Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Finanšu un kapitāla tirgus komisija
Finanšu un kapitāla tirgus komisija publicē normatīvos noteikumus, ieteikumus un lēmumus, kā arī informāciju par kredītiestādes noguldītājiem garantētās atlīdzības izmaksas veidu un kārtību, laiku un vietu.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Finanšu un kapitāla tirgus komisijas 2019. gada 27. augusta noteikumi Nr. 136 "Ziņošanas kārtība par internalizētiem norēķiniem". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 30.08.2019., Nr. 177 https://www.vestnesis.lv/op/2019/177.9

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Publisko aktīvu pārvaldītāja Possessor (Privatizācijas aģentūras) informācija

Par privatizācijas sertifikātu tirgū veikto darījumu apjomiem un vidējām cenām (19.08.–23.08.)

Vēl šajā numurā

30.08.2019., Nr. 177

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Finanšu un kapitāla tirgus komisija

Veids: noteikumi

Numurs: 136

Pieņemts: 27.08.2019.

OP numurs: 2019/177.9

2019/177.9
RĪKI

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas noteikumi: Šajā laidienā 2 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas normatīvie noteikumi Nr. 136

Rīgā 2019. gada 27. augustā

(Finanšu un kapitāla tirgus komisijas padomes
sēdes protokols Nr. 43 2. p.)

Ziņošanas kārtība par internalizētiem norēķiniem

Izdoti saskaņā ar Finanšu instrumentu
tirgus likuma 4.2 pantu

I. Vispārīgie jautājumi

1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā Finanšu un kapitāla tirgus komisijai sniedz informāciju par norēķiniem ar finanšu instrumentiem, kuri iegrāmatoti centrālajā vērtspapīru depozitārijā un par kuriem norēķini tiek veikti, nenosūtot norēķinu instrukcijas trešajām personām (tai skaitā centrālajiem vērtspapīru depozitārijiem vai citai finanšu iestādei, pie kā tiek turēti finanšu instrumenti), (turpmāk– internalizēti norēķini).

2. Noteikumi ir saistoši ieguldījumu brokeru sabiedrībām un kredītiestādēm (turpmāk – tirgus dalībnieks), kas veic internalizētus norēķinus saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes 2014. gada 23. jūlija Regulas (ES) Nr. 909/2014 par vērtspapīru norēķinu uzlabošanu Eiropas Savienībā, centrālajiem vērtspapīru depozitārijiem un grozījumiem Direktīvās 98/26/EK un 2014/65/ES (turpmāk – CSDR) 9. pantu.

3. Terminu lietojums šajos noteikumos atbilst CSDR un Finanšu instrumentu tirgus likuma terminu lietojumam.

II. Norēķini, par kuriem jāsniedz ziņojums, un ziņojumā ietveramās informācijas saturs un formāts

4. Tirgus dalībnieks ziņo par internalizētiem norēķiniem, ievērojot šādu Eiropas Savienības tieši piemērojamo tiesību aktu prasības:

4.1. CSDR 9. pantu par internalizētiem norēķiniem;

4.2. Komisijas 2016. gada 11. novembra Deleģēto regulu Nr. 2017/391, ar ko Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) Nr. 909/2014 papildina attiecībā uz regulatīvajiem tehniskajiem standartiem, ar kuriem sīkāk konkretizē par internalizētajiem norēķiniem veiktas ziņošanas saturu;

4.3. Komisijas 2016. gada 11. novembra Īstenošanas regulu Nr. 2017/393, ar ko nosaka īstenošanas tehniskos standartus attiecībā uz veidnēm un procedūrām ziņošanai par internalizētiem norēķiniem un attiecīgās informācijas pārsūtīšanai saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) Nr. 909/2014.

5. Tirgus dalībnieks, ziņojot par internalizētiem norēķiniem, ievēro Eiropas Vērtspapīru un tirgu iestādes pamatnostādņu Nr. ESMA70-151-367 "Pamatnostādnes par ziņošanu par internalizētiem norēķiniem saskaņā ar CSDR 9. pantu" V sadaļu "Pamatnostādnes par ziņošanu par internalizētiem norēķiniem", kurā sniegtas norādes par CSDR prasību piemērošanu dažādu scenāriju gadījumā.

III. Informācijas par internalizētiem norēķiniem nosūtīšanas kārtība

6. Tirgus dalībnieks informāciju par internalizētiem norēķiniem nosūta elektroniski, izmantojot Datu ziņošanas sistēmu (turpmāk – DZS), kuras interneta adrese ir https://dati.fktk.lv.

7. Detalizēta kārtība, kādā nosūtāma (tostarp atceļama un labojama) informācija par internalizētiem norēķiniem, noteikta DZS lietošanas instrukcijā, kas pieejama DZS.

IV. DZS lietošana

8. Tiesības nosūtīt (augšupielādēt) informāciju ir Finanšu un kapitāla tirgus komisijā reģistrētiem tirgus dalībnieka DZS lietotājiem. Par reģistrētiem lietotājiem var kļūt tikai tirgus dalībnieka norādītas fiziskās personas.

9. DZS lietotāju reģistrēšana, informācijas par DZS lietotājiem labošana un lietotāja tiesību anulēšana notiek Finanšu un kapitāla tirgus komisijas 2008. gada 14. oktobra normatīvajos noteikumos Nr. 146 "Elektroniski sagatavoto pārskatu iesniegšanas normatīvie noteikumi" noteiktajā kārtībā.

10. Tirgus dalībnieks fizisko personu, kas Finanšu un kapitāla tirgus komisijai ziņos informāciju par internalizētiem norēķiniem, nozīmē nekavējoties, tiklīdz tirgus dalībniekam iestājas pienākums ziņot informāciju par internalizētiem norēķiniem. Ja tirgus dalībnieka nozīmētā fiziskā persona ziņošanas par internalizētiem norēķiniem pienākumu pildīšanai jau ir Finanšu un kapitāla tirgus komisijā reģistrēts DZS lietotājs, jauns iesniegums DZS lietotāja reģistrācijai nav jāiesniedz.

V. Pārejas noteikums

11. Ziņojumu par internalizētiem norēķiniem par 2019. gada 2. ceturksni iesniedz ne vēlāk kā 10 darbdienu laikā pēc šo noteikumu stāšanās spēkā.

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas priekšsēdētāja K. Černaja-Mežmale

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!