Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī.
Ministru kabineta izdotos tiesību aktus publicēšanai nosūta Valsts kanceleja. Tie publicējami parasti divu darbdienu laikā pēc dokumenta saņemšanas.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2019. gada 25. jūnija instrukcija Nr. 4 "Grozījumi Ministru kabineta 2018. gada 10. aprīļa instrukcijā Nr. 2 "Instrukcija par valsts budžeta izpildes analīzi"". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 1.07.2019., Nr. 131 https://www.vestnesis.lv/op/2019/131.2

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru prezidenta rīkojums Nr. 176

Par Ministru prezidenta pienākumu izpildītāja iecelšanu

Vēl šajā numurā

01.07.2019., Nr. 131

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: instrukcija

Numurs: 4

Pieņemts: 25.06.2019.

OP numurs: 2019/131.2

2019/131.2
RĪKI

Ministru kabineta instrukcijas: Šajā laidienā 1 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Ministru kabineta instrukcija Nr. 4

Rīgā 2019. gada 25. jūnijā (prot. Nr. 30 4. §)

Grozījumi Ministru kabineta 2018. gada 10. aprīļa instrukcijā Nr. 2 "Instrukcija par valsts budžeta izpildes analīzi"

Izdota saskaņā ar Likuma par budžetu un finanšu vadību
2. panta trešo daļu

Izdarīt Ministru kabineta 2018. gada 10. aprīļa instrukcijā Nr. 2 "Instrukcija par valsts budžeta izpildes analīzi" (Latvijas Vēstnesis, 2018, 73. nr.) šādus grozījumus:

1. Izteikt 5. punktu šādā redakcijā:

"5. Pārskata perioda plāns šīs instrukcijas izpratnē ir finansēšanas plānos, kas reģistrēti Valsts kasē saskaņā ar normatīvajiem aktiem par asignējumu piešķiršanu un izpildi, norādītā:

5.1. sākotnējās prognozes pa ceturkšņiem summa (par sešiem un deviņiem mēnešiem);

5.2. finansēšanas plāna gada summa uz pārskata perioda beigām (par 12 mēnešiem)."

2. Svītrot 7.1.2. apakšpunktu.

3. Izteikt 7.2. apakšpunktu šādā redakcijā:

"7.2. par 12 mēnešiem:

7.2.1. "Mērķfinansējuma izpildes analīze 20__. gadā" (3.pielikums);

7.2.2. "Rezultātu un to rezultatīvo rādītāju izpildes analīze 20__. gadā" (4. pielikums)."

4. Izteikt 15.2.2.1. apakšpunktu šādā redakcijā:

"15.2.2.1. norāda pārskata perioda izpildes izmaiņas pret iepriekšējā gada atbilstošā pārskata perioda izpildi, ja finansējuma izmaiņu apmēra novirze (gan pozitīvā, gan negatīvā izteiksmē) pārsniedz 15 procentus un vienlaikus ir lielāka par 20 000 euro vai ja minētā novirze nesasniedz 15 procentus, bet ir lielāka par 500 000 euro. Norāda pasākumus un (vai) aktivitātes (ieteicams līdz piecām vienībām) un iemeslus, kas ir veicinājuši šīs izmaiņas (sadārdzinājums, izmaksu samazināšanās, publisko pakalpojumu apjoma izmaiņas, naudas plūsmas laika nobīde un citi), un, ja ir iespējams novērtēt, katram no tiem norāda finansējuma izmaiņu apmēru euro un procentos;".

5. Izteikt 15.2.3. apakšpunkta ievaddaļu, 15.2.3.1. un 15.2.3.2. apakšpunktu šādā redakcijā:

"15.2.3. sadaļu "Neizpilde" aizpilda, ja pārskata perioda plāna neizpilde (gan pozitīvā, gan negatīvā izteiksmē) programmā (apakšprogrammā) un (vai) atsevišķi kādā no izdevumu ekonomiskās klasifikācijas kodiem (atbilstoši gadskārtējā valsts budžeta likuma struktūrai) pārsniedz 15 procentus un vienlaikus ir lielāka par 20 000 euro vai ja minētā neizpilde nesasniedz 15 procentus, bet ir lielāka par 500 000 euro:

15.2.3.1. norāda, kāds ir neizpildes sadalījums pa izdevumu ekonomiskās klasifikācijas kodiem atbilstoši gadskārtējā valsts budžeta likuma struktūrai un kādi ir būtiskākie neizpildes iemesli. Ja neizpildes iemesli ir saistīti ar apropriāciju izmaiņām, norāda attiecīgo Finanšu ministrijas rīkojumu numurus. Tām pamatfunkciju programmām (apakšprogrammām), kuras tiek īstenotas pēc projektu principa un kurās būtiskas finansējuma svārstības ir objektīvi atkarīgas no iepriekš neplānotu projektu un to posmu ieviešanas, atsevišķus neizpildes iemeslus par sešiem un deviņiem mēnešiem var neuzskaitīt, bet kopumā skaidrot programmas (apakšprogrammas) mainīgo finansējuma apguvi;

15.2.3.2. sniedz skaidrojumu, kādas ir plānotās darbības finansējuma apguvei gada ietvaros (ja neizpildes iemesli nav saistīti ar apropriāciju izmaiņām) (neattiecas uz tām pamatfunkciju programmām (apakšprogrammām), kuras tiek īstenotas pēc projektu principa un kurās būtiskas finansējuma svārstības ir objektīvi atkarīgas no iepriekš neplānotu projektu un to posmu ieviešanas). Skaidrojumu sniedz, aizpildot budžeta izpildes analīzi par sešiem un deviņiem mēnešiem;".

6. Izteikt 15.3.2. apakšpunkta ievaddaļu šādā redakcijā:

"15.3.2. sadaļu "Neizpilde" aizpilda, ja pārskata perioda plāna neizpilde programmā (apakšprogrammā) un (vai) atsevišķi kādā no izdevumu ekonomiskās klasifikācijas kodiem (atbilstoši gadskārtējā valsts budžeta likuma struktūrai) pārsniedz 15 procentus un vienlaikus ir lielāka par 20 000 euro vai ja minētā neizpilde nesasniedz 15 procentus, bet ir lielāka par 500 000 euro. Skaidrojumu sniedz, aizpildot budžeta izpildes analīzi par 12 mēnešiem:".

7. Svītrot 15.3.2.2. un 15.3.2.3. apakšpunktu.

8. Svītrot 15.3.2.4. apakšpunktā vārdus un skaitli "Skaidrojumu sniedz, aizpildot budžeta izpildes analīzi par 12 mēnešiem".

9. Aizstāt 16. punktā vārdus un skaitļus "Veidlapā "Mērķfinansējuma izpildes analīze 20__. gada __ mēnešos" (2. pielikums)" ar vārdiem un skaitļiem "Veidlapā "Mērķfinansējuma izpildes analīze 20__. gadā" (3.pielikums)".

10. Izteikt 16.4.1. apakšpunktu šādā redakcijā:

"16.4.1. ja iespējams, norāda pasākumus, kuri tiks veikti, lai nodrošinātu plānoto ieņēmumu izpildi, ja ieņēmumu neizpilde pārsniedz 15 procentus un vienlaikus ir lielāka par 20 000 euro vai ja minētā neizpilde nesasniedz 15 procentus, bet ir lielāka par 500 000 euro;".

11. Papildināt instrukciju ar 16.5. apakšpunktu šādā redakcijā:

"16.5. ailē "MK lēmums" norāda atbilstošo Ministru kabineta lēmumu saskaņā ar šīs instrukcijas 6. punktu."

12. Svītrot 18.8.1. apakšpunktā vārdus "un kvalitātes rādītājiem".

13. Papildināt instrukciju ar 18.8.3. apakšpunktu šādā redakcijā:

"18.8.3. kvalitātes rādītājiem norāda kartēs norādītās vērtības gadu, par kuru paskaidro izpildi, – pārskata vai pēdējo gadu, par kuru pieejama izpildes informācija;".

14. Papildināt 18.9. apakšpunktu aiz skaitļa "18.8.1." ar vārdu un skaitli "un 18.8.3.".

15. Izteikt 18.10. apakšpunktu šādā redakcijā:

"18.10. ailē "Izpilde/novērtējums" norāda rādītāja faktisko izpildi pārskata periodā. Ja kvalitātes rādītājiem nav iespējams sniegt rādītāja izpildi pārskata periodam, norāda rādītāja pēdējo pieejamo faktisko izpildi. Rādītājiem, kuriem nav iespējams noteikt vērtību, sniedz rādītāja izpildes novērtējumu. Ja politikas rezultatīvajiem rādītājiem nav iespējams sniegt rādītāja izpildes novērtējumu pārskata periodam, sniedz aprakstu par virzību uz atbilstoši šīs instrukcijas 18.9. apakšpunktam norādīto plānoto vērtību (ja ir pieejama šāda informācija), kā arī norāda pēdējo pieejamo izpildes informāciju;".

16. Izteikt 18.12. apakšpunktu šādā redakcijā:

"18.12. ailē "Izpildes/novērtējuma novirze no plānotās vērtības, %" aprēķina rādītāja vērtības pārskata periodā faktiskās izpildes procentuālo novirzi no pārskata periodam plānotās rādītāja vērtības. Ja pārskata periodā faktiskās izpildes procentuālā novirze no kārtējam gadam plānotās rādītāja vērtības pārsniedz 15 procentus (gan pozitīvā, gan negatīvā izteiksmē), sniedz atbildes uz turpmākajās ailēs norādītajiem jautājumiem. Papildus sniedz skaidrojumu par tiem rādītājiem, kurus ministrija uzskata par būtiskiem skaidrojumu sniegšanai. Ja pārskata perioda prioritāro pasākumu izdevumu izpildes novirze pārsniedz 15 procentus vai ir lielāka par 500 000 euro, sniedz atbildes uz turpmākajās ailēs norādītajiem jautājumiem;".

17. Izteikt 1. pielikuma tabulā "I. Valsts pamatfunkciju īstenošana" sadaļas "Neizpilde" 1. un 2. punktu šādā redakcijā:

"1. Kāds ir neizpildes sadalījums pa izdevumu ekonomiskās klasifikācijas kodiem atbilstoši gadskārtējā valsts budžeta likuma struktūrai un kādi ir būtiskākie neizpildes iemesli.

Ja neizpildes iemesli ir saistīti ar apropriāciju izmaiņām, norāda attiecīgo Finanšu ministrijas rīkojumu numurus

Norāda informāciju atbilstoši instrukcijas 15.2.3.1. apakšpunktam
2. Kādas ir plānotās darbības finansējuma apguvei gada ietvaros (ja neizpildes iemesli nav saistīti ar apropriāciju izmaiņām)

(aizpilda, sniedzot budžeta izpildes analīzi par 6 un 9 mēnešiem)

Norāda informāciju atbilstoši instrukcijas 15.2.3.2. apakšpunktam"

18. Izteikt 1. pielikuma tabulas "II. Eiropas Savienības politiku instrumentu un pārējās ārvalstu finanšu palīdzības līdzfinansēto un finansēto projektu un pasākumu īstenošana" sadaļu "Neizpilde" šādā redakcijā:

"1. Kāds ir neapgūto asignējumu sadalījums pa izdevumu ekonomiskās klasifikācijas kodiem atbilstoši gadskārtējā valsts budžeta likuma struktūrai

(sniedz īsu neizpildes aprakstu par specifiskā atbalsta mērķiem/pasākumiem/projektiem, kuru dēļ iestājās neizpilde)

(aizpilda, sniedzot budžeta izpildes analīzi par 12 mēnešiem)

Norāda informāciju atbilstoši instrukcijas 15.3.2.1. apakšpunktam
2. Kādi ir iemesli, kāpēc slēgtie asignējumi budžeta izpildes laikā netika pārvirzīti citiem mērķiem, kur finansējums ir bijis nepietiekams

(aizpilda, sniedzot budžeta izpildes analīzi par 12 mēnešiem)

Norāda informāciju atbilstoši instrukcijas 15.3.2.4. apakšpunktam"

19. Svītrot 2. pielikumu.

20. Papildināt instrukciju ar 3.pielikumu šādā redakcijā:

"3.pielikums
Ministru kabineta
2018. gada 10. aprīļa
instrukcijai Nr. 2

   

(ministrijas, citas centrālās valsts iestādes nosaukums)

 

Mērķfinansējuma izpildes analīze 20__. gadā

Ieņēmumi

Izdevumi

Novirze, %

Novirzes skaidrojums

MK lēmums

budžeta klasifikācijas kods

budžeta klasifikācijas koda nosaukums

mērķfinansējuma nosaukums

plāns, euro

izpilde, euro

plāna un izpildes starpība, euro

izpilde, %

programmas (apakšprogrammas) kods

programmas (apakšprogrammas) nosaukums

plāns, euro

izpilde, euro

plāna un izpildes starpība, euro

izpilde, %

1

2

3

4

5

6 = 4 – 5

7 = 5 : 4 x 100

8

9

10

11

12 = 10 – 11

13 = 11 : 10 x 100

14 = 7 : 13 x 100 – 100

15

16

                               
                               
                             

"

Ministru prezidents A. K. Kariņš

Finanšu ministrs J. Reirs

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!