• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Rīgas dome
Republikas pilsētas domes publicē saistošos noteikumus un to paskaidrojuma rakstu. Saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas, ja tajos nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš.

Pirms republikas pilsētas domes vēlēšanām republikas pilsētu vēlēšanu komisijas publicē reģistrētos deputātu kandidātu sarakstus, pēc vēlēšanām – informāciju par pilsētas domē ievēlētajiem deputātiem.

Rīgas pilsētas izpilddirektors publicē rīkojumus par paaugstinātas ledus bīstamības perioda noteikšanu.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Rīgas domes 2020. gada 15. jūlija saistošie noteikumi Nr. 38 "Par tramvaju un trolejbusu reģistrāciju un tehniskā stāvokļa kontroli Rīgas pilsētā". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 22.07.2020., Nr. 139 https://www.vestnesis.lv/op/2020/139.19

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Amatu konkursu ziņas

Skatīt visus oficiālos paziņojumus šajā grupā

Vēl šajā numurā

22.07.2020., Nr. 139

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Rīgas dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 38

Pieņemts: 15.07.2020.

OP numurs: 2020/139.19

2020/139.19
RĪKI

Rīgas domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 1 Pēdējās nedēļas laikā 3 Visi

Rīgas domes saistošie noteikumi Nr. 38

Rīgā 2020. gada 15. jūlijā (prot. Nr. 22, 36. §)

Par tramvaju un trolejbusu reģistrāciju un tehniskā stāvokļa kontroli Rīgas pilsētā

Izdoti saskaņā ar Ceļu satiksmes likuma
10. panta pirmās daļas 1. punktu,
16. panta 6.2 daļas 1. punktu

I. Vispārīgie jautājumi

1. Saistošie noteikumi nosaka kārtību, kādā Rīgas pilsētā tiek reģistrēti un noņemti no uzskaites pasažieru un speciālās nozīmes tramvaji un trolejbusi, kas paredzēti ar pasažieru pārvadājumiem nesaistītu darbu izpildei, kuri tiek veikti ar speciālo aprīkojumu, kas uzstādīts uz šiem transportlīdzekļiem, piemēram, mācību, kravas u.c. (turpmāk visi kopā – transportlīdzekļi), kā arī nosaka kārtību, kādā tiek īstenota transportlīdzekļu, kas iesaistīti ceļu satiksmē Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā, tehniskā stāvokļa kontrole, attiecīgās kontroles institūcijas un to kompetenci.

2. Ceļu satiksmē atļauts izmantot tikai šajos saistošajos noteikumos noteiktajā kārtībā reģistrētus transportlīdzekļus, kuru tehniskais stāvoklis atbilst spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem, pārvadātāja, kurš sniedz sabiedriskā transporta pakalpojumus Rīgas pilsētas sabiedriskā transporta maršrutu tīklā, izstrādātajiem tehniskās ekspluatācijas noteikumiem un ražotājrūpnīcas izsniegtai tehniskajai dokumentācijai, un kuru tehniskā stāvokļa kontrole ir veikta saskaņā ar šiem saistošajiem noteikumiem.

II. Transportlīdzekļu reģistrācija un noņemšana no uzskaites

3. Pirms transportlīdzekļa ekspluatācijas uzsākšanas ceļu satiksmē transportlīdzekļa īpašnieks vai turētājs (turpmāk – transportlīdzekļa īpašnieks) veic šajos saistošajos noteikumos noteiktās darbības transportlīdzekļa reģistrācijai.

4. Lēmumu par transportlīdzekļu reģistrāciju un noņemšanu no uzskaites Rīgas pilsētā pieņem Rīgas domes Satiksmes departaments (turpmāk – Departaments).

5. Lai reģistrētu transportlīdzekli, transportlīdzekļa īpašnieks Departamentā iesniedz noteikta parauga rakstveida pieteikumu (1. pielikums), kurā norāda:

5.1. transportlīdzekļa veidu;

5.2. transportlīdzekļa marku un modeli;

5.3. izlaiduma gadu;

5.4. transportlīdzekļa identifikācijas numuru;

5.5. transportlīdzekļa parametrus (garumu un platumu);

5.6. pasažieru ietilpību (sēdvietu un stāvvietu skaitu, ieskaitot vadītāju);

5.7. informāciju par transportlīdzekļa īpašnieku.

6. Departaments piešķir transportlīdzeklim reģistrācijas numuru (turpmāk – reģistrācijas numurs), kas sastāv no piecu ciparu kombinācijas. Vairākiem transportlīdzekļiem vienlaikus nepiešķir reģistrācijas numuru ar vienādu ciparu kombināciju.

7. Departaments piecu darba dienu laikā izskata 5. punktā norādīto pieteikumu un pieņem vienu no šādiem lēmumiem:

7.1. reģistrēt transportlīdzekli un izsniegt transportlīdzekļa īpašniekam transportlīdzekļa reģistrācijas apliecību (turpmāk – reģistrācijas apliecība; 2. vai 3. pielikums);

7.2. atteikt transportlīdzekļa reģistrēšanu;

7.3. atlikt transportlīdzekļa reģistrēšanu un noteikt saprātīgu termiņu trūkumu novēršanai.

8. Par katru reģistrēto transportlīdzekli Departaments izsniedz vienu reģistrācijas apliecību bez derīguma termiņa ierobežojuma.

9. Reģistrācijas numuram jābūt norādītam uz transportlīdzekļa virsbūves priekšpuses un aizmugures, pirms uzsākts izmantot transportlīdzekli ceļu satiksmē, tas var būt norādīts arī uz transportlīdzekļa virsbūves sāniem un transportlīdzekļa salonā. Reģistrācijas numura ciparu augstumam transportlīdzekļa priekšpusē un aizmugurē jābūt ne mazākam kā 90 mm.

10. Transportlīdzekļa reģistrācijas apliecības nozaudēšanas vai sabojāšanas gadījumā Departaments pēc transportlīdzekļa īpašnieka rakstveida iesnieguma saņemšanas piecu darba dienu laikā izsniedz jaunu transportlīdzekļa reģistrācijas apliecību.

11. Ja mainās informācija par transportlīdzekļa īpašnieku vai mainās kāds no transportlīdzekļa tehniskajiem datiem, transportlīdzekļa īpašnieks iesniedz Departamentā jaunu rakstveida pieteikumu, pievienojot izmaiņas apliecinoša dokumenta kopiju.

12. Lai transportlīdzekli noņemtu no uzskaites, transportlīdzekļa īpašnieks iesniedz Departamentā transportlīdzekļa reģistrācijas apliecību un rakstveida iesniegumu.

13. Departaments piecu darba dienu laikā izskata iesniegumu par transportlīdzekļa noņemšanu no uzskaites un pieņem lēmumu par transportlīdzekļa noņemšanu no uzskaites.

III. Transportlīdzekļu tehniskā stāvokļa kontrole

14. Transportlīdzekļu tehniskā stāvokļa atbilstību apliecina:

14.1. sauszemes transportlīdzekļu tehniskā vērtētāja atzinums (turpmāk – atzinums);

14.2. vai pārvadātāja, kurš sniedz sabiedriskā transporta pakalpojumus Rīgas pilsētas sabiedriskā transporta maršrutu tīklā, atbilstoši tā iekšējās kārtības noteikumiem sagatavots tehniskās apskates protokols (turpmāk – protokols).

15. Transportlīdzekļa īpašniekam atzinums vai protokols Departamentā jāiesniedz piecu darba dienu laikā no tā sagatavošanas brīža.

16. Atzinumam vai protokolam ir jāsatur šāda informācija:

16.1. transportlīdzekļa modelis;

16.2. transportlīdzekļa reģistrācijas numurs;

16.3. transportlīdzekļa identifikācijas numurs;

16.4. transportlīdzekļa tehniskā stāvokļa pārbaudes datums;

16.5. transportlīdzekļa un tā aprīkojuma kopējais novērtējums;

16.6. nākamās tehniskā stāvokļa pārbaudes datums;

16.7. atļauja vai liegums transportlīdzeklim piedalīties ceļu satiksmē.

17. Veicot transportlīdzekļa tehniskā stāvokļa kontroli, transportlīdzeklim un tā aprīkojumam tiek piešķirti šādi novērtējumi:

17.1. ja transportlīdzeklim un tā aprīkojumam nav konstatēti trūkumi vai bojājumi, – 0. vērtējums;

17.2. ja transportlīdzeklim vai tā aprīkojumam konstatēts sīks trūkums vai bojājums, kas būtiski neietekmē transportlīdzekļa drošību vai ietekmi uz vidi, un citas sīkas neatbilstības, – 1. vērtējums;

17.3. ja transportlīdzeklim vai tā aprīkojumam konstatēts būtisks trūkums vai bojājums, kas var ietekmēt transportlīdzekļa drošību, pasliktināt ietekmi uz vidi vai apdraudēt pārējos ceļu satiksmes dalībniekus, – 2. vērtējums. Transportlīdzeklim, izņemot speciālās nozīmes tramvajus un trolejbusus, tiek liegta atļauja piedalīties ceļu satiksmē;

17.4. ja transportlīdzeklim vai tā aprīkojumam konstatēts bīstams trūkums vai bojājums, kas tieši un tūlītēji apdraud ceļu satiksmes drošību vai ietekmē vidi un kura dēļ aizliegts transportlīdzekli izmantot uz koplietošanas ceļiem, – 3. vērtējums. Transportlīdzeklis drīkst piedalīties ceļu satiksmē tikai pēc trūkumu un bojājumu novēršanas un veiktas atkārtotas pamatpārbaudes.

18. Transportlīdzeklim, kurš saņēmis 17.3. apakšpunktā noteikto vērtējumu, konstatētie trūkumi un bojājumi jānovērš un atkārtota tehniskā stāvokļa kontrole jāveic 30 dienu laikā no pamatpārbaudes veikšanas. Pēc atkārtotas pārbaudes transportlīdzeklis drīkst piedalīties ceļu satiksmē, ja tam piešķirts 0. vai 1. vērtējums.

19. Transportlīdzeklim tehniskā stāvokļa pārbaudi veic šādos periodos:

19.1. jauniem transportlīdzekļiem pirmajos divos gados pēc pirmās reģistrācijas datuma – vienu reizi gadā;

19.2. pasažieru tramvajiem un trolejbusiem – vienu reizi pusgadā;

19.3. speciālās nozīmes tramvajiem un trolejbusiem – vienu reizi gadā.

20. Transportlīdzeklim ir aizliegts piedalīties ceļu satiksmē, ja ir pagājis šo saistošo noteikumu 16.6. apakšpunktā noteiktais termiņš un transportlīdzekļa īpašnieks nav saņēmis jaunu atzinumu vai izdevis jaunu protokolu.

IV. Noslēguma jautājumi

21. Transportlīdzekļi, kas Departamentā reģistrēti līdz šo saistošo noteikumu spēkā stāšanās brīdim, nav jāpārreģistrē, bet par to tehnisko stāvokli Departamentā rakstveidā jāiesniedz informācija šādos termiņos:

21.1. 19.1. un 19.3. apakšpunktā norādītajiem transportlīdzekļiem – gada laikā;

21.2. 19.2. apakšpunktā norādītajiem transportlīdzekļiem – pusgada laikā.

22. Atcelt Rīgas domes 2020. gada 29. maija saistošos noteikumus Nr. 21 "Par tramvaju un trolejbusu reģistrāciju un tehniskā stāvokļa kontroli Rīgas pilsētā".

Rīgas pilsētas pašvaldības
pagaidu administrācijas vadītājs E. Balševics

 

1. pielikums
Rīgas domes 2020. gada 15. jūlija
saistošajiem noteikumiem Nr. 38

RĪGAS DOMES SATIKSMES DEPARTAMENTAM

Pieteikums tramvaja vai trolejbusa reģistrācijai

1. Pieteikuma iesniedzējs:  
 

(juridiskās personas nosaukums)

2. Reģistrācijas numurs komercreģistrā: |___|___|___|___|___|___|___|___|___|___|___|

Transportlīdzekļa

Juridiskās personas nosaukums

Reģistrācijas numurs komercreģistrā

īpašnieks

   

turētājs

   

Lūdzu reģistrēt transportlīdzekli tramvaju  
  trolejbusu

(marka un modelis)


3. Izlaiduma gads

4. Transportlīdzekļa identifikācijas numurs

5. Transportlīdzekļa parametri

6. Pasažieru ietilpība

   

5.1. garums

5.2. platums

6.1. sēdvietu skaits

6.2. stāvvietu skaits

____ m

____ m

   

Pielikumā:  
 

(pievienotie dokumenti)

20___.gada ____. _______________

Z. v.

         

(amats)

 

(vārds, uzvārds)

 

(paraksts)

Rīgas pilsētas pašvaldības
pagaidu administrācijas vadītājs E. Balševics

 

2. pielikums
Rīgas domes 2020. gada 15. jūlija
saistošajiem noteikumiem Nr. 38

Rīgas pilsētas ģerboņa attēls

Rīgas domes Satiksmes departaments

TRAMVAJA REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBA
Nr. _________

1. Marka un modelis  

2. Reģistrācijas numurs  

Tramvaja

Juridiskās personas nosaukums

Reģistrācijas numurs komercreģistrā

īpašnieks

   

turētājs

   

3. Izlaiduma gads

4. Identifikācijas numurs

5. Parametri

6. Pasažieru ietilpība

   

5.1. garums

5.2. platums

6.1. sēdvietu skaits

6.2. stāvvietu skaits

____ m

____ m

   

Apliecība izsniegta 20____. gada ____.__________________ saskaņā ar Rīgas domes Satiksmes departamenta 20____. gada ____.__________________ lēmumu Nr. _________.

 

Tramvaja reģistrācijas vieta: Rīga

Rīgas domes Satiksmes departamenta direktors Paraksts

Z. v.

___________________________

Rīgas pilsētas pašvaldības
pagaidu administrācijas vadītājs E. Balševics

 

3. pielikums
Rīgas domes 2020. gada 15. jūlija
saistošajiem noteikumiem Nr. 38

Rīgas pilsētas ģerboņa attēls

Rīgas domes Satiksmes departaments

TROLEJBUSA REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBA
Nr. ________

1. Marka un modelis  

2. Reģistrācijas numurs  

Trolejbusa

Juridiskās personas nosaukums

Reģistrācijas numurs komercreģistrā

īpašnieks

   

turētājs

   

3. Izlaiduma gads

4. Identifikācijas numurs

5. Parametri

6. Pasažieru ietilpība

   

5.1. garums

5.2. platums

6.1. sēdvietu skaits

6.2. stāvvietu skaits

____ m

____ m

   

Apliecība izsniegta 20____. gada ____.__________________ saskaņā ar Rīgas domes Satiksmes departamenta 20____. gada ____.__________________ lēmumu Nr. _________.

 

Trolejbusa reģistrācijas vieta: Rīga

Rīgas domes Satiksmes departamenta direktors Paraksts

Z. v.

___________________________

Rīgas pilsētas pašvaldības
pagaidu administrācijas vadītājs E. Balševics

 

Paskaidrojuma raksts
Rīgas domes 2020. gada 15. jūlija saistošajiem noteikumiem Nr. 38 "Par tramvaju un trolejbusu reģistrāciju un tehniskā stāvokļa kontroli Rīgas pilsētā"

1. Īss saistošo noteikumu satura izklāsts

Rīgas domes saistošie noteikumi "Par tramvaju un trolejbusu reģistrāciju un tehniskā stāvokļa kontroli Rīgas pilsētā" (turpmāk – saistošie noteikumi) nosaka kārtību, kādā tiek reģistrēti un noņemti no uzskaites tramvaji, trolejbusi un speciālās nozīmes tramvaji un trolejbusi (turpmāk – transportlīdzekļi), kā arī nosaka kārtību, kādā tiek nodrošināta minēto transportlīdzekļu tehniskā stāvokļa kontrole Rīgas pilsētā.

2. Saistošo noteikumu nepieciešamības pamatojums

Ceļu satiksmes likuma 10. panta pirmās daļas 1. punktā noteikts, ka vietējās pašvaldības reģistrē ceļu satiksmē iesaistītos tramvajus un trolejbusus. Pašlaik transportlīdzekļi tiek reģistrēti atbilstoši Rīgas domes 2014. gada 7. oktobra iekšējiem noteikumiem Nr. 13 "Tramvaju un trolejbusu reģistrācijas noteikumi Rīgā". Pamatā saistošajos noteikumos saglabāts līdz šim piemērotās transportlīdzekļu reģistrācijas kārtības regulējums, tomēr atbilstoši Valsts pārvaldes iekārtas likuma 72. un 73. pantam iekšējie noteikumi ir iekšējais normatīvais akts, kas ir saistošs iestādei (tās struktūrvienībai, darbiniekiem), tāpēc ir nepieciešams izstrādāt ārējo normatīvo aktu, lai tas būtu saistošs arī citām personām.

Ņemot vērā Ceļu satiksmes likuma 16. panta 6.2 daļas 1. punktā doto deleģējumu, pašvaldībai ir nepieciešams noteikt tiesisko regulējumu transportlīdzekļu tehniskā stāvokļa kontroles īstenošanai, nosakot attiecīgās kontroles institūcijas, to kompetenci un tehniskā stāvokļa kontroles īstenošanas kārtību.

3. Informācija par saistošo noteikumu ietekmi uz pašvaldības budžetu

Saistošo noteikumu pieņemšana nepalielinās pašvaldības budžeta izdevumus.

4. Informācija par saistošo noteikumu ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā

Nav ietekmes uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā.

5. Informācija par saistošo noteikumu ietekmi uz administratīvajām procedūrām

Administratīvās procedūras netiek mainītas.

6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām

Konsultācijas ar privātpersonām nav veiktas.

Rīgas pilsētas pašvaldības
pagaidu administrācijas vadītājs E. Balševics

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!