Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Liepājas pilsētas dome
Republikas pilsētas domes publicē saistošos noteikumus un to paskaidrojuma rakstu. Saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas, ja tajos nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš.

Pirms republikas pilsētas domes vēlēšanām republikas pilsētu vēlēšanu komisijas publicē reģistrētos deputātu kandidātu sarakstus, pēc vēlēšanām – informāciju par pilsētas domē ievēlētajiem deputātiem.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Liepājas pilsētas domes 2018. gada 22. novembra saistošie noteikumi Nr. 24 "Grozījumi Liepājas pilsētas domes 2017.gada 14.decembra saistošajos noteikumos Nr.28 "Par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu par maznodrošinātu Liepājas pilsētas pašvaldībā"". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 4.12.2018., Nr. 238 https://www.vestnesis.lv/op/2018/238.8

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Amatu konkursu ziņas

Skatīt visus oficiālos paziņojumus šajā grupā

Vēl šajā numurā

04.12.2018., Nr. 238

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Liepājas pilsētas dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 24

Pieņemts: 22.11.2018.

OP numurs: 2018/238.8

2018/238.8
RĪKI

Liepājas pilsētas domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 2 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Liepājas pilsētas domes saistošie noteikumi Nr.24

Liepājā 2018.gada 22.novembrī (prot. Nr.14, 10.§)

Grozījumi Liepājas pilsētas domes 2017.gada 14.decembra saistošajos noteikumos Nr.28 "Par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu par maznodrošinātu Liepājas pilsētas pašvaldībā"

Izdoti saskaņā ar likuma "Par palīdzību dzīvokļa
jautājumu risināšanā" 14.panta sesto daļu un
likuma "Par pašvaldībām" 43.panta trešo daļu

1. Izdarīt Liepājas pilsētas domes 2017.gada 14.decembra saistošajos noteikumos Nr.28 "PAR ĢIMENES VAI ATSEVIŠĶI DZĪVOJOŠAS PERSONAS ATZĪŠANU PAR MAZNODROŠINĀTU LIEPĀJAS PILSĒTAS PAŠVALDĪBĀ" (Latvijas Vēstnesis, 2018, 9. nr.) šādus grozījumus:

1.1. aizstāt 4.1.3.apakšpunktā skaitli "300" ar skaitli "310";

1.2. aizstāt 4.1.4.apakšpunktā skaitli "360" ar skaitli "370".

2. Saistošie noteikumi stājas spēkā 2019.gada 1.janvārī.

Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs J.Vilnītis

 

Saistošo noteikumu "Grozījumi Liepājas pilsētas domes 2017.gada 14.decembra saistošajos noteikumos Nr.28 "Par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu par maznodrošinātu Liepājas pilsētas pašvaldībā""
paskaidrojuma raksts

Paskaidrojuma raksta sadaļas Norādāmā informācija
1. Projekta nepieciešamības pamatojums Kārtību, kādā ģimene vai atsevišķi dzīvojoša persona atzīstama par maznodrošinātu Liepājas pašvaldībā, nosaka Liepājas pilsētas domes 2017.gada 14.decembra saistošie noteikumi Nr.28 "PAR ĢIMENES VAI ATSEVIŠĶI DZĪVOJOŠAS PERSONAS ATZĪŠANU PAR MAZNODROŠINĀTU LIEPĀJAS PILSĒTAS PAŠVALDĪBĀ" (turpmāk – saistošie noteikumi). Saistošie noteikumi nosaka gan ienākumu un materiālā stāvokļa līmeni, gan materiālo resursu novērtēšanas kritērijus. Maznodrošinātā statuss dod tiesības saņemt sociālo palīdzību un citus valsts un pašvaldības noteiktus atvieglojumus.

2018.gada 1.oktobrī saskaņā ar likuma "Par valsts pensijām" 26.pantu un likuma "Par obligāto sociālo apdrošināšanu pret nelaimes gadījumiem darbā un arodslimībām" 13.panta ceturto daļu, veikta pensiju un atlīdzību pārskatīšana (indeksācija). Ņemot vērā to, ka ienākumu pieaugums pensionāriem vai personām ar invaliditāti ir salīdzinoši neliels, daļa iedzīvotāju, kuri pašreiz var pretendēt uz maznodrošinātas ģimenes (personas) statusu un saņemt pašvaldības sociālo palīdzību, turpmāk to saņemt nevarēs. Lai nodrošinātu palīdzību iedzīvotājiem, ir nepieciešams palielināt to maznodrošināto ģimenes (personas) ienākumu līmeņus, kuri nav darbspējīgā vecumā vai personām ar invaliditāti.

Ņemot vērā minēto, ir sagatavots saistošo noteikumu grozījumu projekts "Grozījumi Liepājas pilsētas domes 2017.gada 14.decembra saistošajos noteikumos Nr.28 "PAR ĢIMENES VAI ATSEVIŠĶI DZĪVOJOŠAS PERSONAS ATZĪŠANU PAR MAZNODROŠINĀTU LIEPĀJAS PILSĒTAS PAŠVALDĪBĀ"" (turpmāk – saistošo noteikumu projekts).

2. Īss projekta satura izklāsts Saistošo noteikumu projekts paredz:

1) noteikt, ka ģimene (persona) atzīstama par maznodrošinātu, ja tās vidējie ienākumi katram ģimenes loceklim mēnesī pēdējo trīs mēnešu laikā nepārsniedz 310 euro ģimenei, kurā ir personas ar invaliditāti vai neviens no pilngadīgajiem ģimenes locekļiem nav darbspējīgā vecumā, izņemot personas vecumā līdz 21 gadam, ja tās turpina mācības vispārējās vai profesionālās izglītības iestādē, kas ir tiesīga izsniegt valsts atzītus vispārējās izglītības vai valsts atzītus profesionālo izglītību un profesionālo kvalifikāciju apliecinošus dokumentus, dienas maiņā un nav nodarbinātas;

2) noteikt, ka ģimene (persona) atzīstama par maznodrošinātu, ja tās vidējie ienākumi katram ģimenes loceklim mēnesī pēdējo trīs mēnešu laikā nepārsniedz 370 euro atsevišķi dzīvojošam pensionāram vai personai ar invaliditāti, kas nesastāv laulībā.

3. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz pašvaldības budžetu Pašvaldības budžeta līdzekļi nav nepieciešami.      
4. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz sociāli ekonomisko stāvokli (uzņēmējdarbības vidi) pašvaldības teritorijā

Nav būtiskas ietekmes.

5. Informācija par administratīvajām procedūrām Saistošie noteikumi tiks nosūtīti informācijai Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai, tiks publicēti oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" un pašvaldības mājaslapā www.liepaja.lv.

Saistošo noteikumu izpildi nodrošinās Liepājas pilsētas pašvaldības iestāde "Liepājas pilsētas Domes Sociālais dienests".

6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām Nav notikušas.

Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs J.Vilnītis

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!