Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī.
Ministru kabineta izdotos tiesību aktus publicēšanai nosūta Valsts kanceleja. Tie publicējami parasti divu darbdienu laikā pēc dokumenta saņemšanas.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2018. gada 14. augusta noteikumi Nr. 502 "Kārtība, kādā Ziemeļatlantijas līguma organizācijas un Eiropas Savienības dalībvalstu bruņoto spēku militārpersonām, bruņotajos spēkos nodarbinātajām civilpersonām, šo militārpersonu vai civilpersonu apgādājamajiem un citām ar bruņotajiem spēkiem saistītām personām izsniedz apliecinājumu par tiesībām uzturēties Latvijas Republikā". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 16.08.2018., Nr. 162 https://www.vestnesis.lv/op/2018/162.7

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr. 503

Grozījumi Ministru kabineta 2009. gada 4. augusta noteikumos Nr. 866 "Stratēģiskas nozīmes preču kontroles komitejas nolikums"

Vēl šajā numurā

16.08.2018., Nr. 162

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 502

Pieņemts: 14.08.2018.

OP numurs: 2018/162.7

2018/162.7
RĪKI

Ministru kabineta noteikumi: Šajā laidienā 25 Pēdējās nedēļas laikā 13 Visi

Ministru kabineta noteikumi Nr. 502

Rīgā 2018. gada 14. augustā (prot. Nr. 38 4. §)

Kārtība, kādā Ziemeļatlantijas līguma organizācijas un Eiropas Savienības dalībvalstu bruņoto spēku militārpersonām, bruņotajos spēkos nodarbinātajām civilpersonām, šo militārpersonu vai civilpersonu apgādājamajiem un citām ar bruņotajiem spēkiem saistītām personām izsniedz apliecinājumu par tiesībām uzturēties Latvijas Republikā

Izdoti saskaņā ar Imigrācijas likuma
4. panta vienpadsmito daļu

I. Vispārīgie jautājumi

1. Noteikumi nosaka institūciju, kura Ziemeļatlantijas līguma organizācijas un Eiropas Savienības dalībvalstu bruņoto spēku militārpersonām, bruņotajos spēkos nodarbinātajām civilpersonām, šo militārpersonu vai civilpersonu apgādājamiem, kā arī citām ar bruņotajiem spēkiem saistītajām personām (turpmāk – bruņoto spēku personas) izsniedz apliecinājumu par to tiesībām uzturēties Latvijas Republikā (turpmāk – apliecinājums), apliecinājuma izsniegšanas kārtību, apliecinājuma paraugu un saturu, kā arī elektroniskās informācijas sistēmā iekļaujamo informāciju, tās izmantošanas kārtību, apliecinājuma datu glabāšanas un iznīcināšanas kārtību.

2. Apliecinājumu izsniedz bruņoto spēku personai, ja to paredz Latvijas Republikai saistošie starptautiskie līgumi un bruņoto spēku personai nav atbrīvojumu no vīzu un migrācijas prasībām saskaņā ar citiem migrācijas jomu reglamentējošajiem normatīvajiem aktiem.

3. Apliecinājumu identifikācijas kartes formā izsniedz Aizsardzības ministrija, pamatojoties uz identitāti apliecinošiem dokumentiem, kā arī Latvijas Republikai saistošajos starptautiskajos līgumos noteiktajiem dokumentiem, kas apliecina bruņoto spēku personas statusu.

II. Identifikācijas kartes reģistrācija un izsniegšana

4. Aizsardzības ministrija identifikācijas kartes izsniegšanai nepieciešamos datus, pamatojoties uz šo noteikumu 3. punktā minētajiem dokumentiem, kā arī datus par identifikācijas karti reģistrē elektroniskajā informācijas sistēmā – nacionālajā vīzu informācijas sistēmā šim mērķim izveidotajā sistēmas modulī (turpmāk – reģistrs) – triju darbdienu laikā pēc šo noteikumu 3. punktā minēto dokumentu saņemšanas un nodrošina reģistrā ievadīto datu atbilstību un savlaicīgu datu ievadīšanu.

5. Aizsardzības ministrijas atbildīgajām amatpersonām ir piekļuve reģistram, lai tajā aplūkotu, ievadītu, grozītu vai dzēstu datus. Nacionālo bruņoto spēku un Valsts robežsardzes atbildīgajām amatpersonām ir piekļuve reģistram, lai tajā aplūkotu datus.

6. Reģistrā iekļauj šādu informāciju:

6.1. par bruņoto spēku personu:

6.1.1. vārds;

6.1.2. uzvārds;

6.1.3. valstiskā piederība un tās veids;

6.1.4. dzimšanas datums;

6.1.5. dzimums;

6.1.6. fotoattēls;

6.2. par bruņoto spēku personas identitāti apliecinošo dokumentu:

6.2.1. veids;

6.2.2. numurs;

6.2.3. izdevējvalsts;

6.2.4. izsniegšanas datums;

6.2.5. derīguma termiņš;

6.3. par bruņoto spēku personas statusu:

6.3.1.militārpersona, civilpersona, apgādājamais vai cita saistītā persona;

6.3.2. valsts, ar kuras bruņotajiem spēkiem ir saistīta bruņoto spēku persona;

6.3.3. bruņoto spēku personas statusu apliecinoši dokumenti;

6.4. par identifikācijas karti:

6.4.1. izdošanas datums;

6.4.2. izdevējiestāde;

6.4.3. identifikācijas kartes numurs;

6.4.4. derīguma termiņš;

6.4.5. anulēšanas datums un iemesls;

6.5. cita informācija.

7. Reģistrā iekļaujamās informācijas izmantošanas kārtību nosaka normatīvie akti par nacionālās vīzu informācijas sistēmas darbību.

8. Informāciju reģistrā glabā piecus gadus un pēc šā termiņa beigām automātiski dzēš, nesaistot ar dokumentu aprakstīšanu par konkrēto gadu. Piecu gadu glabāšanas termiņš sākas:

8.1. dienā, kad beidzas identifikācijas kartes derīguma termiņš;

8.2. identifikācijas kartes anulēšanas dienā.

9. Identifikācijas kartē iekļauj šādu informāciju:

9.1. Aizsardzības ministrijas logotips un dokumenta nosaukums;

9.2. par identifikācijas karti:

9.2.1. numurs;

9.2.2. izdošanas datums;

9.2.3. izdevējiestāde;

9.2.4. derīguma termiņš;

9.3. par bruņoto spēku personu:

9.3.1. fotoattēls;

9.3.2. vārds un uzvārds;

9.3.3. dzimšanas datums;

9.3.4. valstiskā piederība;

9.3.5. valsts, ar kuras bruņotajiem spēkiem ir saistīta bruņoto spēku persona;

9.3.6. statuss;

9.4. cita informācija.

10. Identifikācijas kartes izgatavošanas standarts ir ID-1 jeb CR-80. Identifikācijas kartes paraugu apstiprina aizsardzības ministrs. Aizsardzības ministrija triju darbdienu laikā pēc identifikācijas kartes parauga apstiprināšanas nosūta paraugu Iekšlietu ministrijai.

11. Aizsardzības ministrija izsniedz identifikācijas karti bruņoto spēku personai, pirms tam pārbaudot, vai identifikācijas kartē un reģistrā norādītie dati atbilst informācijai, kas iekļauta šo noteikumu 3. punktā minētajos bruņoto spēku personas identitāti un statusu apliecinošajos dokumentos.

12. Aizsardzības ministrija glabā šo noteikumu 3. punktā minētos bruņoto spēku personas identitāti un statusu apliecinošos dokumentus piecus gadus pēc identifikācijas kartes derīguma termiņa beigām, ja cits regulējums neparedz atšķirīgus nosacījumus.

III. Identifikācijas kartes anulēšana

13. Aizsardzības ministrija anulē identifikācijas karti, veicot atbilstošu ierakstu reģistrā, un, ja tas ir praktiski iespējams, izņem izsniegto identifikācijas karti no apgrozības un iznīcina to, ja ir spēkā vismaz viens no šādiem nosacījumiem:

13.1. Aizsardzības ministrijas rīcībā ir dokumenti, kas liecina par to, ka identifikācijas kartes turētājs nav klasificējams kā bruņoto spēku persona;

13.2. mainās bruņoto spēku personas statuss vai cita identifikācijas kartē norādītā informācija;

13.3. izsniegtajā identifikācijas kartē konstatēta tehniska kļūda vai neprecizitāte salīdzinājumā ar šo noteikumu 3. punktā minētajiem bruņoto spēku personas identitāti un statusu apliecinošajiem dokumentiem;

13.4. identifikācijas karte ir lietošanai nederīga vai nozaudēta.

14. Valsts robežsardze, konstatējot, ka uzrādītā identifikācijas karte saskaņā ar reģistra datiem ir anulēta vai tai ir beidzies derīguma termiņš, izņem identifikācijas karti un divu mēnešu laikā no izņemšanas dienas nodod to iznīcināšanai Aizsardzības ministrijai.

15. Aizsardzības ministrija, ievērojot šo noteikumu 4., 6., 9. un 11. punktu, izsniedz jaunu vai jaunu precizētu identifikācijas karti, ja tas ir nepieciešams pēc identifikācijas kartes anulēšanas.

16. Aizsardzības ministrija divu mēnešu laikā pēc identifikācijas kartes izņemšanas no apgrozības šo noteikumu 13. punktā noteiktajā kārtībā vai divu mēnešu laikā pēc identifikācijas kartes saņemšanas no Valsts robežsardzes šo noteikumu 14. punktā noteiktajā kārtībā iznīcina anulētu identifikācijas karti vai identifikācijas karti, kurai beidzies derīguma termiņš, nepieļaujot tās atjaunošanas iespēju.

17. Anulētas identifikācijas kartes pamatojuma dokumentus Aizsardzības ministrija glabā piecus gadus, sākot ar identifikācijas kartes anulēšanas dienu.

IV. Noslēguma jautājums

18. Šo noteikumu 4. punkts stājas spēkā pēc reģistra izstrādes un ieviešanas, bet ne vēlāk kā 2018. gada 30. oktobrī.

Ministru prezidents Māris Kučinskis

Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!