Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī.
Ministru kabineta izdotos tiesību aktus publicēšanai nosūta Valsts kanceleja. Tie publicējami parasti divu darbdienu laikā pēc dokumenta saņemšanas.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2019. gada 28. maija noteikumi Nr. 229 "Grozījumi Ministru kabineta 2009. gada 17. februāra noteikumos Nr. 152 "Lopbarības augu sēklaudzēšanas un sēklu tirdzniecības noteikumi"". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 30.05.2019., Nr. 108 https://www.vestnesis.lv/op/2019/108.22

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta rīkojums Nr. 252

Par valsts nekustamā īpašuma nodošanu Aizsardzības ministrijas valdījumā

Vēl šajā numurā

30.05.2019., Nr. 108

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 229

Pieņemts: 28.05.2019.

OP numurs: 2019/108.22

2019/108.22
RĪKI

Ministru kabineta noteikumi: Šajā laidienā 17 Pēdējās nedēļas laikā 11 Visi

Ministru kabineta noteikumi Nr. 229

Rīgā 2019. gada 28. maijā (prot. Nr. 26 25. §)

Grozījumi Ministru kabineta 2009. gada 17. februāra noteikumos Nr. 152 "Lopbarības augu sēklaudzēšanas un sēklu tirdzniecības noteikumi"

Izdoti saskaņā ar Sēklu un šķirņu aprites likuma
2. panta 1. punkta "a" apakšpunktu un
17. panta piekto daļu un Brīvas pakalpojumu
sniegšanas likuma 14. panta otro daļu

Izdarīt Ministru kabineta 2009. gada 17. februāra noteikumos Nr. 152 "Lopbarības augu sēklaudzēšanas un sēklu tirdzniecības noteikumi" (Latvijas Vēstnesis, 2009, 32., 133. nr.; 2010, 106. nr.; 2011, 185. nr.; 2013, 244. nr.; 2017, 66. nr.) šādus grozījumus:

1. Aizstāt noteikumu tekstā vārdus "Sēklu aprites likums" (attiecīgā locījumā) ar vārdiem "Sēklu un šķirņu aprites likums" (attiecīgā locījumā).

2. Aizstāt 1. punktā vārdus "minētajiem kultūraugiem" ar vārdiem "minētajām sugām".

3. Izteikt 2. punktu šādā redakcijā:

"2. Valsts augu aizsardzības dienests (turpmāk – dienests) saskaņā ar Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) stiebrzāļu un tauriņziežu shēmu prasībām:

2.1. iesniedz iekļaušanai Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) šķirņu sarakstā tikai tās šķirnes, kas ir iekļautas Latvijas augu šķirņu katalogā un atbilst šīs organizācijas stiebrzāļu un tauriņziežu shēmu prasībām;

2.2. sniedz Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) stiebrzāļu un tauriņziežu shēmās noteiktajām institūcijām informāciju par šķirņu uzturētājiem;

2.3. sadarbojas ar šķirņu uzturētājiem;

2.4. slēdz rakstisku vienošanos ar citu valstu pilnvarotajām institūcijām par sēklu pavairošanu saskaņā ar Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) stiebrzāļu un tauriņziežu shēmām attiecībā uz šķirņu sertifikāciju sēklu apritei starptautiskajā tirgū;

2.5. piegādā citu valstu pilnvarotajām institūcijām pēcpārbaudei oriģinālos sēklu paraugus tām šķirnēm, kuras iekļautas Latvijas augu šķirņu katalogā un kurām dienests ir pieprasījis šķirnes pārbaudi;

2.6. Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) stiebrzāļu un tauriņziežu shēmās noteiktajām institūcijām piegādā oficiālus pavairojamo šķirņu aprakstus un vecākaugu komponentu aprakstus par hibrīdajām šķirnēm, ja attiecīgās šķirnes ir iekļautas Latvijas augu šķirņu katalogā un dienests tām ir pieprasījis šķirnes pārbaudi;

2.7. pēc sēklaudzētāja rakstiska pieprasījuma veic sēklas sertifikāciju atbilstoši Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) stiebrzāļu un tauriņziežu sēklu shēmu prasībām;

2.8. pēc sēklaudzētāja rakstiska pieprasījuma izsniedz Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) sertifikātu un etiķetes, ja stiebrzāļu un tauriņziežu sēklas atbilst šīs organizācijas lopbarības augu shēmu prasībām;

2.9. atzīst pavairotās sēklas identitāti."

4. Izteikt 8.1 punktu šādā redakcijā:

"8.1 Dienests pēc personas pieprasījuma elektroniski vai rakstiski paziņo lēmumu par personas reģistrāciju reģistrā."

5. Papildināt II nodaļu ar 9.4 punktu šādā redakcijā:

"9.4 Dienests apstrādā personas datus (vārdu, uzvārdu, personas kodu, dzīvesvietas adresi, tālruņa numuru, e-pasta adresi), lai identificētu personu un reģistrētu šo noteikumu 5. punktā minētajā reģistrā, nodrošinātu sēklu sertifikāciju, kā arī paziņotu par reģistrācijas anulēšanu. Personas datus pēc iesnieguma iesniegšanas glabā pastāvīgi. Ja pieņemts lēmums par personas reģistrācijas anulēšanu, datus dzēš sešus gadus pēc lēmuma pieņemšanas."

6. Papildināt 15. punktu aiz vārdiem "smilts vīķu (Vicia villosa Roth)" ar vārdiem "ungāru vīķu (Vicia pannonica Crantz)".

7. Izteikt 22. punktu šādā redakcijā:

"22. Sēklaudzēšanas sējumu izvietošanā ievēro šādus nosacījumus:

22.1. sēklaudzēšanas sējumus izvieto tikai pēc priekšaugiem, kas nodrošina šķirņu un sugu nesajaukšanos;

22.2. atkārtota lopbarības augu audzēšana vienā un tajā pašā laukā ir pieļaujama, ja ievērots vismaz:

22.2.1. piecu gadu intervāls starp krustziežu sugām;

22.2.2. triju gadu intervāls starp tauriņziežu sugām;

22.2.3. divu gadu intervāls starp pārējām sugām;

22.3. šo noteikumu 22.2. apakšpunktā minētie intervāli nav jāievēro, ja laukā atkārtoti audzē tās pašas sugas to pašu šķirni, kā arī tādas pašas vai augstākas kategorijas sēklas, nodrošinot šķirnes tīrību;

22.4. ja iepriekšējā gadā laukā izsētas kādas šķirnes zemākas kategorijas sēklas, bet lauku apskatei pieteikts sējums šīs šķirnes augstākas kategorijas sēklu ieguvei, tad no lauka iegūst tās pašas kategorijas sēklas, kuras ieguva iepriekšējā gadā."

8. Izteikt 23.1. apakšpunktu šādā redakcijā:

"23.1. to pašu sugu (izņemot gadījumu, ja tiek ievērots šo noteikumu 22.3. apakšpunktā minētais nosacījums);".

9. Papildināt 29. punktu aiz vārdiem "smilts vīķu (Vicia villosa Roth)" ar vārdiem "ungāru vīķu (Vicia pannonica Crantz)".

10. Aizstāt 35.6. apakšpunktā vārdus "lopbarības augu" ar vārdiem "stiebrzāļu un tauriņziežu".

11. Aizstāt 40. punkta ievaddaļā vārdu "kultūraugu" ar vārdu "augu".

12. Papildināt noteikumus ar 58.1 punktu šādā redakcijā:

"58.1 Sēklaudzētāja pienākums ir nodrošināt dienesta inspektoram piemērotus apstākļus šo noteikumu 59. punktā minētā sēklu parauga ņemšanai – gaišu telpu un tīru darba virsmu, lai sēklu parauga sagatavošanas laikā netiktu ietekmēta sēklu parauga atbilstība sēklu partijai."

13. Papildināt noteikumus ar 63.punktu šādā redakcijā:

"63.1 Ja sēklu sagatavošanā izmanto paraugu ņemšanas iekārtu, kas noteiktos laika intervālos automātiski ņem paraugus no sēklu plūsmas (automātisko paraugu noņēmēju), ievēro Starptautiskās sēklu kontroles asociācijas (ISTA) noteikumos paredzēto paraugu ņemšanas kārtību."

14. Papildināt noteikumus ar 68.punktu šādā redakcijā:

"68.1 Papildus šo noteikumu 68. punktā minētajiem rādītājiem sēklu vidējā paraugā nosaka:

68.1 1. mitruma saturu sēklās;

68.1 2. dzīvu graudu ērču vai tādu citu dzīvu sēklu kaitēkļu klātbūtni, kuri bojā sēklas to uzglabāšanas laikā, ja reģistrā reģistrētā persona šo noteikumu 57. punktā minētajā iesniegumā ir norādījusi, ka vēlas, lai tiktu noteikts šis rādītājs."

15. Svītrot 70. un 71. punktu.

16. Izteikt 72. punktu šādā redakcijā:

"72. Ja pirmsbāzes (PB) kategorijas vai bāzes (B) kategorijas sēklu partijas sēklām, kā arī miežabrāļa sertificētas (C) kategorijas un miežabrāļa komercsēklas (K) kategorijas sēklu partijas sēklām to kvalitātes novērtēšanā noteiktā dīgtspēja neatbilst šo noteikumu 12. pielikumā konkrētajai sugai norādītajai minimālajai sēklu dīgtspējai, reģistrētā persona atbilstoši šo noteikumu 13. pielikumam var iesniegt dienestā iesniegumu par tādu sēklu sertificēšanu un tirdzniecību, kurām ir pazemināta dīgtspēja."

17. Svītrot 73. punktu.

18. Papildināt noteikumus ar 73.1 un 73.2 punktu šādā redakcijā:

"73.1 Ja pirmsbāzes (PB) kategorijas vai bāzes (B) kategorijas sēklu partijas sēklām, kā arī miežabrāļa sertificētas (C) kategorijas un miežabrāļa komercsēklas (K) kategorijas sēklu partijas sēklām dīgtspēja ir līdz 10 procentiem zemāka par šo noteikumu 12. pielikumā konkrētajai sugai norādīto minimālo sēklu dīgtspēju, dienests 10 darbdienu laikā pēc iesnieguma saņemšanas izsniedz reģistrētajai personai sēklu sertifikātu saskaņā ar šo noteikumu 136. punktu. Sēklu sertifikātā ietver papildu norādi par sēklu pazemināto dīgtspēju.

73.2 Ja pirmsbāzes (PB) kategorijas vai bāzes (B) kategorijas sēklu partijas sēklām, kā arī miežabrāļa sertificētas (C) kategorijas un miežabrāļa komercsēklas (K) kategorijas sēklu partijas sēklām dīgtspēja ir vairāk nekā par 10 procentiem zemāka par šo noteikumu 12. pielikumā konkrētajai sugai norādīto noteikto minimālo sēklu dīgtspēju, dienests lēmumu, ar kuru atļauj sertificēt un tirgot sēklas ar pazeminātu dīgtspēju, pieņem šo noteikumu 76. punktā minētajā kārtībā."

19. Izteikt 74., 75. un 76. punktu šādā redakcijā:

"74. Dienests katru gadu līdz 20. aprīlim un 1. jūnijam apkopo šo noteikumu 72. punktā minētos iesniegumus, kuros norādītā dīgtspēja ir vairāk nekā par 10 procentiem zemāka par šo noteikumu 12. pielikumā norādīto minimālo sēklu dīgtspēju, un informē Nacionālo augu šķirņu padomi, norādot kopējo iesniegumu skaitu pa sugām un šķirnēm, partiju skaitu, kopējo sēklu apjomu un konstatēto dīgtspēju. 

75. Nacionālā augu šķirņu padome pēc šo noteikumu 74. punktā minētās informācijas saņemšanas izvērtē attiecīgās šķirnes sēklas nodrošinājumu Latvijas tirgū un piecu darbdienu laikā sniedz dienestam priekšlikumus par zemāko iespējamo dīgtspēju, ar kādu var atļaut sertificēt un tirgot sēklas.

76. Dienests piecu darbdienu laikā pēc Nacionālās augu šķirņu padomes priekšlikumu saņemšanas pieņem lēmumu, ar kuru atļauj sertificēt un tirgot sēklas ar pazeminātu dīgtspēju, un par to triju darbdienu laikā paziņo šo noteikumu 72. punktā minētajai reģistrētajai personai."

20. Izteikt 77. punkta ievaddaļu šādā redakcijā:

"77. Ja dienests ir pieņēmis lēmumu, ar kuru atļauj sertificēt un tirgot sēklas ar pazeminātu dīgtspēju:".

21. Izteikt 77.1. apakšpunktu šādā redakcijā:

"77.1. reģistrētajai personai izsniedz sēklu sertifikātu saskaņā ar šo noteikumu 136. punktu. Sēklu sertifikātā ietver papildu norādi par sēklu pazemināto dīgtspēju;".

22. Papildināt VI nodaļu ar 77.1, 77.2 un 77.3 punktu šādā redakcijā:

"77.1 Smilts vīķu sēklas pēc novākšanas un sagatavošanas iespējams sertificēt un tirgot, pirms pabeigta sēklu dīgtspējas novērtēšana, ievērojot šādas prasības:

77.1 1. sēklu sagatavotājs dienestā ir iesniedzis sēklu pircēja nosaukumu un adresi (ja pircējs ir juridiska persona) vai vārdu, uzvārdu un adresi (ja pircējs ir fiziska persona);

77.1 2. sēklu pagaidu pārbaudē iegūtais dīgtspējas rezultāts vismaz par pieciem procentiem pārsniedz šo noteikumu 12. pielikumā norādīto minimālo dīgtspēju.

77.2 Šo noteikumu 77.1 1. apakšpunktā minētais sēklu pircējs nedrīkst pārdot sēklas līdz brīdim, kamēr no sēklu piegādātāja nav saņēmis šo noteikumu 136. punktā minētajām prasībām atbilstošu sēklu sertifikātu.

77.3 Šo noteikumu 77.1 punktā minētajā gadījumā dienests:

77.3 1. sēklu iesaiņojuma oficiālajā etiķetē norāda sēklu dīgtspēju, sēklu sagatavotāja vārdu, uzvārdu (juridiskai personai – nosaukumu) un adresi;

77.3 2. uz šo noteikumu 136. punktā minētā sēklu kvalitāti apliecinošā dokumenta norāda "Pagaidu sēklu sertifikāts";

77.3 3. pagaidu sēklu sertifikātā norāda šo noteikumu 77.1 1. apakšpunktā minēto sēklu pircēja nosaukumu un adresi (ja pircējs ir juridiska persona) vai vārdu, uzvārdu un adresi (ja pircējs ir fiziska persona)."

23. Svītrot 92. punktā vārdus "sertifikācijas procesā noteiktā".

24. Izteikt 93. punkta ievaddaļu šādā redakcijā:

"93. Ja etiķetes pasūtītas un sēklu saiņotājam piegādātas pirms sēklu iesaiņošanas un sēklu parauga ņemšanas, dienesta inspektors pirms paraugu ņemšanas pārliecinās par etiķešu izlietojumu, pārbaudot iesaiņojumu lielumu un skaitu. Ja dienesta inspektors konstatē, ka:".

25. Svītrot 94. punktu.

26. Aizstāt 96.1. apakšpunktā vārdus "lopbarības augu" ar vārdiem "stiebrzāļu un tauriņziežu".

27. Izteikt 97. punktu šādā redakcijā:

"97. Šo noteikumu 96. punktā minētās prasības par iesaiņošanu un etiķetēšanu nepiemēro, ja:

97.1. dienests rakstiski vienojas ar citas valsts pilnvaroto iestādi par citām iesaiņošanas un etiķetēšanas prasībām;

97.2. šo noteikumu 96.5. apakšpunktā minētajā gadījumā sēklas materiāls netiek pārvietots ārpus sēklu sagatavošanas uzņēmuma teritorijas."

28. Papildināt 99. punktu aiz vārda "etiķetē" ar vārdiem "vai iesaiņojuma marķējumā".

29. Papildināt 101. punktu aiz vārda "etiķetē" ar vārdiem "vai iesaiņojuma marķējumā".

30. Aizstāt 108.1. apakšpunktā vārdu "kultūraugu" ar vārdu " augu".

31. Papildināt noteikumus ar 123.1, 123.2, 123.3, 123.4 un 123.5 punktu šādā redakcijā:

"123.1 Tirdzniecībai paredzētās sēklas pārbauda atkārtoti, ja, skaitot no pēdējās sēklu dīgtspējas analīzes pabeigšanas dienas, tās ir uzglabātas ilgāk par:

123.1 1. vienu gadu un atbilstoši šo noteikumu 68.1 punktā minētās pārbaudes rezultātiem mitruma saturs sēklās nepārsniedz:

123.1 1.1. kāpostu dzimtas lopbarības augiem (lopbarības kāļiem, lopbarības kāpostiem, eļļas rutkiem) – 9,0 procentus;

123.1 1.2. tauriņziežiem (ragainajiem vanagnadziņiem, lucernai, esparsetei, āboliņiem un austrumu galegai) un facēlijām – 13,0 procentus;

123.1 1.3. stiebrzālēm, zirņiem, vīķiem, lupīnām un pupām – 15,0 procentus;

123.1 2. trim mēnešiem un atbilstoši šo noteikumu 68.1 punktā minētās pārbaudes rezultātiem mitruma saturs sēklās pārsniedz šo noteikumu 123.1 1. apakšpunktā minētos rādītājus. 

123.2 Ja atkārtotajā pārbaudē mitruma saturs sēklās atbilst 123.1 1. apakšpunktā minētajam rādītājam, nākamo tirdzniecībai paredzēto sēklu pārbaudi veic pēc viena gada.

123.3 Ja uzglabāšanas laikā nav mainīts sēklu iesaiņojums un marķējums, atkārtotā tirdzniecībai paredzēto sēklu pārbaudē nosaka to dīgtspēju un šo noteikumu 68.1 punktā minētos rādītājus.

123.4 Ja ir beidzies šo noteikumu 123.1 punktā minētais termiņš un nav veikta atkārtota sēklu kvalitātes pārbaude, sēklas nav atļauts tirgot.

123.5 Sēklas uzglabā apstākļos, kas pilnībā nodrošina to kvalitātes īpašību saglabāšanos. Sēklu tirgotājs ir atbildīgs par sēklu kvalitātes atbilstību pavaddokumentos norādītajai kvalitātei."

32. Svītrot 140. punktu.

33. Izteikt 141. punktu šādā redakcijā:

"141. Sēklu kvalitāti atbilstoši šo noteikumu 68. un 68.1 punktā minētajām prasībām atkārtoti nosaka, ja sēklu partiju pārsaiņo vai ja to apstrādā, izmantojot ķīmiskos līdzekļus, biopreparātus vai augu aizsardzības līdzekļus, ja vien paraugu ņemšana, ķīmiskā apstrāde, apstrāde ar biopreparātiem vai augu aizsardzības līdzekļiem un saiņošana jau nav ietvertas vienā nepārtrauktā tehniskā procesā."

34. Svītrot 143. un 144. punktu.

35. Izteikt 145. punktu šādā redakcijā:

"145. Ja citā Eiropas Savienības dalībvalstī sertificētas sēklas, kuras tirgo Latvijā, turpmākai tirdzniecībai tiek uzglabātas ilgāk par šo noteikumu 123.punktā minēto termiņu, skaitot no iesaiņojuma etiķetē norādītā iesaiņojuma noslēgšanas vai pēdējā parauga ņemšanas dienas, tām veicama atkārtota sēklu dīgtspējas pārbaude. Sēklu tirgotājs dienestā iesniedz šo noteikumu 10. pielikumā minēto iesniegumu."

36. Papildināt 155.1. apakšpunktu aiz vārdiem "smilts vīķiem (Vicia villosa Roth)" ar vārdiem "ungāru vīķiem (Vicia pannonica Crantz)".

37. Papildināt 155.3. apakšpunktu aiz vārdiem "sarkanajam āboliņam (Trifolium pratense L.)" ar vārdiem "inkarnāta āboliņam (Trifolium incarnatum L.)".

38. Aizstāt 1. pielikuma nosaukumā vārdu "kultūraugu" ar vārdu "augu".

39. Papildināt 1. pielikumu ar 35.1 punktu šādā redakcijā:

"35.1 Inkarnāta āboliņš (Trifolium incarnatum L.)".

40. Papildināt 1. pielikumu ar 38.1 punktu šādā redakcijā:

"38.1 Ungāru vīķi (Vicia pannonica Crantz)".

41. Papildināt 2. pielikumu ar 4.1 punktu šādā redakcijā:

"4.1 Norāde "Personas datus apstrādā saskaņā ar Ministru kabineta 2009. gada 17. februāra noteikumu Nr. 152 "Lopbarības augu sēklaudzēšanas un sēklu tirdzniecības noteikumi" 9.4 punktu"."

42. Svītrot 3. pielikumu. 

43. Izteikt 4. pielikuma 3. punktu šādā redakcijā:

"3. Lauku apskatē maksimāli pieļaujamais to augu* skaits, kuru sēklas sagatavošanas procesā ir grūti nošķirojamas (šā pielikuma 5. un 6. punkts), ir šāds:

3.1. pirmsbāzes un bāzes sēklas laukos – viens augs uz 30 m2 jeb septiņi augi uz 200 m2;

3.2. sertificētas sēklas laukos – viens augs uz 10 m2 jeb 20 augi uz 200 m2."

44. Papildināt 4. pielikumu ar 6.5.apakšpunktu šādā redakcijā:

"6.5.1 Inkarnāta āboliņš rapsis balandu amarants (Amaranthus blitoides)
sarkanais āboliņš baltā balanda (Chenopodium album)
austrumu galega daudzsēklu balanda (Chenopodium polyspermum)
dzeltenā lucerna dzeltenais amoliņš (Melilotus officinalis)
baltais amoliņš parastā zvērene (Barbarea vulgaris)
prosa savvaļas burkāns (Daucus carota)
  šaurlapu ceļteka (Plantago lanceolata)
  zaļā sarene (Setaria viridis)
  zilganā sarene (Setaria glauca)
  baltā spulgotne (Melandrium album)
  āboliņa plaukšķene (Silene dichotoma)
  parastā zvērene (Barbarea vulgaris)
  tīruma pērkone (Raphanus raphanistrum)"

45. Papildināt 4. pielikumu ar piezīmi šādā redakcijā:

"Piezīme. * Ja lauku apskatē konstatē ložņu vārpatu (Elytrigia repens), skaita ložņu vārpatas produktīvos stiebrus."

46. Papildināt 11. pielikumu ar 2.10.1 apakšpunktu šādā redakcijā:

"2.10.1 Inkarnāta āboliņš (Trifolium incarnatum L.) 10 500 200 80 50"

47. Papildināt 11. pielikumu ar 2.15.1 apakšpunktu šādā redakcijā:

"2.15.1 Ungāru vīķi (Vicia pannonica Crantz) 30 1000 1000 1000 300"

48. Svītrot 12. pielikuma 1.2.9. apakšpunkta 15. ailē apzīmējumu "(g)".

49. Papildināt 12. pielikumu ar 1.2.10.1 apakšpunktu šādā redakcijā:

"1.2.10.1 Inkarnāta āboliņš

Trifolium incarnatum

75 (a), (b) 20 97 1,5 1,0     0,3     0 0 (k), (l) 10

"

50. Svītrot 12. pielikuma 1.2.14. apakšpunkta 2. ailē apzīmējumu "L.".

51. Svītrot 12. pielikuma 1.2.15. apakšpunkta 2. ailē vārdu "Roth".

52. Papildināt 12. pielikumu ar 1.2.15.apakšpunktu šādā redakcijā:

"1.2.15.1 Ungāru vīķi

Vicia pannonica

85 (a), (b) 20 98 1,0 (e) 0,5 (e)     0,3     0 0 (i) 5

"

53. Papildināt 12. pielikumu ar 2.2.10.apakšpunktu šādā redakcijā:

"2.2.10.1 Inkarnāta āboliņš

Trifolium incarnatum

80 (a), (b) 20 97 0,3 20 3     0 (s) (q)"

54. Svītrot 12. pielikuma 2.2.14. apakšpunkta 2. ailē apzīmējumu "L.".

55. Svītrot 12. pielikuma 2.2.15. apakšpunkta 2. ailē vārdu "Roth".

56. Papildināt 12. pielikumu ar 2.2.15.apakšpunktu šādā redakcijā:

"2.2.15.1 Ungāru vīķi

Vicia pannonica

85 (a), (b) 20 98 0,3 20 2     0 (r) (v)"

57. Izteikt 13. pielikuma nosaukumu šādā redakcijā:

"Iesnieguma saturs tādu sēklu sertificēšanai un tirdzniecībai, kurām ir pazemināta dīgtspēja".

58. Svītrot 14. pielikumu.

59. Izteikt 15. pielikuma nosaukumu šādā redakcijā:

"Sēklu iesaiņojuma oficiālās etiķetes krāsa".

60. Izteikt 15. pielikuma tabulas trešās ailes nosaukumu šādā redakcijā:

"Oficiālās etiķetes krāsa".

61. Aizstāt 16. pielikuma piezīmē vārdu "kultūraugu" ar vārdu "augu". 

62. Aizstāt 19. pielikuma II nodaļas 10. punktā vārdus "kultūraugam, no kura" ar vārdiem "sugai, no kuras".

63. Aizstāt 20. pielikuma nosaukumā vārdu "zīmogojuma" ar vārdiem "iesaiņojuma marķējuma".

64. Aizstāt 20. pielikuma 2.1.11. apakšpunktā vārdu "kultūraugu" ar vārdu "augu". 

65. Izteikt 23. pielikuma 15. punktu šādā redakcijā:

"15. Kaitēkļu invāzija, ja tā noteikta pēc reģistrā reģistrētās personas pieprasījuma."

66. Izteikt 23. pielikuma 18. punktu šādā redakcijā:

"18. Norāde par sēklu partijas dīgtspējas un mitruma atkārtotas pārbaudes termiņu."

67. Svītrot 25. pielikumu. 

68. Papildināt 26. pielikumu ar 7.1, 7.2 un 7.3 punktu šādā redakcijā:

"7.1 Smilts vīķi (Vicia villosa Roth)

7.2 Ungāru vīķi (Vicia pannonica Crantz)

7.3 Inkarnāta āboliņš (Trifolium incarnatum L.)".

69. Svītrot 26. pielikuma 42. punktu.

70. Papildināt 27. pielikuma I nodaļu ar 3.6.1 un 3.6.2 apakšpunktu šādā redakcijā:

"3.6.1 smilts vīķiem 500–600 500–600 500–600
3.6.2 ungāru vīķiem 500–600 500–600 500–600 –"

71. Papildināt 27. pielikuma I nodaļu ar 3.7.apakšpunktu šādā redakcijā:

"3.7.1 inkarnāta āboliņam 3000–5000 3000–5000 3000–5000 –"

72. Izteikt 27. pielikuma II nodaļas 7. punktu šādā redakcijā:

"7. Vēlamais augu skaits lauciņā stiebrzālēm un tauriņziežiem (izņemot inkarnāta āboliņu) 3000–5000 3000–5000"

73. Svītrot 27. pielikuma II nodaļas 7.1. un 7.2. apakšpunktu.

Ministru prezidenta vietā –
Ministru prezidenta biedrs,
tieslietu ministrs J. Bordāns

Zemkopības ministrs K. Gerhards

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!