Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija publicē:
  • lēmumus par tarifu aprēķināšanas metodiku un lēmumus, ar kuriem noteikts tarifs;
  • noteikumus par Regulatoram regulāri iesniedzamās informācijas veidiem, apjomu un iesniegšanas termiņiem;
  • vispārējās atļaujas noteikumus;
  • ziņojumus par izmaksu aprēķināšanas un attiecināšanas metodikas ievērošanu un ziņojumus, kuros informē par universālā pakalpojuma saistību tīrajām izmaksām.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas 2018. gada 22. oktobra lēmums Nr. 118 "Par sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Fortum Jelgava" noteiktajiem (piedāvātajiem) siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifiem". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 26.10.2018., Nr. 212 https://www.vestnesis.lv/op/2018/212.7

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas lēmums Nr. 119

Par sabiedrības ar ierobežotu atbildību "SALDUS KOMUNĀLSERVISS" ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifiem

Vēl šajā numurā

26.10.2018., Nr. 212

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija

Veids: lēmums

Numurs: 118

Pieņemts: 22.10.2018.

OP numurs: 2018/212.7

2018/212.7
RĪKI

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas lēmumi: Šajā laidienā 2 Pēdējās nedēļas laikā 4 Visi

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes lēmums Nr.118

Rīgā 2018.gada 22.oktobrī (prot. Nr.44, 1.p.)

Par sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Fortum Jelgava" noteiktajiem (piedāvātajiem) siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifiem

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (turpmāk – Regulators) 2018.gada 3.oktobrī saņēma sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Fortum Jelgava", vienotais reģistrācijas numurs: 50003549231, juridiskā adrese: Pasta iela 47, Jelgava, LV-3001 (turpmāk – SIA "Fortum Jelgava"), 2018.gada 2.oktobra iesniegumu Nr.1-09/481 ar tam pievienoto noteikto (piedāvāto) siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu aprēķinu un pamatojuma dokumentus, kā arī papildu informāciju pamatojuma dokumentiem (2018.gada 3.oktobris Nr.1-09/482).

Regulators konstatē un secina

1. Enerģētikas likuma 6.panta 3.1daļa noteic, ka energoapgādes komersants, kas piegādā siltumenerģiju enerģijas lietotājiem, pārdod siltumenerģiju tiem nepieciešamajā vai noteiktajā kvalitātē un pieprasītajā daudzumā par Regulatora noteiktajiem tarifiem vai par tarifiem, ko noteicis attiecīgais pakalpojumu sniedzējs saskaņā ar Regulatora noteikto tarifu aprēķināšanas metodiku, ja ir saņemta Regulatora atļauja, izņemot Enerģētikas likuma 49.panta pirmajā daļā minētos gadījumus.

2. Regulatora 2010.gada 14.aprīļa lēmuma Nr.1/7 "Siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu aprēķināšanas metodika" (turpmāk – Metodika) 43.8punkts noteic, ka Regulators pēc savas iniciatīvas vai komersanta pieprasījuma atbilstoši Enerģētikas likuma 6.panta 3.1daļai var dot uz noteiktu termiņu atļauju komersantam pašam noteikt tarifus saskaņā ar šo metodiku, ja ir mainījusies kurināmā cena vai iepirktās siltumenerģijas cena.

3. Metodikas 43.9punkts noteic, ja komersants ir saņēmis 43.8punktā minēto atļauju un komersants pieņem lēmumu par jauniem tarifiem, tad ne vēlāk kā 30 dienas pirms jauno tarifu spēkā stāšanās brīža komersants publicē tarifus oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", nosūta attiecīgajai pašvaldībai iedzīvotāju informēšanai un ievietošanai tās mājaslapā internetā un publicē savā mājaslapā internetā, ja tāda ir, un vienlaikus iesniedz Regulatoram pamatojumu jaunajiem tarifiem, iesniedzot Metodikas 43.91. līdz 43.94.apakšpunktā noteikto informāciju.

4. Saskaņā ar Metodikas 43.10punktu Regulators 21 dienas laikā pēc jauno tarifu un pamatojuma saņemšanas izvērtē iesniegto tarifu atbilstību šai metodikai un iesniegto tarifu pamatojumu, un saskaņā ar Metodikas 43.11punktu, ja Regulators 21 dienas laikā pēc jauno tarifu un pamatojuma saņemšanas nav pieņēmis lēmumu par iesniegto tarifu neatbilstību šai metodikai vai nav noraidījis iesniegto tarifu pamatojumu, tarifi stājas spēkā komersanta noteiktajā laikā.

5. SIA "Fortum Jelgava" siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifi ir apstiprināti ar Regulatora 2016.gada 2.jūnija lēmumu Nr.94 "Par sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Fortum Jelgava" siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifiem" (Latvijas Vēstnesis, 2016, 108.nr.) (turpmāk – Lēmums Nr.94). Ar Lēmumu Nr.94 apstiprināto siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu veidojošajās izmaksās ir iekļautas dabasgāzes kā kurināmā izmaksas un iepirktās siltumenerģijas izmaksas.

6. Regulators 2017.gada 14.septembrī pieņēma lēmumu Nr.104 "Par tiesībām sabiedrībai ar ierobežotu atbildību "Fortum Jelgava" noteikt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus" (Latvijas Vēstnesis, 2017, 186.nr.) (turpmāk – Regulatora atļauja), piešķirot SIA "Fortum Jelgava" tiesības pašai noteikt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus kurināmā cenas un iepirktās siltumenerģijas cenas izmaiņu gadījumā.

7. Saskaņā ar Metodikas 43.9punktu, ņemot vērā Regulatora atļaujā piešķirtās tiesības noteikt tarifus, SIA "Fortum Jelgava" 2018.gada 3.oktobrī (2018.gada 2.oktobris Nr.1-09/481) iesniedza Regulatorā noteikto (piedāvāto) siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu pamatojumu un aprēķinu šādiem jaunajiem tarifiem:

7.1. siltumenerģijas ražošanas tarifs 37,47 EUR/MWh;

7.2. siltumenerģijas pārvades un sadales tarifs 15,02 EUR/MWh;

7.3. siltumenerģijas tirdzniecības tarifs 1,68 EUR/MWh;

7.4. siltumenerģijas gala tarifs (ar dabasgāzes akcīzes nodokļa komponenti) 54,28 EUR/MWh.

8. Paziņojums par SIA "Fortum Jelgava" noteiktajiem (piedāvātajiem) siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifiem ir publicēts 2018.gada 1.oktobra oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 193.nr. Paziņojumā SIA "Fortum Jelgava" noteikto (piedāvāto) siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu spēkā stāšanās datums norādīts – 2018.gada 1.novembris.

9. Regulators, izvērtējot SIA "Fortum Jelgava" iesniegtos noteiktos (piedāvātos) siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus un to pamatojumu, secina, ka SIA "Fortum Jelgava" noteiktie (piedāvātie) siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifi atbilst Metodikai un ir pamatoti. Līdz ar to SIA "Fortum Jelgava" noteiktie siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifi var stāties spēkā komersanta noteiktajā laikā – 2018.gada 1.novembrī.

10. Ņemot vērā konstatētos tiesiskos un faktiskos apstākļus, secināms, ka Regulatoram, lai nodrošinātu tiesisko noteiktību un skaidrību, ir nepieciešams lemt arī par Lēmuma Nr.94 piemērošanu situācijā, kad būs stājušies spēkā SIA "Fortum Jelgava" noteiktie siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifi, nosakot, ka no 2018.gada 1.novembra SIA "Fortum Jelgava" nepiemēro ar Lēmumu Nr.94 apstiprinātos siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus.

11. SIA "Fortum Jelgava" pilnvarotais pārstāvis Regulatora padomes sēdē uzturēja lūgumu atzīt SIA "Fortum Jelgava" noteiktos (piedāvātos) siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus par atbilstošiem Metodikai.

Saskaņā ar Metodikas 43.9, 43.10 un 43.11punktu, pamatojoties uz likuma "Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem" 1. un 5.pantu, 9.panta otro daļu, Enerģētikas likuma 6.panta 3.1daļu, Administratīvā procesa likuma 55.panta 1.punktu, 63.panta pirmās daļas 1.punktu, 65.panta pirmo un ceturto daļu, 68.panta otro un trešo daļu,

padome nolemj:

1. atzīt SIA "Fortum Jelgava" noteikto (piedāvāto) siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu (Latvijas Vēstnesis, 2018, 193.nr.):

– siltumenerģijas ražošanas tarifs 37,47 EUR/MWh;

– siltumenerģijas pārvades un sadales tarifs 15,02 EUR/MWh;

– siltumenerģijas tirdzniecības tarifs 1,68 EUR/MWh;

– siltumenerģijas gala tarifs (ar dabasgāzes akcīzes nodokļa komponenti) 54,28 EUR/MWh,

un to pamatojuma atbilstību Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas 2010.gada 14.aprīļa lēmumam Nr.1/7 "Siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu aprēķināšanas metodika";

2. noteikt, ka no 2018.gada 1.novembra SIA "Fortum Jelgava" nepiemēro ar Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas 2016.gada 2.jūnija lēmumu Nr.94 "Par sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Fortum Jelgava" siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifiem" (Latvijas Vēstnesis, 2016, 108.nr.) apstiprinātos siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus.

Ja mainās tarifus ietekmējošie faktori vai SIA "Fortum Jelgava" neievēro normatīvos aktus, Regulators var ierosināt tarifu pārskatīšanu vai atcelt šo lēmumu.

Lēmums stājas spēkā ar tā pieņemšanas brīdi.

Šo administratīvo aktu var pārsūdzēt Administratīvajā apgabaltiesā viena mēneša laikā no dienas, kad ieinteresētā persona uzzina vai tai vajadzēja uzzināt par pieņemto administratīvo aktu.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas
padomes priekšsēdētājs R.Irklis

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!