Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Konkurences padome
Konkurences padome publicē pieņemtos lēmumus par tirgus dalībnieku apvienošanos, par pārkāpuma konstatēšanu un naudas soda uzlikšanu, par tirgus dalībnieku paziņoto vienošanos, par dominējoša stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu u.c.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Konkurences padomes 2018. gada 30. augusta lēmums Nr. 17 "Par tirgus dalībnieku apvienošanos". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 5.09.2018., Nr. 176 https://www.vestnesis.lv/op/2018/176.3

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Valsts galvenā pārtikas un veterinārā inspektora rīkojums Nr. 191

Par karantīnas atcelšanu

Vēl šajā numurā

05.09.2018., Nr. 176

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Konkurences padome

Veids: lēmums

Numurs: 17

Pieņemts: 30.08.2018.

OP numurs: 2018/176.3

2018/176.3
RĪKI

Konkurences padomes lēmumi: Šajā laidienā 1 Pēdējās nedēļas laikā 1 Visi

Konkurences padomes lēmums Nr.17

Rīgā 2018.gada 30.augustā (prot. Nr.45, 4.§)

Par tirgus dalībnieku apvienošanos

Lieta Nr. KL\5-4\18\16
Par SIA "FIRMA MADARA 89" izšķirošas ietekmes iegūšanu pār SIA "LARS LIMITED"

Konkurences padome (turpmāk – KP) 07.08.2018. saņēma ziņojumu par tirgus dalībnieku apvienošanos, SIA "FIRMA MADARA 89" iegūstot tiešu izšķirošu ietekmi pār SIA "LARS LIMITED" (turpmāk – Ziņojums).

SIA "FIRMA MADARA 89", reģ.nr. 40003115846 ir Latvijā reģistrēta komercsabiedrība, juridiskā adrese: Baznīcas laukums 2, Smiltene, LV-4729, Latvijas Republika. SIA "FIRMA MADARA 89" galvenie komercdarbības veidi ir mazumtirdzniecība nespecializētajos veikalos, kuros galvenokārt pārdod pārtikas preces, dzērienus vai tabaku.

SIA "LARS LIMITED", reģ.nr. 44103002557 ir Latvijā reģistrēta komercsabiedrība, juridiskā adrese: Rūjienas iela 21, Valmiera, LV-4201, Latvijas Republika. SIA "LARS LIMITED" galvenie darbības veidi ir mazumtirdzniecība nespecializētajos veikalos, kuros galvenokārt pārdod pārtikas preces, dzērienus vai tabaku.

Izvērtējot Ziņojumā ietverto un KP rīcībā esošo informāciju, KP

konstatēja:

Apvienošanās rezultātā SIA "FIRMA MADARA 89" iegūst izšķirošu ietekmi pār SIA "LARS LIMITED". Līdz ar to apvienošanās atbilst Konkurences likuma 15.panta pirmās daļas 3.punktam un saskaņā ar Konkurences likuma 15.panta otro daļu ir paziņojama KP.

Ziņojumā norādīts, ka apvienošanās dalībnieki veic ikdienas patēriņa preču mazumtirdzniecību un apvienošanās rezultātā mainīsies SIA "LARS LIMITED" īpašnieks.

Saskaņā ar Ziņojumā sniegto informāciju tika identificēti divi ietekmētie tirgi: 1) ikdienas patēriņa preču mazumtirdzniecības tirgus; 2) ikdienas patēriņa preču iepirkuma tirgus. Lietas ietvaros abi apvienošanās dalībnieki veic ikdienas patēriņa preču mazumtirdzniecību Valmierā un Cēsīs.

Izvērtējot Ziņojumā sniegto un KP rīcībā esošo informāciju, secināms, ka apvienošanās rezultātā nemazināsies konkurence un neizveidosies vai nenostiprināsies dominējošais stāvoklis ikdienas patēriņa preču iepirkuma tirgū Latvijā un ikdienas patēriņa preču mazumtirdzniecības tirgū Valmierā un Cēsīs. Līdz ar to atbilstoši Konkurences likuma 16.panta ceturtajai daļai apvienošanās ir atļaujama.

Ņemot vērā minēto un pamatojoties ar Konkurences likuma 8.panta pirmās daļas 5.punktu, 15.panta pirmās daļas 3.punktu un 16.panta pirmo un ceturto daļu, Konkurences padome

nolēma:

atļaut apvienošanos, SIA "FIRMA MADARA 89" iegūstot izšķirošu ietekmi pār SIA "LARS LIMITED".

Saskaņā ar Konkurences likuma 8.panta otro daļu Konkurences padomes lēmumu var pārsūdzēt Administratīvajā apgabaltiesā viena mēneša laikā no lēmuma spēkā stāšanās dienas.

Konkurences padomes priekšsēdētāja S.Ābrama

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!