• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Valmieras pilsētas dome
Republikas pilsētas domes publicē saistošos noteikumus un to paskaidrojuma rakstu. Saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas, ja tajos nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš.

Pirms republikas pilsētas domes vēlēšanām republikas pilsētu vēlēšanu komisijas publicē reģistrētos deputātu kandidātu sarakstus, pēc vēlēšanām – informāciju par pilsētas domē ievēlētajiem deputātiem.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Valmieras pilsētas domes 2018. gada 29. novembra saistošie noteikumi Nr. 314 "Nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanas kārtība Valmierā". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 19.12.2018., Nr. 249 https://www.vestnesis.lv/op/2018/249.20

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Amatu konkursu ziņas

Skatīt visus oficiālos paziņojumus šajā grupā

Vēl šajā numurā

19.12.2018., Nr. 249

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Valmieras pilsētas dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 314

Pieņemts: 29.11.2018.

OP numurs: 2018/249.20

2018/249.20
RĪKI

Valmieras pilsētas domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 1 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Valmieras pilsētas pašvaldības saistošie noteikumi Nr.314

Valmierā 2018.gada 29.novembrī (prot. Nr.17, 15.§)

Nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanas kārtība Valmierā

Izdoti saskaņā ar likuma
"Par nekustamā īpašuma nodokli"
5.panta trešo un ceturto daļu

I. Vispārīgie jautājumi

1. Saistošie noteikumi nosaka kārtību, kādā piemērojami nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumi atsevišķām nekustamā īpašuma nodokļa maksātāju (turpmāk – nodokļa maksātājs) kategorijām par Valmieras pilsētas pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) administratīvajā teritorijā esošo nekustamo īpašumu.

2. Nodokļa maksātāju kategorijas, kuri ir saimnieciskās darbības veicēji un pretendē uz atvieglojumu, Pašvaldībā iesniedz de minimis atbalsta uzskaites veidlapu saskaņā ar normatīvajiem aktiem par de minimis atbalsta uzskaites un piešķiršanas kārtību un de minimis atbalsta uzskaites veidlapu paraugiem.

3. Deklarētā dzīvesvieta šo noteikumu izpratnē ir personas dzīvesvieta, kas deklarēta atbilstoši Dzīvesvietas deklarēšanas likumam un kas nav personas papildu adrese Dzīvesvietas deklarēšanas likuma izpratnē.

4. Vientuļš pensionārs šo noteikumu izpratnē ir persona, kurai nav laulātā un pilngadīgu bērnu.

5. Lēmumu par atvieglojumu piešķiršanu juridiskai personai pieņem Pašvaldības dome.

6. Fiziskas personas atbilstību šo noteikumu nosacījumiem izvērtē un lēmumu par nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanu pieņem Pašvaldības iestādes "Valmieras pilsētas pašvaldības administrācija" struktūrvienības "Finanšu dienests" (turpmāk – Finanšu dienests) atbildīgais darbinieks.

7. Par atvieglojumu piešķiršanu Pašvaldība paziņo nodokļa maksātājam, nosūtot administratīvo aktu – nekustamā īpašuma nodokļa maksāšanas paziņojumu.

II. Nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumi nodokļa maksātāju kategorijām par īpašumiem, kuros netiek veikta saimnieciskā darbība

8. Maznodrošinātai personai (ģimenei), kurai saskaņā ar Pašvaldības iestādes "Sociālo lietu pārvalde" lēmumu piešķirts maznodrošinātas personas (ģimenes) statuss – 90% apmērā no taksācijas gadam aprēķinātās nekustamā īpašuma nodokļa summas attiecībā uz likuma "Par nekustamā īpašuma nodokli" 3.panta pirmās daļas 2.punktā un 1.daļā minētajiem nekustamā īpašuma nodokļa objektiem un tiem piekritīgo zemi.

9. Vientuļam pensionāram, par īpašumā vai tiesiskajā valdījumā esošu individuālo dzīvojamo māju un tās palīgēkām, zemi zem individuālajām mājām vai dzīvokli ar tam piekritīgo zemi, kurā ir personas deklarētā dzīvesvieta taksācijas gada 1.janvārī, īpašums netiek izmantots saimnieciskajā darbībā un iznomāts – 50% apmērā no taksācijas gadam aprēķinātās nekustamā īpašuma nodokļa summas.

10. Personai ar I un II grupas invaliditāti, par īpašumā vai tiesiskajā valdījumā esošu individuālo dzīvojamo māju un tās palīgēkām, zemi zem individuālajām mājām vai dzīvokli ar tam piekritīgo zemi, kurā ir personas deklarētā dzīvesvieta taksācijas gada 1.janvārī, īpašums netiek izmantots saimnieciskajā darbībā un iznomāts – 50% apmērā no taksācijas gadam aprēķinātās nekustamā īpašuma nodokļa summas.

11. Pensionāram, kurš ir vecāks par 70 gadiem, par īpašumā vai tiesiskajā valdījumā esošu individuālo dzīvojamo māju un tās palīgēkām, zemi zem individuālajām mājām vai dzīvokli ar tam piekritīgo zemi, kurā ir personas deklarētā dzīvesvieta taksācijas gada 1.janvārī, netiek izmantots saimnieciskajā darbībā un iznomāts, personas pensija ar piemaksu pie pensijas nepārsniedz 90% no attiecīgā gada 1.janvārī valstī spēkā esošās minimālās mēneša darba algas – 25% apmērā no taksācijas gadam aprēķinātās nekustamā īpašuma nodokļa summas.

III. Nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumi nodokļa maksātāju kategorijām par īpašumiem, kuros tiek veikta saimnieciskā darbība

12. Nodokļa maksātājam, kura īpašumā vai lietojumā ir ēka – vasaras terase vai vasaras kafejnīca, kurai ir sezonas rakstura pielietojums – 50% apmērā no taksācijas gadam aprēķinātās nekustamā īpašuma nodokļa summas par vasaras terasi vai vasaras kafejnīcu.

13. Nodokļa maksātājam, kurš savu saimniecisko darbību veic Pašvaldības izglītības iestāžu telpās:

13.1. veicot izglītojamo komplekso ēdināšanu – 70% apmērā no taksācijas gadam aprēķinātās nekustamā īpašuma nodokļa summas par nomā esošajām izglītības iestāžu telpām un zemi;

13.2. veicot izglītojamo komplekso ēdināšanu un sniedzot kafejnīcas pakalpojumus – 50% apmērā no taksācijas gadam aprēķinātās nekustamā īpašuma nodokļa summas par nomā esošajām izglītības iestāžu telpām un zemi.

14. Nodokļa maksātājam, kurš savu saimniecisko darbību veic Pašvaldības pansionāta telpās, veicot pansionāta iemītnieku komplekso ēdināšanu – 70% apmērā no taksācijas gadam aprēķinātās nekustamā īpašuma nodokļa summas par nomā esošajām pansionāta telpām un zemi.

15. Nodokļa maksātājam, kura īpašumā ir rūpnieciskās ražošanas ēka, par ražošanas ēku (ēkas galvenais lietošanas veids ar kodu 1251) – 25% apmērā no taksācijas gadam aprēķinātās nekustamā īpašuma nodokļa summas, ja tajā notiek pamatražošana un taksācijas gada 30.jūnijā ir:

15.1. saglabāta ražošana;

15.2. investēti līdzekļi ražošanā laika periodā no iepriekšējā taksācijas gada 1.jūlija līdz kārtējā taksācijas gada 30.jūnijam;

15.3. saglabātas darbavietas virs 80% attiecībā pret vidējo darbavietu skaitu iepriekšējā taksācijas periodā.

16. Nodokļa maksātājam, kura īpašumā ir viesnīcas ēka, par viesnīcas ēku (ēkas galvenais lietošanas veids ar kodu 1211) – 25% apmērā no taksācijas gadam aprēķinātās nekustamā īpašuma nodokļa summas, ja:

16.1. tiek sniegts viesnīcas un sabiedriskās ēdināšanas pakalpojums;

16.2. saglabātas darbavietas virs 80% attiecībā pret vidējo darbavietu skaitu iepriekšējā taksācijas periodā.

17. Nodokļa maksātājam par jaunuzceltu ēku vai būves pārbūvi, kas paredzēta saimnieciskās darbības veikšanai, kuras rezultātā mainās būves vai tās daļas apjoms vai pastiprināti nesošie elementi vai konstrukcijas, mainot vai nemainot lietošanas veidu, kas tiek izmantota saimnieciskās darbības veikšanai, var saņemt atvieglojumus trīs gadus pēc ēkas nodošanas ekspluatācijā: pirmajā gadā, kad saņemts iesniegums par atvieglojumu piešķiršanu – 90%, otrajā gadā – 50% un trešajā gadā 25% apmērā no taksācijas gadam aprēķinātās nekustamā īpašuma nodokļa summas.

18. Nodokļa maksātājam par atjaunotu ēku (izņemot dzīvojamās mājas ar galveno lietošanas veidu ar kodu 1110, 1121 un 1122), kas tiek izmantota saimnieciskās darbības veikšanai, ja tiek uzlabota ēkas energoefektivitāte, vienu gadu pēc būvdarbu pabeigšanas var saņemt atvieglojumus 50% apmērā no taksācijas gadam aprēķinātās nekustamā īpašuma nodokļa summas.

19. Nodokļa maksātājam par telpu grupām un zemi, ja šajā nekustamajā īpašumā tiek veikta regulāra filmu publiska demonstrēšana – 90% apmērā no taksācijas gadam aprēķinātās nekustamā īpašuma nodokļa summas, ja:

19.1. filmu publiskās demonstrēšanas vieta ir reģistrēta atbilstoši normatīvo aktu prasībām kā filmu izplatīšanas vieta;

19.2. filmu publiskai demonstrēšanai tiek izmantotas kino demonstrēšanai atbilstošas tehniskās ierīces.

20. Nodokļa maksātājam par ēku, telpu grupām un tām piekritīgo zemi, ja ēka vai telpu grupas ir iekļautas pilsētas nozīmes kultūrvēsturisko objektu sarakstā, un komersants ir veicis to pārbūvi atbilstoši Būvniecības likumam, un pārbūves rezultātā tiek saglabāts ēkas vēsturiskais veidols un arhitektoniskās vērtības, kā arī šajā nekustamajā īpašumā tiek veikta multifunkcionāla kultūras un mākslas centra darbība, veicināta kultūras pakalpojumu un profesionālās mākslas pieejamība – 90% apmērā no taksācijas gadam aprēķinātās nekustamā īpašuma nodokļa summas.

21. Nodokļa maksātājam – jaunizveidotam komersantam, saimnieciskās darbības veicēja par īpašumā esošu ēku – 25% apmērā no taksācijas gadam aprēķinātās nekustamā īpašuma nodokļa summas, ja:

21.1. komersants reģistrēts iepriekšējā taksācijas gadā;

21.2. kopš komersanta reģistrēšanas Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrā radītas ne mazāk kā piecas jaunas darbavietas;

21.3. darbinieku ikmēneša vidējā darba samaksa nav mazāka par valstī noteikto minimālo algu.

22. Nodokļa maksātājam (nomniekam) par Pašvaldībai piederošu nekustamo īpašumu, kas tiek izmantots organizācijas (biedrības vai nodibinājuma), kam piešķirts sabiedriskā labuma organizācijas statuss, darbības nodrošināšanai – 90% apmērā no taksācijas gadam aprēķinātās nekustamā īpašuma nodokļa summas.

23. Nodokļa maksātājam par būvniecības stadijā esošu daudzdzīvokļu dzīvojamo māju (ēkas galvenais lietošanas veids, kods 1122) un rūpnieciskās ražošanas ēku (ēkas galvenais lietošanas veids ar kodu 1251), kura reģistrēta kadastra reģistrā kā jaunbūve, līdz objekta nodošanai ekspluatācijā, bet ne ilgāk kā divus gadus no atvieglojuma saņemšanas – 90% apmērā no taksācijas gadam aprēķinātās nekustamā īpašuma nodokļa summas.

24. Nodokļa maksātājam par būvniecības stadijā esošu daudzdzīvokļu dzīvojamo māju (ēkas galvenais lietošanas veids ar kodu 1122) un rūpnieciskās ražošanas ēku (ēkas galvenais lietošanas veids ar kodu 1251), kurai tiek veikta pārbūve un tās laikā objekts nav izmantojams, līdz objekta nodošanai ekspluatācijā, bet ne ilgāk kā divus gadus no atvieglojuma saņemšanas – 70% apmērā no taksācijas gadam aprēķinātās nekustamā īpašuma nodokļa summas.

IV. Kārtība, kādā tiek piešķirti atvieglojumi

25. Pašvaldība piešķir atvieglojumu, pamatojoties uz personas iesniegumu. Iesniegumu un nepieciešamos dokumentus var iesniegt personīgi Pašvaldības iestādes "Valmieras pilsētas pašvaldība administrācija" struktūrvienībā "Apmeklētāju pieņemšanas centrs", elektroniskā veidā, parakstot ar drošu elektronisko parakstu vai izmantojot valsts un pašvaldību pakalpojumu portālu (www.latvija.lv).

26. Nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanas periods un nosacījumi fiziskām personām:

26.1. noteikumu 8.punktā minētajai nodokļa maksātāju kategorijai atvieglojumu piešķir par to laika periodu, par kuru personai piešķirts maznodrošinātas personas (ģimenes) statuss;

26.2. noteikumu 10.punktā minētajai nodokļa maksātāju kategorijai atvieglojumu piešķir par to laika periodu, par kuru personai piešķirts noteikumu 10.punktā minētais statuss un persona Pašvaldībā ir uzrādījusi attiecīgo statusu apliecinošo dokumentu. Jaunu iesniegumu nodokļa maksātājs iesniedz atkārtotas invaliditātes noteikšanas gadījumā;

26.3. atvieglojumu piemēro par visu taksācijas gadu, ja persona, kurai ir tiesības uz šo noteikumu 9.–11.punktā noteiktajiem atvieglojumiem, iesniegumu Pašvaldībā iesniedz līdz taksācijas gada 31.martam;

26.4. atvieglojumu piemēro ar taksācijas gada nākamo mēnesi, ja perona, kurai ir tiesības uz šo noteikumu 9.–11.punktā noteiktajiem atvieglojumiem, iesniegumu Pašvaldībā iesniedz no taksācijas gada 1.aprīļa līdz taksācijas gada 30.novembrim.

27. Noteikumu 9.–11.punktā noteiktos atvieglojumus piešķir par nekustamo īpašumu, kas ir šo personu īpašumā vai tiesiskajā valdījumā vismaz divus gadus, izņemot gadījumu, ja īpašuma vai valdījuma tiesības iegūtas, pieņemot mantojumu.

28. Nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanai nepieciešami dokumenti, kuri jāiesniedz par īpašumu, kurā tiek veikta saimnieciskā darbība:

28.1. noteikumu 12.–14., 17.–18., 20. un 23.–24.punktā minētās nodokļa maksātāju kategorijas iesniedz motivētu iesniegumu, norādot ēku kadastra apzīmējumus, par kurām pieprasīts atvieglojums;

28.2. noteikumu 15.punktā minētās nodokļa maksātāju kategorijas iesniedz motivētu iesniegumu, norādot ražošanas ēku kadastra apzīmējumus, apliecinājumu, ka ražošanas ēkās ir saglabāta ražošana un saglabātas darbavietas, iesniegumam pievieno dokumentu kopijas, kas apstiprina līdzekļu investēšanu ražošanā;

28.3. noteikumu 16.punktā minētās nodokļa maksātāju kategorijas iesniedz motivētu iesniegumu, norādot viesnīcas ēkas kadastra apzīmējumu, apliecinājumu, ka viesnīcas ēkā ir saglabāts viesnīcas vai sabiedriskās ēdināšanas pakalpojums un saglabātas darbavietas;

28.4. noteikumu 19. un 22.punktā minētās nodokļa maksātāju kategorijas iesniedz motivētu iesniegumu, norādot īpašuma kadastra numuru, ēkas kadastra apzīmējumu;

28.5. noteikumu 21.punktā minētās nodokļa maksātāju kategorijas iesniedz motivētu iesniegumu, Valsts ieņēmumu dienesta izziņu par komersanta (saimnieciskās darbības veicēja) vidējo nodarbināto skaitu, uzņēmuma vadītāja vai īpašnieka parakstītu izziņu par nodarbināto vidējo darba samaksu.

29. Lai izvērtētu atvieglojumu piešķiršanu noteikumu 17.punktā minētājām nodokļa maksātāju kategorijām, Finanšu dienests informāciju (aktu par būves pieņemšanu ekspluatācijā, būvinspektora sagatavotu atzinumu, ka objekts pārbūves laikā nav ekspluatējams) iegūst Pašvaldības iestādē "Valmieras pilsētas Būvvalde" (turpmāk – Būvvalde).

30. Lai izvērtētu atvieglojumu piešķiršanu noteikumu 18.punktā minētājām nodokļa maksātāju kategorijām, Finanšu dienests informāciju (aktu par būves pieņemšanu ekspluatācijā vai ēkas fasādes apliecinājuma karti ar atzīmi par būvdarbu pabeigšanu) iegūst Būvvaldē.

31. Lai izvērtētu atvieglojumu piešķiršanu noteikumu 23.–24.punktā minētājām nodokļa maksātāju kategorijām, Finanšu dienests informāciju (būvatļauju, būvinspektora sagatavotu atzinumu par būvi) iegūst Būvvaldē.

32. Iesniegumu iesniegšanas kārtība un periods saimnieciskās darbības veicējiem:

32.1. noteikumu 12.–14., 19.–22.punktā minētās nodokļa maksātāju kategorijas iesniegumu iesniedz līdz taksācijas gada 31.martam, lai atvieglojums tiktu piemērots par visu taksācijas gadu. Ja iesniegumu iesniedz no taksācijas gada 1.aprīļa līdz taksācijas gada 30.novembrim, atvieglojums tiks piemērots ar nākamo taksācijas mēnesi;

32.2. noteikumu 15.–16.punktā minētās nodokļa maksātāju kategorijas iesniegumu iesniedz no taksācijas gada 1.jūlija līdz taksācijas gada 30.septembrim;

32.3. noteikumu 17.–18.punktā minētās nodokļa maksātāju kategorijas iesniegumu atvieglojumu saņemšanai var iesniegt viena gada laikā pēc ēkas nodošanas ekspluatācijā;

32.4. noteikumu 23.–24.punktā minētās nodokļa maksātāju kategorijas iesniegumu atvieglojumu saņemšanai var iesniegt viena gada laikā pēc būvatļaujas saņemšanas.

33. Atvieglojumus nepiešķir:

33.1. ja nodokļa maksātājam – fiziskai personai jautājuma par atvieglojumu piešķiršanu izskatīšanas brīdī ir nekustamā īpašuma nodokļa parāds, kas ir lielāks par 2 euro, izņemot noteikumu 8.punktā minēto nodokļa maksātāju kategoriju;

33.2. ja nodokļa maksātājam – saimnieciskās darbības veicējam jautājuma par atvieglojumu piešķiršanu izskatīšanas brīdī ir nekustamā īpašuma nodokļa parāds, kas ir lielāks par 2 euro, kā arī Valsts ieņēmumu dienesta administrēto nodokļu parādi, kas ir lielāki par 150 euro;

33.3. par būvi, kas klasificēta kā vidi degradējoša, sagruvusi vai cilvēku drošību apdraudoša, par laika posmu no nākamā mēneša pēc nodokļa maksāšanas pienākuma rašanās par šādu būvi (lēmuma pieņemšanas diena par būves klasificēšanu kā vidi degradējošu, sagruvušu vai cilvēku drošību apdraudošu) līdz nākamajam mēnesim pēc nodokļa maksāšanas pienākuma izbeigšanās (lēmuma atcelšanas diena par būves klasificēšanu kā vidi degradējošu, sagruvušu vai cilvēku drošību apdraudošu).

34. Ja nodokļa maksātājam ir tiesības saņemt atvieglojumus, pamatojoties uz vairākiem normatīvajiem aktiem vai vairākiem šajos noteikumos paredzētajiem nosacījumiem, atvieglojumu piešķir atbilstoši vienam – personai vislabvēlīgākajam nosacījumam, ja tas nav pretrunā ar augstāka juridiskā spēka normatīvajiem aktiem.

V. Noslēguma jautājums

35. Atzīt par spēku zaudējušiem Pašvaldības saistošos noteikumus Nr.118 "Par nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piemērošanu".

Valmieras pilsētas domes priekšsēdētājs J.Baiks

 

Paskaidrojuma raksts
Valmieras pilsētas pašvaldības 2018.gada 29.novembra saistošajiem noteikumiem Nr.314 "Nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanas kārtība Valmierā"

Paskaidrojuma raksta sadaļa Informācija
1. Projekta nepieciešamības pamatojums 1. Likuma "Par nekustamā īpašuma nodokli" (turpmāk – Likums) 5.panta pirmā prim daļa nosaka, ka pašvaldība piešķir nodokļa atvieglojumu nodokļa maksātājiem, kuriem tā ir noteikusi maznodrošinātas ģimenes vai personas statusu – līdz 90 procentiem no aprēķinātās nodokļa summas par to periodu, kurā nodokļa maksātājs atbilst maznodrošinātas personas statusam.

2. Likuma 5.panta trešā daļa paredz, ka pašvaldības var izdot saistošos noteikumus, kuros paredzēti atvieglojumi atsevišķām nekustamā īpašuma nodokļa maksātāju kategorijām.

3. Attiecīgi Likuma 5.panta ceturtā daļa nosaka, ka atvieglojumus atsevišķām nekustamā īpašuma nodokļa maksātāju kategorijām pašvaldības var noteikt 90, 70, 50 vai 25 procentu apmērā no nekustamā īpašuma nodokļa summas. To nodokļu maksātāju kategorijām, kuri ir saimnieciskās darbības veicēji, pašvaldības var piešķirt nodokļa atvieglojumus kā de minimis atbalstu.

4. Valmieras pilsētas pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) saistošie noteikumi "Nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanas kārtība Valmierā" (turpmāk – noteikumi) izstrādāti, ņemot vērā nepieciešamību tos izteikt iedzīvotājiem un uzņēmējiem saprotamākā un pārskatāmākā formā, proti, veidota jauna struktūra atsevišķi izdalot nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu (turpmāk – atvieglojumi) veidus fiziskām personām, kuras neveic saimniecisko darbību, un biedrībām, nodibinājumiem un nodokļa maksātājiem, kuri veic saimniecisko darbību.

2. Īss projekta satura izklāsts 1. Pašvaldība nosaka atvieglojumu likmi personām, kurām piešķirts maznodrošinātas personas (ģimenes) statuss – 90% apmērā.

2. Noteiktas trīs atvieglojumu saņēmēju kategorijas fiziskām personām, kuras neveic saimniecisko darbību – personas ar I un II grupas invaliditāti, vientuļiem pensionāriem un pensionāri, kuri vecāki par 70 gadiem ar nosacījumiem katrai kategorijai.

3. Noteiktas 13 atvieglojumu kategorijas biedrībām, nodibinājumiem un nodokļa maksātājiem, kuri veic saimniecisko darbību.

4. Precizēti iesniedzamie dokumenti atvieglojumu saņemšanai, kā arī iesniegšanas kārtība.

5. Lai saņemtu atvieglojumu, noteikts, ka nekustamā īpašuma nodokļa parāds fiziskām personām, biedrībām, nodibinājumiem un komersantiem nedrīkst pārsniegt 2 euro, kā arī biedrībām, nodibinājumiem un komersantiem nedrīkst būt Valsts ieņēmumu dienesta administrēto nodokļu parādi, kas ir lielāki par 150 euro.

3. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz pašvaldības budžetu Noteikumu izpildei nav nepieciešams veidot jaunas institūcijas, paplašināt esošo institūciju kompetenci vai veidot jaunas amata vietas.

Ņemot vērā, ka Pašvaldība, pamatojoties uz 2011.gada 8.decembra saistošajiem noteikumiem Nr.118 "Par nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piemērošanu" 2018.gadā piešķīrusi nodokļa atvieglojumus 48 012,00 euro apmērā, ietekme uz Pašvaldības budžetu 2019.gadā prognozējama kā ieņēmumu samazinājums aptuveni 52 000,00 euro apmērā.

4. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā Noteikumi sekmēs uzņēmējdarbību Pašvaldības teritorijā, jo atvieglojuma piešķiršana atvieglos nodokļu slogu uzņēmējam.
5. Informācija par administratīvajām procedūrām Noteikumu izpildes kontroli nodrošinās Valmieras pilsētas pašvaldības iestādes "Valmieras pilsētas pašvaldības administrācija" struktūrvienība "Finanšu dienests".
6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām Noteikumu izstrādes gaitā nav notikušas speciālas konsultācijas.

Valmieras pilsētas domes priekšsēdētājs J.Baiks

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!