• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Konkurences padome
Konkurences padome publicē pieņemtos lēmumus par tirgus dalībnieku apvienošanos, par pārkāpuma konstatēšanu un naudas soda uzlikšanu, par tirgus dalībnieku paziņoto vienošanos, par dominējoša stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu u.c.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Konkurences padomes 2018. gada 21. jūnija lēmums Nr. 10 "Par tirgus dalībnieku apvienošanos". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 2.07.2018., Nr. 130 https://www.vestnesis.lv/op/2018/130.8

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Nacionālā veselības dienesta lēmuma Nr. 3.1-9/354 izraksts

Par izrakstīšanas nosacījumu pārskatīšanu Kompensējamo zāļu sarakstā iekļautajam Elbasvirum/ Grazoprevirum medikamentam

Vēl šajā numurā

02.07.2018., Nr. 130

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Konkurences padome

Veids: lēmums

Numurs: 10

Pieņemts: 21.06.2018.

OP numurs: 2018/130.8

2018/130.8
RĪKI

Konkurences padomes lēmumi: Šajā laidienā 1 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Konkurences padomes lēmums Nr.10

Rīgā 2018.gada 21.jūnijā (prot. Nr.34, 4.§)

Par tirgus dalībnieku apvienošanos

Lieta Nr.KL\5-4\18\12
Par SIA "LATVIJAS PROPĀNA GĀZE" izšķirošas ietekmes iegūšanu pār SIA "EKO GĀZE"

Konkurences padome (turpmāk – KP) 25.05.2018. saņēma ziņojumu par tirgus dalībnieku apvienošanos, SIA "LATVIJAS PROPĀNA GĀZE" iegūstot tiešu izšķirošu ietekmi pār SIA "EKO GĀZE" (turpmāk – Ziņojums).

SIA "LATVIJAS PROPĀNA GĀZE", reģ.nr.40003493561 ir Latvijā reģistrēta komercsabiedrība, juridiskā adrese: Kurzemes prospekts 19, Rīga, Latvijas Republika. SIA "LATVIJAS PROPĀNA GĀZE" galvenie komercdarbības veidi ir degvielas, cietā, šķidrā un gāzveida kurināmā un līdzīgu produktu vairumtirdzniecība, degvielas mazumtirdzniecība degvielas uzpildes stacijās, citur neklasificēta jaunu preču mazumtirdzniecība specializētajos veikalos, t.sk. gāzes balonu tirdzniecība.

SIA "EKO GĀZE", reģ.nr. 40003309771 ir Latvijā reģistrēta komercsabiedrība, juridiskā adrese: Zaķusalas krastmala 3, Rīga, Latvijas Republika. SIA "EKO GĀZE"galvenie darbības veidi ir degvielas mazumtirdzniecība degvielas uzpildes stacijās, citur neklasificēta jaunu preču mazumtirdzniecība specializētajos veikalos, t.sk. gāzes balonu tirdzniecība.

Izvērtējot Ziņojumā ietverto un KP rīcībā esošo informāciju, KP

konstatēja:

Apvienošanās rezultātā SIA "LATVIJAS PROPĀNA GĀZE" iegūst izšķirošu ietekmi pār SIA "EKO GĀZE". Līdz ar to apvienošanās atbilst Konkurences likuma 15.panta pirmās daļas 3.punktam un saskaņā ar Konkurences likuma 15.panta otro daļu ir paziņojama KP.

Izvērtējot Ziņojumā sniegto un KP rīcībā esošo informāciju, secināms, ka apvienošanās rezultātā Latvijā nemainīsies autogāzes vairumtirdzniecības tirgus, būtiski nemazināsies konkurence un neizveidosies vai nenostiprināsies dominējošais stāvoklis autogāzes mazumtirdzniecības un gāzes balonu tirdzniecības tirgos. Līdz ar to atbilstoši Konkurences likuma 16.panta ceturtajai daļai apvienošanās ir atļaujama.

Ņemot vērā minēto un pamatojoties ar Konkurences likuma 8.panta pirmās daļas 5.punktu, 15.panta pirmās daļas 3.punktu un 16.panta pirmo un ceturto daļu, Konkurences padome

nolēma:

atļaut apvienošanos, SIA "LATVIJAS PROPĀNA GĀZE" iegūstot izšķirošu ietekmi pār SIA "EKO GĀZE".

Saskaņā ar Konkurences likuma 8.panta otro daļu Konkurences padomes lēmumu var pārsūdzēt Administratīvajā apgabaltiesā viena mēneša laikā no lēmuma spēkā stāšanās dienas.

Konkurences padomes priekšsēdētāja S.Ābrama

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!