).

4. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā Tiks nedaudz uzlabots sociāli ekonomiskais stāvoklis noteiktām sociāli mazaizsargātām iedzīvotāju grupām, kā arī mazināts risks šīm iedzīvotāju grupām inficēties ar COVID-19.
5. Informācija par administratīvajām procedūrām Administratīvais slogs palielināsies Ķekavas novada pašvaldības iestādes "Sociālais dienests" speciālistiem, organizējot mutes un deguna aizsegu izsniegšanu.
6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām

Nav notikušas.

Ķekavas novada domes priekšsēdētāja V. Baire

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!