Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija publicē:
  • lēmumus par tarifu aprēķināšanas metodiku un lēmumus, ar kuriem noteikts tarifs;
  • noteikumus par Regulatoram regulāri iesniedzamās informācijas veidiem, apjomu un iesniegšanas termiņiem;
  • vispārējās atļaujas noteikumus;
  • ziņojumus par izmaksu aprēķināšanas un attiecināšanas metodikas ievērošanu un ziņojumus, kuros informē par universālā pakalpojuma saistību tīrajām izmaksām.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas 2020. gada 21. oktobra lēmums Nr. 136 "Par sabiedrības ar ierobežotu atbildību "ENERGOAPGĀDES TĪKLI 2" saražotās siltumenerģijas tarifu piemērošanas kārtību". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 26.10.2020., Nr. 207 https://www.vestnesis.lv/op/2020/207.8

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas lēmums Nr. 137

Par sabiedrības ar ierobežotu atbildību "ENERGOAPGĀDES TĪKLI 3" saražotās siltumenerģijas tarifu piemērošanas kārtību

Vēl šajā numurā

26.10.2020., Nr. 207

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija

Veids: lēmums

Numurs: 136

Pieņemts: 21.10.2020.

OP numurs: 2020/207.8

2020/207.8
RĪKI

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas lēmumi: Šajā laidienā 6 Pēdējās nedēļas laikā 3 Visi

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes lēmums Nr. 136

Rīgā 2020. gada 21. oktobrī (prot. Nr. 44, 4. p.)

Par sabiedrības ar ierobežotu atbildību "ENERGOAPGĀDES TĪKLI 2" saražotās siltumenerģijas tarifu piemērošanas kārtību

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (turpmāk – Regulators) 2020.gada 28.septembrī saņēma sabiedrības ar ierobežotu atbildību "ENERGOAPGĀDES TĪKLI 2", vienotais reģistrācijas numurs: 40103320239, juridiskā adrese: Ernestīnes iela 43–1, Rīga, LV-1046 (turpmāk – SIA "ENERGOAPGĀDES TĪKLI 2"), 2020.gada 28.septembra iesniegumu (turpmāk – Iesniegums) ar lūgumu noteikt Regulatora 2018.gada 11.janvāra lēmumā Nr.6 "Par sabiedrības ar ierobežotu atbildību "ENERGOAPGĀDES TĪKLI 2" siltumenerģijas ražošanas tarifiem" (Latvijas Vēstnesis, 2018, 11.nr.) (turpmāk arī – Lēmums Nr.6) apstiprināto SIA "ENERGOAPGĀDES TĪKLI 2" saražotās siltumenerģijas tarifu jaunu piemērošanas kārtību.

Regulators konstatē un secina

1. SIA "ENERGOAPGĀDES TĪKLI 2" saražotās siltumenerģijas tarifi noteikti ar Lēmumu Nr.6 pie dažādām dabasgāzes cenām ar sistēmas pakalpojumiem robežās no 15,00 EUR/MWh līdz 40,00 EUR/MWh. SIA "ENERGOAPGĀDES TĪKLI 2" norēķiniem par saražoto siltumenerģiju piemēro ar Lēmumu Nr.6 noteikto tarifu piemērošanas kārtību.

2. SIA "ENERGOAPGĀDES TĪKLI 2" Iesniegumā lūdz papildināt Lēmuma Nr.6 lemjošās daļas 3.2.1.apakšpunktu – siltumenerģijas ražošanas tarifa aprēķina komponentes aprēķinā iekļaujot arī konkrētajā mēnesī aktuālo pārdotās elektroenerģijas cenu, pamatojot tā lietderību. Izvērtējot SIA "ENERGOAPGĀDES TĪKLI 2" Iesniegumā izteikto lūgumu, Regulators secina, ka ir pamatoti apstiprināt ar Lēmumu Nr.6 noteikto saražotās siltumenerģijas tarifu jaunu piemērošanas kārtību.

3. No Likuma 20.panta otrās daļas izriet, ka Regulators var apstiprināt tarifu piemērošanas kārtību, ja nozares speciālie likumi neparedz citus tarifu noteikšanas principus.

4. Izvērtējot Administratīvā procesa likuma 66.pantā noteiktos lietderības apsvērumus attiecībā uz tarifu piemērošanas kārtības noteikšanu, Regulators secina, ka šajā lēmumā noteiktā SIA "ENERGOAPGĀDES TĪKLI 2" saražotās siltumenerģijas tarifu piemērošanas kārtība saistīta tikai ar dabasgāzes cenas un pārdotās elektroenerģijas cenas izmaiņām, līdz ar to ar šo lēmumu netiek ierobežotas SIA "ENERGOAPGĀDES TĪKLI 2" un lietotāju intereses. Regulators, pieņemot šo lēmumu, vadās no privātpersonu tiesību un tiesisko interešu ievērošanas principa, samērojot ar citiem Administratīvā procesa likumā nostiprinātajiem principiem, tostarp samērīguma principu. Regulatora ieskatā, šā administratīvā akta mērķi nav iespējams sasniegt ar citiem samērīgiem, ekonomiski un tiesiski pamatotiem līdzekļiem.

5. SIA "ENERGOAPGĀDES TĪKLI 2" pilnvarotais pārstāvis tika uzaicināts attālināti piedalīties padomes sēdē, bet nepiedalījās.

Pamatojoties uz likuma "Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem" 1.pantu, 6.panta otro daļu, 7.panta pirmo daļu, 9.panta pirmās daļas 1.punktu un otro daļu, 20.pantu un Administratīvā procesa likuma 13.pantu, 55.panta 1.punktu, 56.panta pirmo daļu, 63.panta pirmās daļas 2.punktu, 65.panta otro daļu, 66.panta pirmo daļu,

padome nolemj:

1. apstiprināt ar Regulatora 2018.gada 11.janvāra lēmumu Nr.6 "Par sabiedrības ar ierobežotu atbildību "ENERGOAPGĀDES TĪKLI 2" siltumenerģijas ražošanas tarifiem" (Latvijas Vēstnesis, 2018, 11.nr.) noteikto SIA "ENERGOAPGĀDES TĪKLI 2" saražotās siltumenerģijas tarifu jaunu piemērošanas kārtību un uzdot SIA "ENERGOAPGĀDES TĪKLI 2", piemērojot siltumenerģijas ražošanas tarifu, ņemt vērā konkrētajā mēnesī aktuālo dabasgāzes cenu, pārdotās elektroenerģijas cenu un iepriekšējā periodā (viens mēnesis vai vairāki) piemēroto un faktisko dabasgāzes cenu un pārdotās elektroenerģijas cenu šādā kārtībā:

1.1. siltumenerģijas ražošanas tarifa piemērošanas pirmajā periodā (viens mēnesis vai vairāki) un periodā, kad netiek pielietota iepriekšējā perioda dabasgāzes cenas un pārdotās elektroenerģijas cenas starpības korekcija, piemērojamais siltumenerģijas ražošanas tarifs atbilst tam Lēmuma Nr.6 lemjošās daļas 1.punkta siltumenerģijas ražošanas tarifam, pie kura dabasgāzes cena ir aritmētiski vistuvāk konkrētajā mēnesī aktuālajai dabasgāzes cenai;

1.2. siltumenerģijas ražošanas tarifa piemērošanas periodā, kad tiek pielietota iepriekšējā perioda dabasgāzes cenas un pārdotās elektroenerģijas cenas starpības korekcija, piemērojamais siltumenerģijas ražošanas tarifs nosakāms, saskaitot šā lēmuma lemjošās daļas 1.2.1., 1.2.2. un 1.2.3.apakšpunktā minētās komponentes un pielīdzinot aritmētiski tuvākajam Lēmuma Nr.6 lemjošās daļas 1.punkta siltumenerģijas ražošanas tarifam. Saskaitāmās komponentes:

1.2.1. siltumenerģijas ražošanas tarifa aprēķina komponente (EUR/MWh), kas aprēķināta, pamatojoties uz apstiprinātajā tarifā iekļautajām izmaksām, iekļaujot konkrētajā mēnesī aktuālo dabasgāzes cenu un aktuālo pārdotās elektroenerģijas cenu;

1.2.2. apstiprinātajā siltumenerģijas ražošanas tarifā iekļautā akcīzes nodokļa komponente;

1.2.3. dabasgāzes izmaiņu kompensācijas komponente (EUR/MWh), kas samazināta par pārdotās elektroenerģijas cenu izmaiņu kompensācijas komponenti (EUR/MWh) – iepriekšējā perioda faktisko cenu un iepriekšējā periodā piemērojamā siltumenerģijas ražošanas tarifa atbilstošo cenu starpības reizinājums ar iepriekšējā perioda faktiskajiem apjomiem, kas attiecināti uz iepriekšējā periodā lietotājiem nodoto siltumenerģijas apjomu. Vairāku piegādātāju gadījumā faktisko dabasgāzes cenu nosaka kā vidējo svērto dabasgāzes cenu atkarībā no faktiski patērētā dabasgāzes apjoma;

2. uzdot SIA "ENERGOAPGĀDES TĪKLI 2" šā lēmuma lemjošās daļas 1.2.apakšpunktā minēto aprēķinu veikt, ja iepriekšējā perioda faktiskā dabasgāzes cena ir zemāka vai pārdotās elektroenerģijas cena ir augstāka nekā atbilstošās cenas iepriekš piemērotajā siltumenerģijas ražošanas tarifā, un noteikt, ka SIA "ENERGOAPGĀDES TĪKLI 2" ir tiesīga veikt šā lēmuma lemjošās daļas 1.2.apakšpunktā minēto aprēķinu, ja iepriekšējā perioda faktiskā dabasgāzes cena ir augstāka vai pārdotās elektroenerģijas cena ir zemāka nekā atbilstošās cenas iepriekš piemērotajā siltumenerģijas ražošanas tarifā;

3. uzdot SIA "ENERGOAPGĀDES TĪKLI 2" iesniegt Regulatoram šā lēmuma lemjošās daļas 2.punktā minētos aprēķinus ("Excel" formātā) līdz mēneša piektajai darbdienai, ja plānotas piemērojamā siltumenerģijas ražošanas tarifa izmaiņas;

4. atcelt Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas 2018.gada 11.janvāra lēmuma Nr.6 "Par sabiedrības ar ierobežotu atbildību "ENERGOAPGĀDES TĪKLI 2" siltumenerģijas ražošanas tarifiem" (Latvijas Vēstnesis, 2018, 11.nr.) lemjošās daļas 3., 4. un 5.punktu.

Ja mainās tarifu piemērošanu ietekmējošie faktori, Regulators var noteikt tarifu piemērošanai citu kārtību un atcelt šo lēmumu.

Lēmums stājas spēkā ar tā parakstīšanas dienu.

Šo administratīvo aktu var pārsūdzēt Administratīvajā apgabaltiesā viena mēneša laikā no dienas, kad ieinteresētā persona uzzina vai tai vajadzēja uzzināt par pieņemto administratīvo aktu.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas
padomes priekšsēdētājs R. Irklis

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!