Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Jūrmalas pilsētas dome
Republikas pilsētas domes publicē saistošos noteikumus un to paskaidrojuma rakstu. Saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas, ja tajos nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš.

Pirms republikas pilsētas domes vēlēšanām republikas pilsētu vēlēšanu komisijas publicē reģistrētos deputātu kandidātu sarakstus, pēc vēlēšanām – informāciju par pilsētas domē ievēlētajiem deputātiem.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Jūrmalas pilsētas domes 2018. gada 14. jūnija saistošie noteikumi Nr. 26 "Par pašvaldības nodevu par būvatļaujas izdošanu vai būvniecības ieceres akceptu, izdarot atzīmi paskaidrojuma rakstā vai apliecinājuma kartē". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 27.06.2018., Nr. 127 https://www.vestnesis.lv/op/2018/127.6

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ordeņu kapitula paziņojums Nr. 7

Par Triju Zvaigžņu ordeņa piešķiršanu

Vēl šajā numurā

27.06.2018., Nr. 127

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Jūrmalas pilsētas dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 26

Pieņemts: 14.06.2018.

OP numurs: 2018/127.6

2018/127.6
RĪKI

Jūrmalas pilsētas domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 1 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Jūrmalas pilsētas domes saistošie noteikumi Nr.26

Jūrmalā 2018.gada 14.jūnijā (prot. Nr.9, 32.p.)

Par pašvaldības nodevu par būvatļaujas izdošanu vai būvniecības ieceres akceptu, izdarot atzīmi paskaidrojuma rakstā vai apliecinājuma kartē

Izdoti saskaņā ar likuma "Par pašvaldībām"
14.panta pirmās daļas 3.punktu, likuma
"Par nodokļiem un nodevām" 12.panta pirmās daļas
10.punktu un Ministru kabineta 2005.gada 28.jūnija
noteikumu Nr.480 "Noteikumi par kārtību, kādā
pašvaldības var uzlikt pašvaldību nodevas" 16.1punktu

I. Vispārīgie jautājumi

1. Saistošie noteikumi nosaka nodevu par būvatļaujas saņemšanu vai būvniecības ieceres akceptu, izdarot atzīmi paskaidrojuma rakstā vai apliecinājuma kartē (turpmāk – nodeva) – nodevas apmēru atbilstoši nodevas objektu iedalījumam, nodevas samaksas kārtību un atvieglojumus Jūrmalas pilsētas administratīvajā teritorijā. Nodevas objekts ir katra atsevišķa būvatļauja, paskaidrojuma raksts vai apliecinājuma karte.

2. Nodevu maksā fiziskas un juridiskas personas, kuras, saskaņojot būvniecības ieceri, normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā saņem no Jūrmalas pilsētas domes būvvaldes komisijas (turpmāk – Būvvalde) izdotu būvatļauju vai atzīmi par būvniecības ieceres akceptu paskaidrojuma rakstā vai apliecinājuma kartē.

II. Nodevas maksāšanas kārtība, atvieglojumi

3. Nodevas samaksu veic saskaņā ar normatīvajiem aktiem, kas nosaka būvatļauju izdošanas vai būvniecības ieceres akceptu, izdarot atzīmi paskaidrojuma rakstā vai apliecinājuma kartē, un pašvaldības nodevas piemērošanas kārtību. Nodevas samaksa veicama pirms attiecīgās dokumentācijas izsniegšanas pasūtītājam.

4. Nodevas likmes noteiktas nodevas objektam neatkarīgi no būvdarbu veida (jauna būvniecība, pārbūve, atjaunošana u.c.) šādā iedalījumā un apmērā:

  Nodevas objekts Nodevas apmērs, euro
4.1. Būvatļaujas izdošana ēkai:  
4.1.1. II grupas viena vai divu dzīvokļu dzīvojamā ēka ar kopējo platību no 101 m2 līdz 400 m2*; dzīvoklis 200,00
4.1.2. II grupas dzīvojamās ēkas, palīgēkas ar kopējo platību līdz 100 m2 40,00
4.1.3. II grupas ēka, izņemot 4.1.1. un 4.1.2.apakšpunktā norādītos gadījumus 600,00
4.1.4. III grupas ēka 1000,00
4.1.5. Ailu pārplānošana nesošajās konstrukcijās, nemainot ēkas plānojumu, un atsevišķi vides pieejamības uzlabošanas pasākumi 100,00
4.2. Būvatļaujas izdošana inženierbūvei:  
4.2.1. II grupas inženierbūve 250,00
4.2.2. III grupas inženierbūve 350,00
4.3. Būvniecības ieceres akcepts - atzīme paskaidrojuma rakstā vai apliecinājuma kartē  
4.3.1. Elektronisko sakaru tīklu pievads 20,00
4.3.2. Būvniecības ieceru akcepts, izņemot 4.3.1.apakšpunktā minēto gadījumu 40,00
*) nodeva piemērojama arī būvniecības iecerēm dzīvojamai ēkai ar vienu vai vairākām saimniecības ēkām, ja visu ēku kopējā platība kopsummā nepārsniedz 400m2

5. Ja būvniecības iecerē tiek paredzēta vairāku būvju būvniecība un būvēm atbilstoši Ministru kabineta 2014.gada 19.augusta noteikumu Nr.500 "Vispārīgie būvnoteikumi" nosacījumiem ir dažādas būvju grupas, nodevas apmērs piemērojams atbilstoši augstākas būvju grupas nodevas likmei.

6. No nodevas samaksas tiek atbrīvoti:

6.1. personas ar I un II grupas invaliditāti, politiski represētās personas un Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidētāji;

6.2. būvatļaujas saņēmējs, ja būvniecība pilnīgi vai daļēji tiek veikta par Jūrmalas pilsētas pašvaldības līdzekļiem.

III. Nodevas iekasēšanas kontrole

7. Nodeva maksājama ar pārskaitījumu uz Jūrmalas pilsētas domes norēķinu kontu (maksājuma mērķa sadaļā norādot nodevas veidu un īpašuma adresi) vai Jūrmalas pilsētas domes Pilsētplānošanas nodaļā ar maksājumu karti.

8. Kontroli par nodevas saņemšanas noteikumu ievērošanu un iekasēšanu veic Būvvalde.

IV. Noslēguma jautājums

9. Ar šo saistošo noteikumu spēkā stāšanos spēku zaudē Jūrmalas pilsētas domes 2000.gada 10.augusta saistošie noteikumi Nr.13 "Pašvaldības nodeva par būvatļaujas saņemšanu".

Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs G.Truksnis

 

Paskaidrojuma raksts
Jūrmalas pilsētas pašvaldības 2018.gada 14.jūnija saistošajiem noteikumiem Nr.26 "Pašvaldības nodeva par būvatļaujas izdošanu vai būvniecības ieceres akceptu, izdarot atzīmi paskaidrojuma rakstā vai apliecinājuma kartē"

Paskaidrojuma raksta sadaļas Norādāmā informācija
1. Īss projekta satura izklāsts 1.1. Saistošie noteikumi "Pašvaldības nodeva par būvatļaujas izdošanu vai būvniecības ieceres akceptu, izdarot atzīmi paskaidrojuma rakstā vai apliecinājuma kartē" (turpmāk – saistošie noteikumi) izdoti saskaņā ar likuma "Par pašvaldībām" 14.panta pirmās daļas 3.punktu, likuma "Par nodokļiem un nodevām" 12.panta pirmās daļas 10.punktu un Ministru kabineta 2005.gada 28.jūnija noteikumu Nr.480 "Noteikumi par kārtību, kādā pašvaldības var uzlikt pašvaldību nodevas" 16.1punktu.

1.2. Būvatļauja, paskaidrojuma raksts vai apliecinājuma karte ir šo saistošo noteikumu nodevas objekts. Būves, kurām nepieciešams izstrādāt būvniecības dokumentāciju, un būvniecības dokumentācijas veidus – būvatļauja, paskaidrojuma raksts vai apliecinājuma karte – nosaka būvniecības tiesisko kārtību regulējošie normatīvie akti. Savukārt saistošie noteikumi nosaka nodevas apmēru atbilstoši nodevas objektu iedalījumam, nodevas samaksas kārtību un atvieglojumus Jūrmalas pašvaldībā.

1.3. Aprēķinātās nodevas samaksas kārtību nosaka Ministru kabineta 2005.gada 28.jūnija noteikumu Nr.480 "Noteikumi par kārtību, kādā pašvaldības var uzlikt pašvaldību nodevas" 15.punkts un Noslēguma jautājumu 23.punkts.

1.4. Nodevas maksātāji ir fiziskas un juridiskas personas, kuras saņem Būvvaldes lēmumu par plānotās būvniecības ieceres akceptu.

1.5. Saistošajos noteikumos ir noteikts, kādos gadījumos nodevas samaksa netiek piemērota.

1.6. Nodevas likmes ir noteiktas, pamatojoties uz tiešo un netiešo izmaksu summu, kas Jūrmalas pašvaldībai veidojas, nodrošinot būvniecības ieceres izskatīšanas un akceptēšanas procesu tiesiskā regulējuma ietvaros.

Tiek noteikta ēkas būvatļaujas izdošanas nodevas likmes variācija, respektējot Jūrmalas pašvaldības teritorijā dominējošo būvju tipoloģiju – viena vai divu dzīvokļu dzīvojamo ēku (savrupmāju) – un vietējo iedzīvotāju intereses, kā arī inženierbūves būvatļaujas izdošanas nodevas likmes variācija atbilstoši būvju grupai.

Paskaidrojuma raksta un apliecinājuma kartes akcepta atzīmei tiek piemērota vienāda nodevas likme, jo projektu izskatīšanas aprites un būvniecības ieceres akceptēšanas process ir analoģisks. Izņēmums ir sakaru tīklu pievadu projekti, jo šo projektu nodevas likmes augstāko vērtību nosaka Ministru kabineta 2005.gada 28.jūnija noteikumu Nr.480 "Noteikumi par kārtību, kādā pašvaldības var uzlikt pašvaldību nodevas" 15.2 punkts.

2. Projekta nepieciešamības pamatojums 2.1. Likums "Par nodokļiem un nodevām" dod tiesības pašvaldībai uzlikt nodevu par būvatļaujas izdošanu vai būvniecības ieceres akceptu, veicot atzīmi paskaidrojuma rakstā vai apliecinājuma kartē. Jūrmalas pilsētas pašvaldība šīs tiesības izmanto ar mērķi iegūtos līdzekļus novirzīt pašvaldības teritorijā notiekošā būvniecības procesa tiesiskuma un kontroles nodrošināšanai.

2.2. No 2014.gada 1.oktobra, stājoties spēkā jaunajam Būvniecības likumam, ir mainījusies būvniecības tiesiskā kārtība, tajā skaitā būvniecības ieceru akceptēšanas kārtība, kā arī Ministru kabineta 2014.gada 19.augusta noteikumos Nr.500 "Vispārīgie būvnoteikumi" ir noteikti būvju veidi.

2.3. Līdz ar būtiskām izmaiņām būvniecību regulējošajos normatīvajos aktos, tika ieviestas attiecīgās izmaiņas arī citos normatīvajos aktos, tai skaitā tādos, kas nosaka nodevu piemērošanas kārtību. Attiecīgi, lai aktualizētu Jūrmalas pilsētas domes noteikumus, tiek pieņemti šie saistošie noteikumi, bet spēku zaudē Jūrmalas pilsētas domes 2000.gada 10.augusta saistošie noteikumi Nr.13 "Pašvaldības nodeva par būvatļaujas saņemšanu".

2.4. 2014.gada 24.oktobrī stājās spēkā grozījumi Ministru kabineta 2005.gada 28.jūnija noteikumos Nr.480 "Noteikumi par kārtību, kādā pašvaldības var uzlikt pašvaldību nodevas", ievērojot grozījumus likuma "Par nodokļiem un nodevām" 12.panta pirmās daļas 10.punktā.

Ņemot vērā minēto, ar šiem saistošajiem noteikumiem tiek paredzēts, ka tiek precizēta kārtība nodevas samaksai un tiek paredzēts, ka maksājama nodeva arī par būvniecības ieceres akceptu, izdarot atzīmi izdarīšanu apliecinājuma kartē vai paskaidrojuma rakstā.

3. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz pašvaldības budžetu Tiek prognozēts nodevas ieņēmumu pieaugums, jo saistošie noteikumi turpmāk paredz nodevas iekasēšanu par būvniecības ieceres akceptu, izdarot atzīmi paskaidrojuma rakstā vai apliecinājuma kartē, kas iepriekšējos saistošajos noteikumos netika paredzēta.
4. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā 4.1. Saistošo noteikumu mērķgrupas, uz kurām attiecināms saistošo noteikumu tiesiskais regulējums, ir fiziskas un juridiskas personas, kuras saņem Būvvaldes izsniegtu būvatļauju vai lēmumu par savas būvniecības ieceres akceptu, būvniecību reglamentējošos normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā;

4.2. saistošo noteikumu tiesiskais regulējums nerada mērķgrupai jaunas tiesības un pienākumus būvniecības ieceres dokumentācijas izstrādes jomā, bet tiek palielināts to būvniecības ieceru dokumentācijas veidu skaits, kuriem tiek piemērota pašvaldības nodeva.

5. Informācija par administratīvajām procedūrām 5.1. Kontroli par nodevas saņemšanu, saistošo noteikumu ievērošanu un iekasēšanu veic Būvvalde. Kontroli par nodevas uzskaiti un sadalījumu veic Jūrmalas pilsētas pašvaldības Centralizētā grāmatvedība;

5.2. Saistošo noteikumu izpilde ietekmēs pašvaldības institūcijas, kura nodrošinās saistošo noteikumu izpildi, funkcijas un uzdevumus.

5.3. Privātpersona saistībā ar saistošo noteikumu piemērošanu var vērsties Būvvaldē.

6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām Saistošie noteikumi izstrādes procesā tika izskatīti Attīstības un vides jautājumu komitejā.

Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs G.Truksnis

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!