Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī.

Ministru kabineta izdotos tiesību aktus publicēšanai nosūta Valsts kanceleja. Tie publicējami parasti divu darbdienu laikā pēc dokumenta saņemšanas.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2018. gada 4. janvāra noteikumi Nr. 8 "Grozījumi Ministru kabineta 2015. gada 7. aprīļa noteikumos Nr. 171 "Noteikumi par valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanu, administrēšanu un uzraudzību vides, klimata un lauku ainavas uzlabošanai 2014.–2020. gada plānošanas periodā"". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 8.01.2018., Nr. 5 https://www.vestnesis.lv/op/2018/5.11

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr. 9

Melioratīvās hidrometrijas darbu veikšanas kārtība

Vēl šajā numurā

08.01.2018., Nr. 5

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 8

Pieņemts: 04.01.2018.

OP numurs: 2018/5.11

2018/5.11
RĪKI

Ministru kabineta noteikumi: Šajā laidienā 15 Pēdējās nedēļas laikā 29 Visi

Ministru kabineta noteikumi Nr. 8

Rīgā 2018. gada 4. janvārī (prot. Nr. 1 24. §)

Grozījumi Ministru kabineta 2015. gada 7. aprīļa noteikumos Nr. 171 "Noteikumi par valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanu, administrēšanu un uzraudzību vides, klimata un lauku ainavas uzlabošanai 2014.–2020. gada plānošanas periodā"

Izdoti saskaņā ar Lauksaimniecības un lauku attīstības likuma
5. panta ceturto un septīto daļu

Izdarīt Ministru kabineta 2015. gada 7. aprīļa noteikumos Nr. 171 "Noteikumi par valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanu, administrēšanu un uzraudzību vides, klimata un lauku ainavas uzlabošanai 2014.–2020. gada plānošanas periodā" (Latvijas Vēstnesis, 2015, 76., 105. nr.; 2016, 54. nr.; 2017, 63. nr.) šādus grozījumus:

1. Papildināt 37.2. apakšpunktu aiz vārda "robežas" ar vārdiem un skaitli "ja bišu saime atrodas pārvietojamā novietnē, un ne vairāk kā 1000 metru attālumā no atbalsttiesīgās platības robežas, ja bišu saime atrodas stacionārā novietnē".

2. Papildināt 44.2. apakšpunktu aiz vārda "hektāru" ar vārdiem un skaitli "kā arī aramzemē sētu stiebrzāļu vai tauriņziežu maisījuma hektāru, kurā tauriņzieži aizņem vairāk nekā 50 procentu".

3. Aizstāt 49.1. apakšpunktā vārdus "kā arī papuves platību" ar vārdiem un skaitli "papuves platību, kā arī aramzemē sētu stiebrzāļu vai tauriņziežu maisījuma platību, kurā tauriņzieži aizņem vairāk nekā 50 procentu".

4. Aizstāt 66. punktā vārdus "kas atrodas" ar vārdiem un skaitli "kā arī aramzemē sētu stiebrzāļu vai tauriņziežu maisījuma platību, kurā tauriņzieži aizņem vairāk nekā 50 procentu, ja attiecīgā platība atrodas".

5. Papildināt noteikumus ar 74.punktu šādā redakcijā:

"74.2 Šo noteikumu 2.1. un 2.2. apakšpunktā minētajā pasākumā atbalsta pretendentam atbalstu nepiešķir par aramzemes platību, kurā atbalstam pieteiktais kultūraugs (izņemot kultūraugus ar īsu veģetācijas periodu (salāti, redīsi, dilles) vai šo kultūraugu maisījumu) iesēts pēc kārtējā gada 25. jūnija."

6. Aizstāt 88. punktā skaitli un vārdu "(7. pielikums)" ar skaitli un vārdu "(4. pielikums)".

7. Papildināt noteikumus ar 95.3 un 95.4 punktu šādā redakcijā:

"95.3  2018. gadā šo noteikumu 2.1. apakšpunktā minētajā pasākumā atbalsta pretendents ir tiesīgs uzņemties jaunas daudzgadu saistības, kā arī paplašināt vai pagarināt esošās daudzgadu saistības, nepārsniedzot aktivitātēm pieejamā finansējuma apmēru.

95.4  2018. gadā šo noteikumu 2.2. apakšpunktā minētajā pasākumā atbalsta pretendents nav tiesīgs uzņemties jaunas daudzgadu saistības un paplašināt vai pagarināt esošās daudzgadu saistības, izņemot šo noteikumu 17. un 18. punktā minētos gadījumus."

8. Papildināt noteikumus ar 97. punktu šādā redakcijā:

"97.  2018. gadā šo noteikumu 8. pielikuma 2.6. apakšnodaļas tabulas 4. punktā minēto sankciju nepiemēro, ja nav ievēroti regulas Nr. 834/2007 3. panta "b" un "c" apakšpunktā noteiktie mērķi vai ja ir izteikts brīdinājums attiecībā uz augu maiņas vai augu sekas neievērošanu."

9. Izteikt 4. pielikuma nosaukumu šādā redakcijā:

"Integrētās dārzkopības ieviešanas un veicināšanas atzinuma minimālais saturs".

10. Izteikt 6. pielikuma nosaukumu šādā redakcijā:

"Bioloģiskās lauksaimniecības kontroles institūcijas atzinuma minimālais saturs".

11. Papildināt 8. pielikuma 2.2. apakšnodaļas tabulu ar 4. punktu šādā redakcijā:

"4. Atbalsttiesīgās platības augsnes virskārta ir kultivēta vai divreiz nopļauta, vai pārklāta ar sēklu saturošu zāli vai sienu Sankcija netiek piemērota, ja īstenotās darbības ir ietvertas zālāju biotopa atjaunošanas plānā, kas atbilstoši saskaņots ar Dabas aizsardzības pārvaldi"

12. Izteikt 8. pielikuma 2.5. apakšnodaļas tabulas 4. punktu šādā redakcijā:

"4. Bišu saimes, kas ietilpst pārvietojamā novietnē un ar kurām pilda daudzgadu saistības, atrodas tālāk par 200 metriem no atbalsttiesīgās platības robežas tās ziedēšanas fāzē Ja bišu saimes no atbalsttiesīgās platības robežas atrodas ne tālāk par 400 metriem, kārtējā gadā atbalstu par lauku atsaka par 50 %.

Ja bišu saimes no atbalsttiesīgās platības robežas atrodas tālāk par 400 metriem, kārtējā gadā atbalstu par lauku pilnībā atsaka"

13. Papildināt 8. pielikuma 2.6. apakšnodaļas tabulu ar 5. punktu šādā redakcijā:

"5. Atbalsta saņēmējam konstatētas citas neatbilstības, kas noteiktas normatīvajos aktos par bioloģiskās lauksaimniecības uzraudzības un kontroles kārtību, kad saimniecība ir iekļauta bioloģiskās lauksaimniecības kontroles sistēmā un no lauksaimnieka neatkarīgu iemeslu dēļ kārtējā gadā nav sertificēta biškopības joma, jo nav izpildāma prasība par dravu novietojuma attālumu no platības ar konvencionāli apsaimniekotiem laukiem – nektāra un ziedputekšņu avotiem Sankcija netiek piemērota, ja daudzgadu saistības par platību tiek turpinātas"

Ministru prezidents,
veselības ministra pienākumu izpildītājs Māris Kučinskis

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!