Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī.

Ministru kabineta izdotos tiesību aktus publicēšanai nosūta Valsts kanceleja. Tie publicējami parasti divu darbdienu laikā pēc dokumenta saņemšanas.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2020. gada 7. janvāra noteikumi Nr. 19 "Grozījumi Ministru kabineta 2013. gada 29. janvāra noteikumos Nr. 64 "Parāda atgūšanas pakalpojuma sniedzēju licencēšanas kārtība"". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 15.01.2020., Nr. 10 https://www.vestnesis.lv/op/2020/10.2

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr. 22

Grozījumi Ministru kabineta 2015. gada 28. jūlija noteikumos Nr. 438 "Būvniecības informācijas sistēmas noteikumi"

Vēl šajā numurā

15.01.2020., Nr. 10

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 19

Pieņemts: 07.01.2020.

OP numurs: 2020/10.2

2020/10.2
RĪKI

Ministru kabineta noteikumi: Šajā laidienā 3 Pēdējās nedēļas laikā 10 Visi

Ministru kabineta noteikumi Nr. 19

Rīgā 2020. gada 7. janvārī (prot. Nr. 1 5. §)

Grozījumi Ministru kabineta 2013. gada 29. janvāra noteikumos Nr. 64 "Parāda atgūšanas pakalpojuma sniedzēju licencēšanas kārtība"

Izdoti saskaņā ar Parādu ārpustiesas atgūšanas likuma
5. panta ceturto un piekto daļu

Izdarīt Ministru kabineta 2013. gada 29. janvāra noteikumos Nr. 64 "Parāda atgūšanas pakalpojuma sniedzēju licencēšanas kārtība" (Latvijas Vēstnesis, 2013, 22., 200. nr.; 2018, 43. nr.) šādus grozījumus:

1. Papildināt I nodaļu ar 8.1 punktu šādā redakcijā:

"8.1 Patiesais labuma guvējs šo noteikumu izpratnē ir fiziskā persona Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas likuma izpratnē."

2. Izteikt 9.2. apakšpunktu šādā redakcijā:

"9.2. komersanta – parāda atgūšanas pakalpojuma sniedzēja – padomes vai valdes loceklim vai pārstāvēttiesīgajam biedram nav atņemtas tiesības veikt komercdarbību vai nav piemērots administratīvais sods – tiesību atņemšana ieņemt noteiktus amatus;".

3. Papildināt noteikumus ar 9.2.1 apakšpunktu šādā redakcijā:

"9.2.1 parāda atgūšanas pakalpojuma sniedzējam – fiziskai personai vai komersanta padomes vai valdes loceklim vai pārstāvēttiesīgajam biedram, prokūristam vai par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas prasību izpildi atbildīgajai personai – ir nevainojama reputācija;".

4. Izteikt 9.8. un 9.9. apakšpunktu šādā redakcijā:

"9.8. parāda atgūšanas pakalpojuma sniedzējs (ja parāda atgūšanas pakalpojuma sniedzējs ir fiziska persona) vai kāds no padomes vai valdes locekļiem vai pārstāvēttiesīgajiem biedriem (ja parāda atgūšanas pakalpojuma sniedzējs ir komersants), vai tā darbinieki, kuru pienākumos ietilpst parāda atgūšana, prokūrists vai par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas prasību izpildi atbildīgā persona nav krimināli sodīta par tīša noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, par ko paredzēta atbildība Krimināllikuma IX, IX1, X, XII, XIII, XIV, XV, XVI, XVII, XVIII, XIX vai XX nodaļā, izņemot gadījumu, ja sodāmība ir dzēsta, un nav sodīta par normatīvo aktu pārkāpumiem noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas jomā;

9.9. parāda atgūšanas pakalpojuma sniedzējs ir izveidojis noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas iekšējās kontroles sistēmu atbilstoši Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas likuma prasībām;".

5. Papildināt noteikumus ar 9.10. apakšpunktu šādā redakcijā:

"9.10. parāda atgūšanas pakalpojuma sniedzējs spēj pierādīt piesaistītā finansējuma tiesisko izcelsmi."

6. Izteikt 10.1. un 10.2. apakšpunktu šādā redakcijā:

"10.1. fiziska persona ir bijusi tāda komersanta – parāda atgūšanas pakalpojuma sniedzēja – padomes vai valdes loceklis vai pārstāvēttiesīgais biedrs, prokūrists vai par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas prasību izpildi atbildīgā persona, kurai anulēta vai atteikta speciālā atļauja (licence);

10.2. komersanta padomes vai valdes loceklis vai pārstāvēttiesīgais biedrs, prokūrists vai par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas prasību izpildi atbildīgā persona ir bijusi tāda komersanta – parāda atgūšanas pakalpojuma sniedzēja – padomes vai valdes loceklis vai pārstāvēttiesīgais biedrs, prokūrists vai par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas prasību izpildi atbildīgā persona, kurai anulēta vai atteikta speciālā atļauja (licence)."

7. Papildināt 15.2. apakšpunktu aiz vārda "biedriem" ar vārdiem "prokūristu un patiesā labuma guvēju".

8. Izteikt 15.3. apakšpunktu šādā redakcijā:

"15.3. no Iekšlietu ministrijas Informācijas centra uzturētā sodu reģistra (turpmāk – sodu reģistrs) – informāciju par parāda atgūšanas pakalpojuma sniedzēju – fiziskas personas vai komersanta padomes un valdes locekļu vai pārstāvēttiesīgo biedru, prokūristu un par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas prasību izpildi atbildīgo personu – kriminālo un administratīvo sodāmību un to darbinieku kriminālo sodāmību, kuru pienākumos ietilpst parādu atgūšana;".

9. Papildināt noteikumus ar 15.1 punktu šādā redakcijā:

"15.1 Patērētāju tiesību aizsardzības centram ir tiesības pārbaudīt ziņas par komersanta – parāda atgūšanas pakalpojuma sniedzēja – dalībniekiem, kā arī iegūt informāciju par patiesajiem labuma guvējiem. Juridiskajām personām ir pienākums sniegt Patērētāju tiesību aizsardzības centram visu nepieciešamo informāciju šajā punktā minēto ziņu pārbaudei, izņemot Patērētāju tiesību aizsardzības centram publiskajos reģistros pieejamo informāciju."

10. Papildināt 18.1. apakšpunktu aiz vārdiem "pārstāvēttiesīgais biedrs" ar vārdiem "vai prokūrists".

11. Izteikt 18.3. apakšpunktu šādā redakcijā:

"18.3. parāda atgūšanas pakalpojuma sniedzēja darbība vai plānotā darbība parāda atgūšanas pakalpojuma sniegšanā neatbilst normatīvo aktu prasībām patērētāju tiesību aizsardzības un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas jomā;".

12. Papildināt noteikumus ar 18.7. apakšpunktu šādā redakcijā:

"18.7. par parāda atgūšanas pakalpojuma sniedzēju – fizisku personu vai komersanta padomes vai valdes locekli vai pārstāvēttiesīgo biedru, prokūristu vai par patieso labuma guvēju – ir publiski pieejama pārbaudāma negatīva rakstura informācija, kas liecina par iespējamu saistību ar noziedzīgi iegūtiem līdzekļiem vai to legalizēšanu, terorismu vai proliferāciju."

13. Izteikt 26. punkta pirmo teikumu šādā redakcijā:

"Ja speciālās atļaujas (licences) darbības laikā ir mainījusies šo noteikumu 1. pielikuma 4. punktā norādītā informācija vai ir veiktas izmaiņas valdes vai padomes sastāvā, informācijā par prokūristu vai patiesā labuma guvēju, parāda atgūšanas pakalpojuma sniedzēja pienākums ir informēt par to Patērētāju tiesību aizsardzības centru un 10 darbdienu laikā pēc izmaiņu rašanās iesniegt aktuālo informāciju."

14. Papildināt 27. punktu aiz vārdiem "kurās veikta parādu atgūšana" ar vārdiem "informāciju par piesaistītā finansējuma apmēru un tiesisko izcelsmi iepriekšējā kalendāra gadā, informāciju par atpakaļ atdoto finansējumu iepriekšējā kalendāra gadā".

15. Izteikt 32.7. apakšpunktu šādā redakcijā:

"32.7. parāda atgūšanas pakalpojuma sniedzēja darbība neatbilst normatīvo aktu prasībām patērētāju tiesību aizsardzības un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas jomā;".

16. Izteikt 32.9. apakšpunktu šādā redakcijā:

"32.9. Patērētāju tiesību aizsardzības centra rīcībā ir informācija par parāda atgūšanas pakalpojuma sniedzēja, tā darbinieku vai tā padomes vai valdes locekļu vai pārstāvēttiesīgo biedru (ja parāda atgūšanas pakalpojuma sniedzējs ir komersants), prokūrista vai par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanu atbildīgās personas pieļautiem pārkāpumiem fizisko personu datu aizsardzības un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas jomā speciālās atļaujas (licences) darbības laikā;".

17. Papildināt noteikumus ar 32.10. apakšpunktu šādā redakcijā:

"32.10. Patērētāju tiesību aizsardzības centra rīcībā ir informācija par parāda atgūšanas pakalpojuma sniedzēja, tā padomes vai valdes locekļu vai pārstāvēttiesīgo biedru (ja parāda atgūšanas pakalpojuma sniedzējs ir komersants), prokūrista vai par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanu atbildīgās personas pieļautiem pārkāpumiem nodokļu jomā speciālās atļaujas (licences) darbības laikā."

18. Papildināt 37.1. apakšpunktu aiz vārdiem "būtiski pārkāpumi normatīvo aktu patērētāju tiesību aizsardzības" ar vārdiem "noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas, terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas".

19. Izteikt 37.2. apakšpunktu šādā redakcijā:

"37.2. Patērētāju tiesību aizsardzības centra rīcībā ir informācija, ka speciālās atļaujas (licences) darbības laikā parāda atgūšanas pakalpojuma sniedzējam vai tā padomes vai valdes locekļiem vai pārstāvēttiesīgajiem biedriem, ja parāda atgūšanas pakalpojuma sniedzējs ir komersants, prokūristam vai par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanu atbildīgajai personai uzlikti administratīvie sodi par būtiskiem administratīviem pārkāpumiem tirdzniecības, pakalpojumu sniegšanas un finanšu, patērētāju tiesību vai fizisko personu datu aizsardzības jomā;".

20. Papildināt 44. punktu aiz vārda "nodevu" ar skaitli un vārdiem "50 procentu apmērā".

21. Papildināt 1. pielikumu ar 4.1 punktu šādā redakcijā:

"4.1 Informācija par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas prasību izpildi atbildīgo(-ajām) personu(-ām)

Nr.

p. k.

Vārds

Uzvārds

Amats

Kontaktinformācija
(tai skaitā tālruņa numurs, elektroniskā pasta adrese)

 
           
         

".

22. Papildināt 1. pielikumu ar 7.1.3. un 7.1.4. apakšpunktu šādā redakcijā:

"7.1.3. informācija par patiesajiem labuma guvējiem Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas likuma 18.1 panta ceturtajā daļā noteiktajā apjomā;

7.1.4. dokumenti, kas apliecina piesaistītā finansējuma tiesisko izcelsmi;".

23. Izteikt 1. pielikuma 7.2. un 7.3. apakšpunktu šādā redakcijā:

"7.2. parāda atgūšanas pakalpojuma sniedzēja darbinieki, kas atgūst parādus, prokūrists vai par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas prasību izpildi atbildīgā(-ās) perso-na(-as) nav sodītas par tīša noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, par ko paredzēta atbildība Krimināllikuma IX, IX1, X, XII, XIII, XIV, XV, XVI, XVII, XVIII, XIX vai XX nodaļā, izņemot gadījumu, ja sodāmība ir dzēsta, un nav sodītas par normatīvo aktu pārkāpumiem noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas jomā;

7.3. parāda atgūšanas pakalpojuma sniedzējam ir izveidota noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas iekšējās kontroles sistēma."

24. Izteikt 1. pielikuma 8. punktu šādā redakcijā:

"8. Pielikumā (atzīmēt ar X):

 izziņa par kriminālo un administratīvo sodāmību no personas pastāvīgās dzīvesvietas valsts iestādes, kas uztur informāciju par sodāmību saskaņā ar attiecīgās valsts likumiem (ja parāda atgūšanas pakalpojuma sniedzējs (fiziska persona) vai tā padomes vai valdes loceklis vai pārstāvēttiesīgais biedrs (ja parāda atgūšanas pakalpojuma sniedzējs ir komersants) ir ārvalstnieks), ja šādu informāciju nav iespējams iegūt Iekšlietu ministrijas Informācijas centra uzturētajā sodu reģistrā (turpmāk – sodu reģistrs). Izziņa izsniegta ne agrāk kā pirms sešiem mēnešiem;

 izziņa par kriminālo sodāmību no personas pastāvīgās dzīvesvietas valsts iestādes, kas uztur informāciju par sodāmību saskaņā ar attiecīgās valsts likumiem, ja parāda atgūšanas pakalpojuma sniedzēja darbinieks, kura pienākumos ietilpst parādu atgūšana, ir ārvalstnieks un šādu informāciju nav iespējams iegūt sodu reģistrā. Izziņa izsniegta ne agrāk kā pirms sešiem mēnešiem;

 parāda atgūšanas pakalpojuma sniegšanas iekšējā kārtība, kas nosaka parāda atgūšanas kārtību, saskarsmi ar parādniekiem, parāda atgūšanas izdevumus veidojošās pozīcijas un to finansiālo atšifrējumu;

 patērētāju sūdzību izskatīšanas kārtība;

 pilnvarotā pārstāvja pilnvara (ja iesniegumu iesniedz pilnvarotais pārstāvis);

 noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas kārtība/procedūra;

 pirmreizējā un atkārtotā paziņojuma par parādsaistībām projekti;

 citi dokumenti (norādīt, kādi) _____________________________________."

25. Papildināt 4. pielikuma 1. punktu ar tekstu šādā redakcijā:

"Parāda atgūšanas pakalpojuma sniegšanas vietas adrese(-es)  

".

26. Papildināt 4. pielikumu ar 5.1.3. apakšpunktu šādā redakcijā:

"5.1.3. noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas kārtība/procedūra;".

27. Izteikt 4. pielikuma 5.2. apakšpunktu šādā redakcijā:

"5.2. parāda atgūšanas pakalpojuma sniedzēja darbinieki, kas atgūst parādus, prokūrists vai par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas prasību izpildi atbildīgā(-ās) persona (-as) nav sodīta(-as) par tīša noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, par ko paredzēta atbildība Krimināllikuma IX, IX1, X, XII, XIII, XIV, XV, XVI, XVII, XVIII, XIX vai XX nodaļā, izņemot gadījumu, ja sodāmība ir dzēsta, un attiecīgā persona nav sodīta par normatīvo aktu pārkāpumiem noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas jomā."

Ministru prezidents A. K. Kariņš

Ekonomikas ministrs R. Nemiro

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!