Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Rēzeknes pilsētas dome
Republikas pilsētas domes publicē saistošos noteikumus un to paskaidrojuma rakstu. Saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas, ja tajos nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš.

Pirms republikas pilsētas domes vēlēšanām republikas pilsētu vēlēšanu komisijas publicē reģistrētos deputātu kandidātu sarakstus, pēc vēlēšanām – informāciju par pilsētas domē ievēlētajiem deputātiem.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Rēzeknes pilsētas domes 2019. gada 22. augusta saistošie noteikumi Nr. 22 "Par koku ciršanu ārpus meža un apstādījumu aizsardzību Rēzeknes pilsētā". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 26.08.2019., Nr. 173 https://www.vestnesis.lv/op/2019/173.10

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Amatu konkursu ziņas

Skatīt visus oficiālos paziņojumus šajā grupā

Vēl šajā numurā

26.08.2019., Nr. 173

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Rēzeknes pilsētas dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 22

Pieņemts: 22.08.2019.

OP numurs: 2019/173.10

2019/173.10
RĪKI

Rēzeknes pilsētas domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 1 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Rēzeknes pilsētas domes saistošie noteikumi Nr.22

Rēzeknē 2019. gada 22. augustā (prot. Nr.70, 13.p.)

Par koku ciršanu ārpus meža un apstādījumu aizsardzību Rēzeknes pilsētā

Izdoti saskaņā ar likuma "Par pašvaldībām" 43.panta pirmās daļas
9.punktu, Meža likuma 8.panta otro daļu un Ministru kabineta
2012.gada 2.maija noteikumu Nr.309 "Noteikumi par koku
ciršanu ārpus meža" 22.punktu

I. VISPĀRĪGIE JAUTĀJUMI

1. Saistošie noteikumi nosaka:

1.1. ārpus meža augošu koku ciršanas izvērtēšanas kārtību;

1.2. zaudējumu atlīdzības par dabas daudzveidības samazināšanu (turpmāk – zaudējumu atlīdzība) aprēķināšanas un atlīdzināšanas kārtību;

1.3. pašvaldības apstādījumu apsaimniekošanas un aizsardzības kārtību. Apstādījumi šo saistošo noteikumu izpratnē ir visas ar augiem dabīgi apaugušas vai mākslīgi apaudzētas teritorijas uz pašvaldības īpašumā vai valdījumā esošās zemes. Apstādījumi ietver pagalmu un būvju apstādījumus, dārzus, skvērus, ielu apstādījumus, parkus, mežaparkus, kapsētas u.c.

II. KOKU CIRŠANAS IZVĒRTĒŠANAS KĀRTĪBA

2. Iesniegumus par koku ciršanu ārpus meža izskata Rēzeknes pilsētas domes Pilsētas saimniecības pārvalde (turpmāk – Pārvalde).

3. Pārvalde veic vizuālu koku apskati dabā un noformē apsekošanas aktu.

4. Ciršanas gadījumā Pārvalde aprēķina zaudējumu atlīdzību saskaņā ar normatīvajiem aktiem un pašvaldības noteikto koeficientu.

5. Rēzeknes pilsētas administratīvajā teritorijā zaudējumu atlīdzības koeficients par dabas daudzveidības samazināšanu ir 0,3.

6. Ciršanas atļauja ir derīga vienu gadu no paziņošanas brīža, cērtot nokaltušu koku – vienu mēnesi.

III. NOTEIKUMI BŪVDARBU VEIKŠANAI APSTĀDĪJUMOS

7. Būvdarbu laikā:

7.1. koku sakņu saglabāšanai jānorobežo minimālā (stumbra diametrs x 10) vai vismaz kritiskā (stumbra diametrs x 5) sakņu aizsardzības zona metros rādiusā no stumbra, uzbūvējot pagaidu žogus vai izvietojot informatīvās zīmes;

7.2. koka stumbru apliek ar dēļu vairogu 2,0 metru augstumā, nebojājot koka mizu, bet koka sakņu sistēmas teritorijā izvieto slodzi izlīdzinošas pagaidu laipas vai plāksnes, zem tām uzber 20 centimetrus biezu grants vai šķembu slāni;

7.3. koka sakņu sistēmas rajonā kabeļus un cauruļvadus iegulda, nebojājot koka saknes. Ja darbu veikšanas gaitā saknes tiek bojātas, bojāto sakņu galus rūpīgi nolīdzina un tranšeju piepilda ar barības vielām bagātu augsni;

7.4. atraktās saknes jāpasargā no izžūšanas un saules staru iedarbības – jāietin elpojošā audumā un jāmitrina;

7.5. nepieļaut koku un krūmu apbēršanu vai atrakšanu;

7.6. būvmateriālus aizliegts nokraut tuvāk par 2 metriem no augošiem kokiem.

IV. APSTĀDĪJUMU APSAIMNIEKOŠANA UN AIZSARDZĪBA

8. Apstādījumu teritorijā ir aizliegts:

8.1.1. apkraut augošus kokus vai to sakņu sistēmu;

8.1.2. stādīt jaunus kokus, krūmus un puķes bez labiekārtošanas un apzaļumošanas projekta vai saskaņojuma ar pašvaldību;

8.1.3. braukt un novietot mehāniskos transportlīdzekļus, ja tas nav saistīts ar apstādījumu apsaimniekošanu.

V. SAISTOŠO NOTEIKUMU IZPILDES KONTROLE UN ADMINISTRATĪVĀ ATBILDĪBA

9. Noteikumu prasību izpildi kontrolē Pārvalde, Rēzeknes pilsētas domes Administratīvā inspekcija un Valsts policija.

10. Administratīvo pārkāpumu protokolu par šo noteikumu pārkāpšanu ir tiesīgas sastādīt Valsts policijas un Rēzeknes pilsētas domes Administratīvās inspekcijas amatpersonas.

11. Par šo noteikumu 7. un 8.punktā noteikto prasību neievērošanu izsaka brīdinājumu vai piemēro naudas sodu fiziskām personām no divdesmit līdz simt euro, bet juridiskajām personām – no simt līdz piecsimt euro. Par tādiem pašiem pārkāpumiem, ja tie izdarīti atkārtoti gada laikā – piemēro naudas sodu fiziskām personām no simt līdz trīs simt piecdesmit euro, juridiskām personām – no piecsimt līdz tūkstoš četrsimt euro.

VI. NOSLĒGUMA JAUTĀJUMS

12. Atzīt par spēku zaudējušiem Rēzeknes pilsētas domes 2019.gada 13.jūnija saistošos noteikumus Nr.18 "Par koku ciršanu ārpus meža un apstādījumu apsaimniekošanu Rēzeknes pilsētā" (Latvijas Vēstnesis, 2019/123.25).

Rēzeknes pilsētas domes
priekšsēdētāja vietnieks A.Rešetņikovs

 

Pielikums
Rēzeknes pilsētas domes saistošajiem noteikumiem Nr.22
"Par koku ciršanu ārpus meža un apstādījumu aizsardzību
Rēzeknes pilsētā"

Rēzeknes pilsētas domes
Pilsētas saimniecības pārvaldei
Atbrīvošanas aleja 93, Rēzeknē, LV-4601
e-adrese: 90001403952

   

(fiziskai personai – vārds, uzvārds; juridiskai personai – reģ. Nr.)

     
   

 

   

(adrese, tālrunis)

IESNIEGUMS

Lūdzu izsniegt atļauju nocirst

 

(koka suga, skaits, atrašanās vieta, nociršanas iemesls)

 
 
 
 

Pielikumā:

pilnvaras kopija (ja iesniegumu iesniedz pilnvarota persona)

daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašnieku saraksts ar parakstiem par koka ciršanu vai saglabāšanu (ja koks atrodas uz daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas kopīpašnieku zemesgabala)

būvniecības ieceres dokumentācija (ja koku ciršanu paredz ar būvniecības ieceres dokumentāciju)

* Ar šo apliecinu, ka esmu informēts/a, ka Rēzeknes pilsētas domes Pilsētas saimniecības pārvalde veiks manu personas datu apstrādi, t.sk. izmantojot datu bāzes, lai izvērtētu koka ciršanas atļaujas izsniegšanu atbilstoši normatīvo aktu prasībām.

Datu pārzinis ir Rēzeknes pilsētas dome, reģistrācijas Nr.90000025465, juridiskā adrese: Atbrīvošanas aleja 93, Rēzekne, LV-4601, kas veic personas datu apstrādi ar nolūku izskatīt iesniegumu un pieņemt lēmumu par koku ciršanas atļaujas izsniegšanu vai pamatotu atteikumu.

Papildu informāciju par personas datu apstrādi var iegūt Rēzeknes pilsētas domes tīmekļa vietnes www.rezekne.lv sadaļā Pašvaldība / Normatīvie akti / Privātuma politika, iepazīstoties ar Rēzeknes pilsētas domes iekšējiem noteikumiem "Rēzeknes pilsētas domes personas datu apstrādes un aizsardzības privātuma politiku" vai klātienē Rēzeknes pilsētas domes un tās iestāžu klientu apkalpošanas vietās.

**Informējam, ka ziņojums (pakalpojuma rezultāts) tiks nosūtīts uz e-adreses kontu, ja personai tas ir aktivizēts.

.______. ______.20___ .    
   

Paraksts

 

Paskaidrojuma raksts
Rēzeknes pilsētas domes saistošajiem noteikumiem Nr.22 "Par koku ciršanu ārpus meža un apstādījumu aizsardzību Rēzeknes pilsētā"

Paskaidrojuma raksta sadaļas

Norādāmā informācija

1. Projekta nepieciešamības pamatojums 2019.gada 8.augustā Rēzeknes pilsētas dome pieņēma lēmumu Nr.866 (protokols Nr.69, 1.punkts) "Par Rēzeknes pilsētas domes saistošo noteikumu Nr.21 "Par koku ciršanu ārpus meža un apstādījumu aizsardzību Rēzeknes pilsētā" apstiprināšanu".

2019.gada 21.augustā Rēzeknes pilsētas dome saņēma Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (turpmāk – ministrija) vēstuli Nr.1-18/7905 ar atzinumu par iepriekš minētajiem saistošajiem noteikumiem Nr.21. Ņemot vērā ministrijas iebildumus, ir nepieciešams precizēt saistošos noteikumus, lai nodrošināt atbilstību normatīvajiem aktiem.

2. Īss projekta satura izklāsts Saistošie noteikumi nosaka ārpus meža augošu koku ciršanas izvērtēšanas kārtību; zaudējumu atlīdzības par dabas daudzveidības samazināšanu (turpmāk – zaudējumu atlīdzība) aprēķināšanas un atlīdzināšanas kārtību; pašvaldības apstādījumu apsaimniekošanas un aizsardzības kārtību. Apstādījumi šo saistošo noteikumu izpratnē ir visas ar augiem dabīgi apaugušas vai mākslīgi apaudzētas teritorijas uz pašvaldības īpašumā vai valdījumā esošās zemes. Apstādījumi ietver pagalmu un būvju apstādījumus, dārzus, skvērus, ielu apstādījumus, parkus, mežaparkus, kapsētas u.c.

Ar šo saistošo noteikumu spēkā stāšanos dienu spēku zaudē Rēzeknes pilsētas domes 2019.gada 13.jūnija saistošie noteikumi Nr.18 "Par koku ciršanu ārpus meža un apstādījumu apsaimniekošanu Rēzeknes pilsētā".

3. Informācija par plānoto ietekmi uz pašvaldības budžetu Nav
4. Saistošo noteikumu projekta ietekme uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā Nav
5. Saistošo noteikumu projekta iespējamā ietekme uz administratīvajām procedūrām Noteikumu kontroli nodrošinās Rēzeknes pilsētas domes Pilsētas saimniecības pārvalde, Rēzeknes pilsētas domes Administratīvā inspekcija un Valsts policija.
6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām saistībā ar Saistošo noteikumu projektu Saistošos noteikumus izstrādāja darba grupa, kurā tika iekļauti visu atbildīgo struktūrvienību speciālisti.

Saistošo noteikumu projekts tiks publicēts Rēzeknes pilsētas portālā www.rezekne.lv. un būs pieejams Rēzeknes pilsētas domes Iedzīvotāju apkalpošanas centrā.

Rēzeknes pilsētas domes
priekšsēdētāja vietnieks A.Rešetņikovs

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!