• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī;
  • plānošanas dokumentus, kā arī informatīvos ziņojumus par politikas plānošanas dokumentu īstenošanu.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2020. gada 14. jūlija noteikumi Nr. 439 "Grozījumi Ministru kabineta 2016. gada 15. jūlija noteikumos Nr. 484 "Kārtība, kādā organizē un īsteno darba vidē balstītas mācības"". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 17.07.2020., Nr. 136 https://www.vestnesis.lv/op/2020/136.6

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr. 440

Grozījumi Ministru kabineta 2015. gada 6. oktobra noteikumos Nr. 575 "Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 9.2.1. specifiskā atbalsta mērķa "Paaugstināt sociālo dienestu darba efektivitāti un darbinieku profesionalitāti darbam ar riska situācijā esošām personām" 9.2.1.3. pasākuma...VAIRĀK

Vēl šajā numurā

17.07.2020., Nr. 136

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 439

Pieņemts: 14.07.2020.

OP numurs: 2020/136.6

2020/136.6
RĪKI

Ministru kabineta noteikumi: Šajā laidienā 21 Pēdējās nedēļas laikā 20 Visi

Ministru kabineta noteikumi Nr. 439

Rīgā 2020. gada 14. jūlijā (prot. Nr. 44 9. §)

Grozījumi Ministru kabineta 2016. gada 15. jūlija noteikumos Nr. 484 "Kārtība, kādā organizē un īsteno darba vidē balstītas mācības"

Izdoti saskaņā ar Profesionālās izglītības likuma
7. panta 15. punktu

Izdarīt Ministru kabineta 2016. gada 15. jūlija noteikumos Nr. 484 "Kārtība, kādā organizē un īsteno darba vidē balstītas mācības" (Latvijas Vēstnesis, 2016, 140. nr.; 2017, 185. nr.) šādus grozījumus:

1. Izteikt 2. punktu šādā redakcijā:

"2. Izglītības iestāde organizē un īsteno darba vidē balstītas mācības izglītojamam, kurš pie komersanta, iestādē, pie atvasinātas publiskas personas, biedrībā, nodibinājumā, pie fiziskas personas, kura reģistrēta kā saimnieciskās darbības veicēja, pašnodarbinātais vai individuālais (ģimenes) uzņēmums, tai skaitā zemnieku vai zvejnieku saimniecība, kā arī pie citiem subjektiem, kas nodarbojas ar saimniecisko (ekonomisko) darbību, tai skaitā Latvijā vai Latvijā reģistrēta uzņēmuma filiālē Eiropas Savienības dalībvalstī un Eiropas Ekonomikas zonas valstī (turpmāk – uzņēmums), īsteno individuālu darba vidē balstītu mācību plānu (turpmāk – individuālais plāns) atbilstoši licencētai profesionālās izglītības programmai, pēc kuras apguves iegūstama Latvijas kvalifikāciju ietvarstruktūras otrā, trešā vai ceturtā līmeņa profesionālā kvalifikācija (turpmāk – izglītības programma)."

2. Papildināt noteikumus ar 2.1 punktu šādā redakcijā:

"2.1 Jūrniecības profesionālās izglītības programmā, kuras apguve ir nepieciešama kvalifikācijas piešķiršanai saskaņā ar normatīvajiem aktiem par jūrnieku sertificēšanu, izglītības iestāde darba vidē balstītas mācības izglītojamam organizē un īsteno uz Latvijā vai ārvalstīs reģistrēta jūras kuģa pie komersanta, kas nodarbojas ar darbiekārtošanas pakalpojumiem kuģa apkalpes komplektēšanā un ir saņēmis valsts akciju sabiedrības "Latvijas Jūras administrācija" izdotu speciālo atļauju (licenci)."

3. Svītrot 4.3. apakšpunktu.

4. Izteikt 5.1. un 5.2. apakšpunktu šādā redakcijā:

"5.1. popularizē darba vidē balstītas mācības un sniedz priekšlikumus sistēmas pilnveidei;

5.2. izplata informāciju par darba vidē balstītu mācību īstenošanas iespējām, veicinot uzņēmumu interesi iesaistīties;".

5. Svītrot 5.3. apakšpunktu.

6. Izteikt 5.4. apakšpunktu šādā redakcijā:

"5.4. pēc pieprasījuma atbilstoši kompetencei sniedz rekomendācijas par uzņēmumiem to iesaistei darba vidē balstītu mācību īstenošanā;".

7. Svītrot 5.5. apakšpunktu.

8. Izteikt 5.6. apakšpunktu šādā redakcijā:

"5.6. atbilstoši kompetencei sniedz uzņēmumiem informāciju par darba vidē balstītu mācību īstenošanu;".

9. Svītrot 5.7. apakšpunktu.

10. Izteikt 9.1. apakšpunktu šādā redakcijā:

"9.1. nodrošina, ka uzņēmumā ir norīkots darba vidē balstītu mācību vadītājs, ievērojot šo noteikumu 10. vai 10.punktā (ja darba vidē balstītas mācības organizē uz Latvijā vai ārvalstīs reģistrēta jūras kuģa) minētās prasības;".

11. Papildināt noteikumus ar 9.1 punktu šādā redakcijā:

"9.1 Īstenojot darba vidē balstītas mācības uz Latvijā vai ārvalstīs reģistrēta jūras kuģa, šo noteikumu 9.5., 9.6. un 9.9. apakšpunktā minētās prasības uz uzņēmumu neattiecas."

12. Papildināt noteikumus ar 10.1 punktu šādā redakcijā:

"10.1 Darba vidē balstītas mācības uz Latvijā vai ārvalstīs reģistrēta jūras kuģa vada persona, kura atbilst 1978. gada Starptautiskās konvencijas par jūrnieku sagatavošanu un diplomēšanu, kā arī sardzes pildīšanu (ar grozījumiem) Kodeksa prasībām par mācību īstenošanu uz kuģa. Šim darba vidē balstītu mācību vadītājam nepiemēro šo noteikumu 10.1. apakšpunktā minētās prasības."

Ministru prezidents A. K. Kariņš

Izglītības un zinātnes ministre I. Šuplinska

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!