Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Rīgas dome
Republikas pilsētas domes publicē saistošos noteikumus un to paskaidrojuma rakstu. Saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas, ja tajos nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš.

Pirms republikas pilsētas domes vēlēšanām republikas pilsētu vēlēšanu komisijas publicē reģistrētos deputātu kandidātu sarakstus, pēc vēlēšanām – informāciju par pilsētas domē ievēlētajiem deputātiem.

Rīgas pilsētas izpilddirektors publicē rīkojumus par paaugstinātas ledus bīstamības perioda noteikšanu.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Rīgas domes 2018. gada 24. janvāra saistošie noteikumi Nr. 23 "Par transporta pakalpojumu samaksas kārtību personām ar funkcionāliem traucējumiem, kuras nevar pārvietoties ar sabiedrisko transportu". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 20.02.2018., Nr. 36 https://www.vestnesis.lv/op/2018/36.13

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Rīgas domes saistošie noteikumi Nr. 24

Grozījumi Rīgas domes 2006.gada 14.novembra saistošajos noteikumos Nr.59 "Par Rīgas pilsētas pašvaldības pabalstu mājokļa pielāgošanai personām, kuras pārvietojas riteņkrēslā"

Vēl šajā numurā

20.02.2018., Nr. 36

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Rīgas dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 23

Pieņemts: 24.01.2018.

OP numurs: 2018/36.13

2018/36.13
RĪKI

Rīgas domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 2 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Rīgas domes saistošie noteikumi Nr.23

Rīgā 2018.gada 24.janvārī (prot. Nr.17, 106.§)

Par transporta pakalpojumu samaksas kārtību personām ar funkcionāliem traucējumiem, kuras nevar pārvietoties ar sabiedrisko transportu

Izdoti saskaņā ar Sociālo pakalpojumu un
sociālās palīdzības likuma 3.panta trešo daļu

I. Vispārīgie noteikumi

1. Saistošie noteikumi nosaka transporta pakalpojumu samaksas kārtību Rīgas pilsētas pašvaldībā personām ar funkcionāliem traucējumiem, kuras nevar pārvietoties ar sabiedrisko transportu (turpmāk – Persona).

2. Samaksu par transporta pakalpojumu var saņemt Persona, kura deklarējusi pamata dzīvesvietu Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā, nesaņem ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijas pakalpojumu un neatrodas ieslodzījumā.

3. Samaksu par transporta pakalpojumu piešķir un izmaksā Rīgas Sociālais dienests (turpmāk – Sociālais dienests), neizvērtējot Personas ienākumus un materiālo stāvokli.

II. Transporta pakalpojumu veidi un to samaksas apmērs

4. Personām tiek piešķirta samaksa par šādiem transporta pakalpojumiem:

4.1. speciālā autotransporta (mikroautobusa), taksometra izmantošana vai degvielas iegāde – 284,57 euro gadā vai 23,72 euro mēnesī, ja Personai izsniegts Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas atzinums par medicīnisko indikāciju noteikšanu speciāli pielāgota vieglā automobiļa iegādei un valsts sociālā pabalsta transporta izdevumu kompensēšanai invalīdiem, kuriem ir apgrūtināta pārvietošanās, saņemšanai (turpmāk – komisijas atzinums);

4.2. transporta pakalpojumi hroniskas nieru mazspējas slimniekiem, kuriem nepieciešama hemodialīze – 71,14 euro mēnesī;

4.3. vienreizējais transporta pakalpojums personām, kuras pamatotu iemeslu dēļ nevar pārvietoties ar sabiedrisko transportu, bet kurām nav izsniegts komisijas atzinums, nokļūšanai uz institūciju un no institūcijas, kura sniedz veselības aprūpes, rehabilitācijas, īslaicīgas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijas pakalpojumu, kā arī nokļūšanai uz ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūciju, lai uzsāktu institūcijas pakalpojuma saņemšanu.

5. Papildus saistošo noteikumu 4.1.apakšpunktā noteiktajai samaksai var saņemt papildu samaksu par transporta pakalpojumu, ja Persona:

5.1. mācās izglītības iestādē vai apmeklē ilgstošus (ne mazāk kā vienu mēnesi) kvalifikācijas iegūšanas vai paaugstināšanas kursus – 21,34 euro mēnesī;

5.2. strādā algotā darbā, darba tiesiskās attiecības noformējot Latvijas Republikas normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā, vai ir personu ar invaliditāti nevalstiskās organizācijas valdes loceklis – 21,34 euro mēnesī;

5.3. apmeklē institūcijas, kur saņem sociālās, profesionālās vai medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumus – 71,14 euro gadā.

III. Samaksas par transporta pakalpojumu pieprasīšanas un piešķiršanas kārtība

6. Lai saņemtu samaksu par transporta pakalpojumu, Persona vai tās pilnvarota persona reizi gadā iesniedz Sociālajā dienestā iesniegumu, uzrādot personu apliecinošu dokumentu. Lai saņemtu samaksu par transporta pakalpojumu, kas minēts saistošo noteikumu 4.3.apakšpunktā, iesniegumu iesniedz par katru transporta pakalpojuma saņemšanas reizi.

7. Papildus saistošo noteikumu 6.punktā minētajam iesniegumam Persona iesniedz:

7.1. saistošo noteikumu 4.2.apakšpunktā minētā transporta pakalpojuma samaksai – reizi gadā primārās veselības aprūpes ārsta vai ārstējošā ārsta izrakstu no stacionārā/ambulatorā pacienta medicīniskās kartes (veidlapa 027/u), kurā norādīta procedūru saņemšanas nepieciešamība un periods;

7.2. saistošo noteikumu 4.3.apakšpunktā minētā transporta pakalpojuma samaksai –primārās veselības aprūpes ārsta vai ārstējošā ārsta izsniegtu izrakstu no stacionārā/ambulatorā pacienta medicīnas kartes (veidlapa 027/u), kurā ir pamatota Personas nespēja pārvietoties ar sabiedrisko transportu;

7.3. saistošo noteikumu 5.1.apakšpunktā minētā transporta pakalpojuma samaksai – pirmajā mācību pusgadā dokumentu par Personas uzņemšanu izglītības iestādē, bet turpmāk reizi sešos mēnešos izglītības iestādes izziņu par to, ka Persona ir pabeigusi iepriekšējo mācību pusgadu un turpina mācības (neattiecas uz Personām, kuras mācās pamatskolā), līguma par kvalifikācijas iegūšanas vai paaugstināšanas kursu uzsākšanu kopiju;

7.4. saistošo noteikumu 5.2.apakšpunktā minētā transporta pakalpojuma samaksai – reizi sešos mēnešos izziņu no darbavietas, kurā tiek norādīts termiņš, uz kādu nodibinātas darba tiesiskās attiecības;

7.5. saistošo noteikumu 5.3.apakšpunktā minētā transporta pakalpojuma samaksai – nosūtījumu (norīkojumu) uz rehabilitācijas institūciju vai dokumentu, kas apliecina rehabilitācijas pakalpojuma saņemšanas faktu un periodu.

8. Gads saistošo noteikumu izpratnē atbilst kalendārajam gadam no 1.janvāra līdz 31.decembrim.

9. Ja Personai nav tiesību saņemt saistošo noteikumu 4.1.apakšpunktā minēto transporta pakalpojumu pilnu gadu, tad samaksas apmēru mēnesī nosaka, gada summu dalot ar 12. Samaksa par transporta pakalpojumu tiek piešķirta no mēneša, kad saņemts Personas iesniegums.

10. Ja Persona saņēma samaksu par saistošo noteikumu 4.1.apakšpunktā minēto transporta pakalpojumu līdz kārtējā gada beigām un nav mainījies komisijas atzinuma derīguma termiņš, kā arī Personas iesniegums Sociālajā dienestā saņemts līdz 31.martam, samaksu par transporta pakalpojumu piešķir no kārtējā gada sākuma.

11. Samaksu par saistošo noteikumu 4.2.apakšpunktā minēto transporta pakalpojumu piešķir saskaņā ar ārstniecības iestādes ik mēnesi iesniegto Personu sarakstu.

12. Samaksa par saistošo noteikumu 4.3.apakšpunktā minēto transporta pakalpojumu Personai tiek piešķirta:

12.1. vienu reizi gadā;

12.2. vairāk nekā vienu reizi gadā šādos gadījumos:

12.2.1. Personas nokļūšanai uz īslaicīgas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūciju un no tās, lai Persona varētu sākt saņemt šo sociālo pakalpojumu, vai Personas pārvietošanai minētā pakalpojuma izbeigšanas gadījumā;

12.2.2. Personas nokļūšanai uz stacionārās ārstniecības iestādi un no tās;

12.2.3. Personas nokļūšanai uz ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūciju, lai uzsāktu institūcijas pakalpojuma saņemšanu.

13. Ja Persona atbilst prasībām samaksas par transporta pakalpojumu saņemšanai:

13.1. samaksa par transporta pakalpojumu tiek pārskaitīta uz Personas norēķinu kontu;

13.2. samaksa par saistošo noteikumu 4.2.apakšpunktā minēto transporta pakalpojumu var tikt pārskaitīta uz transporta pakalpojuma sniedzēja norēķinu kontu;

13.3. ja Persona objektīvu iemeslu dēļ nespēj citā veidā saņemt samaksu par transporta pakalpojumu, piešķirtā summa tiek izmaksāta skaidrā naudā.

14. Sociālais dienests organizē saistošo noteikumu 4.3.apakšpunktā minētā transporta pakalpojuma saņemšanu un norēķinās ar transporta pakalpojuma sniedzēju.

15. Persona saistošo noteikumu 4.1., 4.2.apakšpunktā un 5.punktā minētajos gadījumos var izvēlēties transporta pakalpojuma sniedzēju un norēķināties ar to.

16. Sociālais dienests pieņem lēmumu par atteikumu piešķirt samaksu par transporta pakalpojumu, ja nav ievērotas saistošajos noteikumos minētās prasības.

17. Personas pienākums ir nekavējoties informēt Sociālo dienestu par apstākļu, kas ietekmē samaksas par transporta pakalpojumu saņemšanu, maiņu.

18. Personas vainas dēļ nepamatoti saņemto samaksu par transporta pakalpojumu Persona atmaksā labprātīgi vai Sociālais dienests ietur to no tām samaksas par transporta pakalpojumu summām, kas Personai izmaksājamas nākamajos mēnešos.

IV. Lēmumu apstrīdēšanas un pārsūdzēšanas kārtība

19. Sociālā dienesta lēmumu vai faktisko rīcību var apstrīdēt Rīgas domes Labklājības departamentā.

20. Rīgas domes Labklājības departamenta lēmumu par apstrīdēto administratīvo aktu vai faktisko rīcību var pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā.

V. Noslēguma jautājums

21. Atzīt par spēku zaudējušiem Rīgas domes 2007.gada 3.jūlija saistošos noteikumus Nr.83 "Transporta pakalpojumu samaksas kārtība Rīgas pašvaldībā personām, kurām ir apgrūtināta pārvietošanās un kuras nevar pārvietoties ar sabiedrisko transportu" (Latvijas Vēstnesis, 2007, Nr.126; 2008, Nr.104, Nr.187; 2009, Nr.204; 2011, Nr.22; 2013, Nr.212).

Rīgas domes priekšsēdētājs N.Ušakovs

 

Paskaidrojuma raksts
Rīgas domes 2018.gada 24.janvāra saistošajiem noteikumiem Nr.23 "Par transporta pakalpojumu samaksas kārtību personām ar funkcionāliem traucējumiem, kuras nevar pārvietoties ar sabiedrisko transportu"

1. Īss saistošo noteikumu satura izklāsts

Personas ar funkcionāliem traucējumiem ir viena no sociāli vismazāk aizsargātajām iedzīvotāju grupām, jo viņu līdzdalība dažādos sabiedrības procesos ir ierobežota. Lielā mērā to ietekmē vides nepieejamība, kā arī šo personu grūtības patstāvīgi pārvietoties ar sabiedrisko transportu (turpmāk – Persona).

Rīgas domes saistošo noteikumu "Par transporta pakalpojumu samaksas kārtību personām ar funkcionāliem traucējumiem, kuras nevar pārvietoties ar sabiedrisko transportu" (turpmāk – Saistošie noteikumi) mērķis ir uzlabot Personu dzīves kvalitāti, kā arī veicināt šo Personu aktīvu iekļaušanos sabiedrībā.

Saistošie noteikumi nosaka samaksas par transporta pakalpojumiem (turpmāk – samaksa par Pakalpojumu) pieprasīšanas, piešķiršanas un samaksas kārtību.

Samaksu par Pakalpojumu ir tiesības saņemt Personai, kura deklarējusi pamata dzīvesvietu Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā, nesaņem ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijas sniegtos pakalpojumus un neatrodas ieslodzījumā.

Samaksu par Pakalpojumu piešķir un izmaksā Rīgas Sociālais dienests (turpmāk – RSD), neizvērtējot personas ienākumus un materiālo stāvokli.

Personai tiek piešķirta:

– samaksa par Pakalpojumu speciālā autotransporta (mikroautobusa), taksometra izmantošanai vai degvielas iegādei – 284,57 euro gadā, ja Personai izsniegts Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas atzinums par medicīnisko indikāciju noteikšanu speciāli pielāgota vieglā automobiļa iegādei un valsts sociālā pabalsta transporta izdevumu kompensēšanai invalīdiem, kuriem ir apgrūtināta pārvietošanās, saņemšanai (turpmāk – VDEĀVK atzinums);

– samaksa par Pakalpojumu hroniskas nieru mazspējas slimniekiem, kuriem nepieciešama hemodialīze – 71,14 euro mēnesī;

– vienreizēja samaksa par Pakalpojumu Personām, kuras pamatotu iemeslu dēļ nevar pārvietoties ar sabiedrisko transportu, bet kurām nav izsniegts VDEĀVK atzinums, Personas nokļūšanai uz institūciju un no institūcijas, kura sniedz veselības aprūpes, rehabilitācijas, īslaicīgas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijas pakalpojumu, kā arī Personas nokļūšanai uz ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūciju, lai Persona varētu sākt saņemt šo sociālo pakalpojumu.

2. Saistošo noteikumu nepieciešamības pamatojums

Piemērojot līdz šim spēkā esošos Rīgas domes 2007.gada 3.jūlija saistošos noteikumus Nr.83 "Transporta pakalpojumu samaksas kārtība Rīgas pašvaldībā personām, kurām ir apgrūtināta pārvietošanās un kuras nevar pārvietoties ar sabiedrisko transportu", ir radusies nepieciešamība precizēt samaksas par Pakalpojumu piešķiršanas kārtību.

Tā kā Rīgā būtiski palielinājusies sabiedriskā transporta pieejamība personām ar funkcionāliem traucējumiem, kā arī ir pieejams pašvaldības finansēts pavadoņa-asistenta pakalpojums, ar kuru vairākos gadījumos varētu aizstāt transporta pakalpojumus, par kuriem paredzēta samaksa par Pakalpojumu, tad Saistošajos noteikumos precizēts vienreizējās samaksas par Pakalpojumu izmantošanas biežums, t.i., vienu reizi gadā, paredzot izņēmuma gadījumus.

Lai saņemtu samaksu par Pakalpojumu hemodialīzes procedūru apmeklēšanai, Personai nevajadzēs iesniegt RSD informāciju par nepieciešamo hemodialīzes procedūru skaitu, jo minētās samaksas par Pakalpojumu apmērs ir konstants un nav saistīts ar nepieciešamo braucienu skaitu. Turklāt bieži vien arī ģimenes ārsti nespēj iepriekš noteikt nepieciešamo procedūru skaitu.

Personām vairs netiks prasīts iesniegt dokumentus (VDEĀVK atzinums, izziņas no Uzņēmumu reģistra), kuros esošo informāciju RSD var pārbaudīt pieejamajās datu bāzēs.

Ir paredzēts, ka samaksai par Pakalpojumu piešķirtos līdzekļus RSD varēs pārskaitīt transporta pakalpojuma sniedzējam, ja Persona iesniegumā to norādīs.

3. Informācija par saistošo noteikumu ietekmi uz pašvaldības budžetu

Saistošie noteikumi tiks īstenoti piešķirto Rīgas pilsētas pašvaldības budžeta līdzekļu ietvaros.

4. Informācija par saistošo noteikumu ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā

Neietekmē.

5. Informācija par saistošo noteikumu ietekmi uz administratīvajām procedūrām

Saistošie noteikumi vienkāršos samaksas par Pakalpojumu administrēšanu.

6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām

Saistošie noteikumi izstrādāti sadarbībā ar RSD, ņemot vērā klientu ierosinājumus, kā arī tie ir saskaņoti Rīgas domes Personu ar invaliditāti nevalstisko organizāciju konsultatīvajā padomē 2016.gada 24.augustā.

Rīgas domes priekšsēdētājs N.Ušakovs

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!