Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī.
Ministru kabineta izdotos tiesību aktus publicēšanai nosūta Valsts kanceleja. Tie publicējami parasti divu darbdienu laikā pēc dokumenta saņemšanas.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2020. gada 11. augusta noteikumi Nr. 504 "Noteikumi par reģistrētu eksporta vietu un kārtību, kādā informē par preču izvešanu no vietas, kurā var uzglabāt eksporta procedūrā izlaistās preces". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 17.08.2020., Nr. 157 https://www.vestnesis.lv/op/2020/157.9

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr. 505

Grozījumi Ministru kabineta 2010. gada 26. janvāra noteikumos Nr. 75 "Ceļu satiksmes negadījumu, tajos cietušo un bojā gājušo personu reģistrācijas un uzskaites noteikumi"

Vēl šajā numurā

17.08.2020., Nr. 157

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 504

Pieņemts: 11.08.2020.

OP numurs: 2020/157.9

2020/157.9
RĪKI

Ministru kabineta noteikumi: Šajā laidienā 24 Pēdējās nedēļas laikā 9 Visi

Ministru kabineta noteikumi Nr. 504

Rīgā 2020. gada 11. augustā (prot. Nr. 47 16. §)

Noteikumi par reģistrētu eksporta vietu un kārtību, kādā informē par preču izvešanu no vietas, kurā var uzglabāt eksporta procedūrā izlaistās preces

Izdoti saskaņā ar Muitas likuma
23.1 panta trešo daļu un 23.panta otro daļu

1. Noteikumi nosaka:

1.1. kārtību un nosacījumus Muitas likuma 23.1 panta pirmās daļas 7. punktā noteiktās eksporta vietas (turpmāk – eksporta vieta) reģistrēšanai vai atteikumam reģistrēt eksporta vietu;

1.2. kārtību, kādā veic izmaiņas eksporta vietas reģistrācijas datos vai pieņem lēmumu par atteikumu veikt izmaiņas minētajos datos;

1.3. eksporta vietas reģistrācijas anulēšanas kārtību;

1.4. kārtību, kādā eksportētājs vai eksportētāja pilnvarotā persona informē par preču izvešanu no Muitas likuma 23.2 panta pirmajā daļā noteiktās vietas.

2. Šajos noteikumos minētos iesniegumus un ar tiem saistītos dokumentus persona Valsts ieņēmumu dienestā iesniedz, izmantojot Muitas likuma 13. panta pirmajā daļā minēto Valsts ieņēmumu dienesta Elektroniskās deklarēšanas sistēmu (EDS).

3. Valsts ieņēmumu dienests šo noteikumu 4. punktā minēto vietu Valsts ieņēmumu dienesta Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS) reģistrē, piešķirot identifikācijas numuru reģistrētajai eksporta vietai.

4. Eksporta vieta var būt:

4.1. apstiprināta akcīzes preču noliktavas turētāja atļaujā noteiktā vieta;

4.2. vieta, kas ir reģistrēta Nodokļu informācijas sistēmā kā personas pamatdarbības veikšanas vieta, ja personas pamatdarbības veids klasificēts šādās NACE 2. red. (saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes 2006. gada 20. decembra Regulas (EK) Nr. 1893/2006, ar ko izveido NACE 2. red. saimniecisko darbību statistisko klasifikāciju, kā arī groza Padomes Regulu (EEK) Nr.3037/90 un dažas EK regulas par īpašām statistikas jomām (dokuments attiecas uz EEZ)) nodaļās:

4.2.1. Lauksaimniecība, mežsaimniecība un zivsaimniecība – no 01. līdz 03.;

4.2.2. Ieguves rūpniecība un karjeru izstrāde – no 05. līdz 09.;

4.2.3. Apstrādes rūpniecība – no 10. līdz 33.;

4.3. vieta, kas ir reģistrēta Nodokļu informācijas sistēmā kā personas pamatdarbības veikšanas vieta, ja personas pamatdarbības veids klasificēts NACE 2. red. 52.10 "Uzglabāšana un noliktavu saimniecība" klasē.

5. Lai Valsts ieņēmumu dienests reģistrētu eksporta vietu, persona iesniedz Valsts ieņēmumu dienestā iesniegumu. Iesniegumā norāda šādu informāciju:

5.1. personas nosaukumu un juridisko adresi;

5.2. Komisijas 2015. gada 28. jūlija Deleģētās regulas (ES) 2015/2446, ar ko papildina Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) Nr. 952/2013 attiecībā uz sīki izstrādātiem noteikumiem, kuri attiecas uz dažiem Savienības Muitas kodeksa noteikumiem, 1. panta 18. punktā paredzēto reģistrācijas un identifikācijas numuru (EORI numurs);

5.3. kontaktpersonas vārdu un uzvārdu;

5.4. vietas (telpas vai teritorijas) adresi, kur paredzēts piemērot eksporta procedūru vai uzglabāt eksporta procedūrā izlaistās preces.

6. Šo noteikumu 5. punktā minēto iesniegumu iesniedz:

6.1. apstiprināts akcīzes preču noliktavas turētājs;

6.2. persona, kas veic saimniecisko darbību šo noteikumu 4.2. vai 4.3. apakšpunktā minētajos pamatdarbības veidos un ir atbilstošās pamatdarbības vietas (nekustamā īpašuma) īpašnieks vai turētājs;

6.3. atzītais uzņēmējs.

7. Valsts ieņēmumu dienests reģistrē eksporta vietu, ja ir izpildīti visi šo noteikumu 4., 5. un 6. punktā minētie nosacījumi un šo noteikumu 6. punktā minētā persona ir reģistrēta Latvijas Republikas komercreģistrā.

8. Valsts ieņēmumu dienests pieņem lēmumu nereģistrēt šo noteikumu 5. punktā minētajā iesniegumā norādīto eksporta vietu, ja nav izpildīti šo noteikumu 7. punktā minētie nosacījumi. Minēto lēmumu Valsts ieņēmumu dienests pieņem un personai paziņo Valsts ieņēmumu dienesta Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS).

9. Persona, kurai Valsts ieņēmumu dienests ir reģistrējis eksporta vietu, par izmaiņām šo noteikumu 5. punktā minētajā informācijā piecu darbdienu laikā no izmaiņu rašanās dienas iesniedz Valsts ieņēmumu dienestā iesniegumu par eksporta vietas reģistrācijas datu izmaiņām.

10. Pēc šo noteikumu 9. punktā minētā iesnieguma saņemšanas Valsts ieņēmumu dienests 10 darbdienu laikā izdara grozījumus eksporta vietas reģistrācijas datos.

11. Valsts ieņēmumu dienests pieņem lēmumu negrozīt eksporta vietas reģistrācijas datus, ja konstatē, ka persona sniegusi šo noteikumu 4., 5. vai 6. punktam neatbilstošu vai nepatiesu informāciju. Minēto lēmumu Valsts ieņēmumu dienests pieņem un personai paziņo Valsts ieņēmumu dienesta Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS).

12. Valsts ieņēmumu dienests anulē eksporta vietas reģistrāciju, ja šo noteikumu 6. punktā minētā persona Valsts ieņēmumu dienestā iesniedz iesniegumu par eksporta vietas reģistrācijas anulēšanu. Valsts ieņēmumu dienests personai par eksporta vietas reģistrācijas anulēšanu paziņo Valsts ieņēmumu dienesta Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS).

13. Ja eksporta procedūrā izlaistās preces pirms preču izvešanas no Savienības muitas teritorijas novieto Muitas likuma 23.panta pirmajā daļā minētajās vietās TIR procedūras piemērošanai, Savienības tranzīta procedūras piemērošanai vai izvešanai ar vienoto pārvadājuma līgumu (preces pārņems dzelzceļa, avio, pasta vai kuģošanas sabiedrība), eksportētājs vai eksportētāja pilnvarota persona pirms preču izvešanas iesniedz paziņojumu Valsts ieņēmumu dienesta Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS) – Elektroniskās muitas datu apstrādes sistēmas (EMDAS) Eksporta kontroles sistēmas izvešanas muitas iestādes sadaļā "Ierašanās paziņojums".

14. Ja eksporta procedūrā izlaistās preces pirms preču izvešanas no Savienības muitas teritorijas novieto Muitas likuma 23.panta pirmajā daļā minētajās vietās konsolidācijai vai izvešanai pa daļām, eksportētājs vai eksportētāja pilnvarota persona pirms preču izvešanas:

14.1. iesniedz paziņojumu Valsts ieņēmumu dienesta Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS) – Elektroniskās muitas datu apstrādes sistēmas (EMDAS) Eksporta kontroles sistēmas izvešanas muitas iestādes sadaļā "Ierašanās paziņojums";

14.2. aizpilda un iesniedz paziņojumu "Manifests" Valsts ieņēmumu dienesta Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS) – Elektroniskās muitas datu apstrādes sistēmas (EMDAS) Eksporta kontroles sistēmas izvešanas muitas iestādes sadaļā "Saistītā informācija".

15. Noteikumi stājas spēkā 2020. gada 1. septembrī.

Ministru prezidents A. K. Kariņš

Finanšu ministrs J. Reirs

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!