• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Finanšu un kapitāla tirgus komisija
Finanšu un kapitāla tirgus komisija publicē normatīvos noteikumus, ieteikumus un lēmumus, kā arī informāciju par kredītiestādes noguldītājiem garantētās atlīdzības izmaksas veidu un kārtību, laiku un vietu.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Finanšu un kapitāla tirgus komisijas 2020. gada 14. jūlija noteikumi Nr. 82 "Patērētāju biežāk izmantoto pakalpojumu standartizēto terminu saraksts". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 22.07.2020., Nr. 139 https://www.vestnesis.lv/op/2020/139.6

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas normatīvie noteikumi Nr. 83

Kontu maiņas pakalpojuma sniegšanas noteikumi

Vēl šajā numurā

22.07.2020., Nr. 139

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Finanšu un kapitāla tirgus komisija

Veids: noteikumi

Numurs: 82

Pieņemts: 14.07.2020.

OP numurs: 2020/139.6

2020/139.6
RĪKI

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas noteikumi: Šajā laidienā 13 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas normatīvie noteikumi Nr. 82

Rīgā 2020. gada 14. jūlijā

(Finanšu un kapitāla tirgus komisijas padomes
sēdes protokols Nr. 28 2. p.)

Patērētāju biežāk izmantoto pakalpojumu standartizēto terminu saraksts

Izdoti saskaņā ar Maksājumu pakalpojumu
un elektroniskās naudas likuma 60.1 panta pirmo daļu

I. Vispārīgie jautājumi

1. Normatīvie noteikumi "Patērētāju biežāk izmantoto pakalpojumu standartizēto terminu saraksts" (tālāk tekstā – noteikumi) nosaka Latvijas Republikas teritorijā patērētāju plaši izmantoto ar maksājumu kontu saistīto pakalpojumu (tālāk tekstā – biežāk izmantotie pakalpojumi) standartizēto terminu sarakstu un terminu definīcijas (tālāk tekstā – standartizēto terminu saraksts) (pielikums).

2. Noteikumi izdoti, ņemot vērā Eiropas Komisijas Deleģēto regulu (ES) 2018/32, ar ko Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvu 2014/92/ES papildina saistībā ar regulatīvajiem tehniskajiem standartiem Savienības standartizētajai terminoloģijai attiecībā uz raksturīgākajiem pakalpojumiem, kas saistīti ar maksājumu kontu.

3. Šie noteikumi ir saistoši kredītiestādēm, krājaizdevu sabiedrībām, maksājumu iestādēm, elektroniskās naudas iestādēm, kā arī dalībvalstī licencētu kredītiestāžu, maksājumu iestāžu un elektroniskās naudas iestāžu filiālēm Latvijā, kas piedāvā patērētājiem maksājumu kontu un ar maksājumu kontu saistītus pakalpojumus (tālāk tekstā – maksājumu pakalpojumu sniedzēji). Šie noteikumi nav saistoši elektroniskās naudas iestādēm, kas piedāvā vienīgi elektroniskās naudas kontus. Šie noteikumi piemērojami attiecībā uz pakalpojumiem, kas tiek sniegti patērētājam.

II. Standartizēto terminu saraksts

4. Standartizēto terminu definīcijas ir ar maksājumu kontu saistīto pakalpojumu terminu skaidrojums vienkāršotā formā un tam ir informatīvs raksturs. Standartizēto terminu definīcijas neaizstāj normatīvajos aktos noteiktās maksājumu pakalpojumu definīcijas.

5. Maksājumu pakalpojumu sniedzējam, izstrādājot savu standartizēto terminu sarakstu, ir tiesības to papildināt ar papildu terminiem un skaidrojumiem par pakalpojumiem, ko attiecīgais maksājumu pakalpojumu sniedzējs piedāvā patērētājam saistībā ar maksājumu kontu.

III. Noslēguma jautājums

6. Ar šo noteikumu spēkā stāšanos spēku zaudē Komisijas 2018. gada 29. maija normatīvie noteikumi Nr. 89 "Patērētāju biežāk izmantoto pakalpojumu standartizēto terminu saraksts".

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas priekšsēdētāja S. Purgaile

 

Pielikums
Finanšu un kapitāla tirgus komisijas
2020. gada 14. jūlija noteikumiem Nr. 82

Latvijas Republikā biežāk izmantoto pakalpojumu standartizēto terminu saraksts un to definīcijas

Konta uzturēšana Konta nodrošinātājs sniedz klientam iespēju izmantot kontu.
Debetkartes nodrošināšana Konta nodrošinātājs nodrošina maksājumu karti, kas piesaistīta klienta kontam. Katra ar karti veiktā darījuma summa tiek tieši un pilnā apjomā ņemta no klienta konta.
Kredītkartes nodrošināšana Konta nodrošinātājs nodrošina maksājumu karti, kas piesaistīta klienta kontam. Nolīgtā laikposmā ar karti veikto darījumu kopsumma nolīgtā datumā tiek pilnā apjomā vai daļēji ņemta no klienta konta. Konta nodrošinātāja un klienta kredītlīgumā nosaka, vai par naudas aizņemšanos klientam tiks piemērota procentu likme.
Pārsnieguma kredīts (Overdrafts) Konta nodrošinātājs un klients laikus vienojas, ka klients var aizņemties naudu gadījumos, kad viņa kontā nav naudas līdzekļu. Līgumā noteikta maksimālā summa, ko var aizņemties, un tas, vai klientam par to tiks piemērota maksa un procentu likme.
Pārskaitījums Konta nodrošinātājs pēc klienta pieprasījuma pārskaita naudu no klienta konta uz citu kontu.
Regulārais maksājums Konta nodrošinātājs pēc klienta pieprasījuma veic regulārus noteiktas naudas summas pārskaitījumus no klienta konta uz citu kontu.
Skaidras naudas izņemšana Klients izņem skaidru naudu no klienta konta.

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!