Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī.

Ministru kabineta izdotos tiesību aktus publicēšanai nosūta Valsts kanceleja. Tie publicējami parasti divu darbdienu laikā pēc dokumenta saņemšanas.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2019. gada 23. aprīļa noteikumi Nr. 177 "Kārtība, kādā piešķir un izmaksā bērna adopcijas pabalstu". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 25.04.2019., Nr. 82 https://www.vestnesis.lv/op/2019/82.4

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr. 178

Grozījumi Ministru kabineta 2008. gada 30. jūnija noteikumos Nr. 485 "Zvērinātu notāru eksāmena un kvalifikācijas pārbaudes kārtība"

Vēl šajā numurā

25.04.2019., Nr. 82

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 177

Pieņemts: 23.04.2019.

OP numurs: 2019/82.4

2019/82.4
RĪKI

Ministru kabineta noteikumi: Šajā laidienā 6 Pēdējās nedēļas laikā 2 Visi

Ministru kabineta noteikumi Nr. 177

Rīgā 2019. gada 23. aprīlī (prot. Nr. 21 9. §)

Kārtība, kādā piešķir un izmaksā bērna adopcijas pabalstu

Izdoti saskaņā ar Valsts sociālo pabalstu likuma
8.2 panta ceturto daļu, 15. panta pirmo daļu
un 17. panta pirmo un otro daļu

1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā piešķir un izmaksā bērna adopcijas pabalstu (turpmāk – pabalsts), pabalsta apmēru un tā pārskatīšanas kārtību.

2. Pabalsta apmērs mēnesī ir vienāds ar Ministru kabineta noteikto minimālo uzturlīdzekļu apmēru bērnam.

3. Ministru kabinets pēc labklājības ministra ierosinājuma pabalsta apmēru pārskata atbilstoši valsts budžeta iespējām, izvērtējot ekonomisko situāciju valstī un ņemot vērā Centrālās statistikas pārvaldes noteikto vidējo faktisko patēriņa cenu indeksu.

4. Lai saņemtu pabalstu, tā pieprasītājs jebkurā Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras nodaļā iesniedz rakstveida pieprasījumu par pabalsta piešķiršanu, norādot šādas ziņas:

4.1. pabalsta pieprasītāja:

4.1.1. vārds, uzvārds;

4.1.2. personas kods;

4.1.3. deklarētās dzīvesvietas adrese;

4.1.4. tālruņa numurs, elektroniskā pasta adrese vai oficiālā elektroniskā adrese (ja personai ir aktivizēts oficiālās elektroniskās adreses konts);

4.1.5. kredītiestādes vai pasta norēķinu sistēmas (PNS) konta numurs (21 zīme);

4.2. bērna:

4.2.1. vārds, uzvārds;

4.2.2. personas kods;

4.3. pieprasītā pabalsta veids – bērna adopcijas pabalsts.

5. Pabalsta pieprasītājs pēc Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras pieprasījuma uzrāda tā tiesas sprieduma norakstu vai iesniedz aģentūrā apliecinātu sprieduma noraksta kopiju, ar kuru personai ir apstiprināta ārpusģimenes aprūpē esoša bērna adopcija.

6. Ja pieprasījumu par pabalsta piešķiršanu iesniedz pilnvarotā persona, pieprasījumam pievieno pilnvarojumu apliecinošu dokumentu.

7. Iesniedzot pieprasījumu pabalsta piešķiršanai, var izmantot Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras tīmekļvietnē (www.vsaa.lv) ievietoto veidlapu.

8. Pieprasījumu par pabalsta piešķiršanu Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra izskata un lēmumu par pabalsta piešķiršanu vai par atteikumu piešķirt pabalstu pieņem, kā arī to paziņo atbilstoši Administratīvā procesa likumam. Lēmums stājas spēkā Administratīvā procesa likumā noteiktajā kārtībā.

9. Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra pieņem lēmumu par atteikumu piešķirt pabalstu šādos gadījumos:

9.1. pieprasītājs vai pieprasījuma saturs neatbilst Valsts sociālo pabalstu likumā un šajos noteikumos noteiktajām prasībām;

9.2. pieprasītājs ir sniedzis nepatiesas ziņas;

9.3. zudis tiesiskais pamats pabalsta piešķiršanai.

10. Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra pabalstu sāk izmaksāt nākamajā kalendāra mēnesī pēc pabalsta piešķiršanas dienas.

11. Ja pabalsta saņēmējam atbilstoši Valsts sociālo pabalstu likuma 20. pantam radušies apstākļi, kas varētu būt par pamatu pabalsta izmaksas pārtraukšanai, personai ir pienākums triju darbdienu laikā par to paziņot Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai.

12. Tiesa, kura apstiprinājusi vai atcēlusi adopciju, triju darbdienu laikā pēc sprieduma stāšanās likumīgā spēkā par to paziņo Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai.

13. Ja bāriņtiesa pieņem lēmumu pārtraukt adoptētā bērna aizgādības tiesības pabalsta saņēmējam, bāriņtiesa triju darbdienu laikā pēc lēmuma stāšanās spēkā par to paziņo Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai.

14. Ja Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras vainas dēļ pabalsta saņēmējam pabalsts nav izmaksāts noteiktajā termiņā, attiecīgo summu viņam izmaksā nākamajā kalendāra mēnesī pēc dienas, kad konstatēta pieļautā kļūda.

15. Pabalsta saņēmēja vainas dēļ nepamatoti saņemto pabalsta summu pabalsta saņēmējs atmaksā labprātīgi vai to ietur no tiem valsts sociālajiem pabalstiem, kas personai izmaksājami nākamajos mēnešos un no kuriem atļauts izdarīt ieturējumus.

16. Pabalsta izmaksu pārtrauc ar tā mēneša pirmo datumu, kas seko mēnesim, kad radušies apstākļi, kuru dēļ pārtraucama pabalsta izmaksa (izņemot gadījumu, ja pabalsta piešķiršanas laikā jau bija zināms pabalsta pārtraukšanas termiņš).

17. Noteikumi stājas spēkā 2019. gada 1. jūlijā.

Ministru prezidents A. K. Kariņš

Labklājības ministre R. Petraviča

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!