Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Jūrmalas pilsētas dome
Republikas pilsētas domes publicē saistošos noteikumus un to paskaidrojuma rakstu. Saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas, ja tajos nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš.

Pirms republikas pilsētas domes vēlēšanām republikas pilsētu vēlēšanu komisijas publicē reģistrētos deputātu kandidātu sarakstus, pēc vēlēšanām – informāciju par pilsētas domē ievēlētajiem deputātiem.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Jūrmalas pilsētas domes 2018. gada 26. jūlija saistošie noteikumi Nr. 29 "Par līdzfinansējuma piešķiršanas kārtību energoefektivitātes pasākumu veikšanai daudzdzīvokļu dzīvojamās mājās Jūrmalas pilsētā". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 5.10.2018., Nr. 197 https://www.vestnesis.lv/op/2018/197.13

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Talsu novada domes saistošie noteikumi Nr. 29

Par pašvaldības līdzfinansējumu privātajam bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzējam Talsu novadā

Vēl šajā numurā

05.10.2018., Nr. 197

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Jūrmalas pilsētas dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 29

Pieņemts: 26.07.2018.

OP numurs: 2018/197.13

2018/197.13
RĪKI

Jūrmalas pilsētas domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 1 Pēdējās nedēļas laikā 2 Visi

Jūrmalas pilsētas domes saistošie noteikumi Nr.29

Jūrmalā 2018.gada 26.jūlijā (prot. Nr.10, 6.p.)

Par līdzfinansējuma piešķiršanas kārtību energoefektivitātes pasākumu veikšanai daudzdzīvokļu dzīvojamās mājās Jūrmalas pilsētā

Precizēti ar Jūrmalas pilsētas domes 2018.gada 27.septembra sēdes
lēmumu Nr.463 (prot. Nr.13, 18.p.)

Izdoti saskaņā ar likuma "Par palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā"
27.2 panta piekto daļu

I. Vispārīgie jautājumi

1. Saistošie noteikumi (turpmāk – noteikumi) nosaka kārtību, kādā Jūrmalas pilsētas dome (turpmāk – dome) sniedz palīdzību dzīvokļu īpašniekiem energoefektivitātes pasākumu veikšanai daudzdzīvokļu dzīvojamās mājās (turpmāk – dzīvojamā māja), piešķirot Jūrmalas pilsētas pašvaldības (turpmāk – pašvaldība) līdzfinansējumu dzīvokļu īpašnieku aktivitātēm, kas vērstas uz turpmāku energoresursu patēriņu samazinājuma nodrošinājumu, kā arī pašvaldības līdzfinansējuma apmēru un piešķiršanas nosacījumus.

2. Noteikumos ietvertie termini lietoti būvniecību, dzīvokļu īpašumu regulējošo un saistīto normatīvo aktu izpratnē. Noteikumos lietoto terminu skaidrojums:

2.1. energoefektivitātes pasākumi – visas darbības, kas izraisa pārbaudāmu un izmērāmu vai aplēšamu energoefektivitātes paaugstinājumu;

2.2. energoefektivitātes pakalpojuma līgums – energoefektivitātes pakalpojuma līgums ir ilgtermiņa līgums, kura ietvaros pakalpojuma sniedzējs veic noteiktus energoefektivitātes pasākumus, nodrošinot noteiktus enerģijas ietaupījumus pie noteikta komforta līmeņa ēkā;

2.3. pretendents – dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašnieku kopība;

2.4. pretendenta pilnvarotā persona – dzīvokļu īpašnieku kopības normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā pilnvarotā persona, kura var būt dzīvokļu īpašnieku izveidota sabiedrība, biedrība vai cita juridiska persona un kuru dzīvokļu īpašnieki pilnvarojuši pārvaldīt attiecīgās dzīvojamās mājas kopīpašumā esošās daļas un/vai pārstāvēt dzīvokļu īpašniekus veikt visas darbības, lai saņemtu pašvaldības palīdzību līdzfinansējuma veidā energoefektivitātes pasākumu veikšanai.

3. Līdzfinansējumu dzīvojamās mājas energoefektivitātes pasākumu veikšanai viena finanšu gada ietvaros piešķir atbilstoši pašvaldības kārtējā gada budžetā šim mērķim paredzētajiem finanšu līdzekļiem.

II. Nosacījumi līdzfinansējuma piešķiršanai

4. Līdzfinansējumu pretendenta energoefektivitātes pasākumiem piešķir, ja vienlaicīgi izpildās šādi nosacījumi:

4.1. dzīvojamā māja atrodas Jūrmalas pilsētas administratīvajā teritorijā un ir nodota ekspluatācijā līdz 1993. gadam;

4.2. dzīvojamā māja ir sadalīta dzīvokļu īpašumos un vienam īpašniekam pieder ne vairāk kā 20 % no kopējā dzīvokļu īpašumu skaita;

4.3. dzīvojamajā mājā ir ne mazāk kā pieci dzīvokļi;

4.4. dzīvojamās mājas kopējā platība ir lielāka par 300 m2 un dzīvojamajā mājā esošo nedzīvojamo telpu platība saskaņā ar spēkā esošu būves kadastrālās uzmērīšanas lietu nepārsniedz 25 % no dzīvojamās mājas kopējās platības;

4.5. pretendents vienā vai vairākos lēmumos, normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā balsojot "par", ir pieņēmuši šādus lēmumus:

4.5.1. veikt dzīvojamās mājas energoefektivitāti paaugstinošus pasākumus;

4.5.2. pilnvarot personu, kura būs atbildīga par dzīvojamās mājas energoefektivitātes pasākumu organizēšanu, tajā skaitā: organizēt energoaudita veikšanu, tehnisko apsekošanu, būvniecības ieceres dokumentācijas izstrādi, veikt piegādātāju atlasi, finansējuma piesaisti, parakstīt saistītos dokumentus.

5. Uz noteikumos paredzēto pašvaldības līdzfinansējumu pretendents nevar pretendēt, ja ir iestājies viens no šādiem apstākļiem:

5.1. negatīvā starpība starp pretendenta visiem aprēķinātajiem, kuriem ir iestājies apmaksas termiņš, un pretendenta visiem samaksātajiem maksājumiem par sabiedriskajiem pakalpojumiem (atkritumu apsaimniekošana, siltumapgāde, ūdensapgāde un kanalizācija) un apsaimniekošanu (apsaimniekošanas maksa) pēdējos 12 mēnešos pārsniedz 10 % (sākot atskaites periodu divus mēnešus pirms iesnieguma iesniegšanas dienas);

5.2. pretendenta nekustamā īpašuma nodokļa parāds (pamatparāds un nokavējuma nauda) par attiecīgajā dzīvojamā mājā esošajām telpu grupām, dzīvojamai mājai piesaistītajām palīgēkām un piesaistīto zemes gabalu pārsniedz 10 % no taksācijas gadā aprēķinātās, kurā tiek iesniegts līdzfinansējuma pieprasījums, kopējās nekustamā īpašuma nodokļa summas par šajā punktā minētajiem nekustamajiem īpašumiem;

5.3. pretendenta pilnvarotajai personai pastāv Valsts ieņēmumu dienesta administrēto nodokļu parādi un valsts sociālo apdrošināšanas iemaksu parādi, kas kopsummā pārsniedz 150 euro;

5.4. pretendenta pilnvarotā persona ar tiesas nolēmumu atzīta par maksātnespējīgu vai atrodas sanācijas procesā vai tiesiskās aizsardzības procesā, vai tās saimnieciskā darbība ir apturēta vai izbeigta, vai saskaņā ar komercreģistrā pieejamo informāciju tā atrodas likvidācijas procesā;

5.5. ja noteikumu 8.2. apakšpunktā minēto aktivitāšu īstenošanai pretendenta dzīvojamās mājas plānotais siltumenerģijas patēriņš apkurei gadā pēc energoefektivitātes pasākumu īstenošanas ir lielāks par 83 kWh/m² gadā;

5.6. ja dzīvojamā māja ir pieslēgta centralizētajai siltumapgādes sistēmai un ja dzīvojamā māja pēc energoefektivitātes pasākumu veikšanas tiek atslēgta no centralizētās siltumapgādes sistēmas.

III. Atbalstāmās aktivitātes un pašvaldības līdzfinansējuma apjoms

6. Līdzfinansējumu pretendentam piešķir šādām aktivitātēm:

6.1. energoaudita un/vai tehniskās apsekošanas veikšanai – 100 % no tam paredzētajām izmaksām, bet ne vairāk kā 1000 euro;

6.2. būvniecības ieceres dokumentācijas izstrādei, vienā no šādiem veidiem:

6.2.1. 100 % no tai paredzētajām izmaksām, bet ne vairāk kā 5000 euro vienai dzīvojamai mājai;

6.2.2. 100 % no tai paredzētajām izmaksām, bet ne vairāk kā 10000 euro vienai dzīvojamai mājai, ja tiek izmantots energoefektivitātes pakalpojuma līgums vai tam pielīdzināms līgums.

7. Par katru no noteikumu 8. punktā noteiktajām aktivitātēm pretendenta pilnvarotā persona iesniedz iesniegumu atsevišķi katrai dzīvojamai mājai.

8. Par katru no noteikumu 8. punktā norādītajām aktivitātēm pretendents vienai dzīvojamai mājai līdzfinansējumu var saņemt vienu reizi.

IV. Iesniegumu noformēšanas, iesniegšanas un reģistrācijas kārtība

9. Līdzfinansējuma saņemšanai pretendenta pilnvarotā persona iesniedz domei adresētu iesniegumu atbilstoši noteikumiem pievienotajām iesniegumu paraugformām, aizpildot visus pieprasītās informācijas laukus un pievienojot pieprasītos pielikumus saskaņā ar noteikumu 1., 2. un 3. pielikumā norādīto (turpmāk visi dokumenti kopā – iesniegums):

9.1. energoaudita un/vai tehniskās apsekošanas veikšanai – 1. pielikums;

9.2. būvniecības ieceres dokumentācijas izstrādei – 2. pielikums;

9.3. būvniecības ieceres dokumentācijas izstrādei izmantojot energoefektivitātes pakalpojuma līgumu vai tam pielīdzināmu līgumu – 3. pielikums;

10. Iesniegumu noformē datorrakstā latviešu valodā. Visus iesniegumā iekļaujamos dokumentus paraksta pretendenta pilnvarotā persona.

11. Atbilstoši noteikumu 9. un 10. punktam sagatavoto iesniegumu domei ar norādi "Līdzfinansējums daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas energoefektivitātes pasākumiem" var iesniegt nosūtot pa pastu, adrese: Jomas iela 1/5, Jūrmala, LV – 2015, personīgi domes Apmeklētāju apkalpošanas centrā, Jomas ielā 1/5, Jūrmalā, vai nosūtot uz elektronisko pasta adresi pasts@jurmala.lv normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā parakstītu ar drošu elektronisko parakstu.

12. Ja iesniegums iesniegts personīgi, par iesnieguma iesniegšanas dienu un laiku uzskatāms domes spiedogā norādītais saņemšanas datums.

13. Iesniegumi līdzfinansējuma saņemšanai tiek reģistrēti domes lietvedības reģistrā to iesniegšanas secībā.

V. Iesniegumu izvērtēšanas un lēmumu pieņemšanas kārtība

14. Pretendenta pilnvarotās personas iesnieguma atbilstību šo noteikumu prasībām izvērtē domes Attīstības pārvaldes Stratēģiskās plānošanas nodaļa (turpmāk – atbildīgā nodaļa).

15. Domes atbildīgā nodaļa 15 darba dienu laikā no iesnieguma iesniegšanas izvērtē iesnieguma atbilstību šo noteikumu prasībām un sniedz atzinumu domes izveidotai komisijai (turpmāk – komisija), kura pieņem lēmumu par līdzfinansējuma piešķiršanu vai atteikumu piešķirt līdzfinansējumu.

16. Izvērtējot iesnieguma atbilstību, domes atbildīgā nodaļa veic šādas darbības:

16.1. pārbauda pretendenta atbilstību noteikumu 5. punktā noteiktajiem nosacījumiem;

16.2. pieprasa domes Īpašumu pārvaldes Nodokļu nodaļai informāciju par iesnieguma atbilstību noteikumu 5.2. apakšpunkta prasībām. Šī nodaļa divu darba dienu laikā sniedz informāciju par iesnieguma atbilstību vai neatbilstību noteikumu 5.2. apakšpunkta prasībām, izdarot atzīmi uz iesnieguma "atbilst" vai "neatbilst", un nosūta to domes atbildīgajai nodaļai;

16.3. aprēķina dzīvojamās mājas apsaimniekošanas maksas un noteikumu 5.1. apakšpunktā norādīto komunālo pakalpojumu maksājumu parāda apmēru;

16.4. pieprasa informāciju Valsts ieņēmumu dienesta Elektroniskās deklarēšanās sistēmā par pretendenta pilnvarotās personas nodokļu parādu;

16.5. Uzņēmumu reģistra Maksātnespējas reģistrā pārbauda pretendenta pilnvarotās personas atbilstību noteikumu 5.4. apakšpunktā noteiktajām prasībām.

17. Iesniegumu vērtēšana notiek to reģistrācijas secībā.

18. Komisija pieņem lēmumu par līdzfinansējuma piešķiršanu vai atteikumu piešķirt līdzfinansējumu. Ja komisija konstatē, ka izvērtēšanai ir nepieciešama papildu informācija, komisija pretendenta pilnvarotajai personai uz iesniegumā norādīto elektroniskā pasta adresi nosūta paziņojumu, norādot nepieciešamo informāciju.

19. Pretendenta pilnvarotā persona piecu darba dienu laikā uz domes elektroniskā pasta adresi: pasts@jurmala.lv nosūta saskaņā ar noteikumu 18. punktu pieprasīto papildu informāciju. Ja dome noteiktajā termiņā nesaņem pieprasīto informāciju, komisija var lemt par atteikumu piešķirt līdzfinansējumu.

20. Komisija pieņem lēmumu par līdzfinansējuma piešķiršanu vai atteikumu piešķirt līdzfinansējumu 30 dienu laikā no iesnieguma reģistrēšanas dienas.

21. Ja komisijai, vērtējot iesniegumus, rodas šaubas par atsevišķu izmaksu pozīciju atbilstību vidējām tirgus izmaksām, tā ir tiesīga pieprasīt pretendenta pilnvarotajai personai sniegt skaidrojumu. Ja izmaksu atbilstība netiek pierādīta, komisija ir tiesīga lemt par atteikumu piešķirt līdzfinansējumu.

22. Pretendenta pilnvarotajai personai ir pienākums veikt pakalpojumu sniedzēju atlasi, atbilstoši Ministru kabineta 2017. gada 28. februāra noteikumu Nr. 104 "Noteikumi par iepirkuma procedūru un tās piemērošanas kārtību pasūtītāja finansētiem projektiem," ja to paredz minētie noteikumi. Komisija, pieņemot lēmumu par līdzfinansējuma apjomu aktivitātei, ņem vērā Publiskas personas finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanas likuma 3.panta 1. punktā noteikto, pakalpojuma piegādātāju izmaksu apkopojumā uzrādīto piedāvājumu ar zemāko cenu, nosakot kā maksimālo līdzfinansējuma apjomu aktivitātei.

23. Komisija pieņem lēmumu par atteikumu piešķirt līdzfinansējumu, ja iesniegums neatbilst noteikumu prasībām.

24. Komisijas lēmums piecu darba dienu laikā tiek nosūtīts pretendenta pilnvarotajai personai.

25. Pretendenta pilnvarotā persona ne vēlāk kā 20 darba dienu laikā no lēmuma nosūtīšanas dienas paraksta līgumu (4.pielikums) par līdzfinansējuma piešķiršanas un izlietošanas kārtību (turpmāk – līgums).

26. Ja līgums no pretendenta pilnvarotās personas puses netiek parakstīts noteikumu 27. punktā noteiktajā termiņā, uzskatāms, ka pretendenta pilnvarotā persona ir atteikusies no apstiprinātā līdzfinansējuma.

27. Informācija par iesniegumu apstiprināšanu un pašvaldības līdzfinansējumu tiek publicēta pašvaldības tīmekļa vietnē un pašvaldības informatīvajā izdevumā 10 darba dienu laikā pēc līguma parakstīšanas. Publikācijā tiek norādīts pretendents, atbalstītie energoefektivitātes pasākumi, plānotais energoefektivitātes pasākumu īstenošanas laiks un līdzfinansējuma apjoms.

VI. Līdzfinansējuma piešķiršanas kārtība

28. Pašvaldības līdzfinansējums pretendentam tiek piešķirts priekšfinansējuma veidā pēc nepieciešamo dokumentu iesniegšanas un līguma noslēgšanas ar domi.

29. Līdzfinansējums tiek pārskaitīts uz pretendenta pilnvarotās personas norādīto kontu kredītiestādē 10 darba dienu laikā no līguma noslēgšanas.

30. Līdzfinansējumu drīkst izlietot tikai līgumā norādītajiem mērķiem, veicot tiešus pārskaitījumus attiecīgajam pakalpojuma sniedzējam, nepārsniedzot iesniegumam pievienotajos izmaksas apliecinošajos dokumentos uzrādīto izmaksu apmēru.

31. Pretendenta pilnvarotā persona ne vēlāk kā viena mēneša laikā pēc pašvaldības atbalstīto aktivitāšu pabeigšanas iesniedz domei atskaiti (5. pielikums, turpmāk – atskaite) par finansējuma izlietojumu un plānotajiem energoefektivitātes rādītājiem.

32. Atskaitei pretendenta pilnvarotā persona pievieno šādus dokumentus:

32.1. energoaudita kopiju;

32.2. tehniskā atzinuma kopiju;

32.3. būvvaldes apstiprinātu tehniskās dokumentācijas kopiju;

32.4. kredītiestādes izdotu un apstiprinātu konta izdrukas kopiju no konta, kurā līdzfinansējums tika ieskaitīts un no kura tika veikti maksājumi attiecīgajiem pakalpojumu sniedzējiem;

32.5. darbu pieņemšanas – nodošanas aktu kopijas ar attiecīgajiem pakalpojumu sniedzējiem;

32.6. līgumu kopijas ar attiecīgajiem pakalpojumu sniedzējiem, ieskaitot energoefektivitātes pakalpojuma līguma vai tam pielīdzināma līguma kopiju, ja tika saņemts līdzfinansējums noteikumu 6.2.2. apakšpunktā noteiktajai aktivitātei.

33. Ja līdzfinansējums netika izlietots vai arī tika izlietots citiem mērķiem, kas nav paredzēti līgumā, vai netiek īstenoti iesniegumā minētās aktivitātes, pretendenta pilnvarotā persona atmaksā pašvaldībai saņemto līdzfinansējumu pilnā apmērā.

34. Iesniegtos dokumentus pārbauda un lēmumu par izlietotā līdzfinansējuma izlietošanas pamatotību pieņem komisija 20 darba dienu laikā no atskaites un attiecīgo dokumentu saņemšanas.

35. Komisijai ir tiesības pārbaudīt saņemto maksājumu dokumentu atbilstību faktiskajam saņemto pakalpojumu apjomam, attiecīgo līgumu un normatīvo aktu nosacījumiem.

36. Komisijai ir tiesības rakstiski pieprasīt, lai pretendenta pilnvarotā persona piecu darba dienu laikā iesniedz papildu informāciju atskaites pārbaudei. Šādā gadījumā 34. punktā noteiktais termiņš tiek pagarināts par pieprasītās papildu informācijas sniegšanai un papildu informācijas izvērtēšanai nepieciešamo laiku, kas nepārsniedz 15 (piecpadsmit) darba dienas.

37. Ja starp iesniegumā norādītajām un iesniegtajos dokumentos uzrādītajām attiecināmajām izmaksām konstatē atšķirības, komisija var pārskatīt lēmumu par līdzfinansējuma piešķiršanu. Šajā gadījumā līdzfinansējuma apmērs nevar būt lielāks par sākotnēji piešķirto.

VII. Līdzfinansējuma kā de minimis atbalsta piešķiršanas nosacījumi saimnieciskās darbības veicējiem

38. Ja energoefektivitātes pasākumus veic dzīvojamā mājā, kurā kāds no dzīvokļu īpašniekiem ir saimnieciskās darbības veicējs un konkrēts dzīvokļa īpašums tiek izmantots saimnieciskajā darbībā, un ja dzīvokļa īpašnieks pretendē uz atbalstu, kas kvalificējams kā komercdarbības atbalsts, tad atbalstu energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu ietvaros radušos izmaksu segšanai sniedz saskaņā ar Eiropas Komisijas 2013. gada 18. decembra Regulu (ES) Nr. 1407/2013 par Līguma par Eiropas Savienības darbību 107. un 108. panta piemērošanu de minimis atbalstam (turpmāk – Regula Nr. 1407/2013) un normatīvajiem aktiem par de minimis atbalsta uzskaites un piešķiršanas kārtību.

39. Piesakoties līdzfinansējumam, dzīvojamās mājas dzīvokļa īpašniekam, kurš minēts šo noteikumu 40. punktā, ir tiesības iesniegt papildu iesniegumu, norādot, ka proporcionāli viņa īpašuma vai kopīpašuma daļai energoefektivitātes pasākumu izmaksas ir uzskatāmas par neattiecināmām un tiek segtas no citiem privātiem līdzekļiem bez valsts vai pašvaldības atbalsta, proporcionāli samazinot iesniegumā norādīto pašvaldības līdzfinansējuma daļu.

40. Lemjot par līdzfinansējuma piešķiršanu komercdarbības atbalsta veidā, komisija ievēro šādus nosacījumus:

40.1. de minimis atbalstu piešķir, ievērojot Regulas Nr. 1407/2013 1. panta 1. punktā minētos nozaru un darbības izņēmumus;

40.2. saimnieciskās darbības veicējs tiek vērtēts viena vienota uzņēmuma līmenī atbilstoši Regulas Nr. 1407/2013 2. panta 2. punktam;

40.3. pārbauda, vai saimnieciskās darbības veicējam piešķiramais atbalsts nepalielina attiecīgajā un iepriekšējos divos fiskālajos gados saņemtā de minimis atbalsta kopējo apmēru atbilstoši Regulas Nr. 1407/2013 3. panta 2. punktam.

Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs G.Truksnis

 

1.pielikums
Jūrmalas pilsētas domes
2018.gada 26.jūlija saistošajiem noteikumiem Nr.29
(prot. Nr.10, 6.p.)

Jūrmalas pilsētas domei

 

(juridiskās personas nosaukums)

 

(adrese)

 

(reģistrācijas Nr., kontaktpersona, tālruņa numurs, e-pasts)

20____. gada ____.___________________________

IESNIEGUMS
Līdzfinansējuma saņemšanai energoaudita un/vai tehniskās apsekošanas veikšanai dzīvojamās mājās

Lūdzu, piešķirt līdzfinansējumu energoaudita izstrādei un tehniskās apsekošanas atzinuma sagatavošanai dzīvojamai mājai, adresē ____________________________________, Jūrmalā.

Vispārēja informācija par dzīvojamo māju
1. Mājas kopējā platība (m²):  
2. Mājas apkurināmā platība (m²):  
3. Siltumenerģijas patēriņš iepriekšējā kalendārajā gadā (MWh):  
4. Dzīvokļu īpašumu skaits:  
5. t.sk. dzīvokļu īpašumi, (m²) / %  
6. t.sk. nedzīvojamās telpas, (m²) / %  
7. Pilnvarotās personas bankas rekvizīti: Banka:

Kods:

Konta nr.:

8. Apsaimniekotājs (atzīmēt ar "X" atbilstošo): Pilnvarotā persona     Cita persona
9. Apsaimniekotāja nosaukums/ kontaktpersona:  
10. Esošā maksa par apsaimniekošanu (EUR/m2):  
11. Mājas uzkrāto līdzekļu apjoms uz iesnieguma iesniegšanas dienu (EUR):  

Iesniegtie obligātie pielikumi:

Iesniegumam pievienotie dokumenti

Lapu skaits

Ēkas tehniskās inventarizācijas lietas kopija.

_________ lpp.

Dzīvokļu īpašnieku kopības lēmuma par energoaudita un tehniskās apsekošanas veikšanu, tajā skaitā par pilnvarotās personas pilnvarojumu pārstāvēt dzīvokļu īpašnieku kopību, kopija.

_________ lpp.

Energoaudita un/vai tehniskās apsekošanas atzinuma sagatavošanas tāme, ko ir apliecinājis izvēlētais piegādātājs.

_________ lpp.

Ēkas pārvaldnieka izsniegta izziņa par aprēķināto un samaksāto apsaimniekošanas maksu un komunālajiem pakalpojumiem 12 mēnešos, sākot ar atskaites periodu divus mēnešus pirms iesnieguma iesniegšanas dienas.

_________ lpp.

Visu ēkas komunālo pakalpojumu sniedzēju (atkritumu apsaimniekošana, siltumapgāde, ūdensapgāde un kanalizācija) izsniegta izziņa par aprēķināto apsaimniekošanas maksu un komunālajiem pakalpojumiem 12 mēnešos, sākot ar atskaites periodu divus mēnešus pirms iesnieguma iesniegšanas dienas.

_________ lpp.

Pretendenta pilnvarotās personas sagatavots paziņojums par energoaudita un/vai tehniskās apsekošanas atzinuma sagatavošanas pakalpojuma sniedzēju atlases rezultātiem atbilstoši Ministru kabineta 2017. gada 28. februāra noteikumu Nr. 104 "Noteikumi par iepirkuma procedūru un tās piemērošanas kārtību pasūtītāja finansētiem projektiem" pielikumu Nr. 4.

_________ lpp.

Papildu pielikumi iesniegumam (ja nepieciešams, ailītes papildiniet):

atzīmēt ar "X" pievienoto dokumentu

Iesniegumam pievienotie dokumenti

Lapu skaits

Uzskaites veidlapas par sniedzamo informāciju de minimis atbalsta piešķiršanai atbilstoši Ministru kabineta 2014. gada 2. decembra noteikumu Nr. 740 "De minimis atbalsta uzskaites un piešķiršanas kārtība un uzskaites veidlapu paraugi" 1. pielikumam, ja energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu ietvaros tiek sniegts atbalsts, kas kvalificējams kā komercdarbības atbalsts, kopija.

_________ lpp.

 

_________ lpp.

Parakstot iesniegumu, apliecinu, ka:

• visa iesniegumā un papildu sniegtā informācija Jūrmalas pilsētas domei ir patiesa;

• esmu pilnībā iepazinies ar Jūrmalas pilsētas domes 2018. gada 26. jūlija saistošajiem noteikumiem Nr. 29 "Par līdzfinansējuma piešķiršanas kārtību energoefektivitātes pasākumu veikšanai daudzdzīvokļu dzīvojamās mājās Jūrmalas pilsētā";

• neesmu pasludināts par maksātnespējīgu, neatrodos likvidācijas stadijā un mana saimnieciskā darbība nav apturēta vai izbeigta;

• man nav nodokļu un/vai valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu parādu.

Pretendenta pilnvarotā persona:

(paraksts)

(paraksta atšifrējums)

(amats)

20____. gada ____.___________________________

 

2.pielikums
Jūrmalas pilsētas domes
2018.gada 26.jūlija saistošajiem noteikumiem Nr.29
(prot. Nr.10, 6.p.)

Jūrmalas pilsētas domei

 

(juridiskās personas nosaukums)

 

(adrese)

 

(reģistrācijas Nr., kontaktpersona, tālruņa numurs, e-pasts)

20____. gada ____.___________________________

IESNIEGUMS
Par līdzfinansējuma piešķiršanu dzīvojamās mājas būvniecības ieceres dokumentācijas izstrādei

Lūdzu, piešķirt līdzfinansējumu būvniecības ieceres dokumentācijas izstrādei dzīvojamā mājā, adresē ____________________________________, Jūrmalā.

Vispārēja informācija par dzīvojamo māju
1. Mājas kopējā platība (m²):  
2. Mājas apkurināmā platība (m²):  
3. Siltumenerģijas patēriņš iepriekšējā kalendārajā gadā (MWh):  
4. Dzīvokļu īpašumu skaits:  
5. t.sk. dzīvokļu īpašumi, (m²) / %  
6. t.sk. nedzīvojamās telpas, (m²) / %  
7. Pilnvarotās personas bankas rekvizīti: Banka:

Kods:

Konta nr.:

8. Apsaimniekotājs (atzīmēt ar "X" atbilstošo): Pilnvarotā persona     Cita persona
9. Apsaimniekotāja nosaukums/ kontaktpersona:  
10. Esošā maksa par apsaimniekošanu (EUR/m2):  
11. Mājas uzkrāto līdzekļu apjoms uz iesnieguma iesniegšanas dienu (EUR):  

Iesniegtie obligātie pielikumi:

Iesniegumam pievienotie dokumenti

Lapu skaits

Ēkas tehniskās inventarizācijas lietas kopija.

_________ lpp.

Dzīvokļu īpašnieku kopības lēmuma par būvniecības ieceres dokumentācijas izstrādi, izmantojot energoefektivitātes pakalpojumu vai tam pielīdzināmu pakalpojumu (ja attiecināms), tajā skaitā par pilnvarotās personas pilnvarojumu pārstāvēt dzīvokļu īpašnieku kopību, kopija.

_________ lpp.

Ēkas pārvaldnieka izsniegta izziņa par aprēķināto un samaksāto apsaimniekošanas maksu un komunālajiem pakalpojumiem 12 mēnešos, sākot ar atskaites periodu 2 mēnešus pirms iesnieguma iesniegšanas dienas.

_________ lpp.

Energosertifikāts un tā pārskati.

_________ lpp.

Līguma projekts par dzīvojamās mājas būvniecības ieceres dokumentācijas izstrādes un būvdarbu izmaksu tāmes sagatavošanu.

_________ lpp.

Pretendenta pilnvarotās personas sagatavots paziņojums par būvniecības ieceres dokumentācijas izstrādes pakalpojuma sniedzēju atlases rezultātiem atbilstoši Ministru kabineta 2017. gada 28. februāra noteikumu Nr. 104 "Noteikumi par iepirkuma procedūru un tās piemērošanas kārtību pasūtītāja finansētiem projektiem" pielikumu Nr. 4.

_________ lpp.

Papildu pielikumi iesniegumam (ja nepieciešams, ailītes papildiniet):

atzīmēt ar "X" pievienoto dokumentu

Iesniegumam pievienotie dokumenti

Lapu skaits

Uzskaites veidlapas par sniedzamo informāciju de minimis atbalsta piešķiršanai atbilstoši Ministru kabineta 2014. gada 2. decembra noteikumu Nr. 740 "De minimis atbalsta uzskaites un piešķiršanas kārtība un uzskaites veidlapu paraugi" 1. pielikumam, ja energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu ietvaros tiek sniegts atbalsts, kas kvalificējams kā komercdarbības atbalsts, kopija.

_________ lpp.

 

_________ lpp.

 

_________ lpp.

 

_________ lpp.

Parakstot iesniegumu, apliecinu, ka:

• visa iesniegumā un papildu sniegtā informācija Jūrmalas pilsētas domei ir patiesa;

• esmu pilnībā iepazinies ar Jūrmalas pilsētas domes saistošajiem noteikumiem Nr. 29 "Par līdzfinansējuma piešķiršanas kārtību energoefektivitātes pasākumu veikšanai daudzdzīvokļu dzīvojamās mājās Jūrmalas pilsētā";

• neesmu pasludināts par maksātnespējīgu, neatrodos likvidācijas stadijā un mana saimnieciskā darbība nav apturēta vai pārtraukta;

• man nav nodokļu un/vai valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu parādu.

Pilnvarotā persona:

(paraksts)

(paraksta atšifrējums)

(amats)

20____. gada ____.___________________________

 

3.pielikums
Jūrmalas pilsētas domes
2018.gada 26.jūlija saistošajiem noteikumiem Nr.29
(prot. Nr.10, 6.p.)

Jūrmalas pilsētas domei

 

(juridiskās personas nosaukums)

 

(adrese)

 

(reģistrācijas Nr., kontaktpersona, tālruņa numurs, e-pasts)

20____. gada ____.___________________________

IESNIEGUMS
Par līdzfinansējuma piešķiršanu dzīvojamās mājas būvniecības ieceres dokumentācijas izstrādei un tās atjaunošanai, izmantojot energoefektivitātes pakalpojuma līgumu

Lūdzu, piešķirt līdzfinansējumu būvniecības ieceres dokumentācijas izstrādei dzīvojamā mājā, adresē ____________________________________, Jūrmalā.

Vispārēja informācija par dzīvojamo māju
1. Mājas kopējā platība (m²):  
2. Mājas apkurināmā platība (m²):  
3. Siltumenerģijas patēriņš iepriekšējā kalendārajā gadā (MWh):  
4. Dzīvokļu īpašumu skaits:  
5. t.sk. dzīvokļu īpašumi, (m²) / %  
6. t.sk. nedzīvojamās telpas, (m²) / %  
7. Pilnvarotās personas bankas rekvizīti: Banka:

Kods:

Konta nr.:

8. Apsaimniekotājs (atzīmēt ar "X" atbilstošo): Pilnvarotā persona     Cita persona
9. Apsaimniekotāja nosaukums/ kontaktpersona:  
10. Esošā maksa par apsaimniekošanu (EUR/m2):  
11. Mājas uzkrāto līdzekļu apjoms uz iesnieguma iesniegšanas dienu (EUR):  

Iesniegtie obligātie pielikumi:

Iesniegumam pievienotie dokumenti

Lapu skaits

Ēkas tehniskās inventarizācijas lietas kopija.

_________ lpp.

Dzīvokļu īpašnieku kopības lēmuma par būvniecības ieceres dokumentācijas izstrādi, izmantojot energoefektivitātes pakalpojumu vai tam pielīdzināmu pakalpojumu (ja attiecināms), tajā skaitā par pilnvarotās personas pilnvarojumu pārstāvēt dzīvokļu īpašnieku kopību, kopija.

_________ lpp.

Ēkas pārvaldnieka izsniegta izziņa par aprēķināto un samaksāto apsaimniekošanas maksu un komunālajiem pakalpojumiem 12 mēnešos, sākot ar atskaites periodu divus mēnešus pirms iesnieguma iesniegšanas dienas.

_________ lpp.

Energosertifikāts un tā pārskati.

_________ lpp.

Līguma projekts par dzīvojamās mājas būvniecības ieceres dokumentācijas izstrādes un būvdarbu izmaksu tāmes sagatavošanu.

_________ lpp.

Pretendenta pilnvarotās personas sagatavots paziņojums par būvniecības ieceres dokumentācijas izstrādes pakalpojuma sniedzēju atlases rezultātiem atbilstoši Ministru kabineta 2017. gada 28. februāra noteikumu Nr. 104 "Noteikumi par iepirkuma procedūru un tās piemērošanas kārtību pasūtītāja finansētiem projektiem" pielikumu Nr. 4.

_________ lpp.

Energoefektivitātes pakalpojuma līguma projekts vai tam pielīdzināma līguma projekta kopija.

_________ lpp.

Papildu pielikumi iesniegumam (ja nepieciešams, ailītes papildiniet):

atzīmēt ar "X" pievienoto dokumentu

Iesniegumam pievienotie dokumenti

Lapu skaits

Uzskaites veidlapas par sniedzamo informāciju de minimis atbalsta piešķiršanai atbilstoši Ministru kabineta 2014. gada 2. decembra noteikumu Nr. 740 "De minimis atbalsta uzskaites un piešķiršanas kārtība un uzskaites veidlapu paraugi" 1. pielikumam, ja energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu ietvaros tiek sniegts atbalsts, kas kvalificējams kā komercdarbības atbalsts, kopija.

_________ lpp.

 

_________ lpp.

 

_________ lpp.

 

_________ lpp.

Parakstot iesniegumu, apliecinu, ka:

• visa iesniegumā un papildu sniegtā informācija Jūrmalas pilsētas domei ir patiesa;

• esmu pilnībā iepazinies ar Jūrmalas pilsētas domes saistošajiem noteikumiem Nr. 29 "Par līdzfinansējuma piešķiršanas kārtību energoefektivitātes pasākumu veikšanai daudzdzīvokļu dzīvojamās mājās Jūrmalas pilsētā";

• neesmu pasludināts par maksātnespējīgu, neatrodos likvidācijas stadijā un mana saimnieciskā darbība nav apturēta vai izbeigta;

• man nav nodokļu un/vai valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu parādu.

Pilnvarotā persona:

(paraksts)

(paraksta atšifrējums)

(amats)

20____. gada ____.___________________________

 

4.pielikums
Jūrmalas pilsētas domes
2018.gada 26.jūlija saistošajiem noteikumiem Nr.29
(prot. Nr.10, 6.p.)

LĪGUMS PAR LĪDZFINANSĒJUMA PIEŠĶIRŠANU Nr. __________________

Jūrmalā

20____. gada ___________________________

Jūrmalas pilsētas dome, reģ. Nr. 90000056357 (turpmāk – Līdzfinansētājs), kuras vārdā saskaņā ar Jūrmalas pilsētas pašvaldības 2010. gada 4. februāra saistošajiem noteikumiem Nr. 6 "Jūrmalas pilsētas pašvaldības nolikums" rīkojas pašvaldības izpilddirektors _________, no vienas puses un

___________________________, reģ. Nr. _________ (turpmāk – Finansējuma saņēmējs), tās _____________ _____________ personā, kurš rīkojas uz statūtu pamata, no otras puses, turpmāk katrs atsevišķi vai abi kopā saukti Puse/-es,

pamatojoties uz Jūrmalas pilsētas domes 2018. gada 26. jūlija saistošo noteikumu Nr. 29 "Par līdzfinansējuma piešķiršanas kārtību energoefektivitātes pasākumu veikšanai daudzdzīvokļu dzīvojamās mājās Jūrmalas pilsētā" (turpmāk – noteikumi) 17. punktā minētās komisijas (turpmāk – komisija) lēmumu (____.____.20____. Protokols Nr.____), lai veicinātu daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitātes paaugstināšanu un dzīvojamā fonda atjaunošanu noslēdz šādu līgumu (turpmāk – Līgums):

1. LĪGUMA PRIEKŠMETS

Līdzfinansētājs līdzfinansē šādus dzīvojamās mājas ______________________________________________________ (ēkas adrese) energoefektivitātes pasākumus (turpmāk – Pasākums):

1.1. energoaudita un tehniskās apsekošanas veikšanu;

1.2. būvniecības ieceres dokumentācijas izstrādi;

1.3. būvniecības ieceres dokumentācijas izstrādi tiek īstenoti, izmantojot energoefektivitātes pakalpojuma līgumu vai tam pielīdzināmu līgumu, saskaņā ar Līgumu un tam klātpievienoto Finansējuma saņēmēja iesniegumu par līdzfinansējuma piešķiršanu, kas ir neatņemama Līguma sastāvdaļa.

2. LĪDZFINANSĒJUMS UN TĀ PIEŠĶIRŠANAS KĀRTĪBA

2.1. Pasākuma kopējās izmaksas ir _________ EUR (__________________ euro, ____ centi), no kuriem Līdzfinansētāja līdzfinansējums ir _________ EUR (__________________ euro, ____ centus).

2.2. Līdzfinansētājs samaksā Finansējuma saņēmējam 2.1. punktā norādīto līdzfinansējumu uz Līgumā norādīto Finansējuma saņēmēja bankas kontu 15 (piecpadsmit) darba dienu laikā pēc Līguma abpusējas parakstīšanas un Finansējuma saņēmēja rēķina saņemšanas.

2.3. Līguma ietvaros veiktais līdzfinansējuma summas maksājums, tiek uzskatīts kā avansa maksājums, un ir uzskatāms par attaisnoti izlietotu tikai pēc abu Pušu parakstītas Pasākuma īstenošanas atskaites (1. pielikums).

2.4. Līdzfinansētājam ir tiesības pieprasīt Finansējuma saņēmējam atgriezt izmaksāto līdzfinansējuma summu vai tā daļu, un Finansējuma saņēmējam ir pienākums 20 (divdesmit) darba dienu laikā no Līdzfinansētāja pretenzijas nosūtīšanas dienas atmaksāt Līdzfinansētājam summu neattiecināmo izmaksu apmērā, ja:

2.4.1. līdzfinansējums ir piešķirts uz nepatiesu vai nepilnīgu datu pamata;

2.4.2. Finansējuma saņēmējs nepienācīgi pilda Līguma noteikumus;

2.4.3. Līdzfinansētājs, pārbaudot iesniegtos izdevumus attaisnojuma dokumentus, ir konstatējis krāpniecības pazīmes;

2.4.4. Līdzfinansētājs konstatē, ka Finansējuma saņēmēja atskaitēs sniegtais saņemtā atbalsta izlietojums nav attiecināms iesniegumā noteiktajām aktivitātēm;

2.4.5. iesniegtajiem dokumentiem trūkst normatīvajos aktos noteiktā juridiskā spēka.

2.5. Visus pasākuma īstenošanas laikā konstatētos neattiecināmos izdevumus vai sadārdzinājuma izmaksas Finansējuma saņēmējs sedz no saviem līdzekļiem.

3. PUŠU SAISTĪBAS

3.1. Finansējuma saņēmējs apņemas:

3.1.1. kvalitatīvi un noteiktajā laikā īstenot Pasākumu atbilstoši iesniegumam par līdzfinansējuma piešķiršanu;

3.1.2. atbildēt par Publisko iepirkumu likuma 7. panta pirmās daļas un Ministru kabineta 2017. gada 28. februāra noteikumu Nr. 104 "Noteikumi par iepirkuma procedūru un tās piemērošanas kārtību pasūtītāja finansētiem projektiem" ievērošanu;

3.1.3. īstenojot pasākumu, ievērot tā atbilstību Latvijas Republikas spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem un Līdzfinansētāja prasībām;

3.1.4. nodrošināt Jūrmalas pilsētas nosaukuma un logotipa iekļaušanu pasākuma publicitātes un pašreklāmas materiālos, iesniedzot Līdzfinansētājam to plānus un vizualizācijas, informāciju nosūtot uz e-pasta adresēm: marketings@jurmala.lv un valdis.ratniks@jurmala.lv;

3.1.5. nodrošināt Līguma izpildi ar nepieciešamajiem resursiem;

3.1.6. izlietot līdzfinansējumu tikai Pasākuma īstenošanai atbilstoši iesniegumam par līdzfinansējuma piešķiršanu;

3.1.7. bez iepriekšējās rakstiskas saskaņošanas ar Līdzfinansētāju neveikt izmaiņas Pasākuma aktivitātēs, īstenošanas termiņos, budžetā;

3.1.8. Pasākuma īstenošanai nodrošināt atsevišķu norēķinu kontu bankā, uz kuru tiek pārskaitīti visi ar Pasākuma īstenošanu saistītie līdzekļi, un ar Pasākuma īstenošanu saistītos finanšu darījumus veikt tikai bezskaidras naudas norēķinu veidā, kas ir pamatoti ar izdevumus pamatojošiem dokumentiem atbilstoši Latvijas Republikas normatīvo aktu prasībām; visā ar Līgumu un Pasākuma īstenošanu saistītajā dokumentācijā, t.sk. darījumu un maksājumu dokumentos, norādīt Līdzfinansētāja Līgumam piešķirto numuru;

3.1.9. nodrošināt, ka visas ar Pasākuma īstenošanu saistītās izmaksas ir apmaksātas un pakalpojumi ir sniegti Līguma darbības termiņā, ir uzskaitītas Finansējuma saņēmēja grāmatvedības uzskaitē, ir identificējamas, nodalītas no pārējām izmaksām un pārbaudāmas, un tās apliecina attiecīgu attaisnojuma dokumentu oriģināli;

3.1.10. nodrošināt Līdzfinansētāja pārstāvim iespēju veikt Pasākuma aktivitāšu norišu pārbaudi uz vietas pasākuma īstenošanas laikā; pēc Līdzfinansētāja pieprasījuma trīs darba dienu laikā rakstveidā vai mutiski sniegt informāciju par Pasākuma sagatavošanas un realizācijas gaitu, kā arī nekavējoties informēt par šķēršļiem, kas varētu ietekmēt Pasākuma kvalitāti vai izpildi atbilstoši Līguma noteikumiem;

3.1.11. pēc Līdzfinansētāja pieprasījuma 10 (desmit) dienu laikā uzrādīt un/vai iesniegt visus Pasākuma ietvaros veikto izmaksu pamatojošos dokumentus, tai skaitā dokumentu oriģinālus un Pasākuma īstenošanai nodrošinātā norēķinu konta izdruku;

3.1.12. nodrošināt Pasākuma darbību un aktivitāšu pamatojošu dokumentu oriģinālu saglabāšanu visā Pasākuma īstenošanas laikā un piecus gadus pēc Pasākuma īstenošanas beigām;

3.1.13. nodrošināt visus nodokļu maksājumus, kas saistīti ar Pasākuma finansējuma saņemšanu un izlietošanu; kā arī nodrošināt Valsts ieņēmumu dienesta administrēto nodokļu parādu un valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu parādu, kas kopsummā pārsniedz 150 EUR (viens simts piecdesmit euro), neesamību gan Līguma slēgšanas brīdī, gan visā Līguma darbības laikā;

3.1.14. kompensēt zaudējumus, kas Līdzfinansētājam radušies Finansējuma saņēmēja vai viņa iesaistītās trešās personas vainas vai neuzmanības dēļ 10 (desmit) darba dienu laikā no pretenzijas nosūtīšanas dienas;

3.1.15. Pēc Pasākuma īstenošanas 30 (trīsdesmit) dienu laikā iesniegt Jūrmalas pilsētas domes Apmeklētāju apkalpošanas centrā (Jomas ielā 1/5, Jūrmalā) šādus dokumentus ar norādi "Atskaite par līdzfinansējumu dzīvojamās mājas energoefektivitātes pasākumiem":

3.1.15.1. Pasākuma īstenošanas atskaiti (noteikumu 5. pielikums) divus eksemplārus;

3.1.15.2. energoaudita kopiju;

3.1.15.3. tehniskā atzinuma kopiju;

3.1.15.4. būvvaldes apstiprinātu tehniskās dokumentācijas kopiju;

3.1.15.5. kredītiestādes izdotu un apstiprinātu konta izdrukas kopiju no konta, kurā līdzfinansējums tika ieskaitīts un no kura tika veikti maksājumi attiecīgajiem pakalpojumu sniedzējiem;

3.1.15.6. darbu pieņemšanas – nodošanas aktu kopijas ar attiecīgajiem pakalpojumu sniedzējiem;

3.1.15.7. līgumu kopijas ar attiecīgajiem pakalpojumu sniedzējiem, ieskaitot energoefektivitātes pakalpojuma līguma vai tam pielīdzināma līguma kopiju, ja tika saņemts līdzfinansējums noteikumu 8.2.2. apakšpunktā noteiktajai aktivitātei. Nodrošināt, ka, veicot izdevumu tāmē norādītos maksājumus no Līdzfinansētāja saņemtā līdzfinansējuma summas citiem pievienotās vērtības nodokļa (turpmāk – PVN) maksātājiem, šo citu PVN maksātāju rēķinos norādīto summu Finansējuma saņēmējs neieturēs kā priekšnodokli.

3.2. Finansējuma saņēmējam nav tiesības Līdzfinansētāja līdzfinansējumu noguldīt depozītā.

3.3. Līguma darbības termiņā radušās izmaksas uzskatāmas par attiecināmām, ja tās veiktas atbilstoši normatīvo aktu un Līguma prasībām.

3.4. Līdzfinansētāja saistības:

3.4.1. veikt Līgumā paredzētos maksājumus, ja ir izpildītas Līgumā minētās Finansējuma saņēmēja saistības;

3.4.2. Līguma 3.1.15. apakšpunktā minētos dokumentus 20 (divdesmit) darba dienu laikā pārbauda un pieņem lēmumu par to, vai tie atbilst Līguma nosacījumiem, un piecu darba dienu laikā informē par pieņemto lēmumu Finansējuma saņēmēju.

3.5. Ja nav iespējams pārliecināties par Finansējuma saņēmēja uzņemto saistību izpildi saskaņā ar Līgumu, Līdzfinansētājam ir tiesības rakstiski pieprasīt, lai Finansējuma saņēmējs piecu darba dienu laikā iesniedz papildu informāciju Pasākuma īstenošanas atskaites pārbaudei. Šādā gadījumā Līguma 3.4.2. apakšpunktā noteiktais termiņš tiek pagarināts par pieprasītās papildu informācijas sniegšanai un papildu informācijas izvērtēšanai nepieciešamo laiku, kas nepārsniedz 15 (piecpadsmit) darba dienas.

3.6. Ja Līdzfinansētājs Pasākuma īstenošanas gaitā konstatē neatbilstību Līguma noteikumiem, Līdzfinansētājs sastāda aktu, ar ko trīs darba dienu laikā iepazīstina Finansējuma saņēmēju. Pēc Finansējuma saņēmēja rakstveida paskaidrojuma saņemšanas Līdzfinansētājs lemj par līdzfinansējuma piešķiršanu.

3.7. Līdzfinansētājam ir tiesības:

3.7.1. veikt Finansējuma saņēmēja darbību un aktivitāšu norises un ar Pasākuma īstenošanu saistīto dokumentu, tai skaitā pieprasīt Pasākuma īstenošanai nodrošinātā norēķinu konta izdrukas, pārbaudes visā Pasākuma īstenošanas laikā un piecus gadus pēc pasākuma īstenošanas beigām;

3.7.2. lai izslēgtu PVN iekļaušanu priekšnodoklī, veikt Pasākuma ietvaros Līdzfinansētāja līdzfinansēto un ar PVN apliekamo aktivitāšu izlases veida dokumentu pārbaudes, nosūtot informācijas pieprasījumu par veiktajiem darījumiem Valsts ieņēmumu dienestam.

4. PUŠU ATBILDĪBA UN STRĪDU RISINĀŠANA

4.1. Par līgumsaistību neizpildi vai nepilnīgu izpildi Puses ir atbildīgas saskaņā ar spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem un Līguma noteikumiem.

4.2. Ja Finansējuma saņēmējs nepienācīgi pilda Līgumā paredzētās saistības, Līdzfinansētājam ir tiesības aprēķināt Finansējuma saņēmējam līgumsodu 0,5 % (nulle komats piecu procentu) apmērā no Līguma 2.1. punktā noteiktās līdzfinansējuma summas par katru pārkāpuma dienu, bet ne vairāk kā 10 % (desmit procentus) no Līguma 2.1. punktā noteiktās līdzfinansējuma summas, ko Līdzfinansētājs ir tiesīgs arī ieturēt, veicot norēķinus.

4.3. Līgumsoda samaksa neatbrīvo Puses no saistību pienācīgas izpildes.

4.4. Puses apņemas neizpaust trešajām personām informāciju, kas saistīta ar Līgumu un ko tās saņēmušas Līguma izpildes laikā no otras Puses, izņemot gadījumus, kad informācijas izpaušanu pieprasa piemērojamie normatīvie akti.

4.5. Līguma ietvaros saņemtos fizisko personu datus Finansējuma saņēmējs izmanto un uzglabā tikai saskaņā ar fizisko personu datu aizsardzību regulējošo normatīvo aktu prasībām un no Līguma izrietošo saistību pienācīgai izpildei, kā arī nodrošina, ka Finansējuma saņēmēja darbinieki, kuri ir iesaistīti personas datu apstrādē, ir apņēmušies ievērot fizisko personu datu aizsardzību regulējošo normatīvo aktu prasības, pildot amata pienākumus un arī pēc darba tiesisko attiecību izbeigšanas. Finansējuma saņēmējs apņemas informēt Līdzfinansētāju par jebkuru trešo personu pieprasījumu izsniegt personas datus, kā arī neizsniegt tos bez saskaņošanas ar Līdzfinansētāju, un pēc Pasākuma īstenošanas beigām iznīcināt dokumentus, kas satur fizisko personu datus, atbilstoši normatīvo aktu prasībām.

4.6. Visus ar Līgumu saistītos strīdus un domstarpības Puses risina savstarpēju pārrunu ceļā. Ja nav panākta vienošanās pārrunu ceļā, strīdus jautājumi tiek izskatīti saskaņā ar Latvijas Republikā spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem.

5. LĪGUMA DARBĪBAS LAIKS, GROZĪŠANAS UN IZBEIGŠANAS KĀRTĪBA

5.1. Līgums stājas spēkā tā parakstīšanas dienā un ir spēkā līdz Pušu saistību izpildei vai tā izbeigšanai Līgumā noteiktajā kārtībā.

5.2. Līgumu var grozīt vai izbeigt pirms tajā noteikto saistību izpildes, Pusēm vienojoties rakstveidā, saskaņā ar Līgumu un Latvijas Republikā spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem.

5.3. Neviena no Pusēm neatbild par Līgumā noteikto saistību neizpildīšanu, ja tas noticis nepārvaramas varas rezultātā, piemēram, dabas katastrofas, sociālie konflikti, kā arī jaunu normatīvo aktu ieviešana, kas aizliedz Līgumā paredzēto darbību.

5.4. Katra no Pusēm trīs dienu laikā informē otru Pusi par augstāk minētās nepārvaramas varas iestāšanos. Puses savstarpēji vienojas par Līgumā noteikto termiņu pagarināšanu vai Līguma izbeigšanu.

5.5. Finansējuma saņēmējam ir tiesības vienpusēji atkāpties un izbeigt Līgumu pirms tajā noteikto saistību izpildes, ja Līdzfinansētājs nepamatoti nav samaksājis Līguma 2.1. apakšpunktā noteikto līdzfinansējumu.

5.6. Līdzfinansētājam ir tiesības vienpusēji izbeigt Līgumu pirms tajā noteikto saistību izpildes, nosūtot paziņojumu un norādot izbeigšanas datumu:

5.6.1. Jūrmalas pilsētas pašvaldības budžeta neizpildes gadījumā, iepriekš par to brīdinot Finansējuma saņēmēju;

5.6.2. ja Finansējuma saņēmējam pasludināts maksātnespējas process, tā darbība ir apturēta vai tas ir pakļauts līdzīga rakstura situācijai;

5.6.3. ja Finansējuma saņēmējs nepienācīgi pilda savas Līgumā noteiktās saistības un pēc Līdzfinansētāja brīdinājuma saņemšanas nav novērsis konstatēto Līgumā noteikto saistību neizpildi vai turpina tās nepildīt. Šādā gadījumā Finansējuma saņēmējs atlīdzina Līdzfinansētājam visus tiešos un netiešos zaudējumus, kā arī maksā līgumsodu 10 % (desmit procentu) apmērā no Līguma 2.1. punktā minētās līdzfinansējuma summas 10 (desmit) darba dienu laikā pēc attiecīga paziņojuma saņemšanas.

6. CITI NOTEIKUMI

6.1. Ja kāds no Līguma noteikumiem zaudē spēku, tad tas neietekmē citus Līguma noteikumus.

6.2. Ja kāda no Pusēm tiek reorganizēta, Līgums paliek spēkā un tā noteikumi ir saistoši Pušu saistību pārņēmējiem.

6.3. Puses apņemas trīs darba dienu laikā no izmaiņu veikšanas brīža paziņot otrai Pusei par izmaiņām rekvizītos.

6.4. Visi paziņojumi un pretenzijas, kas saistītas ar Līguma izpildi, ir iesniedzamas rakstveidā otrai Pusei Līgumā norādītajā adresē, un tās ir uzskatāmas par saņemtām:

6.4.1. ja tās izsūtītas ar ierakstītu pasta sūtījumu, tad septītajā darba dienā pēc nosūtīšanas dienas;

6.4.2. ja tās nodotas personīgi rokās pret parakstu, tad dienā, kad tās nogādātas saņēmēja adresē.

6.5. Puses nozīmē kontaktpersonas, kuras veic savstarpēju sadarbības koordinēšanu Līguma un pasākuma īstenošanas laikā:

6.5.1. Līdzfinansētāja kontaktpersona: Valdis Ratniks, tālr. 67511489, e-pasts valdis.ratniks@jurmala.lv;

6.5.2. Finansējuma saņēmēja kontaktpersona: __________________, tālr. __________________, e-pasts __________________.

6.6. Līguma pamatteksts sagatavots latviešu valodā uz ____ (_________) lapām un pielikumiem uz ____ (_________) lapām, 2 (divos) juridiski vienādos eksemplāros, no kuriem viens tiek nodots Līdzfinansētājam, bet otrs – Finansējuma saņēmējam.

6.7. Līgumam kā neatņemamas sastāvdaļas pievienoti šādi pielikumi:

1. pielikums – iesniegums par līdzfinansējuma piešķiršanu (norādīt aktivitāti) uz ____ (_________) lapām;

2. pielikums – Atskaites veidlapa uz ____ (_________) lapām;

7. PUŠU REKVIZĪTI

Līdzfinansētājs

Jūrmalas pilsētas dome

Nod. maks. reģ. Nr. 90000056357

Jomas ielā Nr. 1/5, Jūrmalā, LV-2015

Konta Nr. LV84PARX0002484572001

Akciju sabiedrība "Citadele banka"

Kods PARXLV22
 

Finansējuma saņēmējs


Reģ. Nr.


Konta Nr. :


Kods

____________________________________

__________________

____________________________________

__________________

 

5.pielikums
Jūrmalas pilsētas domes
2018.gada 26.jūlija saistošajiem noteikumiem Nr.29
(prot. Nr.10, 6.p.)

ATSKAITE
Par izlietoto līdzfinansējumu energoefektivitātes pasākumu īstenošanā

Dzīvojamā mājā ____________________________________ (adrese)

Sastādīta divos eksemplāros, no kuriem viens eksemplārs glabājas pie Finansējuma saņēmēja, otrs Jūrmalas pilsētas domē.

Saskaņā ar

Līdzfinansējuma līguma Nr.__________________), kas noslēgts starp Jūrmalas pilsētas domi (turpmāk – JPD) un

(pretendenta nosaukums, reģistrācijas Nr., adrese, e-pasts)

Tika īstenoti energoefektivitātes pasākumi (nosaukt aktivitāti, kura tika īstenota)

1. Pasākumu kopējās izmaksas: __________________ EUR (summa), tajā skaitā JPD līdzfinansējums: EUR (summa).

1.1.

Nr.p.k. Izmaksu pozīcijas nosaukums Izmaksu apliecinošo dokumentu nosaukums (piedāvājums, rēķins.) un izmaksas saņēmējs Izmaksas summa (EUR)
   

Pavisam kopā EUR

 

2. Īstenotie pasākumi un sasniegtie rezultāti

3.Pievienotie dokumenti

Atskaitei pievienotie dokumenti Lapu skaits
  _________ lpp.
  _________ lpp.
  _________ lpp.
  _________ lpp.

Pretendents:

(paraksts)

(paraksta atšifrējums)

(amats)

20____. gada ____.___________________________

Atskaiti pārbaudīja JPD darbinieks:

Aktivitāte ir īstenota. Atskaite atbilst līdzfinansējuma līguma nosacījumiem, maksājumu apliecinošie dokumenti ir pārbaudīti.

JPD darbinieks:

(paraksts)

(paraksta atšifrējums)

(amats)

20____. gada ____.___________________________

Atskaiti pieņēma JPD (struktūrvienības) vadītājs:

JPD struktūrvienības vadītājs:

(paraksts)

(paraksta atšifrējums)

(amats)

20____. gada ____.___________________________

 

Paskaidrojuma raksts
Jūrmalas pilsētas domes 2018.gada 26.jūlija saistošajiem noteikumiem Nr.29 "Par līdzfinansējuma piešķiršanas kārtību energoefektivitātes pasākumu veikšanai daudzdzīvokļu dzīvojamās mājās Jūrmalas pilsētā"

Paskaidrojuma raksta sadaļas

Norādāmā informācija

1. Īss projekta satura izklāsts Saistošie noteikumi izdoti saskaņā ar likuma "Par palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā" 27.2 panta piekto daļu, kas noteic, ka pašvaldība var sniegt palīdzību dzīvojamās mājas īpašniekam (īpašniekiem) vai dzīvokļu īpašniekiem, piešķirot finansējumu energoefektivitātes pasākumu veikšanai dzīvojamā mājā. Pašvaldība savos saistošajos noteikumos nosaka kārtību, kādā tiek sniegts minētais līdzfinansējums, un tā apmērs.
Saistošie noteikumi nosaka kārtību, kādā Jūrmalas pilsētas pašvaldība piešķir līdzfinansējumu daudzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu veikšanai – energoaudita un būvniecības ieceres dokumentācijas izstrādes līdzfinansēšanai, tā apmēru un piešķiršanas nosacījumus.
2. Projekta nepieciešamības pamatojums Šajā un iepriekšējā Eiropas Savienības fondu naudas apguves periodā pilsētā ir atjaunotas trīs daudzdzīvokļu mājas no visa Jūrmalas dzīvojamā fonda. Iedzīvotāji ļoti neaktīvi izmanto Eiropas Savienības fondu sniegtās iespējas ēku renovācijas, dzīves apstākļu uzlabošanas un pilsētvides sakārtošanas jomās.
Ministru kabineta 2016.gada 15.marta noteikumi Nr.160 "Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 4.2.1. specifiskā atbalsta mērķa "Veicināt energoefektivitātes paaugstināšanu valsts un dzīvojamās ēkās" 4.2.1.1. specifiskā atbalsta mērķa pasākuma "Veicināt energoefektivitātes paaugstināšanu dzīvojamās ēkās" īstenošanas noteikumi" akciju sabiedrības "Attīstības finanšu institūcija Altum" programmas ietvaros neparedz priekšfinansējumu par energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu īstenošanu.
Līdz ar to, lai veicinātu aktīvu iedzīvotāju iesaisti, pašvaldības administratīvajā teritorijā esošajās daudzdzīvokļu dzīvojamās mājās, saistošie noteikumi paredz, ka no pašvaldības budžeta līdzekļiem daļēji tiek kompensēti izdevumi projekta dokumentācijas sagatavošanai – tehniskās apsekošanas atzinuma, energosertifikāta un tā pārskatu, būvprojekta vai apliecinājuma kartes vai ēkas fasādes apliecinājuma kartes un būvdarbu tāmes izstrādei. Faktiski iedzīvotājiem tiek sniegta palīdzība uzsākt ēkas atjaunošanas procesu, kurš ekspertu viedokļos ir sarežģītākais posms mājas atjaunošanā.
3. Informācija par plānoto projekta ietekmi pašvaldības budžetu Pašvaldība 2018.gada budžetā ir piešķīrusi EUR 50 000 līdzfinansējuma piešķiršanai būvprojekta izstrādes līdzfinansēšanai daudzdzīvokļu mājās. Papildus tiks izmantoti projekta "Apvārsnis 2020" (Horizon 2020) programmas 2016.–2017.gadam prioritātes "Droša, tīra un efektīva enerģija" uzsaukuma EE-22-2016 projektu "SUNShINE paātrināšana" (Accelerate SUNShINE) līdzekļi energosertifikātu un tehniskās apsekošanas atzinumu sagatavošanai EUR 22500 apjomā. Izmantojot minētos līdzekļus tiek plānots līdzfinansēt energosertifikātus un tehniskās apsekošanas atzinumus vairāk nekā 20 daudzdzīvokļu mājās, līdzfinansēt būvprojektu sagatavošanu vairāk nekā piecās daudzdzīvokļu mājās. Projekta "Accelerate SUNShINE" (SUNShINE paātrināšana) finanšu līdzekļu izmantošanas periods ir līdz brīdim, kamēr finansējums būs pieejams, bet ne ilgāk kā līdz 2020. gada 31. martam.
4. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā Līdzfinansējot tehniskās dokumentācijas sagatavošanu, tiks veicināts renovācijas process pilsētā, kas labvēlīgi ietekmēs uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā, jo tiks iesaistīti gan tehniskās dokumentācijas izstrādātāji, gan celtniecības, būvmateriālu ražošanas un tirgošanas komercsabiedrības.
Līdzfinansējuma mērķis ir uzsākt ēku atjaunošanas procesu pilsētā, palīdzot iedzīvotājiem mobilizēties tieši grūtākajā, sākuma posmā, sniedzot finansiālu palīdzību ēku renovācijas dokumentācijas sagatavošanā. 2018. gadā ir plānots sniegt atbalstu piecām daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām, kur kopējās energoefektivitātes projektu īstenošanas izmaksas ir aptuveni divi miljoni euro.
5. Informācija par administratīvajām procedūrām Tiks izveidota pašvaldības komisija, kura izvērtēs iesniegumus par pašvaldības līdzfinansējuma piešķiršanu energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu veikšanai daudzdzīvokļu dzīvojamās mājās.
6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām Ir notikušas konsultācijas ar pilsētas iedzīvotājiem, daudzdzīvokļu ēku apsaimniekotājiem, Jūrmalas pilsētā, piedaloties iedzīvotāju sapulcēs un skaidrojot nepieciešamību veikt energoefektivitātes pasākumus daudzdzīvokļu dzīvojamās mājās, kā arī informējot par Eiropas Savienības struktūrfondu pieejamo un pašvaldības plānoto atbalstu šo pasākumu īstenošanai.

Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs G.Truksnis

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!