Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī.
Ministru kabineta izdotos tiesību aktus publicēšanai nosūta Valsts kanceleja. Tie publicējami parasti divu darbdienu laikā pēc dokumenta saņemšanas.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2017. gada 7. marta noteikumi Nr. 131 "Noteikumi par juridiskās vai fiziskās personas resursu iesaistīšanu reaģēšanas un seku likvidēšanas pasākumos vai ugunsgrēka dzēšanā, vai glābšanas darbos, kā arī tai radušos izdevumu un zaudējumu kompensācijas aprēķināšanas kārtību". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 9.03.2017., Nr. 51 https://www.vestnesis.lv/op/2017/51.12

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr. 132

Grozījumi Ministru kabineta 2004. gada 17. februāra noteikumos Nr. 83 "Āfrikas cūku mēra likvidēšanas un draudu novēršanas kārtība"

Vēl šajā numurā

09.03.2017., Nr. 51

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 131

Pieņemts: 07.03.2017.

OP numurs: 2017/51.12

2017/51.12
RĪKI

Ministru kabineta noteikumi: Šajā laidienā 13 Pēdējās nedēļas laikā 0 Visi

Ministru kabineta noteikumi Nr. 131

Rīgā 2017. gada 7. martā (prot. Nr. 11 10. §)

Noteikumi par juridiskās vai fiziskās personas resursu iesaistīšanu reaģēšanas un seku likvidēšanas pasākumos vai ugunsgrēka dzēšanā, vai glābšanas darbos, kā arī tai radušos izdevumu un zaudējumu kompensācijas aprēķināšanas kārtību

Izdoti saskaņā ar Civilās aizsardzības un
katastrofas pārvaldīšanas likuma
8. panta otrās daļas 4. un 5. punktu un
Ugunsdrošības un ugunsdzēsības likuma 20. pantu

I. Vispārīgais jautājums

1. Noteikumi nosaka:

1.1. kārtību, kādā valsts vai pašvaldības institūcija (turpmāk – institūcija) iesaista reaģēšanas un seku likvidēšanas pasākumos juridiskās vai fiziskās personas rīcībā esošos resursus;

1.2. kārtību, kādā juridiskajai vai fiziskajai personai kompensējami izdevumi un zaudējumi, kas radušies, tās resursus iesaistot reaģēšanas un seku likvidēšanas pasākumos, kā arī kompensācijas apmēra aprēķināšanas kārtību;

1.3. kārtību un apmēru, kādā atlīdzināmi izdevumi un zaudējumi, kas radušies, ugunsgrēka dzēšanā vai glābšanas darbos iesaistot fizisko vai juridisko personu resursus.

II. Resursu iesaistīšanas kārtība

2. Lēmumu par resursu iesaistīšanu pieņem:

2.1. reaģēšanas pasākumos un seku likvidēšanas pasākumos – reaģēšanas un seku likvidēšanas darbu vadītājs;

2.2 ugunsgrēka dzēšanā vai glābšanas darbos – ugunsgrēka dzēšanas un glābšanas darbu vadītājs.

3. Reaģēšanas un seku likvidēšanas darbu vadītājs un ugunsgrēka dzēšanas un glābšanas darbu vadītājs (turpmāk – darbu vadītājs) par šo noteikumu 2. punktā minēto lēmumu informē institūcijas vadītāju vai viņa pilnvaroto personu.

4. Darbu vadītājs un resursu īpašnieks (valdītājs) vai viņa pilnvarota persona, ja iespējams, notikuma vietā noslēdz rakstisku vienošanos par resursu iesaistīšanu (1. pielikums).

5. Ja notikuma vietā noslēgt rakstisku vienošanos nav iespējams, darbu vadītājs un resursu īpašnieks (valdītājs) vai viņa pilnvarota persona rakstisku vienošanos noslēdz piecu darbdienu laikā pēc resursu iesaistīšanas attiecīgajā pasākumā.

III. Izdevumu un zaudējumu atlīdzināšanas un kompensācijas apmēra aprēķināšanas kārtība

6. Faktiskos izdevumus un zaudējumus, kas radušies, iesaistot resursus darbos, kompensē pilnā apmērā, bet nekompensē atrauto peļņu.

7. Lai saņemtu kompensāciju, fiziskā vai juridiskā persona divu mēnešu laikā pēc tās īpašumā vai valdījumā esošo resursu iesaistīšanas darbos iesniedz noslēgtās vienošanās tekstā norādītajā institūcijā rakstisku iesniegumu par izdevumu un zaudējumu kompensēšanu (2. pielikums).

8. Iesniegumam pievieno dokumentu kopijas, kas apliecina fiziskās vai juridiskās personas resursu īpašuma vai valdījuma tiesības, kā arī faktisko izdevumu un zaudējumu apmēru.

9. Institūcija, nosakot kompensācijas apmēru, vienojas ar konkrēto fizisko vai juridisko personu, ņemot vērā resursa vidējo tirgus cenu Latvijā, ja nepieciešams, piesaistot neatkarīgu ekspertu. Resursa vidējo tirgus cenu nosaka, veicot tirgus izpēti, un aprēķina kā vidējo vērtību no triju juridisko vai fizisko personu piedāvājumiem Latvijas tirgū, izņemot gadījumu, ja Latvijas tirgū ir pieejams tikai viens šāds resurss.

10. Institūcija pārbauda šo noteikumu 8. un 9. punktā minētos dokumentus un Administratīvā procesa likumā noteiktajā kārtībā pieņem lēmumu par izdevumu un zaudējumu kompensēšanu.

11. Institūcija par pieņemto lēmumu informē fizisko vai juridisko personu Paziņošanas likumā noteiktajā kārtībā.

12. Pieņemto lēmumu fiziskā vai juridiskā persona ir tiesīga apstrīdēt un pārsūdzēt Administratīvā procesa likumā noteiktajā kārtībā.

13. Izdevumu un zaudējumu kompensāciju izmaksā fiziskajai vai juridiskajai personai, attiecīgo summu pārskaitot uz iesniegumā norādīto norēķinu kontu kredītiestādē.

14. Izdevumu un zaudējumu kompensāciju izmaksā no institūcijai kārtējam saimnieciskajam gadam piešķirtā finansējuma vai no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem".

IV. Noslēguma jautājums

15. Atzīt par spēku zaudējušiem Ministru kabineta 2007. gada 11. decembra noteikumus Nr. 842 "Kārtība, kādā juridiskajām un fiziskajām personām kompensējami izdevumi un zaudējumi, kas radušies, iesaistot personu resursus reaģēšanas pasākumos, ugunsgrēka dzēšanā vai glābšanas darbos, un kompensācijas apmēra aprēķināšanas kārtība" (Latvijas Vēstnesis, 2007, 201. nr.; 2013, 215. nr.).

Ministru prezidents Māris Kučinskis

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis

 

1. pielikums
Ministru kabineta
2017. gada  7. marta
noteikumiem Nr. 131

Vienošanās par resursu iesaistīšanu

      . gada    
(vietas nosaukums)    
Darbu vadītājs   , kas rīkojas saskaņā ar  
likumu, turpmāk – darbu vadītājs,
no vienas puses, un      
       
(juridiskās personas pilns nosaukums, reģistrācijas numurs, adrese, tālruņa numurs
vai fiziskās personas vārds, uzvārds, personas kods)
    , kas rīkojas no brīvas gribas, turpmāk –
resursu īpašnieks (valdītājs), no otras puses, noslēdz šo vienošanos, lai attiecīgos resursus iesaistītu reaģēšanas pasākumos vai seku likvidēšanas pasākumos, vai ugunsgrēka dzēšanā, vai glābšanas darbos (turpmāk – darbi).

1. Resursu īpašnieks (valdītājs) nodod un darbu vadītājs pieņem šādus resursus:

Veids Daudzums Stāvoklis un cita informācija
     
2. Izdevumus un zaudējumus, kas rodas, iesaistot minētos resursus darbos, sedz
    ,
(iestādes vai pašvaldības nosaukums)
pamatojoties uz Ministru kabineta 2017. gada 7. marta noteikumiem Nr. 131 "Noteikumi par juridiskās vai fiziskās personas resursu iesaistīšanu reaģēšanas un seku likvidēšanas pasākumos vai ugunsgrēka dzēšanā, vai glābšanas darbos, kā arī tai radušos izdevumu un zaudējumu kompensācijas aprēķināšanas kārtību".

3. Vienošanās sastādīta latviešu valodā divos eksemplāros. Viens eksemplārs atrodas pie darbu vadītāja, bet otrs – pie resursu īpašnieka (valdītāja).

Darbu vadītājs

  Resursu īpašnieks (valdītājs)
     
(iestādes vai pašvaldības nosaukums)   (vārds, uzvārds)
     
(amats)   (personas kods)
     
(vārds, uzvārds)   (adrese, tālruņa numurs)
     
 (paraksts)    (paraksts)

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis

 

2. pielikums
Ministru kabineta
2017. gada  7. marta
noteikumiem Nr. 131

Iesniegums par izdevumu un zaudējumu kompensēšanu

1. Atlīdzības pieprasītājs  
  (juridiskās personas pilns nosaukums, reģistrācijas numurs, adrese, tālruņa numurs vai fiziskās personas vārds, uzvārds, personas kods, adrese, tālruņa numurs)
 
2. Fiziskās vai juridiskās personas
resursi iesaistīti
no līdz
  (datums, laiks) (datums, laiks)

3. Iesaistīto resursu apraksts, izdevumu un zaudējumu aprēķins:

Nr.p. k. Iesaistīto resursu veids, nosaukums, tips Mērvienība Daudzums Izmaksas par vienu vienību
(euro)
Kopējās izmaksas
(euro)
           
          Kopā  
 

4. Norēķinu konts kredītiestādē, uz kuru pārskaitāmi kompensācijai paredzētie līdzekļi

   
5. Paziņojuma veids lēmuma saņemšanai par faktisko izdevumu un zaudējumu kompensēšanu
   
Pielikumā  
  (dokumenti, kas apliecina izdevumus un nodarītos zaudējumus un fiziskās vai juridiskās  personas resursu īpašuma vai valdījuma tiesības, kā arī izdevumu un zaudējumu apmēru⃰)
   
  (paraksts, vārds, uzvārds)
____. gada__________________  

Piezīme.  ⃰  Piemēram, tehnikas un personāla pakalpojumu cenrādis, ceļazīme, iesaistītā personāla darba laika uzskaites tabula, cits dokuments.

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!