Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī.

Ministru kabineta izdotos tiesību aktus publicēšanai nosūta Valsts kanceleja. Tie publicējami parasti divu darbdienu laikā pēc dokumenta saņemšanas.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2018. gada 14. augusta noteikumi Nr. 515 "Grozījumi Ministru kabineta 2009. gada 19. maija noteikumos Nr. 450 "Kārtība, kādā slēdz un izbeidz līgumu par nolietotu transportlīdzekļu, preču un izstrādājumu iepakojuma un vienreiz lietojamo galda trauku un piederumu vai videi kaitīgu preču atkritumu apsaimniekošanu, lai saņemtu atbrīvojumu no dabas resursu nodokļa samaksas"". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 17.08.2018., Nr. 163 https://www.vestnesis.lv/op/2018/163.1

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr. 522

Grozījumi Ministru kabineta 2005. gada 27. decembra noteikumos Nr. 1001 "Doktora zinātniskā grāda piešķiršanas (promocijas) kārtība un kritēriji"

Vēl šajā numurā

17.08.2018., Nr. 163

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 515

Pieņemts: 14.08.2018.

OP numurs: 2018/163.1

2018/163.1
RĪKI

Ministru kabineta noteikumi: Šajā laidienā 8 Pēdējās nedēļas laikā 14 Visi

Ministru kabineta noteikumi Nr. 515

Rīgā 2018. gada 14. augustā (prot. Nr. 38 30. §)

Grozījumi Ministru kabineta 2009. gada 19. maija noteikumos Nr. 450 "Kārtība, kādā slēdz un izbeidz līgumu par nolietotu transportlīdzekļu, preču un izstrādājumu iepakojuma un vienreiz lietojamo galda trauku un piederumu vai videi kaitīgu preču atkritumu apsaimniekošanu, lai saņemtu atbrīvojumu no dabas resursu nodokļa samaksas"

Izdoti saskaņā ar Dabas resursu nodokļa likuma
7. panta septīto daļu, 8. panta otrās daļas
11. un 12. punktu, 9. panta otrās daļas 10. un
11. punktu un 11.panta piekto daļu

Izdarīt Ministru kabineta 2009. gada 19. maija noteikumos Nr. 450 "Kārtība, kādā slēdz un izbeidz līgumu par nolietotu transportlīdzekļu, preču un izstrādājumu iepakojuma un vienreiz lietojamo galda trauku un piederumu vai videi kaitīgu preču atkritumu apsaimniekošanu, lai saņemtu atbrīvojumu no dabas resursu nodokļa samaksas" (Latvijas Vēstnesis, 2009, 81. nr.; 2013, 99. nr.; 2016, 251. nr.) šādus grozījumus:

1. Izteikt noteikumu nosaukumu šādā redakcijā:

"Kārtība, kādā piemēro finanšu nodrošinājumu, slēdz un izbeidz nolietotu transportlīdzekļu, iepakojuma un vienreiz lietojamo galda trauku un piederumu vai videi kaitīgu preču atkritumu apsaimniekošanas līgumu".

2. Izteikt norādi, uz kāda likuma pamata noteikumi izdoti, šādā redakcijā:

"Izdoti saskaņā ar Dabas resursu nodokļa likuma 7. panta septīto daļu, 8. panta otrās daļas 11. un 12. punktu, 9. panta otrās daļas 10. un 11. punktu un 11.panta piekto daļu".

3.  1. punktā:

izteikt 1.4. un 1.5. apakšpunktu šādā redakcijā:

"1.4. kārtību, kādā slēdz, groza un izbeidz iepakojuma vai vienreiz lietojamo galda trauku un piederumu apsaimniekošanas līgumu, un līguma grozīšanas nosacījumus;

1.5. kārtību, kādā vienpusēji atkāpjas no iepakojuma vai vienreiz lietojamo galda trauku un piederumu apsaimniekošanas līguma, ja:

1.5.1. nodokļa maksātājs, kas pats izveidojis un piemēro izlietotā iepakojuma vai vienreiz lietojamo galda trauku un piederumu apsaimniekošanas sistēmu, vai apsaimniekotājs apsaimniekošanas sistēmu nepiemēro vai piemēro nepilnīgā apmērā un neizpilda ar dienestu noslēgtajā iepakojuma vai vienreiz lietojamo galda trauku un piederumu apsaimniekošanas līgumā ietvertās saistības;

1.5.2. nodokļa maksātājs, kas pats izveidojis un piemēro izlietotā iepakojuma vai vienreiz lietojamo galda trauku un piederumu apsaimniekošanas sistēmu, vai apsaimniekotājs mēneša laikā pēc vides aizsardzību regulējošajos normatīvajos aktos noteiktā termiņa nav iesniedzis dienestā pārskatu vai auditēto pārskatu par izlietotā iepakojuma vai vienreiz lietojamo galda trauku un piederumu apsaimniekošanu un aprēķināto nodokli vai finanšu nodrošinājumu;";

svītrot 1.6. apakšpunktu;

izteikt 1.7. un 1.8. apakšpunktu šādā redakcijā:

"1.7. kārtību, kādā slēdz, groza un izbeidz videi kaitīgu preču atkritumu apsaimniekošanas līgumu, un līguma grozīšanas nosacījumus;

1.8. kārtību, kādā vienpusēji atkāpjas no videi kaitīgu preču atkritumu apsaimniekošanas līguma, ja:

1.8.1. nodokļa maksātājs, kas pats izveidojis un piemēro videi kaitīgu preču atkritumu apsaimniekošanas sistēmu, vai apsaimniekotājs apsaimniekošanas sistēmu nepiemēro vai piemēro nepilnīgā apmērā un neizpilda ar dienestu noslēgtajā videi kaitīgu preču atkritumu apsaimniekošanas līgumā ietvertās saistības;

1.8.2. nodokļa maksātājs, kas pats izveidojis un piemēro videi kaitīgu preču atkritumu apsaimniekošanas sistēmu, vai apsaimniekotājs mēneša laikā pēc vides aizsardzību regulējošajos normatīvajos aktos noteiktā termiņa nav iesniedzis dienestā pārskatu vai auditēto pārskatu par videi kaitīgu preču atkritumu apsaimniekošanu un aprēķināto nodokli vai finanšu nodrošinājumu;";

svītrot 1.9. apakšpunktu;

papildināt punktu ar 1.10. un 1.11. apakšpunktu šādā redakcijā:

"1.10. finanšu nodrošinājuma apmēra aprēķināšanas kārtību, finanšu nodrošinājuma minimālo un maksimālo summu;

1.11. kārtību, kādā iesniedz, pagarina un atjauno finanšu nodrošinājumu."

4. Svītrot 2. punkta ievaddaļā vārdus "preču un izstrādājumu".

5. Izteikt III nodaļas nosaukumu šādā redakcijā:

"III. Apsaimniekošanas līguma izbeigšana un vienpusēja atkāpšanās no apsaimniekošanas līguma".

6. Svītrot IV nodaļas nosaukumu.

7. Izteikt 10. punktu šādā redakcijā:

"10. Ja mēneša laikā pēc vides aizsardzību regulējošajos normatīvajos aktos noteiktā termiņa nodokļa maksātājs vai apsaimniekotājs, kas ar dienestu noslēdzis apsaimniekošanas līgumu, nav iesniedzis dienestā pārskatu vai auditētu pārskatu par attiecīgā veida atkritumu apsaimniekošanu un aprēķināto nodokli, dienests 10 darbdienu laikā pēc pārkāpuma konstatēšanas par to sastāda pārbaudes aktu un ir tiesīgs pieņemt lēmumu par apsaimniekošanas līguma izbeigšanu, sākot ar nākamā ceturkšņa pirmā mēneša pirmo dienu."

8. Papildināt noteikumus ar 10.1 punktu šādā redakcijā:

"10.1 Ja Dabas resursu nodokļa likumā noteiktajos termiņos nodokļa maksātājs, kas pats izveidojis un piemēro izlietotā iepakojuma vai vienreiz lietojamo galda trauku un piederumu vai videi kaitīgu preču atkritumu apsaimniekošanas sistēmu, vai apsaimniekotājs finanšu nodrošinājumu nav atjaunojis un iesniedzis dienestā, dienests ir tiesīgs pieņemt lēmumu par apsaimniekošanas līguma izbeigšanu, sākot ar nākamā ceturkšņa pirmā mēneša pirmo dienu."

9. Papildināt noteikumus ar V nodaļu šādā redakcijā:

"V. Finanšu nodrošinājuma iesniegšanas un aprēķināšanas kārtība

12. Nodokļa maksātājs, kas pats izveidojis un piemēro attiecīgā veida atkritumu apsaimniekošanas sistēmu, vai apsaimniekotājs aprēķina finanšu nodrošinājuma apmēru un, lai noslēgtu vai pagarinātu apsaimniekošanas līgumu, dienestam adresētajam iesniegumam pievieno Dabas resursu nodokļa likumā noteikto finanšu nodrošinājuma dokumentu.

13. Ja aprēķinātā nodokļa summa ir mainījusies vismaz par 10 %, nodokļa maksātājs vai apsaimniekotājs, iesniedzot dienestā pārskatu vai auditēto pārskatu, pievieno precizēto finanšu nodrošinājumu.

14. Ja nodokļa maksātājam vai apsaimniekotājam ir noslēgti vairāki apsaimniekošanas līgumi, finanšu nodrošinājumu iesniedz katra apsaimniekošanas līguma noslēgšanai vai pagarināšanai.

15. Ja finanšu nodrošinājums tā darbības laikā netiek pieprasīts, nodokļa maksātājs vai apsaimniekotājs 15 darbdienu laikā pirms finanšu nodrošinājuma termiņa beigām to pagarina uz nākamo periodu vai, ja nodokļa maksātājs vai apsaimniekotājs izvēlas citu finanšu nodrošinājuma sniedzēju, iesniedz jaunu finanšu nodrošinājumu.

16. Ja finanšu nodrošinājums tā darbības laikā tiek pieprasīts, nodokļa maksātājs vai apsaimniekotājs atjauno finanšu nodrošinājumu pilnā apmērā un iesniedz to dienestā Dabas resursu nodokļa likumā noteiktajā termiņā.

17. Finanšu nodrošinājuma apmēra aprēķināšanas kārtība:

17.1. finanšu nodrošinājuma minimālais apmērs ir 50 000 euro gadā;

17.2. finanšu nodrošinājuma minimālo apmēru piemēro nodokļa maksātājam, kas pats izveidojis un piemēro attiecīgā veida atkritumu apsaimniekošanas sistēmu, vai apsaimniekotājam, kura aprēķinātais nodoklis nepārsniedz 4 000 000 euro gadā;

17.3. finanšu nodrošinājuma apmēru (Fn), kas pārsniedz 50 000 euro, aprēķina, izmantojot šādu formulu:

Fn = 70 000 + C x 0,005, kur

C – aprēķinātais nodoklis par transportlīdzekļiem, iepakojumu un vienreiz lietojamiem galda traukiem un piederumiem vai videi kaitīgām precēm, kas norādīts iesniegumam pievienotajā attiecīgā veida atkritumu apsaimniekošanas plānā, pārskatā vai auditētajā pārskatā;

17.4. finanšu nodrošinājuma (Fn) maksimālais apmērs nepārsniedz 100 000 euro gadā."

Ministru prezidents Māris Kučinskis

Vides aizsardzības un
reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!