Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ventspils pilsētas dome
Republikas pilsētas domes publicē saistošos noteikumus un to paskaidrojuma rakstu. Saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas, ja tajos nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš.

Pirms republikas pilsētas domes vēlēšanām republikas pilsētu vēlēšanu komisijas publicē reģistrētos deputātu kandidātu sarakstus, pēc vēlēšanām – informāciju par pilsētas domē ievēlētajiem deputātiem.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ventspils pilsētas domes 2018. gada 8. jūnija saistošie noteikumi Nr. 5 "Par specializētajiem tūristu transportlīdzekļiem Ventspils pilsētā". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 24.07.2018., Nr. 145 https://www.vestnesis.lv/op/2018/145.6

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Tērvetes novada domes saistošie noteikumi Nr. 20

Grozījumi Tērvetes novada domes saistošajos noteikumos Nr. 4 "Kārtība, kādā Tērvetes novada pašvaldība sniedz palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā"

Vēl šajā numurā

24.07.2018., Nr. 145

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ventspils pilsētas dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 5

Pieņemts: 08.06.2018.

OP numurs: 2018/145.6

2018/145.6
RĪKI

Ventspils pilsētas domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 1 Pēdējās nedēļas laikā 1 Visi

Ventspils pilsētas domes saistošie noteikumi Nr. 5

Ventspilī 2018. gada 8. jūnijā (prot. Nr. 11; 8. §)

Par specializētajiem tūristu transportlīdzekļiem Ventspils pilsētā

Izdoti saskaņā ar likuma "Par pašvaldībām"
44. panta 4. punktu
un Ceļu satiksmes likuma
9. panta trešo daļu un 16. panta 6.2 daļas 1. punktu

I. Vispārīgie jautājumi

1. Saistošie noteikumi nosaka kārtību, kādā tiek reģistrēti specializētie tūristu transportlīdzekļi, apstiprināti to kustības maršruti un nodrošināta specializēto tūristu transportlīdzekļu tehniskā stāvokļa kontrole, kā arī nosaka specializēto tūristu transportlīdzekļu izmantošanas nosacījumus.

2. Ventspils pilsētas administratīvajā teritorijā pašvaldības noteiktajā maršrutā drīkst braukt saistošajos noteikumos noteiktajā kārtībā reģistrēti specializētie tūristu transportlīdzekļi.

3. Ventspils pilsētas administratīvajā teritorijā izmantojamos specializētos tūristu transportlīdzekļus reģistrē Ventspils pilsētas domes Ekonomikas nodaļa (turpmāk – Ekonomikas nodaļa), kas veic specializēto tūristu transportlīdzekļu un to piekabju uzskaiti, fiksējot katra specializētā tūristu transportlīdzekļa vilcēja un piekabes tehniskos datus un datus par transportlīdzekļa īpašnieku vai turētāju.

II. Specializēto tūristu transportlīdzekļu reģistrēšanas kārtība

4. Lai reģistrētu specializēto tūristu transportlīdzekli personai, kura plāno veikt pasažieru pārvadāšanu ar specializēto tūristu transportlīdzekli (turpmāk – Pakalpojuma sniedzējs), jāiesniedz Ventspils pilsētas domē:

4.1. rakstveida pieteikums (1. pielikums);

4.2. dokumentu apliecinātas kopijas, kas apliecina specializētā tūristu transportlīdzekļa īpašuma vai turējuma tiesības vai transportlīdzekļa īpašnieka (turētāja) apliecinājums par īpašuma vai turējuma tiesībām;

4.3. transportlīdzekļa tehnisko dokumentu apliecinātas kopijas;

4.4. sauszemes transportlīdzekļu tehniskā eksperta atzinuma par specializētā tūristu transportlīdzekļa tehniskā stāvokļa atbilstību drošai pasažieru pārvadāšanai apliecināta kopija, pievienojot sauszemes transportlīdzekļu tehniskā eksperta sertifikāta apliecinātu kopiju;

4.5. spēkā esoša apdrošināšanas līguma apliecināta kopija par specializētā tūristu transportlīdzekļa īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligāto apdrošināšanu;

4.6. specializētā tūristu transportlīdzekļa vizualizācija – fotofiksācija vai skice.

5. Ekonomikas nodaļa, izvērtējot Ventspils pilsētas domes Komercdarbības licencēšanas komisijas (turpmāk – Licencēšanas komisija) ieteikumu, pieņem lēmumu par specializētā tūristu transportlīdzekļa reģistrēšanu, izsniedzot tā īpašniekam reģistrācijas apliecību, vai pieņem lēmumu par atteikumu reģistrēt specializēto tūristu transportlīdzekli, ja nav iesniegti nepieciešamie dokumenti saskaņā ar saistošo noteikumu 4. punkta nosacījumiem.

6. Reģistrācijas apliecība tiek izsniegta uz laiku, kas nepārsniedz:

6.1. divpadsmit mēnešus no brīža, kad izsniegts sauszemes transportlīdzekļu tehniskā eksperta atzinums par atļauju izmantot specializēto tūristu transportlīdzekli pasažieru pārvadāšanai;

6.2. noslēgtā apdrošināšanas līguma par specializētā tūristu transportlīdzekļa īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligāto apdrošināšanu termiņu;

6.3. termiņu, uz kuru specializētais tūristu transportlīdzeklis nodots turējumā Pakalpojuma sniedzējam.

7. Ja Pakalpojuma sniedzējs Ventspils pilsētas domē iesniedz pieteikumu ar lūgumu pagarināt izsniegtās reģistrācijas apliecības darbības termiņu un tam klāt pievieno 4.4., 4.5. un 4.6. punktā minētos dokumentus, Ekonomikas nodaļa, ievērojot 6. punktā minēto, ir tiesīga pagarināt izsniegtās reģistrācijas apliecības darbības termiņu uz divpadsmit mēnešu periodu, bet ne ilgāk kā līdz specializētā tūristu transportlīdzekļa reģistrācijas apliecības termiņa beigām.

8. Ekonomikas nodaļa piešķir reģistrācijas numuru katram specializētā tūristu transportlīdzekļa vilcējam un katrai piekabei atbilstoši šādiem principiem:

8.1. vilcēja numura pirmie seši simboli ir: "VEN-V-";

8.2. pēdējais vilcēja numura simbols (simboli) ir cipars, kas tiek piešķirts secīgi pieaugošā kārtībā katram vilcējam, sākot no "1";

8.3. piekabes numura pirmie seši simboli ir: "VEN-P-";

8.4. pēdējais piekabes numura simbols (simboli) ir cipars, kas tiek piešķirts secīgi pieaugošā kārtībā katrai piekabei, sākot no "1".

9. Reģistrācijas numura emaljēta plāksnīte jāpiestiprina uz specializētā tūristu transportlīdzekļa vilcēja un piekabes ārējās virsbūves divās vietās, ievērojot šādus nosacījumus:

9.1. numuriem jābūt melnā krāsā uz balta fona;

9.2. plāksnītes augstums – 110 mm, platums – 520 mm;

9.3. numura plāksnītes izmēri var atšķirties atkarībā no specializētā tūristu transportlīdzekļu izgatavotāja paredzētās konstrukcijas, ja tas ir norādīts reģistrācijas apliecībā. Informācija par numura plāksnītes izmēriem jānorāda šo saistošo noteikumu 4.1. punktā minētajā pieteikumā.

III. Specializēto tūristu transportlīdzekļu maršruta apstiprināšanas kārtība

10. Lai apstiprinātu specializētā tūristu transportlīdzekļa maršrutu, Pakalpojuma sniedzējam ir jāiesniedz Ventspils pilsētas domē:

10.1. rakstveida pieteikums (2. pielikums);

10.2. dokumentu apliecinātas kopijas, kas apliecina specializētā tūristu transportlīdzekļa īpašuma vai turējuma tiesības vai transportlīdzekļa īpašnieka (turētāja) apliecinājums par īpašuma vai turējuma tiesībām;

10.3. specializētā tūristu transportlīdzekļa vizualizācija – fotofiksācija vai skice;

10.4. specializētā tūristu transportlīdzekļa maršruta shēma, kura saskaņota ar Ventspils pilsētas domes Tūrisma informācijas centru un pašvaldības iestādi "Komunālā pārvalde".

11. Lēmumu par maršruta apstiprināšanu vai atteikumu apstiprināt maršrutu pieņem Ekonomikas nodaļa, izvērtējot Ventspils pilsētas domes Pilsētas attīstības komisijas ieteikumu.

12. Lēmumā par maršruta apstiprināšanu norāda:

12.1. specializētā tūristu transportlīdzekļa reģistrācijas numuru;

12.2. maršrutu un periodu, uz kādu maršruts ir apstiprināts;

12.3. specializētā tūristu transportlīdzekļa pieļaujamo braukšanas ātrumu;

12.4. nosacījumus, kas jāievēro Pakalpojuma sniedzējam.

13. Maršruts tiek apstiprināts uz laika periodu līdz divpadsmit mēnešiem. Ekonomikas nodaļa, saņemot Pakalpojuma sniedzēja rakstveida pieteikumu, pieņem lēmumu par maršruta apstiprināšanas termiņa pagarināšanu līdz divpadsmit mēnešiem, bet ne ilgāk kā līdz specializētā tūristu transportlīdzekļa reģistrācijas apliecības termiņa beigām. Ekonomikas nodaļa ir tiesīga atteikt maršruta pagarināšanu, ja ir konstatēts kāds no 14.1.–14.4. minētajiem gadījumiem.

14. Ekonomikas nodaļa pieņem lēmumu par atteikumu apstiprināt maršrutu, ja:

14.1. var tikt būtiski traucēti citi ceļu satiksmes dalībnieki;

14.2. var tikt apdraudēta satiksmes drošība;

14.3. var tikt būtiski aizskartas sabiedrības intereses;

14.4. maršruta apstiprināšana nav pieļaujama no pilsētbūvniecības, kultūras pieminekļu aizsardzības un/vai vides aizsardzības viedokļa;

14.5. nav iesniegti nepieciešamie dokumenti saskaņā ar saistošo noteikumu 10. punkta nosacījumiem.

15. Ekonomikas nodaļai, konstatējot kādu no saistošo noteikumu 14.1.–14.4. apakšpunktā minētajiem apstākļiem, ir tiesības koriģēt iesniegto specializētā tūristu transportlīdzekļa maršrutu, pieaicinot Pakalpojuma sniedzēju un pēc nepieciešamības Ventspils pilsētas domes Tūrisma informācijas centra vadītāju un pašvaldības iestādes "Komunālā pārvalde" vadītāju.

IV. Specializēto tūristu transportlīdzekļu izmantošanas nosacījumi

16. Šajos saistošajos noteikumos noteiktajā kārtībā reģistrētu un aprīkotu specializēto tūristu transportlīdzekli ir atļauts izmantot pasažieru pārvadāšanai, ja tā tehniskais stāvoklis atbilst drošai pasažieru pārvadāšanai, ko apliecina ne vēlāk kā pirms 12 mēnešiem izsniegts sauszemes transportlīdzekļu tehniskā eksperta atzinums.

17. Specializētajā tūristu transportlīdzeklī pasažieriem redzamā vietā jābūt izvietotai maršruta shēmai, informācijai par pakalpojuma maksu, kā arī lietošanas drošības noteikumiem latviešu valodā un vismaz divās svešvalodās.

18. Specializētā tūristu transportlīdzekļa vadītājs nedrīkst pārsniegt lēmumā par maršruta apstiprināšanu noteikto braukšanas ātrumu, un viņam ir pienākums ievērot transportlīdzekļa ietilpības normas.

19. Specializētajam tūristu transportlīdzeklim, kura pieļaujamais braukšanas ātrums saskaņā ar lēmumu par maršruta apstiprināšanu nepārsniedz 30 km/h, jābūt aprīkotam atbilstoši Ceļu satiksmes noteikumu prasībām.

20. Pakalpojuma sniedzējs un specializētā tūristu transportlīdzekļa vadītājs ir atbildīgi par pasažieru drošību, un, ja ar specializēto tūristu transportlīdzekli tiek pārvadātas bērnu grupas, tam jābūt aprīkotam atbilstoši Ceļu satiksmes noteikumu prasībām.

21. Ja sakarā ar publiskiem pasākumiem, valsts amatpersonu vizītēm vai citu iemeslu dēļ uz noteiktu laiku tiek slēgta vai ierobežota satiksme kādā no maršruta posmiem, tā maršruta daļa, kura satiksmei slēgta, apbraucama pa maršrutu, kas saskaņots ar pašvaldības iestādi "Komunālā pārvalde" un Ventspils pilsētas pašvaldības policiju.

22. Pasažieru pārvadāšana ārpus apstiprinātā maršruta nav atļauta, izņemot gadījumus, kad tie ir vienreizēja rakstura pasūtījumu braucieni, kuru organizēšanas laiks un maršruts iepriekš saskaņots ar pašvaldības iestādi "Komunālā pārvalde" un Ventspils pilsētas pašvaldības policiju.

V. Specializētā tūristu transportlīdzekļa reģistrēšanas apliecības anulēšanas kārtība

23. Lēmumu par specializētā tūristu transportlīdzekļa reģistrēšanas apliecības anulēšanu Ekonomikas nodaļa šādos gadījumos var pieņemt:

23.1. Pakalpojuma sniedzējs pieteikumā sniedzis nepatiesu informāciju;

23.2. specializētais tūristu transportlīdzeklis nav aprīkots atbilstoši šajos saistošajos noteikumos noteiktajām prasībām;

23.3. attiecībā uz specializēto tūristu transportlīdzekli nav veikta transportlīdzekļa īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligātā apdrošināšana;

23.4. uz Pakalpojuma sniedzēja iesnieguma pamata;

23.5. Pakalpojuma sniedzējs zaudē īpašuma vai turējuma tiesības uz specializēto tūristu transportlīdzekli.

VI. Apstiprinātā specializētā tūristu transportlīdzekļa maršruta atcelšanas kārtība

24. Lēmumu par apstiprināta specializētā tūristu transportlīdzekļa maršruta atcelšanu Ekonomikas nodaļa var pieņemt šādos gadījumos:

24.1. Pakalpojuma sniedzējs pieteikumā sniedzis nepatiesu informāciju;

24.2. Pakalpojuma sniedzējs pārkāpj šo saistošo noteikumu vai citu normatīvo aktu prasības;

24.3. Pakalpojuma sniedzējs iesniedz iesniegumu par atteikšanos no maršruta;

24.4. Pakalpojuma sniedzējs zaudē īpašuma vai turējuma tiesības uz specializēto tūristu transportlīdzekli;

24.5. ekspluatējot specializēto tūristu transportlīdzekli, tiek apdraudēta pasažieru vai citu personu dzīvība, veselība vai drošība;

24.6. ekspluatējot specializēto tūristu transportlīdzekli, tiek bojāta pilsētas infrastruktūra;

24.7. ekspluatējot specializēto tūristu transportlīdzekli, tie radīts kaitējums kultūras vai dabas pieminekļiem, vai radīti bojājumi vides objektiem.

25. Saistošo noteikumu 24.5., 24.6. vai 24.7. punktā minētajos gadījumos lēmumu par apstiprināta specializētā tūristu transportlīdzekļa maršruta atcelšanu Ekonomikas nodaļa pieņem, izvērtējot Ventspils pilsētas domes Pilsētas attīstības komisijas ieteikumu.

VII. Noteikumu izpildes kontrole un atbildība

26. Par šo noteikumu prasību neievērošanu izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu:

fiziskajām personām – līdz 200 euro, juridiskajām personām – līdz 700 euro.

Ja pārkāpums izdarīts atkārtoti gada laikā – fiziskajām personām uzliek naudas sodu līdz 350 euro, juridiskajām personām līdz 1400 euro.

27. Kontrolēt saistošo noteikumu izpildi, sastādīt administratīvā pārkāpuma protokolus par administratīvā soda uzlikšanu saistībā ar šo noteikumu pārkāpumiem ir tiesīgas Ventspils pašvaldības policijas amatpersonas, pieņemt lēmumu par administratīvā soda uzlikšanu saistībā ar šo noteikumu pārkāpumiem ir tiesīga Ventspils pilsētas domes Administratīvā komisija.

VIII. Noslēguma jautājums

28. Ekonomikas nodaļas vadītāja izdoto administratīvo aktu vai faktisko rīcību var apstrīdēt, iesniedzot attiecīgu iesniegumu Ventspils pilsētas domes izpilddirektoram.

Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja
1. vietnieks infrastruktūras jautājumos J. Vītoliņš

 

1. pielikums
2018. gada 8. jūnija
Ventspils pilsētas domes
saistošajiem noteikumiem Nr. 5
(prot. Nr. 11; 8. §)

Ventspils pilsētas domei

1.  
 

(fiziskai personai – vārds, uzvārds; juridiskai personai – nosaukums)

2.  
 

(personas kods; reģistrācijas numurs)

3.  
 

(adrese)

4.      
 

(kontaktpersona, tālruņa nr.)

 

(e-pasta adrese)

PIETEIKUMS SPECIALIZĒTĀ TŪRISTU TRANSPORTLĪDZEKĻA REĢISTRĒŠANAI

   

(datums)

 

Lūdzu reģistrēt specializēto tūristu transportlīdzekli ___________________________ (tips) Ventspils pilsētas administratīvajā teritorijā:

5.

Transportlīdzekļa parametri (m)

Dzinēja tips

Izgatavošanas datums

Motora jauda

Pasažieru sēdvietu skaits

Ražotāja noteiktais maksimālais ātrums

Krāsa

garums

platums

               

6. Transportlīdzekļa īpašnieks:  

7. Transportlīdzekļa turētājs:  

8. Reģistrācijas numura plāksnītes izmēri: augstums – _________ mm platums – _________ mm

Pielikumā pievienotie dokumenti:

1. dokumentu apliecinātas kopijas, kas apliecina specializētā tūristu transportlīdzekļa īpašuma vai turējuma tiesības vai transportlīdzekļa īpašnieka (turētāja) apliecinājums par īpašuma vai turējuma tiesībām;

2. transportlīdzekļa tehnisko dokumentu apliecinātas kopijas;

3. sauszemes transportlīdzekļu tehniskā eksperta atzinuma par specializētā tūristu transportlīdzekļa tehniskā stāvokļa atbilstību drošai pasažieru pārvadāšanai apliecināta kopija, pievienojot sauszemes transportlīdzekļu tehniskā eksperta sertifikāta apliecinātu kopiju;

4. spēkā esoša apdrošināšanas līguma apliecināta kopija par specializētā tūristu transportlīdzekļa īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligāto apdrošināšanu;

5. specializētā tūristu transportlīdzekļa vizualizācija – fotofiksācija vai skice.

         

(amats)

 

(paraksts)

 

(vārds, uzvārds)

 

2. pielikums
2018. gada 8. jūnija
Ventspils pilsētas domes
saistošajiem noteikumiem Nr. 5
(prot. Nr. 11; 8. §)

Ventspils pilsētas domei

1.  
 

(fiziskai personai – vārds, uzvārds; juridiskai personai – nosaukums)

2.  
 

(personas kods; reģistrācijas numurs)

3.  
 

(adrese)

4.      
 

(kontaktpersona, tālruņa nr.)

 

(e-pasta adrese)

PIETEIKUMS SPECIALIZĒTĀ TŪRISTU TRANSPORTLĪDZEKĻA MARŠRUTA APSTIPRINĀŠANAI

   

(datums)

 

Lūdzu apstiprināt specializētā tūristu transportlīdzekļa maršrutu Ventspils pilsētas administratīvajā teritorijā saskaņā ar 1. pielikumu.

5. Transportlīdzekļa reģistrācijas numurs:  

6. Transportlīdzekļa īpašnieks:  

7. Transportlīdzekļa turētājs:  

Pielikumā pievienotie dokumenti:

1. specializētā tūristu transportlīdzekļa maršruta shēma;

2. specializētā tūristu transportlīdzekļa vizualizācija – fotofiksācija vai skice;

3. dokumentu apliecinātas kopijas, kas apliecina specializētā tūristu transportlīdzekļa īpašuma vai turējuma tiesības vai transportlīdzekļa īpašnieka (turētāja) apliecinājums par īpašuma vai turējuma tiesībām.

         

(amats)

 

(paraksts)

 

(vārds, uzvārds)

 

Paskaidrojuma raksts
Ventspils pilsētas domes 2018. gada 8. jūnija saistošajiem noteikumiem Nr. 5 "Par specializētajiem tūristu transportlīdzekļiem Ventspils pilsētā"

Paskaidrojuma raksta sadaļas

Norādāmā informācija

1. Projekta nepieciešamības pamatojums Lai Ventspils pilsētas administratīvajā teritorijā būtu iespēja izmantot specializētos tūristu transportlīdzekļus, ievērojot likuma "Par pašvaldībām" 44. panta 4. punktu, Ceļu satiksmes likuma 9. panta trešajā daļā un 16. panta 6.2 daļas 1. punktā doto deleģējumu, ir izstrādāti saistošie noteikumi "Par specializētajiem tūristu transportlīdzekļiem Ventspils pilsētā" (turpmāk – Noteikumi).
2. Īss projekta satura izklāsts Noteikumi nosaka kārtību, kādā tiek reģistrēti specializētie tūristu transportlīdzekļi, apstiprināti to kustības maršruti un nodrošināta specializēto tūristu transportlīdzekļu tehniskā stāvokļa kontrole, kā arī nosaka specializēto tūristu transportlīdzekļu izmantošanas nosacījumus.
3. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz pašvaldības budžetu Saistošo noteikumu īstenošanai netiek prognozēta ietekme uz pašvaldības budžetu.
4. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā Noteikumi izstrādāti, lai sekmētu uzņēmējdarbību un paplašinātu tūristiem piedāvājamo pakalpojuma klāstu Ventspils pilsētā.
5. Informācija par administratīvajām procedūrām Noteikumi paredz administratīvās procedūras, kas nepieciešamas lēmumu pieņemšanai par specializēto tūristu transportlīdzekļu reģistrēšanu un specializēto tūristu transportlīdzekļu maršrutu apstiprināšanu, kā arī minēto lēmumu atcelšanu.

Noteikumu izpildi nodrošinās Ventspils pilsētas domes Ekonomikas nodaļa kopā ar Ventspils pilsētas domes Tūrisma informācijas centru un pašvaldības iestādi "Komunālā pārvalde", bet izpildes kontroli – Ventspils pilsētas pašvaldības policija, kā arī pieņemt lēmumu par administratīvā soda uzlikšanu saistībā ar šo noteikumu pārkāpumiem ir tiesīga Ventspils pilsētas domes Administratīvā komisija.

6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām Saistošo noteikumu projekts izskatīts 2018. gada 22. maija Ventspils pilsētas domes Komercdarbības licencēšanas komisijā, 2018. gada 31. maija Ventspils pilsētas domes Likumības komisijā un 2018. gada 1. jūnija Ventspils pilsētas domes Finanšu komitejā.

Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja
1. vietnieks infrastruktūras jautājumos J. Vītoliņš

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!