Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Talsu novada dome
Novada dome publicē saistošos noteikumus un to paskaidrojuma rakstu, ja ar saistošajiem noteikumiem noteikusi oficiālo izdevumu "Latvijas Vēstnesis" par saistošo noteikumu publicēšanas vietu.
Saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas, ja tajos nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Talsu novada domes 2018. gada 30. augusta saistošie noteikumi Nr. 29 "Par pašvaldības līdzfinansējumu privātajam bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzējam Talsu novadā". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 5.10.2018., Nr. 197 https://www.vestnesis.lv/op/2018/197.14

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Amatu konkursu ziņas

Skatīt visus oficiālos paziņojumus šajā grupā

Vēl šajā numurā

05.10.2018., Nr. 197

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Talsu novada dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 29

Pieņemts: 30.08.2018.

OP numurs: 2018/197.14

2018/197.14
RĪKI

Talsu novada domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 1 Pēdējās nedēļas laikā 1 Visi

Talsu novada domes saistošie noteikumi Nr. 29

Talsos 2018. gada 30. augustā (prot. Nr. 20, 2. p., lēmums Nr. 348)

Par pašvaldības līdzfinansējumu privātajam bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzējam Talsu novadā

Izdoti saskaņā ar likuma "Par pašvaldībām"
43.panta trešo daļu

I. VISPĀRĪGIE JAUTĀJUMI

1. Saistošie noteikumi nosaka pašvaldības līdzfinansējumu (turpmāk – pašvaldības līdzfinansējums) dienā un tā piešķiršanas kārtību privātajam bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzējam, kurš reģistrēts Ministru kabineta 2013. gada 16. jūlija noteikumos Nr. 404 "Prasības bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzējiem un bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzēju reģistrēšanas kārtība" noteiktajā kārtībā un sniedz atbalstu pirmsskolas izglītības programmas apgūšanai bērna ģimenē (turpmāk – aukle), par vienu bērnu no pusotra gada vecuma līdz obligātās bērna sagatavošanas pamatizglītības uzsākšanai, ja bērns uzņemts rindā uz kādu no Talsu novada pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādi un nav reģistrēts nevienā pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē.

2. Pašvaldības līdzfinansējums tiek piešķirts, ja bērna un vismaz viena bērna likumiskā pārstāvja dzīvesvieta deklarēta Talsu novada administratīvajā teritorijā un bērns, saskaņā ar Talsu novada domes saistošajos noteikumos noteikto kārtību, reģistrēts 1. reģistra rindā uz kādu no novada pirmsskolas izglītības iestādēm un bērnam nav piedāvāta vieta attiecīgajā pirmsskolas izglītības iestādē.

3. Pašvaldības līdzfinansējums nav paredzēts bērna ēdināšanas izdevumu segšanai.

II. PAŠVALDĪBAS LĪDZFINANSĒJUMA APMĒRS

4. Pašvaldības līdzfinansējums dienā par aukles pakalpojuma sniegšanu tiek noteikts, dalot Talsu novada pašvaldības pirmsskolas izglītības iestāžu vidējās izmaksas vienam izglītojamajam gadā, kas aprēķinātas saskaņā ar normatīvajos aktos noteikto kārtību par pašvaldību savstarpējiem norēķiniem, ar gada oficiālo darba dienu skaitu.

5. Pašvaldības līdzfinansējums tiek piešķirts par dienām, kurās pakalpojums saņemts ne mazāk kā 6 stundas, bet ne vairāk kā attiecīgā mēneša oficiālais darba dienu skaits.

6. Pašvaldības līdzfinansējuma izmaksa tiek pārtraukta 10 darba dienu laikā no brīža, kad bērnam tiek piedāvāta vieta pirmsskolas izglītības iestādē, kuras 1. reģistra rindā bērns atrodas.

7. Aukles pienākums ir atmaksāt pašvaldības līdzfinansējuma summas pārmaksu, ja tā izveidojusies aukles vainas dēļ, sniedzot nepatiesu vai nepilnīgu informāciju vai nepaziņojot par apstākļiem, kuri ietekmē tiesības uz pašvaldības līdzfinansējumu.

III. PAŠVALDĪBAS LĪDZFINANSĒJUMA PIEŠĶIRŠANAS KĀRTĪBA

8. Lai saņemtu pašvaldības līdzfinansējumu, aukle Talsu novada Izglītības pārvaldē (turpmāk – Izglītības pārvalde) iesniedz ar bērna likumisko pārstāvi rakstiski saskaņotu iesniegumu (pielikums). Iesniegumam jāpievieno līguma, kas noslēgts starp aukli un bērna likumisko pārstāvi par aukles pakalpojumiem, kopija.

9. Talsu novada Izglītības pārvalde pārbauda saņemtā iesnieguma atbilstību saistošo noteikumu prasībām.

10. Lēmumu par pašvaldības līdzfinansējuma piešķiršanu un pārtraukšanu vai atteikumu piešķirt pašvaldības līdzfinansējumu pieņem Izglītības pārvaldes vadītājs, izdodot attiecīgu rīkojumu un nosūtot lēmumu Auklei un bērna likumiskajam pārstāvim. Pieņemto lēmumu var apstrīdēt Talsu novada domē.

11. Par pieņemto lēmumu Izglītības pārvalde informē aukli un bērna likumisko pārstāvi Paziņošanas likumā noteiktajā kārtībā.

12. Izglītības pārvalde ar aukli un bērna likumisko pārstāvi slēdz līgumu par līdzfinansējuma piešķiršanu, kurā noteikta noteikumu 13. punktā minēto dokumentu iesniegšanas kārtība.

13. Pašvaldības līdzfinansējums tiek ieskaitīts aukles norādītajā bankas kontā līdz mēneša 15. datumam par iepriekšējo mēnesi, pamatojoties uz aukles iesniegto Bērna uzraudzības un izglītošanas pakalpojuma sniegšanas tabulu – atskaiti un rēķinu.

14. Pašvaldības līdzfinansējums tiek pārtraukts un vienpusēji lauzts noslēgtais līgums:

14.1. ja mainījušies saistošajos noteikumos noteiktie nosacījumi, kas bijuši par pamatu līdzfinansējuma piešķiršanai, un tie vairs nav atbilstoši līdzfinansējuma saņemšanai;

14.2. tiek pārtraukts līgums starp aukli un bērna likumisko pārstāvi par aukles pakalpojumu sniegšanu;

14.3. ja tiek konstatēts, ka aukle neveic līgumā minētos pakalpojumus.

15. Aukles pienākums ir 5 darba dienu laikā paziņot par 14.2. punktā minēto apstākļu iestāšanos.

Talsu novada domes priekšsēdētājs D. Karols

 

Pielikums
Talsu novada domes 2018. gada 30. augusta
saistošajiem noteikumiem Nr. 29

Talsu novada Izglītības pārvaldei
IESNIEGUMS
par līdzfinansējuma saņemšanu aukles pakalpojumam

Talsos

Informācija par aukli, kura nodrošinās bērnu uzraudzības pakalpojumu
Aukles vārds, uzvārds
Juridiskā adrese
Nodokļu maksātāja reģistrācijas Nr.
Reģistrācijas Nr. Bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzēju reģistrā
Informācija par bērnu, kuram tiks nodrošināts aukles pakalpojums
Bērna vārds, uzvārds
Personas kods
Deklarētā dzīvesvieta
Informācija par bērna vecāku (likumisko pārstāvi), kurš noslēdzis līgumu ar aukli
Vārds, uzvārds
Personas kods
Deklarētā dzīvesvieta
Informācija par noslēgto līgumu starp vecāku (likumisko pārstāvi) un pakalpojuma sniedzēju
Līguma noslēgšanas datums
Līguma noslēgšanas termiņš
Bērnu uzraudzības pakalpojuma sniegšanas adrese

Pielikumā: līguma, kas noslēgts starp aukli un bērna likumisko pārstāvi par aukles pakalpojumiem, kopija uz ______ lapām.

Aukle: ___________________/_________________________/

20____.gada _______._________________________

Piekrītu, ka mana bērna un mani dati tiek iesniegti un apstrādāti Talsu novada pašvaldībā aukles pakalpojuma līdzfinansējuma saņemšanai.

Bērna likumiskais pārstāvis: __________________/_______________/

20____.gada ______._________________________

Talsu novada domes priekšsēdētājs D. Karols

 

Talsu novada domes saistošo noteikumu Nr. 29 "Par pašvaldības līdzfinansējumu privātajam bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzējam Talsu novadā"
paskaidrojuma raksts

Īss projekta satura izklāsts Saistošajos noteikumos noteikta kārtība, kādā Talsu novada pašvaldība piešķir līdzfinansējumu privātajam bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzējam, kurš reģistrēts Ministru kabineta 2013.gada 16.jūlija noteikumos Nr.404 "Prasības bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzējiem un bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzēju reģistrēšanas kārtība" noteiktajā kārtībā un sniedz atbalstu pirmsskolas izglītības programmas apgūšanai bērna ģimenē (turpmāk – aukle), par vienu bērnu no pusotra gada vecuma līdz obligātās bērna sagatavošanas pamatizglītības uzsākšanai, ja bērns uzņemts rindā uz kādu no Talsu novada pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādi un nav reģistrēts nevienā pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē.

Papildu noteikumos noteikts līdzfinansējuma apmērs un atskaites kārtība par līdzfinansēto pakalpojuma izpildi.

Projekta nepieciešamības raksturojums Saistošie noteikumi nepieciešami, lai noteiktu vienotu kārtību, kā pašvaldība līdzfinansē bērnu uzraudzības pakalpojumu Talsu novadā un vienlaicīgi uzlabotu iespēju vecākiem atgriezties darba tirgū, ja nav iespēja bērnu uzņemt Talsu novada pirmsskolas izglītības iestādē.
Plānotā projekta ietekme uz pašvaldības budžetu Līdz 10 000,00 euro gadā.
Uzņēmējdarbības vide pašvaldības teritorijā Nav attiecināms.
Administratīvās procedūras Administratīvās procedūras nodrošina Izglītības pārvalde.
Informācija par konsultācijām ar privātpersonām Ņemti vērā ierosinājumi.

Talsu novada domes priekšsēdētājs D. Karols

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!