• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī;
  • plānošanas dokumentus, kā arī informatīvos ziņojumus par politikas plānošanas dokumentu īstenošanu.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2020. gada 29. septembra noteikumi Nr. 606 "Grozījumi Ministru kabineta 2019. gada 8. janvāra noteikumos Nr. 10 "Šķirnes mājas (istabas) dzīvnieku audzētāju organizācijas reģistrēšanas un atzīšanas kārtība, kā arī šķirnes mājas (istabas) dzīvnieku ciltsgrāmatas kārtošanas, ciltsrakstu izsniegšanas un audzēšanas programmas apstiprināšanas kārtība"". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 1.10.2020., Nr. 190 https://www.vestnesis.lv/op/2020/190.6

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr. 607

Grozījumi Ministru kabineta 2005. gada 27. decembra noteikumos Nr. 1032 "Noteikumi par budžetu ieņēmumu klasifikāciju"

Vēl šajā numurā

01.10.2020., Nr. 190

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 606

Pieņemts: 29.09.2020.

OP numurs: 2020/190.6

2020/190.6
RĪKI

Ministru kabineta noteikumi: Šajā laidienā 11 Pēdējās nedēļas laikā 9 Visi

Ministru kabineta noteikumi Nr. 606

Rīgā 2020. gada 29. septembrī (prot. Nr. 56 36. §)

Grozījumi Ministru kabineta 2019. gada 8. janvāra noteikumos Nr. 10 "Šķirnes mājas (istabas) dzīvnieku audzētāju organizācijas reģistrēšanas un atzīšanas kārtība, kā arī šķirnes mājas (istabas) dzīvnieku ciltsgrāmatas kārtošanas, ciltsrakstu izsniegšanas un audzēšanas programmas apstiprināšanas kārtība"

Izdoti saskaņā ar Dzīvnieku audzēšanas un ciltsdarba likuma
5. panta otrās daļas 2. un 3. punktu un 9. panta trešo daļu

Izdarīt Ministru kabineta 2019. gada 8. janvāra noteikumos Nr. 10 "Šķirnes mājas (istabas) dzīvnieku audzētāju organizācijas reģistrēšanas un atzīšanas kārtība, kā arī šķirnes mājas (istabas) dzīvnieku ciltsgrāmatas kārtošanas, ciltsrakstu izsniegšanas un audzēšanas programmas apstiprināšanas kārtība" (Latvijas Vēstnesis, 2019, 7. nr.) šādus grozījumus:

1. Papildināt noteikumus ar 1.1 un 1.2 punktu šādā redakcijā:

"1.1 Šķirnes mājas (istabas) dzīvnieku audzētava (turpmāk – audzētava) šo noteikumu izpratnē ir šķirnes mājas (istabas) dzīvnieku audzēšanas un pavairošanas vieta, kurā fiziska vai juridiska persona nodarbojas ar attiecīgās mājas (istabas) dzīvnieku šķirnes audzēšanu un pavairošanu.

1.2 Šķirnes mājas (istabas) dzīvnieku audzētājs (turpmāk – audzētājs) šo noteikumu izpratnē ir fiziska vai juridiska persona, kuras īpašumā ir vismaz viens sieviešu kārtas mājas (istabas) dzīvnieks, no kura tas ieguvis vismaz vienu mazuļu metienu."

2. Izteikt 6. punktu šādā redakcijā:

"6. Datu centrs reģistrē organizāciju, kuras sastāvā ir šo noteikumu 1.1 punktā minētā fiziskā vai juridiskā persona ar vismaz vienu audzētavu, kurā dzīvnieki ir audzēti vismaz trīs gadus un izaudzēti vismaz divi kvalitatīvi mazuļu metieni, ja organizācija ir izstrādājusi un apstiprinājusi attiecīgas dzīvnieku sugas un šķirnes ciltsdarba nolikumu, kurā norādīta šāda informācija:

6.1. prasības ciltsdarbā izmantojamiem dzīvniekiem, tostarp atlases kritēriji un eksterjera kvalitātes vērtējuma nosacījumi;

6.2. prasības dzīvnieka pārošanai atbilstoši normatīvajiem aktiem par labturības prasībām mājas (istabas) dzīvnieku turēšanai, tirdzniecībai un demonstrēšanai publiskās izstādēs, kā arī suņa apmācībai;

6.3. prasības pārošanas atļaujas saņemšanai un tās reģistrācijas kārtība;

6.4. prasības metiena kontrolei un tā reģistrācijas kārtība;

6.5. ciltsgrāmatas pamatdaļas un reģistra kārtošanas kārtība;

6.6. ciltsrakstu un reģistra apliecības izsniegšanas kārtība;

6.7. to fizisko un juridisko personu tiesības, pienākumi un atbildība, kuras īsteno attiecīgās organizācijas ciltsdarba nolikumu;

6.8. audzētavas statusa piešķiršanas un anulēšanas kārtība un atjaunošanas nosacījumi, iekļaujot kritērijus un prasības audzētājam;

6.9. ciltsdarba nolikuma pielikums, kurā ietilpst:

6.9.1. to dzīvnieku šķirņu saraksts, ar kurām īsteno ciltsdarba nolikumā noteiktās prasības (norādot tīmekļvietni, kurā pieejams attiecīgās šķirnes standarta apraksts);

6.9.2. ciltsrakstu un reģistra apliecības veidlapas paraugi;

6.9.3. dzīvnieku pārošanai, metiena kontrolei un tā reģistrācijai izmantojamo veidlapu paraugi."

3. Izteikt 7. punkta pirmo teikumu šādā redakcijā:

"Lai reģistrētos, organizācija iesniedz datu centrā iesniegumu, kurā norāda juridiskās personas nosaukumu, reģistrācijas numuru, juridisko adresi, tālruņa numuru un elektroniskā pasta adresi, pilnvarotās personas vārdu un uzvārdu, dzīvnieku sugu un šķirnes, kurām izstrādāts ciltsdarba nolikums, kā arī ciltsdarba nolikuma un tā pielikuma kopiju un sarakstu ar ciltsdarba nolikumā minētajām visu šķirņu dzīvnieku audzētavām, norādot audzētavas nosaukumu, audzēto dzīvnieku šķirni, audzētavas īpašnieku (juridiskai personai – nosaukumu, fiziskai personai – vārdu, uzvārdu), tālruņa numuru un elektroniskā pasta adresi."

4. Izteikt 9. punktu šādā redakcijā:

"9. Ja pieņemts lēmums par organizācijas reģistrēšanu, datu centrs piecu darbdienu laikā pēc tā pieņemšanas iekļauj organizāciju reģistrā ziņas par attiecīgo organizāciju (nosaukums, adrese, tālruņa numurs un elektroniskā pasta adrese) un konkrēto dzīvnieku sugu un šķirni, ar kuru veic ciltsdarbu, un pievieno organizācijas sastāvā esošo audzētavu sarakstu, kurā norāda audzētavas nosaukumu, audzēto dzīvnieku šķirni, audzētavas īpašnieku (juridiskai personai – nosaukumu, fiziskai personai – vārdu, uzvārdu), tālruņa numuru un elektroniskā pasta adresi, kā arī ciltsdarba nolikumu un tā pielikumu. Datu centrs informāciju par reģistrēto organizāciju un tās sastāvā esošo audzētavu sarakstu ievieto savā tīmekļvietnē, norādot organizācijas un tās sastāvā esošo audzētavu nosaukumu, audzēto dzīvnieku šķirni un kontaktinformāciju."

5. Aizstāt 12. punktā vārdus "nosaukumu, īpašnieku (vārdu, uzvārdu), tālruņa numuru, elektroniskā pasta adresi" ar vārdiem un skaitli "šo noteikumu 9. punktā minēto informāciju par audzētavām".

6. Izteikt 14. punktu šādā redakcijā:

"14. Datu centrs ir tiesīgs pieņemt lēmumu par organizācijas izslēgšanu no organizāciju reģistra, ja organizācijas darbība atkārtoti, pastāvīgi vai kopumā neatbilst šo noteikumu 6. un 12. punktā, kā arī III un IV nodaļā minētajām prasībām. Organizācija 12 mēnešus pēc datu centra lēmuma paziņošanas dienas var atbilstoši šo noteikumu 7. punktam iesniegt iesniegumu par organizācijas atjaunošanu organizāciju reģistrā, ja lēmumā minētie pārkāpumi ir novērsti."

7. Aizstāt 16. punktā vārdus "sugas vai" ar vārdiem "sugas un".

8. Izteikt 18., 19. un 20. punktu šādā redakcijā:

"18. Tīršķirnes dzīvnieka izcelsme ir zināma un izsekojama vismaz trijās paaudzēs, abi tā vecāki ir ierakstīti ciltsgrāmatas pamatdaļā un ir vienas šķirnes dzīvnieki vai radniecīgas šķirnes dzīvnieki atbilstoši ciltsdarba nolikumā vai audzēšanas programmā noteiktajam.

19. Ciltsgrāmatas pamatdaļā ieraksta vienas sugas dzīvniekus, ja to izcelsme ir zināma vismaz trijās paaudzēs un tie atbilst ciltsdarba nolikuma prasībām.

20. Dzīvniekus, kas neatbilst šo noteikumu 18. punktā minētajām prasībām, ieraksta ciltsgrāmatas reģistrā atbilstoši ciltsdarba nolikumam un ciltsgrāmatas kārtošanas kārtībai."

9. Izteikt 22. punkta pirmo teikumu šādā redakcijā:

"Ciltsgrāmatu un dzīvnieku pārošanas reģistru organizācijas arhīvā glabā pastāvīgi, bet metienu kontroles reģistru – piecus gadus."

10. Izteikt 23. punktu šādā redakcijā:

"23. Ja mainās dzīvnieka īpašnieks, tā iepriekšējais īpašnieks piecu darbdienu laikā pēc civiltiesiskā darījuma iesniedz organizācijā iesniegumu par dzīvnieka īpašnieka maiņu un abu pušu parakstītu aktu par civiltiesisko darījumu. Organizācija 10 darbdienu laikā pēc iesnieguma saņemšanas pārliecinās datu centra datubāzē par informācijas patiesumu un izdara izmaiņas ciltsgrāmatā. Datu centrs atbilstoši normatīvajiem aktiem par fizisko personu datu apstrādi nodrošina datu centrā reģistrētai organizācijai autorizētu pieeju datubāzei datu apskatei par dzīvnieka īpašnieka maiņu, lai izdarītu izmaiņas ciltsgrāmatā."

11. Papildināt 26.1. apakšpunktu aiz vārda "numuru" ar vārdiem "izsniegšanas datumu".

12. Aizstāt 26.2. apakšpunktā vārdu "vai" ar vārdu "un".

13. Papildināt 26.3.1. apakšpunktu aiz vārda "vārdu" ar vārdiem "audzētavas nosaukumu".

14. Izteikt 27. punktu šādā redakcijā:

"27. Par dzīvnieku, kas atbilst šo noteikumu 20. punktā minētajām prasībām, datu centrā reģistrēta organizācija saskaņā ar ciltsdarba nolikumā vai audzēšanas programmā noteikto izsniedz reģistra apliecību. Reģistra apliecībā norāda vismaz šādu informāciju:

27.1. reģistra apliecības numuru, izsniegšanas datumu un par izsniegto reģistra apliecību atbildīgo personu;

27.2. dzīvnieka īpašnieka vārdu un uzvārdu, tostarp audzētāja vārdu un uzvārdu (ja attiecināms);

27.3. par dzīvnieku:

27.3.1. dzimšanas datumu, dzimumu un vārdu, tostarp audzētavas nosaukumu (ja attiecināms);

27.3.2. sugu un krāsu;

27.3.3. dzīvnieka identitātes numuru, kas norādīts dzīvniekam implantētajā mikroshēmā saskaņā ar normatīvajiem aktiem par mājas (istabas) dzīvnieku reģistrācijas kārtību."

15. Izteikt 31.1. apakšpunktu šādā redakcijā:

"31.1. iesniegumu par vietējās šķirnes mājas (istabas) dzīvnieku audzētāju organizācijas atzīšanu un audzēšanas programmas apstiprināšanu, kurā norāda juridiskās personas nosaukumu, reģistrācijas numuru, juridisko adresi, tālruņa numuru un elektroniskā pasta adresi, pilnvarotās personas vārdu un uzvārdu. Iesniegumu iesniedz papīra formā vai elektroniska dokumenta veidā, ja tas sagatavots atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu;".

16. Papildināt noteikumus ar 39.1 punktu šādā redakcijā:

"39.1 Ja Pārtikas un veterinārais dienests konstatē, ka organizācija nepilda šo noteikumu 29. punktā un audzēšanas programmā noteiktās prasības, tas ziņo datu centram par konstatētajiem pārkāpumiem."

17. Papildināt V nodaļu ar 42.1 punktu šādā redakcijā:

"42.1 Organizācija 12 mēnešus pēc šo noteikumu 40.2. apakšpunktā minētā komisijas lēmuma paziņošanas dienas var atbilstoši šo noteikumu 31. punktam iesniegt iesniegumu par organizācijas atkārtotu atzīšanu, ja lēmumā minētie pārkāpumi ir novērsti."

18. Papildināt noteikumus ar 47. punktu šādā redakcijā:

"47. Datu centrā reģistrētās organizācijas papildina ciltsdarba nolikumu atbilstoši šo noteikumu 6. punktā minētajām prasībām un kopā ar šo noteikumu 12. punktā minēto informāciju līdz 2021. gada 1. februārim iesniedz datu centrā."

19. Svītrot 1. un 2. pielikumu.

Ministru prezidents A. K. Kariņš

Zemkopības ministrs K. Gerhards

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!