Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ventspils pilsētas dome
Republikas pilsētas domes publicē saistošos noteikumus un to paskaidrojuma rakstu. Saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas, ja tajos nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš.

Pirms republikas pilsētas domes vēlēšanām republikas pilsētu vēlēšanu komisijas publicē reģistrētos deputātu kandidātu sarakstus, pēc vēlēšanām – informāciju par pilsētas domē ievēlētajiem deputātiem.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ventspils pilsētas domes 2018. gada 16. februāra saistošie noteikumi Nr. 3 "Par Ventspils pilsētas simboliku". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 15.03.2018., Nr. 54 https://www.vestnesis.lv/op/2018/54.16

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Amatu konkursu ziņas

Skatīt visus oficiālos paziņojumus šajā grupā

Vēl šajā numurā

15.03.2018., Nr. 54

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ventspils pilsētas dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 3

Pieņemts: 16.02.2018.

OP numurs: 2018/54.16

2018/54.16
RĪKI

Ventspils pilsētas domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 1 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Ventspils pilsētas domes saistošie noteikumi Nr. 3

Ventspilī 2018. gada 16. februārī (prot. Nr. 4; 5. §)

Par Ventspils pilsētas simboliku

Izdoti saskaņā ar likuma "Par pašvaldībām"
21. panta pirmās daļas 7. punktu, 43. panta trešo daļu

I. Vispārīgie noteikumi

1. Šie saistošie noteikumi (turpmāk – Noteikumi) nosaka Ventspils pilsētas simboliku, tās lietošanas kārtību, kā arī atļaujas par tās lietošanu saņemšanas kārtību.

2. Ventspils pilsētas simbolika ir:

2.1. Ventspils pilsētas ģerbonis;

2.2. Ventspils pilsētas karogs;

2.3. Ventspils pilsētas logotips.

3. Ventspils pilsētas simbolika lietojama atbilstoši šiem Noteikumiem, garantējot tai pienācīgu cieņu.

4. Ventspils pilsētas simbolikas grafiskos attēlus var lejupielādēt Ventspils pilsētas pašvaldības portālā www.ventspils.lv.

II. Ventspils pilsētas ģerboņa apraksts un lietošana

5. Ventspils pilsētas ģerboņa heraldiskais apraksts – purpura laukā ar sudraba tīklojumu sudraba medību rags ar zelta iemuti, stīpu un apmali, virs tā zelta ķetnu krusts. Ventspils pilsētas ģerbonim ir jāatbilst tā aprakstam un pamatā jāsakrīt ar attēlu 1. pielikumā.

6. Ventspils pilsētas ģerboņa krāsas atbilst šādiem toņiem:

6.1. purpura krāsa – Pantone 207C, CMYK četrkrāsu standartā – C:0/M:100/Y:43/K:18,5, RGB krāsu standartā – R:186/G:8/B:56;

6.2. sudraba krāsa – Pantone 877C vai Pantone Cool Gray 4C, CMYK četrkrāsu standartā – C:0/M:0/Y:0/K:27, RGB krāsu standartā – R:195/G:196/B:198;

6.3. zelta krāsa – Pantone 873C, CMYK četrkrāsu standartā – C:0/M:27,5/Y:56/K:18,5, RGB krāsu standartā – R:219/G:162/B:85;

6.4. melnā krāsa – Pantone Black C, CMYK četrkrāsu standartā – C:0/M:0/Y:0/K:100, RGB krāsu standartā – RGB 0/0/0.

7. Ventspils pilsētas ģerboni var attēlot kā vienkrāsas kontūrzīmējumu (1.1. pielikums) vai kongrīvā (reljefspiedē), nodrošinot labi saskatāmu un skaidri nolasāmu ģerboņa attēlojumu.

8. Ventspils pilsētas ģerboni var attēlot, izmantojot tajā lietoto krāsu grafisko atveidojumu heraldikā pieņemtā veidā (1.2. pielikums).

9. Ventspils pilsētas ģerboni ir tiesības lietot:

9.1. Ventspils pilsētas domei, Ventspils pilsētas pašvaldības iestādēm un kapitālsabiedrībām, kurās ne mazāk kā 50% kapitāldaļu pieder Ventspils pilsētas pašvaldībai, kā rekvizītu uz pārvaldes dokumentiem, zīmogos, uz diplomiem, atzinības rakstiem, apliecībām, vizītkartēm un citiem dokumentiem, mājaslapā internetā, reprezentācijas materiālos, izvietot pie ēkām, telpās un uz transporta līdzekļiem;

9.2. pasākumu plakātos, izdevumos, reklāmās un pasākumos:

9.2.1. kurus finansiāli atbalsta Ventspils pilsētas pašvaldība;

9.2.2. kurus organizē Ventspils pilsētas pašvaldības iestādes un kapitālsabiedrības, kā arī kapitālsabiedrības, kurās ne mazāk kā 50% kapitāldaļu pieder Ventspils pilsētas pašvaldībai;

9.3. kā ilustratīvu materiālu enciklopēdijās, mācību līdzekļos un citos zinātniska un izziņu rakstura izdevumos;

9.4. jebkurai personai nekomerciāliem mērķiem, ja vien Ventspils pilsētas ģerboņa lietošana nemaldina par lietotāja juridisko statusu;

9.5. citos gadījumos, ja saņemta Ventspils pilsētas pašvaldības atļauja.

III. Ventspils pilsētas karoga apraksts un lietošana

10. Ventspils pilsētas karogs ir balts, tā balto lauku vertikāli un horizontāli šķērso purpursarkanas joslas, veidojot krustu. Krustpunktā izvietots pilsētas ģerbonis, kura lielums ir 3/5 no karoga platuma, un tā labā mala piekļaujas karoga centram. Vertikālā josla karogā izvietota pret ģerboņa centru, horizontālā – sadala karogu divās vienādās daļās. Joslu platums ir 1/5 no karoga platuma. Karoga platuma un garuma attiecība ir 1 : 1,7. Ventspils pilsētas karogam ir jāatbilst tā aprakstam un pamatā jāsakrīt ar attēlu 2. pielikumā.

11. Ventspils pilsētas karoga krāsas atbilst Ventspils pilsētas ģerboņa krāsu toņiem.

12. Ventspils pilsētas karogs pastāvīgi ir pacelts pie Ventspils pilsētas domes ēkas Jūras ielā 36, Ventspilī. Citos gadījumos Ventspils pilsētas karogu un tā attēlu personām ir tiesības lietot pēc brīvas gribas, ievērojot šajos Noteikumos noteiktos ierobežojumus.

13. Ventspils pilsētas karogu aizliegts lietot:

13.1. virs un pie ēkām, kurās tiek veikti būvdarbi;

13.2. pie ēkām, kuras ir pilnīgi vai daļēji sagruvušas, vai bojā ainavu;

13.3. pie ēkām, kurām tiek atjaunota fasāde (izņemot Ventspils pilsētas domes ēku);

13.4. karoga novietošanai nepiemērotās vietās un apstākļos (piemēram, kokos, virs un pie palīgēkām, nesakoptās vietās u.tml.);

13.5. ja karogs ir bojāts, izbalējis, netīrs vai citādi vizuāli nepiemērots.

14. Ventspils pilsētas karoga lietošanai pie ēkas fasādes un mastā, kā arī karoga kāta vai masta garuma un diametra izmēriem jāatbilst prasībām, kādas noteiktas Ministru kabineta noteikumos par Latvijas valsts karoga lietošanu.

15. Ventspils pilsētas karogu dekoratīvos nolūkos drīkst lietot arī vimpeļa formā. Ventspils pilsētas karoga vimpelis neaizstāj Ventspils pilsētas karogu.

16. Ventspils pilsētas karoga vimpelis ir trapecveida auduma lente ar Ventspils pilsētas karoga elementiem. Ventspils pilsētas karoga vimpelim pamatā jāsakrīt ar attēlu 2.1. pielikumā.

17. Ventspils pilsētas karoga vimpeli nelieto koka kātā pie ēkas fasādes un sēru noformējumā.

IV. Ventspils pilsētas logotipa apraksts un lietošana

18. Ventspils pilsētas logotips ir reģistrēta preču zīme, kas tiek aizsargāta saskaņā ar likumu "Par preču zīmēm un ģeogrāfiskas izcelsmes norādēm", un to ir tiesības lietot:

18.1. publicitātes materiālos par Ventspils pilsētas pašvaldības organizētajiem, atbalstītajiem, sadarbības pasākumiem un aktivitātēm, saskaņojot ar Ventspils pilsētas domes Pilsētas mārketinga nodaļu (turpmāk – Pilsētas mārketinga nodaļa);

18.2. biedrībām, nodibinājumiem, kuru biedrs vai dibinātājs ir Ventspils pilsētas pašvaldība, saskaņojot ar Pilsētas mārketinga nodaļu;

18.3. jebkurai personai nekomerciāliem mērķiem;

18.4. citos gadījumos, ja saņemta Ventspils pilsētas pašvaldības atļauja.

19. Ventspils pilsētas logotips ir grafiska zīme, kas satur Ventspils Livonijas ordeņa pils torņa siluetu un fonu dzeltenā krāsā, uzrakstu "Ventspils" zilā krāsā. Ventspils pilsētas logotipam ir jāatbilst tā aprakstam un pamatā jāsakrīt ar attēlu 3. pielikumā.

20. Ventspils pilsētas logotipa krāsas atbilst šādiem toņiem:

20.1. dzeltenā krāsa – Pantone 123C, CMYK četrkrāsu standartā – C:0/M:21/Y:100/K:0, RGB krāsu standartā – R:255/G:197/B:12, RAL krāsu standartā – RAL 1003;

20.2. zilā krāsa – Pantone 286C, CMYK četrkrāsu standartā – C:100/M:75/Y:0/K:0, RGB krāsu standartā – R:0/G:90/B:171, RAL krāsu standartā – RAL 5005.

21. Ventspils pilsētas logotipu var attēlot arī kā melnbaltu attēlu (3.1. pielikums), vienkrāsas attēlu melnā, baltā, zelta (Pantone 873C) vai sudraba (Pantone 877C) krāsā, kā arī kongrīvā (reljefspiedē), nodrošinot labi saskatāmu un skaidri nolasāmu logotipa attēlojumu.

22. Ventspils pilsētas logotips ir attēlojams uz balta fona. Ja fons ir krāsains, ap logotipu lietojams balts ierobežojošs laukums, kas ir logotipa kontūrlīnija vai kvadrātveida fona laukums noteiktā proporcijā pret logotipu (3.2. pielikums).

23. Ventspils pilsētas logotipu var attēlot arī kopā ar Ventspils pilsētas devīzi "Pilsēta ar rītdienu" (3.3. pielikums) vai kopā ar portāla "visitventspils.com" nosaukumu (3.4. pielikums), ievērojot Noteikumos noteikto Ventspils pilsētas logotipa lietošanas kārtību.

24. Pārveidotu Ventspils pilsētas logotipa attēlu atļauts lietot tikai gadījumos, kad tas saskaņots ar Pilsētas mārketinga nodaļu, pēc jautājuma izskatīšanas Pilsētas mārketinga padomē.

V. Atļaujas saņemšana Ventspils pilsētas simbolikas izmantošanai

25. Ventspils pilsētas simboliku komerciāliem mērķiem (suvenīriem, preču zīmēm, vimpeļiem, kalendāriem un citai produkcijai), kā arī Noteikumos neminētajos gadījumos, personas drīkst izmantot tikai ar Ventspils pilsētas pašvaldības atļauju (4. pielikums) Ventspils pilsētas simbolikas lietošanai (turpmāk – Atļauja).

26. Jebkurai personai, kas realizē izstrādājumus ar Ventspils pilsētas simboliku, ir pienākums izstrādājumu realizēšanas vietā nodrošināt Atļaujas oriģināla vai tās kopijas atrašanos, kas jāuzrāda pēc kontrolējošo amatpersonu pieprasījuma. Izsniegtā Atļauja apliecina personas tiesības lietot Ventspils pilsētas simboliku Ventspils pilsētas pašvaldības noteiktajā laikā un veidā.

27. Atļaujas saņemšanai persona iesniedz aizpildītu iesnieguma formu (5. pielikums) personīgi vai nosūtot pa pastu Ventspils pilsētas domes Vispārējai nodaļai Jūras ielā 36, Ventspilī. Elektroniskā veidā iesniegums iesniedzams, nosūtot uz elektroniskā pasta adresi dome@ventspils.lv. Iesniegumam pievieno izstrādājuma skici vai etalona paraugu.

28. Atļauju Ventspils pilsētas ģerboņa un karoga attēla lietošanai izdod Ventspils pilsētas domes Arhitektūras un pilsētbūvniecības nodaļa (turpmāk – Arhitektūras un pilsētbūvniecības nodaļa), atļauju Ventspils pilsētas logotipa lietošanai izdod Ventspils pilsētas domes Ekonomikas nodaļa (turpmāk – Ekonomikas nodaļa), pēc saskaņojuma ar Pilsētas mārketinga nodaļu.

29. Iesniegumu Atļaujas saņemšanai Noteikumu 28. punktā minētā institūcija izskata 7 darba dienu laikā un pieņem lēmumu par:

29.1. Atļaujas izsniegšanu;

29.2. atteikumu izsniegt Atļauju;

29.3. iesnieguma atstāšanu bez virzības līdz precizējumu iesniegšanai. Termiņš precizējumu iesniegšanai nav ilgāks par 30 dienām no lēmuma pieņemšanas dienas. Septiņu darba dienu laikā pēc precizējumu iesniegšanas nodaļa pieņem lēmumu par Atļaujas izsniegšanu vai atteikumu izsniegt Atļauju.

30. Atļaujas izsniegšanu var atteikt, ja:

30.1. izgatavojamais izstrādājums ir nekvalitatīvs vai nepiemērots Ventspils pilsētas simbolikas izvietošanai, kas var radīt negatīvu iespaidu par Ventspils pilsētas tēlu (piemēram, identificējot Ventspils pilsētu ar konkrētu izstrādājumu, pasākumu, organizāciju vai arī Ventspils pilsētas simbolika lietota izsmejošā veidā u.tml.);

30.2. nav ievērotas Noteikumos ietvertās prasības.

31. Izsniegtā Atļauja ir derīga, līdz brīdim, kamēr ir spēkā esoša Ventspils pilsētas simbolikas versija, par kuru saņemta Atļauja.

32. Arhitektūras un pilsētbūvniecības nodaļas vadītāja vai Ekonomikas nodaļas vadītāja izdoto administratīvo aktu vai faktisko rīcību persona var apstrīdēt, iesniedzot attiecīgu iesniegumu Ventspils pilsētas domes izpilddirektoram.

VI. Noteikumu izpildes kontrole un atbildība

33. Kontroli par Noteikumu izpildi, ar tiesībām sastādīt administratīvo pārkāpumu protokolus par Noteikumu neievērošanu, veic Ventspils pilsētas pašvaldības iestāde "Ventspils pilsētas pašvaldības policija".

34. Par Noteikumos minēto prasību neievērošanu, par ko administratīvā atbildība nav paredzēta Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā, izsaka brīdinājumu vai piemēro naudas sodu fiziskajai personai līdz 350 euro (trīssimt piecdesmit euro), juridiskajai personai – līdz 1400 euro (tūkstoš četrsimt euro.)

VII. Noslēguma jautājums

35. Viena gada laikā no Noteikumu spēkā stāšanās dienas visām personām, kuras noteikumu spēkā stāšanās laikā izgatavo preces ar Ventspils pilsētas simboliku vai tās elementiem, jāsaņem šo Noteikumu 25. punktā minētā Atļauja.

Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja
1. vietnieks infrastruktūras jautājumos J. Vītoliņš

 

1. pielikums
Ventspils pilsētas domes 2018. gada 16. februāra
saistošajiem noteikumiem Nr. 3
(prot. Nr. 4; 5. §)

 

1.1. pielikums
Ventspils pilsētas domes 2018. gada 16. februāra
saistošajiem noteikumiem Nr. 3
(prot. Nr. 4; 5. §)

 

1.2. pielikums
Ventspils pilsētas domes 2018. gada 16. februāra
saistošajiem noteikumiem Nr. 3
(prot. Nr. 4; 5. §)

 

2. pielikums
Ventspils pilsētas domes 2018. gada 16. februāra
saistošajiem noteikumiem Nr. 3
(prot. Nr. 4; 5. §)

 

2.1. pielikums
Ventspils pilsētas domes 2018. gada 16. februāra
saistošajiem noteikumiem Nr. 3
(prot. Nr. 4; 5. §)

 

3. pielikums
Ventspils pilsētas domes 2018. gada 16. februāra
saistošajiem noteikumiem Nr. 3
(prot. Nr. 4; 5. §)

 

3.1. pielikums
Ventspils pilsētas domes 2018 gada 16. februāra
saistošajiem noteikumiem Nr. 3
(prot. Nr. 4; 5. §)

 

3.2. pielikums
Ventspils pilsētas domes 2018. gada 16. februāra
saistošajiem noteikumiem Nr. 3
(prot. Nr. 4; 5. §)

 

3.3. pielikums
Ventspils pilsētas domes 2018. gada 16. februāra
saistošajiem noteikumiem Nr. 3
(prot. Nr. 4; 5. §)

 

3.4. pielikums
Ventspils pilsētas domes 2018. gada 16. februāra
saistošajiem noteikumiem Nr. 3
(prot. Nr. 4; 5. §)

 

4. pielikums
Ventspils pilsētas domes 2018. gada 16. februāra
saistošajiem noteikumiem Nr. 3
(prot. Nr. 4; 5. §)

ATĻAUJA Nr._____
VENTSPILS PILSĒTAS SIMBOLIKAS LIETOŠANAI

Izsniegta  
 

(fiziskās/juridiskās personas rekvizīti)

   
Izstrādājuma apraksts  
   
   
   
Nosacījumi  
Atļauja derīga līdz    
  nodaļas vadītājs    
   

(paraksts)

(Vārds, Uzvārds)

Saskaņots:
Pilsētas Mārketinga nodaļa vadītājs
    (ja attiecināms)
 

(paraksts)

(Vārds, Uzvārds)

 
Pielikumā: izstrādājuma skice vai etalona fotogrāfija    

 

5. pielikums
Ventspils pilsētas domes 2018. gada 16. februāra
saistošajiem noteikumiem Nr. 3
(prot. Nr. 4; 5. §)

Ventspils pilsētas domei

   
 

(Fiziskās personas vārds, uzvārds;
juridiskās personas nosaukums)

   
 

(Fiziskās personas adrese
juridiskās personas juridiskā adrese);

IESNIEGUMS
Ventspils pilsētas simbolikas lietošanas atļaujas saņemšanai

Atļaujas pieprasītājs –
 
fiziskai personai vārds, uzvārds, personas kods; juridiskai personai – nosaukums, reģistrācijas numurs un pilnvarotās vai paraksttiesīgās personas vārds, uzvārds
Adrese, kontakttālrunis –
 
Izstrādājuma nosaukums, uz kura Ventspils pilsētas simbolika tiks lietota –
 
Ziņas par plānotajiem ražošanas (izgatavošanas) apjomiem -
 
Izstrādājuma izmantošanas mērķis un formas apraksts -
 
 
Dizaina autors  
Izstrādājumu ražotājs / izgatavotājs  
 
fiziskai personai vārds, uzvārds, personas kods; juridiskai personai – nosaukums, reģistrācijas numurs; adrese, kontakttālrunis
Ziņas par laika periodu, kurā plānots ražot (izgatavot) izstrādājumu –
 
 
Pielikumā:

o izstrādājuma skice divos eksemplāros vai etalona paraugs;

o juridiskām personām reģistrācijas apliecības kopiju vai fiziskām personām – Valsts ieņēmumu dienesta izsniegtu saimnieciskās darbības reģistrācijas apliecības kopiju, ja persona reģistrējusies kā saimnieciskās darbības veicējs

   
 

Iesniedzēja vārds, uzvārds, paraksts

 

Paskaidrojuma raksts
Ventspils pilsētas domes 2018.gada 16. februāra saistošajiem noteikumiem Nr. 3 "Par Ventspils pilsētas simboliku"

Paskaidrojuma raksta sadaļa

Informācija

1. Projekta nepieciešamības pamatojums Saistošie noteikumi tiek izdoti, lai noteiktu Ventspils pilsētas simboliku, tās lietošanu un atļaujas par tās lietošanu saņemšanas kārtību atbilstoši pašvaldības mērķiem. Noteikumos noteikts precīzs simbolikas vizuālais atveids un lietošanas kārtība.
2. Īss projekta satura izklāsts Saistošie noteikumi nosaka Ventspils pilsētas simboliku, kas ir Ventspils pilsētas ģerbonis, Ventspils pilsētas karogs un Ventspils pilsētas logotips, kā arī to izmantošanas kārtību. Tā kā pilsētas simbolika ir svarīgs pilsētas tēlu veidojošs atribūts, noteikumi ir nepieciešami, lai nodrošinātu pilsētas simbolikas pareizu un kvalitatīvu lietošanu, ieviestu saprotamu un administrējamu simbolikas lietošanas kārtību.
3. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz pašvaldības budžetu Netiek prognozēta.
4. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā Viena gada laikā no noteikumu spēkā stāšanās dienas visām personām, kuras noteikumu spēkā stāšanās laikā izgatavo preces ar Ventspils pilsētas simboliku vai tās elementiem, būs jāsaņem pašvaldības atļauja simbolikas izmantošanai.
5. Informācija par administratīvajām procedūrām Saistošo noteikumu izpildi atbilstoši noteikumos noteiktajai kompetencei nodrošinās Ventspils pilsētas domes Arhitektūras un pilsētbūvniecības nodaļa, Ventspils pilsētas domes Ekonomikas nodaļa vai Ventspils pilsētas domes Pilsētas mārketinga nodaļa, bet izpildes kontroli – Ventspils pilsētas pašvaldības policija. Simbolikas lietošanas atļaujas saņemšanai persona iesniedz iesniegumu Ventspils pilsētas domē un pievieno nepieciešamos dokumentus vai etalona paraugu (ja attiecināms). Iesniegums par simbolikas lietošanas atļaujas saņemšanu tiek izskatīts 7 darba dienu laikā no iesnieguma saņemšanas dienas.
6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām Saistošo noteikumu projekts izskatīts Ventspils pilsētas domes Pilsētas attīstības komisijas 2017. gada 29. novembra sēdē, Likumības komisijas 2017. gada 7. decembra sēdē un Pilsētas attīstības jautājumu komitejas 2018. gada 2. februāra sēdē.

Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja
1. vietnieks infrastruktūras jautājumos J. Vītoliņš

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!