Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Rīgas dome
Republikas pilsētas domes publicē saistošos noteikumus un to paskaidrojuma rakstu. Saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas, ja tajos nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš.

Pirms republikas pilsētas domes vēlēšanām republikas pilsētu vēlēšanu komisijas publicē reģistrētos deputātu kandidātu sarakstus, pēc vēlēšanām – informāciju par pilsētas domē ievēlētajiem deputātiem.

Rīgas pilsētas izpilddirektors publicē rīkojumus par paaugstinātas ledus bīstamības perioda noteikšanu.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Rīgas domes 2017. gada 14. februāra saistošie noteikumi Nr. 247 "Grozījumi Rīgas domes 2015.gada 13.oktobra saistošajos noteikumos Nr.171 "Vieglo taksometru pārvadājumu licencēšanas un pašvaldības nodevas par vieglo taksometru iebraukšanu īpaša režīma zonā saistošie noteikumi"". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 10.03.2017., Nr. 52 https://www.vestnesis.lv/op/2017/52.12

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Jūrmalas pilsētas domes saistošie noteikumi Nr. 11

Grozījumi Jūrmalas pilsētas domes 2016.gada 8.jūnija saistošajos noteikumos Nr.15 "Par Jūrmalas pilsētas pašvaldībai piederošu un piekrītošu neapbūvētu zemesgabalu vai to daļu nomas maksas noteikšanas kārtību"

Vēl šajā numurā

10.03.2017., Nr. 52

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Rīgas dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 247

Pieņemts: 14.02.2017.

OP numurs: 2017/52.12

2017/52.12
RĪKI

Rīgas domes saistošie noteikumi: Šajā laidienā 2 Pēdējās nedēļas laikā 3 Visi

Rīgas domes saistošie noteikumi Nr.247

Rīgā 2017.gada 14.februārī (prot. Nr.88, 4.§)

Grozījumi Rīgas domes 2015.gada 13.oktobra saistošajos noteikumos Nr.171 "Vieglo taksometru pārvadājumu licencēšanas un pašvaldības nodevas par vieglo taksometru iebraukšanu īpaša režīma zonā saistošie noteikumi"

Izdoti saskaņā ar likuma "Par pašvaldībām" 44.panta 4.punktu,
Autopārvadājumu likuma 35.panta pirmo un astoto daļu,
likuma "Par nodokļiem un nodevām" 12.panta pirmās daļas 6.punktu
un Ministru kabineta 2005.gada 28.jūnija noteikumu Nr.480
"Noteikumi par kārtību, kādā pašvaldības var uzlikt
pašvaldības nodevas" 11.punktu

Izdarīt Rīgas domes 2015.gada 13.oktobra saistošajos noteikumos Nr.171 "Vieglo taksometru pārvadājumu licencēšanas un pašvaldības nodevas par vieglo taksometru iebraukšanu īpaša režīma zonā saistošie noteikumi" (Latvijas Vēstnesis, 2015, Nr.244; 2016, Nr.103) šādus grozījumus:

1. Aizstāt 25.punkta ievaddaļā vārdu "trīs" ar vārdu "piecu".

2. Papildināt saistošos noteikumus ar 25.6.apakšpunktu šādā redakcijā:

"25.6. pārvadātājs ir iesniedzis dokumentu, kas apliecina normatīvajos aktos noteikto valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu avansa (turpmāk – obligāto iemaksu avanss) maksājuma veikšanu par katru pieteikumā licences kartītes izsniegšanai norādīto pārvadātāja pasažieru komercpārvadāšanai izmantojamo transportlīdzekli, atbilstoši pieteikumā licences kartītes izsniegšanai norādītajam kalendāra mēnesim. Dokumentā, kas apliecina veikto obligāto iemaksu avansa maksājumu, jābūt norādītam transportlīdzekļa valsts reģistrācijas numuram un kalendāra mēnesim, par kuru tiek veikts maksājums. Ja, veicot obligāto iemaksu avansa maksājumu, maksājuma mērķī nav iespējams norādīt minēto informāciju, maksājuma mērķī norāda atsauci uz pielikumu, kurā tiek norādīts valsts reģistrācijas numurs transportlīdzeklim, par kuru tiek veikts obligāto iemaksu avansa maksājums. Pielikumu pievieno dokumentam, kas apliecina veikto obligāto iemaksu avansa maksājumu."

3. Papildināt saistošos noteikumus ar 27.4.apakšpunktu šādā redakcijā:

"27.4. dokuments, kas apliecina normatīvajos aktos noteikto obligāto iemaksu avansa maksājuma veikšanu par katru pieteikumā licences kartītes izsniegšanai norādīto pārvadātāja pasažieru komercpārvadāšanai izmantojamo transportlīdzekli, atbilstoši pieteikumā licences kartītes izsniegšanai norādītajam kalendāra mēnesim. Dokumentā, kas apliecina veikto obligāto iemaksu avansa maksājumu, jābūt norādītam transportlīdzekļa valsts reģistrācijas numuram un kalendāra mēnesim, par kuru tiek veikts maksājums. Ja, veicot obligāto iemaksu avansa maksājumu, maksājuma mērķī nav iespējams norādīt minēto informāciju, maksājuma mērķī norāda atsauci uz pielikumu, kurā tiek norādīts valsts reģistrācijas numurs transportlīdzeklim, par kuru tiek veikts obligāto iemaksu avansa maksājums. Pielikumu pievieno dokumentam, kas apliecina veikto obligāto iemaksu avansa maksājumu."

Rīgas domes priekšsēdētājs N.Ušakovs

 

Paskaidrojuma raksts
Rīgas domes 2017.gada 14.februāra saistošajiem noteikumiem Nr.247 "Grozījumi Rīgas domes 2015.gada 13.oktobra saistošajos noteikumos Nr.171 "Vieglo taksometru pārvadājumu licencēšanas un pašvaldības nodevas par vieglo taksometru iebraukšanu īpaša režīma zonā saistošie noteikumi""

1. Īss saistošo noteikumu satura izklāsts

Saistošie noteikumi "Grozījumi Rīgas domes 2015.gada 13.oktobra saistošajos noteikumos Nr.171 "Vieglo taksometru pārvadājumu licencēšanas un pašvaldības nodevas par vieglo taksometru iebraukšanu īpaša režīma zonā saistošie noteikumi"" (turpmāk – saistošie noteikumi) paredz papildināt Rīgas domes 2015.gada 13.oktobra saistošajos noteikumos Nr.171 "Vieglo taksometru pārvadājumu licencēšanas un pašvaldības nodevas par vieglo taksometru iebraukšanu īpaša režīma zonā saistošie noteikumi"" (turpmāk – saistošie noteikumi Nr.171) noteiktos priekšnosacījumus licences kartītes izsniegšanai pasažieru pārvadājumiem ar vieglajiem taksometriem Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā (turpmāk – licences kartīte). Proti, Rīgas domes Satiksmes departaments, pamatojoties uz lēmumu par licences kartītes piešķiršanu, izsniedz licences kartīti pārvadātāja transportlīdzeklim tikai tad, ja par attiecīgo transportlīdzekli ir veikts valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu avansa maksājums.
Saistošie noteikumi paredz arī grozīt saistošajos noteikumos Nr.171 noteikto trīs darba dienu termiņu licences kartītes izsniegšanai, tā vietā paredzot piecas darba dienas.

2. Saistošo noteikumu nepieciešamības pamatojums

2016.gada 23.novembrī ir pieņemts un 2017.gada 1.janvārī stājās spēkā likums "Grozījumi likumā "Par valsts sociālo apdrošināšanu"" (turpmāk – likums). Likums nosaka Autopārvadājumu likuma 35.pantā minētajam pārvadātājam pienākumu maksāt obligāto iemaksu avansu 130 euro kalendāra mēnesī par katru vieglo taksometru, ar kuru tiek veikti pārvadājumi, īpaši šim mērķim paredzētajā kontā.
Ministru kabinetā 2016.gada 13.decembrī ir pieņemti un 2017.gada 1.janvārī stājās spēkā Ministru kabineta noteikumi Nr.807 "Grozījumi Ministru kabineta 2012.gada 3.jūlija noteikumos Nr.468 "Noteikumi par pasažieru pārvadāšanu ar vieglajiem taksometriem"" (turpmāk – Ministru kabineta noteikumi). Ministru kabineta noteikumi paredz, ka pašvaldība, kas izsniegusi speciālo atļauju (licenci) un pieņēmusi lēmumu par licences kartītes izsniegšanu taksometram, izsniedz licences kartīti, ja par taksometru veikts valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu avansa maksājums.
Ņemot vērā minēto, kā arī sakarā ar administratīvā sloga palielinājumu, kas saistīts ar papildu informācijas izvērtēšanu, nepieciešams veikt attiecīgus grozījumus saistošajos noteikumos Nr.171, nodrošinot likumā un Ministru kabineta noteikumos noteikto prasību izpildi licences kartītes izsniegšanas procesā.

3. Informācija par saistošo noteikumu ietekmi uz pašvaldības budžetu

Pašvaldības budžetu neietekmē.

4. Informācija par saistošo noteikumu ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā

Netiek radīta ietekme uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā.

5. Informācija par saistošo noteikumu ietekmi uz administratīvajām procedūrām

Ir ietekme uz administratīvajām procedūrām.

6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām

Konsultācijas ar privātpersonām nav veiktas.

Rīgas domes priekšsēdētājs N.Ušakovs

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!