Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Liepājas pilsētas dome
Republikas pilsētas domes publicē saistošos noteikumus un to paskaidrojuma rakstu. Saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas, ja tajos nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš.

Pirms republikas pilsētas domes vēlēšanām republikas pilsētu vēlēšanu komisijas publicē reģistrētos deputātu kandidātu sarakstus, pēc vēlēšanām – informāciju par pilsētas domē ievēlētajiem deputātiem.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Liepājas pilsētas domes 2017. gada 13. aprīļa saistošie noteikumi Nr. 8 "Par garantēto minimālo ienākumu līmeni bērnam Liepājas pilsētas pašvaldībā". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 26.04.2017., Nr. 83 https://www.vestnesis.lv/op/2017/83.5

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ordeņu kapitula paziņojums Nr. 4

Par Triju Zvaigžņu ordeņa piešķiršanu

Vēl šajā numurā

26.04.2017., Nr. 83

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Liepājas pilsētas dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 8

Pieņemts: 13.04.2017.

OP numurs: 2017/83.5

2017/83.5
RĪKI

Liepājas pilsētas domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 1 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Liepājas pilsētas domes saistošie noteikumi Nr.8

Liepājā 2017.gada 13.aprīlī (prot. Nr.6, 7.§)

Par garantēto minimālo ienākumu līmeni bērnam Liepājas pilsētas pašvaldībā

Izdoti saskaņā ar Ministru kabineta
2012.gada 18.decembra noteikumu Nr.913
"Noteikumi par garantēto minimālo ienākumu līmeni" 3.punktu

1. Noteikumi nosaka garantēto minimālo ienākumu līmeni bērnam Liepājas pilsētas pašvaldībā.

2. Garantētais minimālais ienākumu līmenis bērnam Liepājas pilsētas pašvaldībā ir 70 euro mēnesī.

Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs U.Sesks

 

Liepājas pilsētas domes 2017.gada 13.aprīļa saistošo noteikumu "Par garantēto minimālo ienākumu līmeni bērnam Liepājas pašvaldībā"
paskaidrojuma raksts

Paskaidrojuma raksta sadaļas

Norādāmā informācija

1. Projekta nepieciešamības pamatojums Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma 35.panta pirmā daļa noteic pašvaldībai pienākumu no pamatbudžeta izmaksāt pabalstu garantētā minimālā ienākuma līmeņa nodrošināšanai un dzīvokļa pabalstu. Saskaņā ar Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma 36.panta pirmo daļu garantēto minimālo ienākumu līmeni nosaka un katru gadu saistībā ar gadskārtējā valsts budžeta likuma projektu pārskata Ministru kabinets.
Ministru kabineta 2012.gada 18.decembra noteikumu Nr.913 "Noteikumi par garantēto minimālo ienākumu līmeni" (turpmāk – noteikumi) 2.punkts noteic, ka garantētais minimālais ienākumu līmenis personai ir 49,80 euro mēnesī.
Noteikumu 3.punkts noteic, ka pašvaldības dome ir tiesīga noteikt citu garantēto minimālo ienākumu līmeni dažādām iedzīvotāju grupām (piemēram, bērniem, vecuma un invaliditātes pensiju saņēmējiem), kas nav zemāks par šo noteikumu 2.punktā minēto ienākumu līmeni un nepārsniedz normatīvajos aktos par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu par trūcīgu noteikto ienākumu līmeni (128,06 euro).
Pabalstu garantētā minimālā ienākuma līmeņa nodrošināšanai ir tiesīgas saņemt trūcīgas personas (ģimenes), kurām nav ienākumu vai tie ir mazāki par garantēto minimālo ienākumu līmeni. Lai palielinātu materiālo atbalstu trūcīgām ģimenēm ar bērniem, kurām ir viszemākie ienākumi, ir nepieciešams palielināt garantēto minimālo ienākumu līmeni bērnam.
2. Īss projekta satura izklāsts Saistošo noteikumu projekts nosaka, ka garantētais minimālais ienākumu līmenis bērnam Liepājas pilsētas pašvaldībā ir 70 euro mēnesī.
3. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz pašvaldības budžetu Pabalstu garantētā minimālā ienākuma līmeņa nodrošināšanai palielinātā apmērā varēs saņemt aptuveni 100 bērni no trūcīgām ģimenēm. Pabalsta izmaksai nepieciešamie līdzekļi ir iekļauti Liepājas pilsētas pašvaldības iestādes "LIEPĀJAS PILSĒTAS DOMES SOCIĀLAIS DIENESTS" 2017.gada budžetā.
4. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz sociāli ekonomisko stāvokli (uzņēmējdarbības vidi) pašvaldības teritorijā Nav tiešas ietekmes.
5. Informācija par administratīvajām procedūrām Saistošo noteikumu izpildi nodrošinās Liepājas pilsētas pašvaldības iestāde "LIEPĀJAS PILSĒTAS DOMES SOCIĀLAIS DIENESTS".
6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām Nav notikušas.

Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs U.Sesks

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!