Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Rīgas dome
Republikas pilsētas domes publicē saistošos noteikumus un to paskaidrojuma rakstu. Saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas, ja tajos nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš.

Pirms republikas pilsētas domes vēlēšanām republikas pilsētu vēlēšanu komisijas publicē reģistrētos deputātu kandidātu sarakstus, pēc vēlēšanām – informāciju par pilsētas domē ievēlētajiem deputātiem.

Rīgas pilsētas izpilddirektors publicē rīkojumus par paaugstinātas ledus bīstamības perioda noteikšanu.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Rīgas domes 2017. gada 14. marta saistošie noteikumi Nr. 249 "Grozījums Rīgas domes 2013.gada 17.decembra saistošajos noteikumos Nr.91 "Par tūristu gidu pakalpojumu sniegšanu Rīgas pilsētā"". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 4.04.2017., Nr. 69 https://www.vestnesis.lv/op/2017/69.12

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Amatu konkursu ziņas

Skatīt visus oficiālos paziņojumus šajā grupā

Vēl šajā numurā

04.04.2017., Nr. 69

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Rīgas dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 249

Pieņemts: 14.03.2017.

OP numurs: 2017/69.12

2017/69.12
RĪKI

Rīgas domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 1 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Rīgas domes saistošie noteikumi Nr.249

Rīgā 2017.gada 14.martā (prot. Nr.89, 9.§)

Grozījums Rīgas domes 2013.gada 17.decembra saistošajos noteikumos Nr.91 "Par tūristu gidu pakalpojumu sniegšanu Rīgas pilsētā"

Izdoti saskaņā ar Tūrisma likuma 15.1panta otro un
trešo daļu, Brīvas pakalpojumu sniegšanas likuma
14.panta 2.1daļu un 15.panta sesto daļu

Izdarīt Rīgas domes 2013.gada 17.decembra saistošajos noteikumos Nr.91 "Par tūristu gidu pakalpojumu sniegšanu Rīgas pilsētā" (Latvijas Vēstnesis, 2013, Nr.250; 2015, Nr.224) grozījumu un papildināt saistošos noteikumus ar 42.punktu šādā redakcijā:

"42. Rīgas tūristu gidiem, kuriem saskaņā ar saistošajiem noteikumiem līdz Rīgas tūristu gida sertifikāta darbības termiņa pagarināšanai bija jāapgūst licencēta tūristu gidu profesionālās pilnveides programma un kuri to nav apguvuši, šīs prasības izpilde tiek atlikta līdz 2017.gada 31.decembrim, vienlaikus uz šo periodu pagarinot izsniegtā Rīgas tūristu gida sertifikāta darbības termiņu."

Rīgas domes priekšsēdētāja p.i. A.Ameriks

 

Paskaidrojuma raksts
Rīgas domes 2017.gada 14.marta saistošajiem noteikumiem Nr.249 "Grozījums Rīgas domes 2013.gada 17.decembra saistošajos noteikumos Nr.91 "Par tūristu gidu pakalpojumu sniegšanu Rīgas pilsētā""

1. Īss saistošo noteikumu satura izklāsts

Ar saistošajiem noteikumiem "Grozījums Rīgas domes 2013.gada 17.decembra saistošajos noteikumos Nr.91 "Par tūristu gidu pakalpojumu sniegšanu Rīgas pilsētā"" tiek grozīti Rīgas domes 2013.gada 17.decembra saistošie noteikumi Nr.91 "Par tūristu gidu pakalpojumu sniegšanu Rīgas pilsētā", nosakot, ka Rīgas tūristu gidiem, kuriem saskaņā ar saistošajiem noteikumiem līdz Rīgas tūristu gida sertifikāta darbības termiņa pagarināšanai bija jāapgūst licencētas tūristu gidu profesionālās pilnveides programma un kuri to nav apguvuši, šīs prasības izpilde tiek atlikta līdz 2017.gada 31.decembrim, vienlaikus uz šo periodu pagarinot izsniegtā Rīgas tūristu gida sertifikāta darbības termiņu.

2. Saistošo noteikumu nepieciešamības pamatojums

Ņemot vērā, ka saistošo noteikumu prasība, ka informāciju par Rīgas tūrisma objektiem drīkst sniegt tikai sertificēti Rīgas tūristu gidi, stājās spēkā 2014.gada 1.aprīlī un Rīgas tūristu gida sertifikāts dod tiesības sniegt informāciju par Rīgas tūrisma objektiem trīs gadus no tā piešķiršanas dienas, lielai daļai Rīgas tūristu gidu sertifikāta darbības termiņš beidzas 2017.gada 31.martā.

Prasības Rīgas tūristu gida sertifikāta darbības termiņa pagarināšanai vai atjaunošanai saistošajos noteikumos noteiktas atkarībā no tā, ar kuru no minēto saistošo noteikumu 7.punktā paredzētajām dokumentu grupām Rīgas tūristu gids ir apliecinājis savu kvalifikāciju pirmreizēja Rīgas tūristu gida sertifikāta saņemšanai.

Rīgas tūristu gida sertifikātu darbības termiņa pagarināšanas un atjaunošanas prasības vērstas uz to, lai līdz sertifikāta darbības termiņa pagarināšanas vai atjaunošanas brīdim visiem gidiem būtu vismaz iegūta/uzsākta akreditēta augstākā izglītība un apgūta licencēta tūristu gidu profesionālās pilnveides programma.

Rīgas tūristu gidu sertifikātu darbības termiņa pagarināšanas procesā ir konstatēts, ka gidu pieprasītākās un populārākās izglītības iestādes, kas saņēmušas licences profesionālās pilnveides programmu īstenošanai profesionālās pilnveides izglītības programmu tematiskajā grupā "Tūrisma un atpūtas organizācija", – "B&M profesionālās izglītības centrs", "Mācību centrs Dizaina studija "Poētika"" un SIA "BLAGOVEST TURSERVISS" mācību centrs nav veikušas akreditācijas procesu atbilstoši Izglītības likuma 33.panta trešajai daļai un Ministru kabineta 2016.gada 20.decembra noteikumiem Nr.831 "Kārtība, kādā akreditē izglītības iestādes, eksaminācijas centrus un citas Izglītības likumā noteiktās institūcijas, vispārējās un profesionālās izglītības programmas un novērtē valsts augstskolu vidējās izglītības iestāžu, valsts un pašvaldību izglītības iestāžu vadītāju profesionālo darbību".

Tādējādi šīs izglītības iestādes nav tiesīgas izsniegt valsts atzītu dokumentu – apliecību par profesionālās pilnveides izglītību, kas vienīgais apliecina profesionālās pilnveides izglītības programmas apguvi pilnā apmērā.

Šie apstākļi rada nepieciešamību veikt padziļinātu problēmas izpēti, lai izstrādātu priekšlikumus par turpmākajiem risinājumiem.

Lai nodrošinātu, ka Rīgas tūristu gidu pakalpojumus sniedz pietiekams gidu skaits, tādējādi vienlaicīgi nodrošinot pietiekamu konkurenci gidu starpā, un iegūtu laiku problēmas izpētei, diskusijai un priekšlikumu sagatavošanai, veikti grozījumi saistošajos noteikumos, kas nodrošinās situācijai atbilstošu pārejas risinājumu.

3. Informācija par saistošo noteikumu ietekmi uz pašvaldības budžetu

Saistošie noteikumi neietekmē pašvaldības budžetu.

4. Informācija par saistošo noteikumu ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā

Saistošie noteikumi neietekmē uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā.

5. Informācija par saistošo noteikumu ietekmi uz administratīvajām procedūrām

Nav ietekmes uz administratīvajām procedūrām.

6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām

Konsultācijas nav notikušas.

Rīgas domes priekšsēdētāja p.i. A.Ameriks

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!

"latvijas vēstneša" lietotāju aptauja

Cienījamais Vestnesis.lv lietotāj!


Aicinām Jūs izteikt viedokli par vietnes - oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" - saturu, ērtumu un pilnveides iespējām.


Aptauja ilgs līdz 25. oktobrim