Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija publicē:
  • lēmumus par tarifu aprēķināšanas metodiku un lēmumus, ar kuriem noteikts tarifs;
  • noteikumus par Regulatoram regulāri iesniedzamās informācijas veidiem, apjomu un iesniegšanas termiņiem;
  • vispārējās atļaujas noteikumus;
  • ziņojumus par izmaksu aprēķināšanas un attiecināšanas metodikas ievērošanu un ziņojumus, kuros informē par universālā pakalpojuma saistību tīrajām izmaksām.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas 2020. gada 28. augusta lēmums Nr. 112 "Par akciju sabiedrības "MĀRUPES KOMUNĀLIE PAKALPOJUMI" siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifiem". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 31.08.2020., Nr. 167 https://www.vestnesis.lv/op/2020/167.9

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas lēmums Nr. 113

Par sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Salaspils Siltums" siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifiem

Vēl šajā numurā

31.08.2020., Nr. 167

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija

Veids: lēmums

Numurs: 112

Pieņemts: 28.08.2020.

OP numurs: 2020/167.9

2020/167.9
RĪKI

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas lēmumi: Šajā laidienā 3 Pēdējās nedēļas laikā 1 Visi

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes lēmums Nr. 112

Rīgā 2020. gada 28. augustā (prot. Nr. 37, 2. p.)

Par akciju sabiedrības "MĀRUPES KOMUNĀLIE PAKALPOJUMI" siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifiem

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (turpmāk – Regulators) 2019.gada 3.oktobrī saņēma akciju sabiedrības "MĀRUPES KOMUNĀLIE PAKALPOJUMI", vienotais reģistrācijas numurs: 40103111018, juridiskā adrese: Viršu iela 6, Tīraine, Mārupes novads, LV-2167 (turpmāk – AS "MĀRUPES KOMUNĀLIE PAKALPOJUMI"), iesniegumu (2019.gada 2.oktobris Nr.2-6/648) ar tam pievienotu siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu projektu un 2019.gada 14.oktobrī, 2020.gada 17.martā, 2020.gada 2.jūnijā un 2020.gada 11.augustā – papildu informāciju un precizētu tarifu projektu (2019.gada 14.oktobris Nr.2-6/679, 2020.gada 12.marts Nr.2-6/156, 2020.gada 1.jūnijs Nr.2-6/317 un 2020.gada 10.augusts Nr.2-6/500) (turpmāk – tarifu projekts).

Regulators konstatē

1. Tarifu projekts ir aprēķināts saskaņā ar Regulatora 2010.gada 14.aprīļa lēmumu Nr.1/7 "Siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu aprēķināšanas metodika" (turpmāk – Metodika) un atbilst likuma "Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem" (turpmāk – Likums) 19.panta pirmajai daļai un 20.panta pirmajai daļai.

2. AS "MĀRUPES KOMUNĀLIE PAKALPOJUMI" paziņojumu par tarifu projekta iesniegšanu Regulatoram publicēja 2019.gada 7.oktobrī (Latvijas Vēstnesis, 2019, 203.nr.). Priekšlikumi un ieteikumi par iesniegto tarifu projektu Regulatorā nav saņemti.

3. Regulators 2019.gada 5.novembrī Daugavas ielā 29, Mārupē, rīkoja uzklausīšanas sanāksmi par AS "MĀRUPES KOMUNĀLIE PAKALPOJUMI" iesniegto tarifu projektu. Uzklausīšanas sanāksmē piedalījās AS "MĀRUPES KOMUNĀLIE PAKALPOJUMI" pārstāvji, kā arī siltumenerģijas pakalpojuma lietotāji. Uzklausīšanas sanāksmes laikā priekšlikumi par tarifu projektu netika izteikti.

4. AS "MĀRUPES KOMUNĀLIE PAKALPOJUMI" saskaņā ar Metodikas 26.punktu ir iesniegusi tarifu projektu, kurā tarifus veidojošajās izmaksās iekļautas iepriekšējā perioda neparedzētās izmaksas no dabasgāzes cenas izmaiņām, attiecinot neparedzētās izmaksas uz divu gadu periodu un vienlaicīgi aprēķinot tarifu projektu bez neparedzētajām izmaksām pēc divu gadu perioda beigām.

5. AS "MĀRUPES KOMUNĀLIE PAKALPOJUMI" saskaņā ar Metodikas 43.2punktu ir aprēķinājusi dabasgāzes akcīzes nodokļa komponenti – 2,11 EUR/MWh.

6. Enerģētikas likuma 6.panta 3.1daļa noteic, ka energoapgādes komersants, kas piegādā siltumenerģiju enerģijas lietotājiem, pārdod siltumenerģiju tiem nepieciešamajā vai noteiktajā kvalitātē un pieprasītajā daudzumā par Regulatora noteiktajiem tarifiem vai par tarifiem, ko noteicis attiecīgais pakalpojumu sniedzējs saskaņā ar Regulatora noteikto tarifu aprēķināšanas metodiku, ja ir saņemta Regulatora atļauja, izņemot Enerģētikas likuma 49.panta pirmajā daļā minētos gadījumus.

7. No Metodikas 43.8punkta izriet, ka Regulators pēc savas iniciatīvas vai komersanta pieprasījuma atbilstoši Enerģētikas likuma 6.panta 3.1daļai var dot uz noteiktu termiņu atļauju komersantam pašam noteikt tarifus saskaņā ar Metodiku, ja ir mainījusies kurināmā cena. Atļaujā Regulators nosaka atskaites periodu komersanta iesniedzamajai informācijai par kurināmā izmaksu izmaiņām.

8. Metodikas 43.9punkts noteic, ja komersants ir saņēmis 43.8punktā minēto atļauju un komersants pieņem lēmumu par jauniem tarifiem, tad ne vēlāk kā 30 dienas pirms jauno tarifu spēkā stāšanās brīža komersants publicē tarifus oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", nosūta attiecīgajai pašvaldībai iedzīvotāju informēšanai un ievietošanai tās tīmekļvietnē un publicē savā tīmekļvietnē, ja tāda ir, un vienlaikus iesniedz Regulatoram pamatojumu jaunajiem tarifiem, iesniedzot Metodikas 43.91. līdz 43.94.apakšpunktā noteikto informāciju.

9. AS "MĀRUPES KOMUNĀLIE PAKALPOJUMI" siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu veidojošajās izmaksās ir iekļautas dabasgāzes kā kurināmā izmaksas.

10. AS "MĀRUPES KOMUNĀLIE PAKALPOJUMI" pilnvarotais pārstāvis tika uzaicināts attālināti piedalīties padomes sēdē, bet padomes sēdē nepiedalījās.

Regulators secina

1. Regulators ir izvērtējis tarifu projektu un tarifu veidojošo izmaksu pamatojumu un secina, ka tarifu projekts ir pamatots un aprēķināts tādā apmērā, lai segtu AS "MĀRUPES KOMUNĀLIE PAKALPOJUMI" siltumenerģijas apgādes pakalpojumu izmaksas.

2. Regulators secina, ka AS "MĀRUPES KOMUNĀLIE PAKALPOJUMI" ir iespējamas kurināmā cenas izmaiņas. Tādējādi, lai AS "MĀRUPES KOMUNĀLIE PAKALPOJUMI" būtu tiesiska iespēja savlaicīgāk reaģēt uz kurināmā cenas izmaiņām un noteikt tarifu, kas atbilst ekonomiski pamatotām izmaksām, ir pamatoti izdot Regulatora atļauju AS "MĀRUPES KOMUNĀLIE PAKALPOJUMI" pašai noteikt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus.

3. Regulators secina, ka būtisks nosacījums atļaujas izdošanai ir šis lēmums par AS "MĀRUPES KOMUNĀLIE PAKALPOJUMI" siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu apstiprināšanu, kuru pieņemot Regulators izvērtēja visas AS "MĀRUPES KOMUNĀLIE PAKALPOJUMI" siltumenerģijas apgādes pakalpojumu izmaksas. Ņemot vērā minēto, atļaujas termiņš nosakāms, līdz stājas spēkā citi saskaņā ar Likuma 19.pantā noteikto kārtību Regulatora apstiprināti siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifi AS "MĀRUPES KOMUNĀLIE PAKALPOJUMI".

4. Pēc atļaujas piešķiršanas AS "MĀRUPES KOMUNĀLIE PAKALPOJUMI" pašai noteikt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus Likuma un enerģētikas nozares speciālo normatīvo aktu tiesību normas nodrošina Regulatora tiesības uzraudzīt AS "MĀRUPES KOMUNĀLIE PAKALPOJUMI" darbību un aizstāvēt lietotāju tiesības saņemt siltumenerģijas apgādes pakalpojumus par tarifiem, kuri atbilst ekonomiski pamatotām izmaksām.

5. Atļauja AS "MĀRUPES KOMUNĀLIE PAKALPOJUMI" pašai noteikt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus nozīmē AS "MĀRUPES KOMUNĀLIE PAKALPOJUMI" tiesības izvēlēties, vai un kad atļauju izmantot.

Vienlaicīgi, lai nodrošinātu lietotāju interešu aizstāvību, nosakāms atļaujas nosacījums – AS "MĀRUPES KOMUNĀLIE PAKALPOJUMI" pienākums pašai saskaņā ar Metodiku savlaicīgi noteikt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus, ja vidēji svērtā dabasgāzes cena būs zemāka nekā piemērotajā siltumenerģijas apgādes pakalpojumu gala tarifā.

Šāds nosacījums nodrošinās šā lēmuma atbilstību Likuma 1., 5.pantam un 20.panta pirmajai daļai, nosacījums ir samērīgs ar AS "MĀRUPES KOMUNĀLIE PAKALPOJUMI" noteiktajām tiesībām līdz ar atļaujas piešķiršanu un atbilst šā lēmuma mērķim – piešķirt tiesības AS "MĀRUPES KOMUNĀLIE PAKALPOJUMI" saskaņā ar Metodiku savlaicīgi noteikt tarifus, kas atbilst ekonomiski pamatotām izmaksām.

6. Saņemot no AS "MĀRUPES KOMUNĀLIE PAKALPOJUMI" Metodikas 43.91. līdz 43.94.apakšpunktā noteikto informāciju saistībā ar aprēķinātajiem tarifiem, Regulators 21 dienas laikā pēc jauno tarifu un pamatojuma saņemšanas izvērtēs iesniegto tarifu atbilstību Metodikai un iesniegto tarifu pamatojumu, kas nodrošinās Regulatora uzraudzību pār AS "MĀRUPES KOMUNĀLIE PAKALPOJUMI" aprēķinātajiem tarifiem. Ja Regulators 21 dienas laikā pēc jauno tarifu un pamatojuma saņemšanas pieņems lēmumu par AS "MĀRUPES KOMUNĀLIE PAKALPOJUMI" iesniegto tarifu neatbilstību Metodikai vai noraidīs iesniegto tarifu pamatojumu, tarifi nestāsies spēkā AS "MĀRUPES KOMUNĀLIE PAKALPOJUMI" noteiktajā termiņā un Regulators rīkosies atbilstoši Metodikas 43.12punktā noteiktajam.

Saskaņā ar Metodikas 5., 7., 11., 14. un 26.punktu, 31.22., 33.17., 34.14. un 41.2.apakšpunktu, 43.2 un 43.8punktu, likuma "Par akcīzes nodokli" 6.1panta pirmo daļu, 15.1 panta pirmās daļas 1.punktu, pamatojoties uz likuma "Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem" 1.pantu, 5.pantu, 7.pantu, 9.panta pirmās daļas 1., 3. un 9.punktu un otro daļu, 10.panta pirmo daļu, 19.panta pirmo, septīto un trīspadsmito daļu, 20.pantu un 21.panta piekto daļu un 25.panta pirmo daļu, Enerģētikas likuma 6.panta 3.1daļu, Administratīvā procesa likuma 55.panta 1.punktu, 56.panta pirmo daļu, 63.panta pirmās daļas 1.punktu, 65.panta pirmo daļu, 68.panta pirmo, otro un trešo daļu,

padome nolemj:

1. apstiprināt AS "MĀRUPES KOMUNĀLIE PAKALPOJUMI" siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus (bez pievienotās vērtības nodokļa):

1.1. siltumenerģijas ražošanas tarifu 32,65 EUR/MWh;

1.2. siltumenerģijas pārvades un sadales tarifu 5,58 EUR/MWh;

1.3. siltumenerģijas tirdzniecības tarifu 0,37 EUR/MWh;

1.4. siltumenerģijas gala tarifu 40,71 EUR/MWh (ar dabasgāzes akcīzes nodokļa komponenti 2,11 EUR/MWh);

2. noteikt, ka šā lēmuma lemjošās daļas 1.punktā apstiprinātie tarifi ir spēkā no 2020.gada 1.oktobra līdz 2022.gada 30.septembrim;

3. apstiprināt AS "MĀRUPES KOMUNĀLIE PAKALPOJUMI" siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus (bez pievienotās vērtības nodokļa):

3.1. siltumenerģijas ražošanas tarifu 25,94 EUR/MWh;

3.2. siltumenerģijas pārvades un sadales tarifu 4,95 EUR/MWh;

3.3. siltumenerģijas tirdzniecības tarifu 0,37 EUR/MWh;

3.4. siltumenerģijas gala tarifu 33,36 EUR/MWh (ar dabasgāzes akcīzes nodokļa komponenti 2,11 EUR/MWh);

4. noteikt, ka šā lēmuma lemjošās daļas 3.punktā apstiprinātie tarifi stājas spēkā 2022.gada 1.oktobrī;

5. piešķirt AS "MĀRUPES KOMUNĀLIE PAKALPOJUMI" atļauju pašai saskaņā ar Metodiku noteikt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus dabasgāzes cenas izmaiņu gadījumā;

6. noteikt atļaujas termiņu – līdz stāsies spēkā citi saskaņā ar Likuma 19.pantā noteikto kārtību Regulatora apstiprināti siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifi AS "MĀRUPES KOMUNĀLIE PAKALPOJUMI";

7. noteikt atļaujas nosacījumu – AS "MĀRUPES KOMUNĀLIE PAKALPOJUMI" pienākumu pašai saskaņā ar Metodiku savlaicīgi noteikt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus, ja vidēji svērtā dabasgāzes cena būs zemāka nekā piemērotajā siltumenerģijas apgādes pakalpojumu gala tarifā;

8. uzdot AS "MĀRUPES KOMUNĀLIE PAKALPOJUMI" iesniegt Regulatoram informāciju par dabasgāzes cenas izmaiņām trīs darbdienu laikā;

9. uzdot AS "MĀRUPES KOMUNĀLIE PAKALPOJUMI" vienlaicīgi ar šā lēmuma lemjošās daļas 8.punktā noteiktās informācijas iesniegšanu informēt Regulatoru par jaunu noslēgtu dabasgāzes piegādes līgumu, iesniedzot līguma kopiju, kā arī sniegt informāciju, kas pamato saimnieciski izdevīgākā kurināmā cenas piedāvājuma izvēli;

10. atcelt no 2020.gada 1.oktobra Regulatora 2017.gada 2.februāra lēmumu Nr.17 "Par akciju sabiedrības "MĀRUPES KOMUNĀLIE PAKALPOJUMI" siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifiem" (Latvijas Vēstnesis, 2017, 29.nr.).

Ja mainās tarifu ietekmējošie faktori vai AS "MĀRUPES KOMUNĀLIE PAKALPOJUMI" neievēro normatīvos aktus vai šajā lēmumā noteikto, Regulators var ierosināt tarifu pārskatīšanu un atcelt šo lēmumu.

Lēmums stājas spēkā ar tā parakstīšanas dienu.

Šo administratīvo aktu var pārsūdzēt Administratīvajā apgabaltiesā viena mēneša laikā no dienas, kad ieinteresētā persona uzzina vai tai vajadzēja uzzināt par pieņemto administratīvo aktu.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas
padomes priekšsēdētājs R. Irklis

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!