Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī.
Ministru kabineta izdotos tiesību aktus publicēšanai nosūta Valsts kanceleja. Tie publicējami parasti divu darbdienu laikā pēc dokumenta saņemšanas.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2019. gada 26. februāra noteikumi Nr. 88 "Grozījumi Ministru kabineta 2010. gada 27. aprīļa noteikumos Nr. 397 "Noteikumi par Valsts civilās aviācijas drošības programmu"". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 28.02.2019., Nr. 42 https://www.vestnesis.lv/op/2019/42.5

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr. 89

Grozījumi Ministru kabineta 2004. gada 17. februāra noteikumos Nr. 83 "Āfrikas cūku mēra likvidēšanas un draudu novēršanas kārtība"

Vēl šajā numurā

28.02.2019., Nr. 42

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 88

Pieņemts: 26.02.2019.

OP numurs: 2019/42.5

2019/42.5
RĪKI

Ministru kabineta noteikumi: Šajā laidienā 15 Pēdējās nedēļas laikā 16 Visi

Ministru kabineta noteikumi Nr. 88

Rīgā 2019. gada 26. februārī (prot. Nr. 10 13. §)

Grozījumi Ministru kabineta 2010. gada 27. aprīļa noteikumos Nr. 397 "Noteikumi par Valsts civilās aviācijas drošības programmu"

Izdoti saskaņā ar likuma "Par aviāciju"
57. panta pirmo daļu

Izdarīt Ministru kabineta 2010. gada 27. aprīļa noteikumos Nr. 397 "Noteikumi par Valsts civilās aviācijas drošības programmu" (Latvijas Vēstnesis, 2010, 69. nr.; 2012, 45. nr.; 2013, 173. nr.; 2017, 103. nr.) šādus grozījumus:

1. Papildināt noteikumus ar 3.1.1 apakšpunktu šādā redakcijā:

"3.1.1 nodrošināt, lai lidostām, civilās aviācijas lidlaukiem, Latvijas Republikā reģistrēto gaisa kuģu ekspluatantiem un tiesību subjektiem būtu piekļuve informācijai par tām uz viņiem attiecināmajām prasībām, kas noteiktas Komisijas 2015. gada 16. novembra Īstenošanas Lēmumā, ar ko nosaka sīki izstrādātus pasākumus tādu kopīgu pamatstandartu īstenošanai aviācijas drošības jomā, kuros ir Regulas (EK) Nr. 300/2008 18. panta "a" punktā minētā informācija (turpmāk – Komisijas Īstenošanas lēmums);".

2. Svītrot 3.4.1 apakšpunktā vārdus "no kuriem paceļas un kuros nosēžas gaisa kuģi un".

3. Aizstāt 3.5. apakšpunktā vārdus "citu aviodrošības pasākumos iesaistīto komersantu" ar vārdiem "tiesību subjektu".

4. Izteikt 3.8. apakšpunktu šādā redakcijā:

"3.8. izvērtēt lidostu, civilās aviācijas lidlauku, Latvijas Republikā reģistrēto gaisa kuģu ekspluatantu un tiesību subjektu aviodrošības pasākumu īstenošanai paredzēto iekārtu un sistēmu uzstādīšanas projektu atbilstību Komisijas Īstenošanas lēmumā noteiktajiem drošības iekārtu veiktspējas parametriem un piemērotību paredzētajam drošības pārbaužu veidam un apjomam;".

5. Papildināt noteikumus ar 3.13.1 un 3.13.2 apakšpunktu šādā redakcijā:

"3.13.1 īstenot informācijas apmaiņu ar ārvalstu aviācijas kompetentajām institūcijām par Latvijas Republikas un attiecīgās ārvalsts nacionālajā aviācijas drošības programmā, apmācību programmā un kvalitātes kontroles programmā iekļautajām prasībām;

3.13.2 izvērtēt ārvalstu aviācijas kompetento institūciju pieprasījumus par papildu aviodrošības pasākumu ieviešanu ārvalstī reģistrētā gaisa kuģu ekspluatanta lidojumiem no Latvijas Republikas lidostām un noteikt piemērojamos aviodrošības pasākumus, ņemot vērā ārvalsts un Latvijas Republikas kompetento institūciju veikto riska novērtējumu;".

6. Svītrot 3.16. apakšpunktu.

7. Svītrot 4.3. apakšpunkta otro teikumu.

8. Izteikt 4.8. apakšpunktu šādā redakcijā:

"4.8. pēc sekmīgas iepriekšējās darbības pārbaudes vai saņemta apliecinājuma par sekmīgi veiktu iepriekšējās darbības pārbaudi un drošības izpratnes mācībām izsniegt pastāvīgās caurlaides, kas personām dod tiesības iekļūt lidostas kontrolējamās teritorijas ierobežotas piekļuves drošības zonā;".

9. Aizstāt 12.1. apakšpunktā vārdus "drošības programmai" ar vārdiem "aviodrošības programmai".

10. Aizstāt 13.1. apakšpunktā vārdus "drošības programmai" ar vārdiem "aviodrošības programmai".

11. Papildināt 13.3. apakšpunktu aiz vārdiem "darbības pārbaudi" ar vārdiem "un organizēt drošības izpratnes mācības".

12. Papildināt noteikumus ar 13.5. apakšpunktu šādā redakcijā:

"13.5. nodrošināt aviodrošības pasākumu īstenošanā iesaistītā kravu aģenta personāla sākotnējo un kvalifikācijas uzturēšanas apmācību saskaņā ar Civilās aviācijas aģentūras apstiprinātām civilās aviācijas drošības mācību programmām."

13. Papildināt noteikumus ar 13.1 punktu šādā redakcijā:

"13.1 Tiesību subjektam, kas apstiprināts zināmā nosūtītāja statusā, ir šādi pienākumi:

13.1 1. ievērot drošības prasības atbilstoši zināmā nosūtītāja aviodrošības programmai;

13.1 2. norīkot par zināmā nosūtītāja aviodrošības vadītāju personu, kura sertificēta saskaņā ar normatīvajiem aktiem par personāla sertificēšanu, kas īsteno Valsts civilās aviācijas drošības programmā noteiktos pasākumus;

13.1 3. veikt iepriekšējās darbības pārbaudi un organizēt drošības izpratnes mācības visām personām, kas tiek pieņemtas darbā ar piekļuves tiesībām identificējamai gaisa kravai;

13.1 4. nodrošināt aviodrošības pasākumu īstenošanā iesaistītā zināmā nosūtītāja personāla sākotnējo un kvalifikācijas uzturēšanas apmācību saskaņā ar Civilās aviācijas aģentūras apstiprinātām civilās aviācijas drošības mācību programmām;

13.1 5. nodot kravu aģentam kravu, kurai ir piemēroti drošības pasākumi un nodrošināta aizsardzība pret nesankcionētu piekļūšanu."

14. Aizstāt 14.2. apakšpunktā vārdus "drošības programmas" ar vārdiem "aviodrošības programmas".

15. Svītrot 14.1 punkta ievaddaļā vārdus un skaitli "papildus šo noteikumu 14. punktā minētajiem pienākumiem".

16. Aizstāt 14.1 3. apakšpunktā vārdus "par drošību atbildīgo personu" ar vārdiem "par patērējamo krājumu pilnvarotā piegādātāja, lidojuma laikā patērējamo krājumu zināmā piegādātāja un lidostas krājumu zināmā piegādātāja aviodrošības vadītāju personu".

17. Papildināt noteikumus ar 14.1 4. un 14.1 5. apakšpunktu šādā redakcijā:

"14.1 4. veikt iepriekšējās darbības pārbaudi un organizēt drošības izpratnes mācības visām personām, kas tiek pieņemtas darbā ar piekļuves tiesībām lidojumu laikā patērējamiem krājumiem un lidostas krājumiem;

14.1 5. nodrošināt aviodrošības pasākumu īstenošanā iesaistītā lidojumu laikā patērējamo krājumu pilnvarotā piegādātāja personāla sākotnējo un kvalifikācijas uzturēšanas apmācību saskaņā ar Civilās aviācijas aģentūras apstiprinātām civilās aviācijas drošības mācību programmām."

18. Aizstāt 14.2 punktā vārdus "drošības programmas" ar vārdiem "aviodrošības programmas".

Ministru prezidents A. K. Kariņš

Satiksmes ministrs T. Linkaits

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!