Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Mārupes novada domes 2019. gada 25. septembra saistošie noteikumi Nr. 18/2019 "Grozījumi Mārupes novada domes 2018. gada 19. decembra saistošajos noteikumos Nr. 17/2018 "Par decentralizēto kanalizācijas pakalpojumu sniegšanas un uzskaites kārtību Mārupes novadā"". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 2.07.2020., Nr. 125 https://www.vestnesis.lv/op/2020/125.24

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Mārupes novada domes saistošie noteikumi Nr. 23/2019

Grozījumi Mārupes novada domes 2017. gada 24. maija saistošajos noteikumos Nr. 18/2017 "Par kārtību Mārupes novada brīvpieejas bērnu rotaļu un sporta laukumos"

Vēl šajā numurā

02.07.2020., Nr. 125

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Mārupes novada dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 18/2019

Pieņemts: 25.09.2019.

OP numurs: 2020/125.24

2020/125.24
RĪKI

Mārupes novada domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 8 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Mārupes novada domes saistošie noteikumi Nr. 18/2019

Mārupē 2019. gada 25. septembrī

Grozījumi Mārupes novada domes 2018. gada 19. decembra saistošajos noteikumos Nr. 17/2018 "Par decentralizēto kanalizācijas pakalpojumu sniegšanas un uzskaites kārtību Mārupes novadā"

Pieņemti ar Mārupes novada domes
2019. gada 25. septembra sēdes Nr. 12 lēmumu Nr. 10

Precizēti ar Mārupes novada domes
2019 gada 30. oktobra sēdes Nr. 14 lēmumu Nr. 23

Izdoti saskaņā ar
Ūdenssaimniecības pakalpojumu likuma
6. panta ceturtās daļas 5. punktu un piekto daļu un
Ministru kabineta 2017. gada 27. jūnija noteikumu Nr. 384
"Noteikumi par decentralizēto kanalizācijas sistēmu
apsaimniekošanu un reģistrēšanu" 6. punktu

Izdarīt Mārupes novada domes 2018. gada 19. decembra saistošajos noteikumos Nr. 17/2018 "Par decentralizēto kanalizācijas pakalpojumu sniegšanas un uzskaites kārtību Mārupes novadā" (turpmāk – Saistošie noteikumi) šādus grozījumus:

1. Svītrot Saistošo noteikumu 4. punktu.

2. Izteikt Saistošo noteikumu 5. punktu un 6. punktu šādā redakcijā:

"5. Reģistru un Komersantu reģistru izveido un uztur Mārupes novada Pašvaldības īpašuma pārvalde (turpmāk tekstā– Pārvalde).

6. Reģistra informācija nav publiski pieejama."

3. Saistošo noteikumu tekstā vārdus "Reģistra uzturētājs" aizstāt ar vārdu "Pārvalde" attiecīgā locījumā.

4. Svītrot Saistošo noteikumu 12.8 apakšpunktu.

5. Izteikt Saistošo noteikumu 17., 18. un 19. punktu šādā redakcijā:

"17. Asenizators drīkst sniegt pakalpojumu tikai saskaņā ar cenrādi, kas tika norādīts reģistrēšanas pieteikumā pēc tam, kad ir reģistrējies Komersantu reģistrā, ja informācija par to ir publicēta novada tīmekļa vietnē.

18. Sniedzot pakalpojumu, Asenizators sadarbojas ar Pārvaldi, pēc tās pieprasījuma, bet ne retāk kā vienu reizi gadā, sniedzot atskaites par Mārupes novada administratīvajā teritorijā savākto, izvesto un nodoto notekūdeņu apjomu. Atskaitei obligāti pievieno aizpildītu deklarāciju (3. pielikums) un aizpildītu reģistrācijas žurnālu (4. pielikums) Pārvaldes pieprasītajam laika periodam. Pārvaldei ir tiesības pieprasīt Asenizatoram iesniegt dokumentus, kas pierāda deklarācijā un reģistrācijas žurnālā norādītās ziņas.

19. Par Noteikumu 18. punkta neizpildi Pārvalde var izslēgt Asenizatoru no Komersanta reģistra."

6. Izteikt Saistošo noteikumu 24. punktu šādā redakcijā:

"24. Minimālo notekūdeņu un nosēdumu izvešanas biežumu no rūpnieciski izgatavotām attīrīšanas iekārtām, kuras attīrītos notekūdeņus novada vidē un kuru kopējā jauda ir mazāka par 5 m3/diennaktī, Pārvalde nosaka, ievērojot iekārtas ražotāja izdoto tehnisko dokumentāciju vai instrukcijas par iekārtu ekspluatāciju, vai atbilstoša komersanta rakstveida apliecinājumu par iekārtas tehnisko stāvokli un ekspluatācijas nosacījumiem gadījumos, ja Privātpersonas rīcībā nav sākotnējās iekārtas tehniskās dokumentācijas."

7. Papildināt Saistošos noteikumus ar 25.1 punktu šādā redakcijā:

"25.1 Pārvalde kontroles un uzraudzības īstenošanai var pieprasīt visu decentralizēto kanalizācijas sistēmu (rūpnieciski izgatavoto notekūdeņu attīrīšanas iekārtu, kuru kopējā jauda ir mazāka par 5 m3 diennaktī, septiķu un krājtverņu) īpašniekiem uzrādīt pakalpojumu saņemšanas darījumu apliecinošu dokumentu, kā arī veikt plānveida un ārpuskārtas pārbaudes visu veidu decentralizētajās kanalizācijas sistēmās pašvaldības administratīvajā teritorijā".

8. Izteikt Saistošo noteikumu 29. un 30. punktu šādā redakcijā:

"29. Administratīvā pārkāpuma procesu par šo saistošo noteikumu pārkāpumu līdz administratīvā pārkāpuma lietas izskatīšanai veic Mārupes novada pašvaldības policija. Administratīvā pārkāpuma lietu izskata Mārupes novada administratīvā komisija.

30. Komersantu reģistrs tiek izveidots un decentralizēto kanalizācijas jeb asenizācijas pakalpojumu sniedzēju prasības reģistra izveidošanai (III nodaļa) stājas spēkā ar 2020. gada 1. janvāri."

Mārupes novada domes priekšsēdētājs M. Bojārs

 

Saistošo noteikumu Nr.18/2019 "Grozījumi Mārupes novada domes 2018. gada 19. decembra saistošajos noteikumos Nr. 17/2018 "Par decentralizēto kanalizācijas pakalpojumu sniegšanas un uzskaites kārtību Mārupes novadā""
paskaidrojuma raksts

Paskaidrojuma raksta sadaļas Norādāmā informācija
1. Projekta nepieciešamības pamatojums Saskaņā ar likuma "Par pašvaldībām" 43. panta trešo daļu dome var pieņemt saistošos noteikumus arī, lai nodrošinātu pašvaldības autonomo funkciju un brīvprātīgo iniciatīvu izpildi.

Saskaņā ar Ūdenssaimniecības pakalpojumu likuma 6. panta ceturtās daļas 5. punktu vietējās pašvaldības dome izdod saistošos noteikumus, kuros paredz decentralizēto kanalizācijas pakalpojumu sniegšanas un uzskaites kārtību.

Tā paša likuma panta piektā daļa noteic, ka vietējās pašvaldības dome saistošajos noteikumos var paredzēt administratīvo atbildību par šā panta ceturtās daļas 1., 2., 4. un 5. punktā minēto saistošo noteikumu pārkāpšanu.

Atbilstoši Ministru kabineta 2017. gada 27. jūnija noteikumu Nr. 384 "Noteikumi par decentralizēto kanalizācijas sistēmu apsaimniekošanu un reģistrēšanu" 11. punktam vietējā pašvaldība organizē decentralizēto kanalizācijas sistēmu reģistra izveidi un uzturēšanu par pašvaldības administratīvajā teritorijā esošajām decentralizētajām kanalizācijas sistēmām (turpmāk – reģistrs) vai slēdz līgumu ar sabiedrisko ūdenssaimniecības pakalpojumu sniedzēju par reģistra izveidi un uzturēšanu.

Saskaņā ar Konkurences likuma 14.1 panta pirmo daļu, kas stāsies spēkā 2020. gada 1. janvārī, tiešās pārvaldes un pastarpinātās pārvaldes iestādei, kā arī kapitālsabiedrībai, kurā publiskai personai ir izšķiroša ietekme, aizliegts ar savu darbību kavēt, ierobežot vai deformēt konkurenci, kas var izpausties arī kā:

1) tirgus dalībnieku diskriminācija, radot atšķirīgus konkurences apstākļus;

2) priekšrocību radīšana kapitālsabiedrībai, kurā publiskai personai ir tieša vai netieša līdzdalība.

2. Īss projekta satura izklāsts

Saistošie noteikumi paredz, ka turpmāk pašvaldības dibinātā iestāde – pašvaldības īpašumu pārvalde nodrošinās gan decentralizēto kanalizācijas sistēmu reģistra, kas satur informāciju par visām pašvaldības administratīvajā teritorijā ciemu robežās esošajām decentralizētajām kanalizācijas sistēmām (turpmāk tekstā – Reģistrs), gan komersantu reģistra, kas satur informāciju par visiem komersantiem, kas tiesīgi sniegt decentralizētos kanalizācijas jeb asenizācijas pakalpojumus Mārupes novada pašvaldības administratīvajā teritorijā (turpmāk tekstā – Komersantu reģistrs), izveidošanu un uzturēšanu, atbrīvojot no šā pienākuma pašvaldības dibināto kapitālsabiedrību – akciju sabiedrību "Mārupes komunālie pakalpojumi", kura saimnieciskās darbības ietvaros sniedz arī asenizācijas pakalpojumus.

Tāpat grozījumu projektā ir paredzēts pagarināt Komersantu reģistra piemērošanas uzsākšanas termiņu līdz 2020. gada 1. janvārim.

3. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz pašvaldības budžetu Nav paredzama ietekme uz pašvaldības budžetu.
4. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā Nav.
5. Informācija par administratīvajām procedūrām Netiek grozīta.
6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām Netiek paredzēta.

Mārupes novada domes priekšsēdētājs M. Bojārs

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!