Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī.

Ministru kabineta izdotos tiesību aktus publicēšanai nosūta Valsts kanceleja. Tie publicējami parasti divu darbdienu laikā pēc dokumenta saņemšanas.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2018. gada 7. augusta noteikumi Nr. 453 "Valsts nodevu uzskaites noteikumi". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 9.08.2018., Nr. 157 (6243) https://www.vestnesis.lv/op/2018/157.1

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr. 454

Grozījumi Ministru kabineta 2014. gada 30. septembra noteikumos Nr. 589 "Tiesu administrācijas nolikums"

Vēl šajā numurā

09.08.2018., Nr. 157 (6243)

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 453

Pieņemts: 07.08.2018.

OP numurs: 2018/157.1

2018/157.1
RĪKI

Ministru kabineta noteikumi: Šajā laidienā 38 Pēdējās nedēļas laikā 10 Visi

Ministru kabineta noteikumi Nr. 453

Rīgā 2018. gada 7. augustā (prot. Nr. 37 58. §)

Valsts nodevu uzskaites noteikumi

Izdoti saskaņā ar likuma "Par nodokļiem un nodevām"
18. panta 1.daļu

I. Vispārīgie jautājumi

1. Noteikumi nosaka kārtību un apjomu, kādā valsts nodevas administrācija veic valsts budžetā ieskaitāmo valsts nodevu uzskaiti.

2. Noteikumi neattiecas uz:

2.1. pašvaldību budžetos iemaksājamo valsts nodevu uzskaiti;

2.2. Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas administrētās valsts nodevas par sabiedrisko pakalpojumu regulēšanu uzskaiti;

2.3. Valsts ieņēmumu dienesta administrētās uzņēmējdarbības riska valsts nodevas un ikgadējās valsts nodevas par numerācijas lietošanas tiesībām uzskaiti.

3. Valsts nodevas administrācija veic valsts nodevu uzskaiti par visām tās administrētajām valsts nodevām, nodrošinot šajos noteikumos noteikto prasību izpildi.

4. Valsts nodevas administrācija patstāvīgi var izvēlēties valsts nodevu uzskaites tehnisko risinājumu (tajā skaitā informācijas sistēmu), lai nodrošinātu šo noteikumu 8. punktā minētās informācijas uzskaiti.

5. Valsts nodevu uzskaites periods ir kalendāra gads.

6. Lai noteiktu konkrētās valsts nodevas uzskaites brīdi, ņem vērā dienu, kad tā atzīstama par saņemtu valsts budžetā atbilstoši normatīvajam aktam par kārtību, kā veicami maksājumi valsts budžetā un tie atzīstami par saņemtiem, un prasībām tiešsaistes maksājumu pakalpojumu izmantošanai norēķinos ar valsts budžetu.

7. Valsts nodevas administrācijai ir pienākums pārliecināties, ka tās sniegtais pakalpojums vai nodrošinājums ir apmaksāts. Par tiesu jomā sniegtā pakalpojuma vai nodrošinājuma apmaksu pārliecinās attiecīgais pakalpojuma vai nodrošinājuma sniedzējs.

II. Valsts nodevu uzskaite

8. Valsts nodevas administrācija savā izvēlētajā valsts nodevu uzskaites tehniskajā risinājumā par katru tās administrēto valsts nodevu, kas iemaksājama vai iemaksāta valsts budžetā, nodrošina vismaz šādas informācijas uzskaiti (to izmanto arī šo noteikumu 12. punktā minētā pārskata sagatavošanai):

8.1. iesniegtais pieprasījums (pieteikums, iesniegums) pakalpojuma vai nodrošinājuma saņemšanai, par kuru maksājama valsts nodeva, kas ieskaitāma valsts budžetā, norādot pieprasījuma reģistrācijas datumu un pieprasītā pakalpojuma vai nodrošinājuma veidu (valsts nodevas objektu). Ja nodrošinājumu vai pakalpojumu sniedz bez pieprasījuma iesniegšanas, tad kā pieprasījuma reģistrācijas datumu norāda pakalpojuma vai nodrošinājuma sniegšanas datumu. Attiecībā uz ikgadējām valsts nodevām par iesniegto pieprasījumu ir uzskatāms dokuments, kas pamato valsts nodevas aprēķinu. Ja šāda dokumenta nav, pieprasījuma reģistrācijas datums ir diena, kad ikgadējā valsts nodeva ir atzīstama par saņemtu valsts budžetā;

8.2. samaksai aprēķinātā valsts nodevas summa. Ja valsts nodevas summai ir piemērots viens vai vairāki atvieglojumi vai atbrīvojumi, tos uzskaita atsevišķi, norādot to piemērošanas pamatojumu;

8.3. samaksātā valsts nodevas summa, norādot informāciju, kas minēto faktu apliecina, un samaksas datumu. Ja samaksātā valsts nodevas summa pārsniedz samaksai aprēķināto valsts nodevas summu vai ir pieņemts lēmums par samaksātās valsts nodevas atmaksu pakalpojuma vai nodrošinājuma atteikuma gadījumā, vai ir pieņemts attiecīgs tiesas nolēmums par valsts nodevas atmaksu, atsevišķi uzskaita pārmaksātās vai nepareizi piedzītās, vai atmaksājamās valsts nodevas summas apmēru;

8.4. sniegtā pakalpojuma vai nodrošinājuma reģistrēšanas fakts;

8.5. ja pakalpojums vai nodrošinājums netiek sniegts, – pakalpojuma vai nodrošinājuma atteikuma reģistrēšanas fakts;

8.6. informācija par sniegto atzinumu par pārmaksātās valsts nodevas atmaksu, norādot sniegšanas datumu. Pakalpojuma vai nodrošinājuma atteikuma gadījumā, ja pieņemts lēmums par valsts nodevas atmaksu, – informācija par lēmumu, norādot tā pieņemšanas datumu. Ja valsts nodeva atmaksājama, pamatojoties uz tiesas nolēmumu, – informācija par tiesas nolēmumu, norādot tā pieņemšanas datumu;

8.7. valsts nodevas summa, kuru Valsts ieņēmumu dienests ir atmaksājis, pamatojoties uz atzinumu par pārmaksātās valsts nodevas atmaksu vai lēmumu par samaksātās valsts nodevas atmaksu pakalpojuma vai nodrošinājuma atteikuma gadījumā, vai tiesas nolēmumu par valsts nodevas atmaksu.

9. Ja atbilstoši normatīvajam aktam par konkrēto valsts nodevu nav kādas no šo noteikumu 8. punktā minētajām ziņām, tad attiecīgi tā netiek uzskaitīta un atspoguļota šo noteikumu 12. punktā minētajā pārskatā.

10. Valsts nodevas administrācija var veikt valsts nodevu uzskaiti atbilstoši citiem normatīvajiem aktiem, ja uzskaite atbilst šo noteikumu 8. punktā minētajām prasībām, kā arī ir pietiekama, lai sagatavotu šo noteikumu 12. punktā minēto pārskatu. Šajā gadījumā valsts nodevas administrācija neveic atsevišķu valsts nodevu uzskaiti saskaņā ar šo noteikumu 8. punktu.

11. Ja Valsts ieņēmumu dienests nodevas maksātājam nav atmaksājis pārmaksāto valsts nodevas summu, kas norādīta valsts nodevas administrācijas sniegtajā atzinumā par pārmaksātās valsts nodevas atmaksu, vai ir to atmaksājis mazākā apmērā, Valsts ieņēmumu dienests piecu dienu laikā pēc nodevas maksātāja iesnieguma izvērtēšanas par valsts nodevas atmaksu nosūta valsts nodevas administrācijai, kura sniegusi atzinumu par pārmaksātās valsts nodevas atmaksu, informāciju par nodevu maksātājam atmaksāto valsts nodevas summu vai tās neatmaksāšanu.

III. Pārskata sagatavošanas un iesniegšanas kārtība

12. Valsts nodevas administrācija sagatavo valsts nodevu uzskaites pārskatu (turpmāk – pārskats) (pielikums) par attiecīgo kalendāra gadu, izmantojot un apkopojot šo noteikumu 8. punktā minēto informāciju kopsummā par katru valsts nodevas veidu.

13. Valsts nodevas administrācija pārskata sagatavošanai, parakstīšanai un iesniegšanai lieto informācijas sistēmu "Ministriju, centrālo valsts iestāžu un pašvaldību budžeta pārskatu informācijas sistēma" (turpmāk – ePārskati) atbilstoši normatīvajiem aktiem par kārtību, kādā Valsts kase nodrošina elektronisko informācijas apmaiņu.

14. Valsts nodevas administrācija šo noteikumu 12. punktā minēto pārskatu iesniedz nozares ministrijā vai centrālajā valsts iestādē ne vēlāk kā līdz pārskata gadam sekojošā gada 1. martam.

15. Ministrija vai centrālā valsts iestāde apkopo saskaņā ar šo noteikumu 12. punktu ePārskatos sniegtos nozares valsts nodevu administrāciju pārskatus un iesniedz nozares valsts nodevu konsolidēto pārskatu Valsts kasē līdz pārskata gadam sekojošā gada 15. martam.

IV. Noslēguma jautājumi

16. Valsts nodevas 2018. gadā uzskaita un šo noteikumu 12. punktā minēto pārskatu pirmo reizi sagatavo par periodu no nākamā mēneša pirmā datuma pēc šo noteikumu stāšanās spēkā līdz 2018. gada 31. decembrim.

17. Šo noteikumu 2.3. apakšpunkts stājas spēkā 2021. gada 1. janvārī.

18. Valsts nodevas administrācijai, kurai nav iespēju pilnībā nodrošināt šo noteikumu 8. punktā minētās informācijas uzskaiti, ir tiesības līdz 2021. gada 1. janvārim veikt daļēju valsts nodevu uzskaiti. Valsts nodevas administrācijai, kura administrē valsts nodevas par darbību veikšanu tiesu iestādēs vai valsts nodevas par reģistrācijas darbībām Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrā, ir tiesības veikt daļēju valsts nodevu uzskaiti līdz 2021. gada 31. decembrim.

19. Valsts nodevas administrācija, veicot šo noteikumu 18. punktā minēto daļējo valsts nodevu uzskaiti, nodrošina vismaz šādu pārskata aiļu aizpildīšanu:

19.1.  A aile (pieprasītos pakalpojumus vai nodrošinājumus, kuri atbilstoši normatīvajam aktam sniedzami vai sniegti ar samazinātu valsts nodevas likmi, valsts nodevas administrācijai ir tiesības norādīt kā atsevišķu valsts nodevas objektu);

19.2.  B un C aile;

19.3.  4. aile (norādot faktisko valsts nodevu summu, kas aprēķināta nodevu maksātājiem par pieprasītā pakalpojuma vai nodrošinājuma saņemšanu);

19.4.  5. aile;

19.5.  12. aile.

20. Noteikumi stājas spēkā 2018. gada 10. augustā.

Ministru prezidents Māris Kučinskis

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola

 

Pielikums
Ministru kabineta
2018. gada 7. augusta
noteikumiem Nr. 453 

Datu savākšanas pamatojums –
Ministru kabineta 2018. gada 7. augusta noteikumi Nr. 453
"Valsts nodevu uzskaites noteikumi"

Veidlapa Nr. nodeva

Valsts nodevu uzskaites pārskats

   
  KODI
Ministrijas, centrālās valsts iestādes nosaukums        
Valsts nodevas administrācijas nosaukums        
Pārskata periods (gads)        

(euro)

Pieprasītā pakalpojuma vai nodrošinājuma veids
(valsts nodevas objekts)
Ieņēmumu klasifikācijas kods Konta numurs Valsts kasē Pārskata periodā
samaksai aprēķinātā valsts nodevu summa samaksātā valsts nodevu summa Atmaksātā valsts nodevu summa
aprēķināts pirms piešķirtajiem atvieglojumiem vai atbrīvojumiem piešķirtie atvieglojumi piešķirtie atbrīvojumi samaksai aprēķinātais (1. – 2. – 3.) saņemts kopā kontā Valsts kasē pārmaksātā valsts nodeva nepareizi piedzītā valsts nodeva saskaņā ar aprēķinu kopā saņemts
(5. – 6. – 7.)
A B C 1 2 3 4 5 6 7 8 9
                       
 
Pakalpojuma vai nodrošinājuma veids
(valsts nodevas objekts)
Ieņēmumu klasifikācijas kods Konta numurs Valsts kasē Kopējais iesniegto pieprasījumu skaits Kopējais sniegto pakalpojumu vai nodrošinājumu skaits Kopējais atteikto pakalpojumu vai nodrošinājumu skaits Sniegtie atzinumi par pārmaksātās valsts nodevas atmaksu Pieņemtie lēmumi par samaksātās valsts nodevas atmaksu pakalpojuma vai nodrošinājuma atteikuma gadījumā Pieņemtie tiesas nolēmumi par valsts nodevas atmaksu Piešķirto atvieglojumu skaits Piešķirto atbrīvojumu skaits
pieprasījumu skaits, kas atstāti bez izskatīšanas izskatīto pieprasījumu skaits skaits atmaksājamā summa skaits atmaksājamā summa skaits atmaksājamā summa
A B C 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
                             

Atbildīgā amatpersona _______________________________

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!