Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī.

Ministru kabineta izdotos tiesību aktus publicēšanai nosūta Valsts kanceleja. Tie publicējami parasti divu darbdienu laikā pēc dokumenta saņemšanas.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2018. gada 23. janvāra noteikumi Nr. 44 "Kārtība, kādā Ziemeļatlantijas līguma organizācijas un Eiropas Savienības dalībvalstu bruņoto spēku nodarbinātībā esošajām civilpersonām, kā arī šo civilpersonu un Ziemeļatlantijas līguma organizācijas un Eiropas Savienības dalībvalstu bruņoto spēku militārpersonu apgādājamiem un citām ar bruņotajiem spēkiem saistītām personām izsniedz apliecinājumu par tiesībām uzturēties Latvijas Republikā". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 25.01.2018., Nr. 18 https://www.vestnesis.lv/op/2018/18.4

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr. 45

Grozījumi Ministru kabineta 2000. gada 26. septembra noteikumos Nr. 332 "Noteikumi par benzīna un dīzeļdegvielas atbilstības novērtēšanu"

Vēl šajā numurā

25.01.2018., Nr. 18

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 44

Pieņemts: 23.01.2018.

OP numurs: 2018/18.4

2018/18.4
RĪKI

Ministru kabineta noteikumi: Šajā laidienā 11 Pēdējās nedēļas laikā 25 Visi

Ministru kabineta noteikumi Nr. 44

Rīgā 2018. gada 23. janvārī (prot. Nr. 5 5. §)

Kārtība, kādā Ziemeļatlantijas līguma organizācijas un Eiropas Savienības dalībvalstu bruņoto spēku nodarbinātībā esošajām civilpersonām, kā arī šo civilpersonu un Ziemeļatlantijas līguma organizācijas un Eiropas Savienības dalībvalstu bruņoto spēku militārpersonu apgādājamiem un citām ar bruņotajiem spēkiem saistītām personām izsniedz apliecinājumu par tiesībām uzturēties Latvijas Republikā

Izdoti saskaņā ar Imigrācijas likuma
4. panta vienpadsmito daļu

I. Vispārīgie jautājumi

1. Noteikumi nosaka institūciju, kura Ziemeļatlantijas līguma organizācijas un Eiropas Savienības dalībvalstu bruņoto spēku nodarbinātībā esošajām civilpersonām, kā arī šo civilpersonu un Ziemeļatlantijas līguma organizācijas un Eiropas Savienības dalībvalstu bruņoto spēku militārpersonu apgādājamiem un citām ar bruņotajiem spēkiem saistītām personām (turpmāk – bruņoto spēku civilpersonas) izsniedz apliecinājumu par tiesībām uzturēties Latvijas Republikā (turpmāk – apliecinājums), apliecinājuma formu un saturu, kā arī apliecinājuma izsniegšanas kārtību.

2. Apliecinājumu izsniedz bruņoto spēku civilpersonai, ja to paredz Latvijas Republikai saistošie starptautiskie līgumi un bruņoto spēku civilpersonai nav atbrīvojumu no vīzu un migrācijas prasībām saskaņā ar citiem migrācijas jomu reglamentējošajiem tiesību aktiem.

3. Apliecinājumu identifikācijas kartes formā izsniedz Aizsardzības ministrija, pamatojoties uz identitāti apliecinošiem dokumentiem, kā arī Latvijas Republikai saistošajos starptautiskajos līgumos noteiktajiem dokumentiem, kas apliecina bruņoto spēku civilpersonas statusu.

II. Identifikācijas kartes reģistrācija un izsniegšana

4. Aizsardzības ministrija identifikācijas kartes izsniegšanai nepieciešamos datus, pamatojoties uz šo noteikumu 3. punktā minētajiem dokumentiem, kā arī datus par identifikācijas karti reģistrē elektroniskajā informācijas sistēmā – nacionālajā vīzu informācijas sistēmā šim mērķim izveidotajā sistēmas modulī (turpmāk – reģistrs) – un nodrošina reģistrā ievadīto datu atbilstību un savlaicīgu datu ievadīšanu.

5. Aizsardzības ministrijas atbildīgajām amatpersonām ir piekļuve reģistram, lai tajā aplūkotu, ievadītu, grozītu vai dzēstu datus. Nacionālo bruņoto spēku un Valsts robežsardzes atbildīgajām amatpersonām ir piekļuve reģistram, lai tajā aplūkotu datus.

6. Reģistrā iekļauj šādu informāciju:

6.1. par bruņoto spēku civilpersonu:

6.1.1. vārds (vārdi);

6.1.2. uzvārds;

6.1.3. valstiskā piederība un tās veids;

6.1.4. dzimšanas datums;

6.1.5. dzimums;

6.1.6. fotoattēls;

6.2. par bruņoto spēku civilpersonas identitāti apliecinošo dokumentu:

6.2.1. veids;

6.2.2. numurs;

6.2.3. izdevējvalsts;

6.2.4. izsniegšanas datums;

6.2.5. derīguma termiņš;

6.3. par bruņoto spēku civilpersonas statusu:

6.3.1. apgādājamais, civilpersona vai cita saistītā persona;

6.3.2. valsts, ar kuras bruņotajiem spēkiem ir saistīta bruņoto spēku civilpersona;

6.3.3. bruņoto spēku civilpersonas statusu apliecinoši dokumenti;

6.4. par identifikācijas karti:

6.4.1. izdošanas datums un vieta;

6.4.2. identifikācijas kartes numurs;

6.4.3. derīguma termiņš;

6.4.4. anulēšanas datums un iemesls;

6.5. cita informācija.

7. Reģistrā iekļaujamās informācijas izmantošanas kārtību nosaka normatīvie akti par nacionālās vīzu informācijas sistēmas darbību.

8. Informāciju reģistrā glabā piecus gadus un pēc šī termiņa beigām automātiski dzēš, nesaistot ar dokumentu aprakstīšanu par konkrēto gadu. Piecu gadu glabāšanas termiņš sākas:

8.1. dienā, kad beidzas identifikācijas kartes derīguma termiņš;

8.2. identifikācijas kartes anulēšanas dienā.

9. Identifikācijas kartē iekļauj šādu informāciju:

9.1. Aizsardzības ministrijas logotips un dokumenta nosaukums;

9.2. par identifikācijas karti:

9.2.1. numurs;

9.2.2. izdošanas datums un vieta;

9.2.3. derīguma termiņš;

9.3. par bruņoto spēku civilpersonu:

9.3.1. fotoattēls;

9.3.2. vārds un uzvārds;

9.3.3. dzimšanas datums;

9.3.4. valstiskā piederība;

9.3.5. valsts, ar kuras bruņotajiem spēkiem ir saistīta bruņoto spēku civilpersona;

9.3.6. statuss;

9.4. cita informācija.

10. Identifikācijas kartes izgatavošanas standarts ir ID-1 jeb CR-80. Identifikācijas kartes dizainu apstiprina aizsardzības ministrs. Aizsardzības ministrija nosūta Iekšlietu ministrijai apstiprinātas identifikācijas kartes paraugu.

11. Aizsardzības ministrija izsniedz identifikācijas karti bruņoto spēku civilpersonai, pirms tam pārbaudot, vai identifikācijas kartē un reģistrā norādītie dati atbilst šo noteikumu 3. punktā minētajos bruņoto spēku civilpersonas identitāti un statusu apliecinošajos dokumentos norādītajai informācijai.

12. Aizsardzības ministrija glabā šo noteikumu 3. punktā minētos bruņoto spēku civilpersonas identitāti un statusu apliecinošos dokumentus vai to kopijas piecus gadus pēc identifikācijas kartes derīguma termiņa beigām, ja cits regulējums neparedz atšķirīgus nosacījumus.

III. Identifikācijas kartes anulēšana

13. Aizsardzības ministrija anulē identifikācijas karti, veicot atbilstošu ierakstu reģistrā, un, ja tas ir praktiski iespējams, izņem izsniegto identifikācijas karti no apgrozības un iznīcina to, ja ir spēkā vismaz viens no šādiem nosacījumiem:

13.1. ir pamats uzskatīt, ka identifikācijas kartes turētājs nav klasificējams kā bruņoto spēku civilpersona;

13.2. mainās bruņoto spēku civilpersonas statuss vai cita identifikācijas kartē norādītā informācija;

13.3. izsniegtajā identifikācijas kartē konstatēta tehniska kļūda vai neprecizitāte;

13.4. identifikācijas karte ir lietošanai nederīga vai nozaudēta.

14. Valsts robežsardze, konstatējot, ka uzrādītā identifikācijas karte saskaņā ar reģistra datiem ir anulēta vai tai ir beidzies derīguma termiņš, izņem identifikācijas karti un nodod to iznīcināšanai Aizsardzības ministrijai.

15. Aizsardzības ministrija izsniedz jaunu vai jaunu precizētu identifikācijas karti, ja tas ir nepieciešams pēc identifikācijas kartes anulēšanas.

16. Anulētu identifikācijas karti vai identifikācijas karti, kurai beidzies derīguma termiņš, iznīcina, nepieļaujot tās atjaunošanas iespēju.

17. Anulētas identifikācijas kartes pamatojuma dokumentus vai to kopijas Aizsardzības ministrija glabā piecus gadus, sākot ar identifikācijas kartes anulēšanas dienu.

IV. Noslēguma jautājums

18. Šo noteikumu 4. punkts stājas spēkā pēc reģistra izstrādes un ieviešanas, bet ne vēlāk kā 2018. gada 30. oktobrī.

Ministru prezidents,
veselības ministra pienākumu izpildītājs Māris Kučinskis

Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!